TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:51:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kofeinska zavisnost  (Pročitano 28871 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #57 poslato: Avgust 01, 2011, 01:55:22 posle podne »

nije poenta samo u kofeinskom delu u sagorevaču, tj u "veštačkom" otklanjanju umora i zavaravanju mozga

inače evo nedelju dana bez kafe, sad sam već ok, hehe :)  lakše zaspim, a i malo više slušam telo u toku dana - umesto da samo "ubijem" umor i pospanost dozom kofeina, pomislim da bi možda ipak trebalo da odspavam ili promenim ishranu ili smanjim treninge ili nešto treće... 
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #56 poslato: Avgust 01, 2011, 12:14:48 posle podne »

Znam, ali trudimo se da utičemo na ljude da se ne navikavaju na redovne doze kofeina. 80mg tu, 80 tamo i nakupi se na dnevnom nivou.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #55 poslato: Avgust 01, 2011, 11:28:13 pre podne »

80mg - pihh, pa kola jaca od toga
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #54 poslato: Avgust 01, 2011, 09:32:29 pre podne »

Da li bi neko mogao da mi kaže, koja je preporučena doza biotechovog thermo drine liquid sagorevača, kao i koliko puta dnevno ga treba uzimati. Uputstvo na bočici je ne potpuno.

Pošto ima 80mg kofeina po serviranju, možeš ga uzimati samo pre treninga. Piše da se uzima jedna kašika, rastvorena u čaši vode - to je jedno i jedino serviranje na dnevnom nivou.
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #53 poslato: Avgust 01, 2011, 01:03:11 pre podne »

Dionis je cesto silazio kod nimfi u raj. Stoka pijana :D
Ma nije bio pijan isao je na  kafu...2u1 :0

I na masazu... 3 u 1 ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #52 poslato: Avgust 01, 2011, 12:10:06 pre podne »

Dionis je cesto silazio kod nimfi u raj. Stoka pijana :D
Ma nije bio pijan isao je na  kafu...2u1 :0
Sačuvana
vladimir.jojkic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #51 poslato: Jul 31, 2011, 08:49:55 posle podne »

Da li bi neko mogao da mi kaže, koja je preporučena doza biotechovog thermo drine liquid sagorevača, kao i koliko puta dnevno ga treba uzimati. Uputstvo na bočici je ne potpuno.
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #50 poslato: Jul 31, 2011, 07:08:25 posle podne »

Mene nazalost kofein zaobilazi u shirokom luku :)

Mogu da popijem 10 kafa nishta mi se ne desi... Sada kada sam se vracao iz Grchke, na svakih sat ipo sam popio po jedan monster (160mg kofeina) i posle treceg sam popio red bull i legao da spavam kao beba :)

Kao shto rekoh, individualne razlike :)

Neki operativci iz uprave za borbu protiv organizovanog kriminala i slichnih sluzbi, su na akcijama u kojima se ochekivao oruzani sukob pili po nekoliko bensedina od 10 mg, pritom su imali i ochuvane reflekse i koncentracija im je bila na nivou, trebalo je samo eleminisati strah i nervozu koji su u takvim momentima bili na visokom nivou. Kod nekog kofein odrzava budnost i koncentraciju u stresnim momentima u zivotu ili kada to situacija zahteva. Poenta je samo u tome da to mora biti vremenski ogranichen period, da ne preraste u stalnu praksu, jer na taj nachin moze doci do visokih oshtecenja organizma, podrazumevajuci fizichke i nervne strukture.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
micri
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


Pcaxe
« Odgovor #49 poslato: Jul 31, 2011, 05:53:04 posle podne »

Mene nazalost kofein zaobilazi u shirokom luku :)

Mogu da popijem 10 kafa nishta mi se ne desi... Sada kada sam se vracao iz Grchke, na svakih sat ipo sam popio po jedan monster (160mg kofeina) i posle treceg sam popio red bull i legao da spavam kao beba :)
Sačuvana
Mario, I wasted my childhood to save your bitch!!!
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #48 poslato: Jul 31, 2011, 02:56:43 posle podne »

Kofein sam uzimao iskljucivo kroz sagorevace ili NO i to veoma male doze.Kada pogledam koliko neki ljudi uzimaju doza na dan pa ja sam onda stvarno kao malo dete :)

Tako sam i ja extremno smanjila doze kofena uzete kroz kafu kad sam pila sagorevache, uvek se mora posmatrati kompletna slika da bismo imali pravi uvid :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #47 poslato: Jul 31, 2011, 02:54:33 posle podne »

ahhhhha.. samo sam čekao kad će tema o kofeinskoj zavisnosti da se pretvori u religijsku raspravu. ;D

Svi bivshi zavisnici se na kraju okrenu religiji, tako da je zavisnost kao energija- ne moze nestati, samo menja oblik ;)
Zato je treba prihvatiti i okrenuti u najboljem pravcu, tamo gde ce doneti najvishe koristi i napraviti najmanje shtete po integralno bice choveka ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #46 poslato: Jul 31, 2011, 10:36:59 pre podne »

Kofein sam uzimao iskljucivo kroz sagorevace ili NO i to veoma male doze.Kada pogledam koliko neki ljudi uzimaju doza na dan pa ja sam onda stvarno kao malo dete :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #45 poslato: Jul 31, 2011, 06:19:09 pre podne »

ahhhhha.. samo sam čekao kad će tema o kofeinskoj zavisnosti da se pretvori u religijsku raspravu. ;D
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #44 poslato: Jul 31, 2011, 01:26:06 pre podne »

Nie tu nista idealizovano, u stvari stare religije veoma dobro i prosto prikazana osnova psihologije. Grci su bolestan narod, ali opet egipcani i njihova mitologija cine da i markiz deSad izgleda kao olicenje cednosti.

Markiz de Sad ne moze biti olichenje chednosti u koji god referentni okvir da ga stavish :)

I svi su light u odnosu na rimljane, o svetoj stolici da ne pricham, od nastanka pa do danas....
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #43 poslato: Jul 31, 2011, 12:10:30 pre podne »

Nie tu nista idealizovano, u stvari stare religije veoma dobro i prosto prikazana osnova psihologije. Grci su bolestan narod, ali opet egipcani i njihova mitologija cine da i markiz deSad izgleda kao olicenje cednosti.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.