TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396000 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 03, 2024, 07:27:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 38 39 [40] 41 42 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 117239 puta)
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #45 poslato: Novembar 26, 2011, 10:58:13 pre podne »

E ok hvala puno...javljam sve ...hvala
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Novembar 25, 2011, 11:59:23 pre podne »

nemoj da te to previše brine, normalno je da te manje boli kada se zagreje, a da se bol pojavi nakon hladjenja. mnogo gore bi bilo da je bol prisutan pri aktivnosti. mislim da si istegao te strukture u tom delu lakta, da imaš podliva, što će se povući... stavlja led lokalno i dalje 2-3 puta na dan (dok ima bola), posle leda maži hepatrombin. rastereti ruku  idalje, izbegavaj trening, da ne bi pogoršao povredu (i pokidao nešto). napravi pregled, pa se javi....
pozz
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #43 poslato: Novembar 25, 2011, 09:55:59 pre podne »

OK razumem hvala,ima cudna stvar pre par dana kad sam obavljao neke aktivnosti,zagrejao sam lakat i dosta manje me je boleo,ali ujutru kad se probudim opet isto... stavljao sam led na lakat malo je bolje, od juce hepatrombin,pa idem valjda sutra da snimim ruku za svaki slucaj...hvala ti...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Novembar 24, 2011, 12:22:15 pre podne »

u prednjem delu lakta, gde navodiš tegobe, nalazi se nekoliko struktura - mišić brachialis, tetiva bicepsa, kapsula zgloba lakta i ligamenti lakta. najverovatnije se radi  istegnuću navedenih struktura i prisustvu podliva u njima. predlažem da kreneš hepatrombin da mažeš lokalno sa prednje strane lakta 2-3 puta na dan, pošteda naprezanja, pokrete bez opterećenja obavljaj do granice bola. savet - kontrola ortopeda i li lekara sportske medicine/fizijatra + ultrazvuk lakta.
pozdrav
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #41 poslato: Novembar 22, 2011, 03:46:38 posle podne »

E nemam otok za divno cudo jos od prvog dana povrede,lakat mogu normalno da pokrecem,jedino kad pukasam da ga ispravim boli,sve ostalo je ok,pa boli tacno unutra,na delu podlaktice oko lakta...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Novembar 22, 2011, 12:05:33 pre podne »

Kupio sam zavoj:-) elasticni:-), e imam jos jedno pitanje,mene ne boli kost,nego misici oko lakta,jel to dobro ili lose? Obicno kad ispravim lakat boli i kad zategnem podlakticu ( zatezanje u obliku slova Z :-) ili labud :-) ) ??? Hvala
el zavoj je ok. posle poluga povredjene su mekotkivne strukture (mišići, ligamenti lakta), jer oni trpe istezanje. za povredu kosti je potrebna mnogo veća sila da deluje na ruku, kada kosti pucaju... sve što boli nije dobro, uvek je znak povrede, pitanje samo kog je obima.
da li imaš otok na mestu bola? da li možeš da pokrećeš lakat normalno?
gde tačno boli - po sredini, spolja, unutra?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #39 poslato: Novembar 21, 2011, 04:42:02 posle podne »

Kost ne može da boli.. tj jako ne valja kad boli... tako da to što te boli mišić je normalno i očekivano
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #38 poslato: Novembar 20, 2011, 08:47:20 posle podne »

Kupio sam zavoj:-) elasticni:-), e imam jos jedno pitanje,mene ne boli kost,nego misici oko lakta,jel to dobro ili lose? Obicno kad ispravim lakat boli i kad zategnem podlakticu ( zatezanje u obliku slova Z :-) ili labud :-) ) ??? Hvala
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Novembar 20, 2011, 01:07:59 posle podne »

najbolje bi bilo elastični zavoj, ali i steznik će pomoći...
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #36 poslato: Novembar 19, 2011, 09:29:10 posle podne »

Aaaaa ok hvala Ognjene... Elasticnu traku moze neki steznik jaci...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Novembar 19, 2011, 05:37:36 posle podne »

za početak - led oko lakta 10-15 min 5x na dan prva dva dana, izmedju elastična bandaža.... hepatrombin nemoj još, njega kreneš od trećeg dana... javi sutra kako ide.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #34 poslato: Novembar 19, 2011, 12:10:03 posle podne »

E ok Kozma,uzeo sam jutros da mazem hepatombin pa valjda ce da popusta,razmisljam da uzmem dyma joint repair ... mozda dobo dodje...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12798


Never give up!

« Odgovor #33 poslato: Novembar 19, 2011, 11:16:36 pre podne »

Veruj da si dobro prosao.Ranio sam i to malo trenirao uporedo sa boksom pa znam kako je.Sreca da ti nije giljotinu uradio tu stvarno budu povrede.Imam likove kod mene koji to ozbiljno rade pa uvek su pod bolovima.Uglavnom ramena stradaju od poluga.Jedino pravo resenje je odmor i mazanje kremama da makar malo se ublazi bol.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #32 poslato: Novembar 19, 2011, 09:21:54 pre podne »

Nesto ovako mi se desilo:-), http://www.youtube.com/?appcache_off=1321537232&reason=1&errmsg=E-SER%3AQUOTA_EXCEEDED_ERR%3A%20DOM%20Exception%2022#/watch?v=EMGbo70V8dc
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #31 poslato: Novembar 19, 2011, 09:12:16 pre podne »

Ljudi moze pomoc,juce sam na Jiu jitsu radio sparing,i u jednom trenutku decko je jrenuo da mi radi arm bar malo silovito...
Iskrcao mi je lakat jedno 3 puta ko da sam ga istegao,medjutim evo jutro sve se ohladilo pa me lakat boli samo kad ga ispravim do kraja,i tu osetim bol malo na laktu malo na podlaktici,tacnije na laktu malo vise boli...pomoc oko toga?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 38 39 [40] 41 42 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.041 sekundi sa 13 upita.