TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:23:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kako da skinem stomak  (Pročitano 31284 puta)
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #21 poslato: Februar 10, 2012, 07:51:07 posle podne »

Pitanje za Marka. Negde sam pročitao da ljudimo koji se "loše" hrane preporučuješ polako uvoĂ°enje zdravijih obroka i navika, kako ne bi brzo došlo do nekog ajde da kažem "zasićenja". Pa me zanima da li bi mogao da daš neke malo konkretnije primere. Npr promene u ishrani gledano po nedeljama ili mesecima. To bi bilo od velike pomoći! Pozz
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Januar 28, 2012, 06:24:25 posle podne »

A kao što rekoh povećavaju glutamin, pa se nekako podrazumeva da treba uzeti BCAA, ako već moraš da biraš...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Januar 25, 2012, 09:34:07 pre podne »

Uvek su bolja opcija bcaa,jer te tri amino kiseline koje je cine ne proizvodi organizam a jako su potrebne.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #18 poslato: Januar 25, 2012, 01:54:10 pre podne »

@offtopic a sta je onda bolje da uzmem gultamin ili bcaa posto trcim(a leto kada dodje i vozim bike po 30-100km)??
bolje ti je da uzmes bcaa
Sačuvana
nion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #17 poslato: Januar 25, 2012, 12:46:13 pre podne »

@offtopic a sta je onda bolje da uzmem gultamin ili bcaa posto trcim(a leto kada dodje i vozim bike po 30-100km)??
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Januar 23, 2012, 10:44:39 posle podne »

... jer BCAA povećavaju stvaranje glutamina u organizmu :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Januar 23, 2012, 10:50:12 pre podne »

Glutamin potreban u periodu rada na definiciji,pa opet bcaa su mnogo vaznije i potrebnije.Ko nema mogucnosti za oba suplementa prednost treba da da bcaa.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Januar 23, 2012, 09:48:16 pre podne »

bcaa uvek... ali i glutamin zaslužuje mesto u suplementaciji :)  njegov efekat po pitanju oporavka mišića i jačanja imuniteta je neosporiv

Lično, uvek je na mojoj listi prioriteta, pored whey-a, bcaa.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Januar 22, 2012, 08:50:07 posle podne »

Super je suplementacija samo josh ako si u mogucnosti da ubacish BCAA onda si bas na konju :D

Slazem se sa time,Bcaa i vise nego potrebne.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #12 poslato: Januar 21, 2012, 01:08:10 posle podne »

Super je suplementacija samo josh ako si u mogucnosti da ubacish BCAA onda si bas na konju :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Januar 21, 2012, 01:04:32 posle podne »

možeš normalno nastaviti sledeći trening kako si planirao... i sam kažeš da nije jaka upala!

kardio može, ali laganim intezitetom, vožnja bajsa npr.   - bukvalno oporavljajući kardio trening, veoma lagano

ovo što si nabrojao je super suplementacija za početnika u teretani, samo napred :)
Sačuvana
dushko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #10 poslato: Januar 21, 2012, 01:01:16 posle podne »

E hvala vam na odgovorima.
Imam jos jedno pitanje, sad ne znam malo izlazi iz okvira ove teme. Krenuo sam juce u teretanu i radio sam vezbe na spravama. Sada naravno imam upalu misica, ali ne mnogo. Moje pitanje je da li treba danas da trcim laganijim tempom, posto sam negde procitao da se upala moze tako "razbiti" ili da odmaram do sledeceg treninga. Inace sam od suplemenata kupio protein, kreatin, multivitamin i glutamin. Da li je to dovoljno za pocetnika u teretani?

ps. glupo mi nesto da otvaram novu temu samo zbog ovoga, pa se izvinjavam na digresiji ove teme.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Januar 19, 2012, 06:49:17 posle podne »

Pozdrav svima. Da ne otvaram novu temu i ja imam problema sa stomakom. Moj problem je sto sam mrsaviji (182/79) (ali ne mnogo) i bukvalno slauf koji je naravno uporan. Ishranu cu da regulisem (bilo je torti, kolaca, pekare, pljeskavica), nego me interesuje pored regulisane ishrane, da li je trcanje ujutro na prazan stomak ok? I da li treba da uzmem (preporucite koji) sagorevac masti. Posto planiram da krenem u teretanu da vezbam, da li se ta dva cilja konfrotiraju?

Hvala na odgovoru!

samo jedna stvar, gde ljudi mahom greše... trčanje je ok ali nije svaki intenzitet trčanja idealan za sagorevanje masti. Pošto si mršaviji, mislim da bi tebi ishrana uz samo trening sa opterećenjem rešila problem. Brzo bi sve na tebi izgledalo mnogo bolje "u paketu".
Kardio možeš posle tegova da radiš, puls da ne bude previsok - da ne ostaješ bez daha, do 75% od maksimuma
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2012, 09:24:45 pre podne »

To je jako dobro shto ti je marko rekao, tako sam ja radio i imam dobre rezultate, mislim, tako i sada radim :)

Medjutim, nemoj celu paznju da usmerish iskljuchivo na kardio, obrati paznju na tegove. Ja se mnogo vishe iznojim kada malo pojacham tezhine (dizhem max 8 puta) i obratim maximalno paznju na pokret :)

Kombinacijom ta sva imash zagarantovan uspeh :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2012, 11:00:16 posle podne »

prvo regulisi ishranu,pa pocni da vezbas bar 4x u teretani uz kardio od 30 min nakon tegova,ne trcanje vec brz hod ili steper...nakon par nedelja,mozes poceti i neki sagorevac,a nakon par nedelja mozes raditi jutarnji kardio 45 min na prazan stomak a uvece samo tegove.Ovo je jedan od nacina kako mozes vezbati.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.