TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:39:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kako da skinem stomak  (Pročitano 31277 puta)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #36 poslato: Februar 24, 2012, 12:12:51 posle podne »

Moje najnovije iskustvo kaze da uz vecu mishicnu masu sagorevanje masti ide mnogo brze i efikasnije samo uz redukciju ishrane, sa minimalnom uchestaloshcu kardio treninga. Uz pojachan kardio ce se verovatno sve to jako ubrzati, opet se vodim prethodnim iskustvom.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #35 poslato: Februar 24, 2012, 01:41:01 pre podne »

Masti se tope sa minimum 45min kardija,  mada je od 30-45min interval kada se pri kontinuiranoj fizičkoj aktivosti umerenog intenziteta metabolizam prekopčava sa uh na masti.  Tako da se savetuje čak od sat do sat i po kontinuirane fizičke aktivnosti za redukciju bf.  Osnovno je redukcija unosa kalorija,  dobar profil ishrane,  povećanje potrošnje kalorija tj kretanje što više - koristi svaku priliku da budeš u pokretu.  Povećaj unos čistih proteina,  smanji masti,  umereno uh sa nižim GI.
btw kardio ne moraš svakog dana....

kardio je prilično ne efikasan za redukciju bf, ali nikako da se to prikopča. Anchient wisdom je JEDAN od najgorih izvora miskoncepcija i to ne samo u sportu. Toliko se uvuče u svaki krak znanja o materiji da dostigne nivo aksioma i vrlo malo ljudi vidi potrebu da takve stvari preispituje. A kad se neko uhvati "ćorava posla", ostali to apriori odbacuju.

Najveći problem kod cardia je što se njegov fat burning efekat ogleda u sagorevanju kcal TOKOM aktivnosti. Druga najveća problematika je upraavo to što si ti naveo - potrebno trajanje. Treća i takoĂ°e fundamentalna stvar je insulin-glukagon-epinefrin odnos. Ako je to nepovoljno, skoro da džaba trčiš.
Sačuvana
BULIT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #34 poslato: Februar 23, 2012, 09:46:25 posle podne »

Ово што је Марко навео о наглом избацивању простих хидрата и екстремних резова у исхрани ја искусио на личном примеру.
Али човек се учи док је жив!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Februar 21, 2012, 04:25:33 posle podne »

Veroavtno treba da smanji šaćere.. to je sad najčešći uzrok stomaka kod mladih..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Februar 19, 2012, 11:26:36 posle podne »

Masti se tope sa minimum 45min kardija,  mada je od 30-45min interval kada se pri kontinuiranoj fizičkoj aktivosti umerenog intenziteta metabolizam prekopčava sa uh na masti.  Tako da se savetuje čak od sat do sat i po kontinuirane fizičke aktivnosti za redukciju bf.  Osnovno je redukcija unosa kalorija,  dobar profil ishrane,  povećanje potrošnje kalorija tj kretanje što više - koristi svaku priliku da budeš u pokretu.  Povećaj unos čistih proteina,  smanji masti,  umereno uh sa nižim GI.
btw kardio ne moraš svakog dana....
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #31 poslato: Februar 19, 2012, 08:32:37 posle podne »

velika verovatnoca je da ces trcanjem izgubiti i dosta misicne mase a manje masti,bolje radi kardio 45 min steper ili brzo hodanje i vodi racuna o ishrani jer od nje najvise zavisi sve.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #30 poslato: Februar 19, 2012, 06:48:59 posle podne »

sve ti zavisi od ishrane..
ako si je sredio videće se trbušnjaci...
po meni to nije puno kardija..
Sačuvana
david V
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #29 poslato: Februar 18, 2012, 05:50:56 posle podne »

Hocu vase misljenje da li mi je dobar program  za skidanje masti.Radim kardio svaki dan,po trideset minuta trcanja,takodje radim i vezbe za trbusnjake po Tabata metodi.Sredio sam ishranu, a tu su i neki suplementi.Koristim sagorevac,bcaa,i whey protein.Znam da sam malo preterao sa kardiom ali mislim da necu puno gubiti na misicnoj masi.Cilj mi je smanjenje bf.Inace imam 82 kg,i visok sam 180cm,a imam oko 13,5%masti.krajni cilj mi je da se vide misici na stomaku.hvala
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #28 poslato: Februar 13, 2012, 11:18:02 posle podne »

tesko je to objasniti ljudima,obicno svi idu na nagle rezove ili cak ne jedu nista,apre toga unosili hiljade kalorija i naravno nakon par dana upadaju u hipoglikemiju i nastave po starom i jos pojacaju unos kalorija i goje se vise,a psihicki padaju sve vise!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Februar 13, 2012, 11:05:28 posle podne »

... potrebno je odredjeno vreme da se organizam adaptira na promene.  bolje je to nego šok terapija.... kada je metabolizam u pitanju :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #26 poslato: Februar 13, 2012, 06:11:46 posle podne »

Odmah nakon treninga umerena kolicina prostih hidrata je pozeljna u svakom slucaju.Najvecu gresku koju svi cine je naglo izbacivanje secera i nagli rezovi u ishrani!!!
Sačuvana
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #25 poslato: Februar 12, 2012, 10:43:52 posle podne »

Pa da. Zato me je malo zbunila ta rečenica.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Februar 12, 2012, 10:29:36 posle podne »

prosti uh idu više neposredno nakon treninga (zbog brze nadoknade), a složeni u obroku oko 1h posle....
Sačuvana
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #23 poslato: Februar 12, 2012, 06:19:55 posle podne »

Hvala! Samo mi molim te pojasni ovaj deo gde kažem da proste uh ne treba naglo izbaciti već konzumirati umereno nekon treninga. Da li pod tim misliš na pwm ili da se pojede nešto od prostih uh u obroku posle treninga (ovde naravno mislim na prvi "konkretan" obrok nakon treninga)?
« Poslednja izmena: Februar 12, 2012, 06:25:29 posle podne od strane fitnes čika is back » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Februar 12, 2012, 11:53:48 pre podne »

Neko ko je fizicki neaktivan godinama a pri tom ne vodi racuna o ishrani preporucujem da radi sve postepeno i na duze staze.U pocetku izbegavati kasno uvece da jede hidrate (bilo proste i slozene),trening kruzni uz akcenat na kardio pod nadzorom trenera!
Nikako naglo izbacivanje prostih hidrata,obavezno ih jesti umereno nakon treninga,masno zasiceno jesti jednom nedeljno prve 3 nedelje kasnije izbaciti to.mleko i mlecne proizvode samo ujutru i to vremenom smanjiti...tako ukratko izgleda,ali ipak za svakog je induvidualno.Dakle nikako naglo ,jer nije ni zdravo a i ne daje rezultate!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.