TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:36:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 75 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o Whey proteinu  (Pročitano 247023 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #971 poslato: Decembar 02, 2014, 09:22:45 posle podne »

Mislio sam doručak i posle treninga ili bilo koji drugi obrok. Možda ti je lakse ako živiš sa tvojima, ali ako si student ili sam zaraĂ°uješ tebi primanje doĂ°e odjednom i nema šta tu štedeti. Ja od kako živim sam znam da mesečno imam na primer 10 000 din za hranu odem u radnju kupim 150 jaja, 10 litara mleka i tako dalje da ne nabrajam. Idem u nabavku 2x mesečno i toje to.Ostavim samo 1000din da imam za hleb ostalo sve kupujem odjenom tako i protein uĂ°e u to mesečno planiranje.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #970 poslato: Decembar 02, 2014, 09:20:42 posle podne »

Pa, i to je pitanje...
:)
Recimo ja kupim teglu tu wheya, pa posle raspolažemo sa ostatkom para.
Da ne uradim tako, verovatno bi pare do sledeće plate otišle na nešto drugo.
Jedino da pare za jaja (ili šta dtugo) odvojim sa strane i da ih trošim samo za to, ali onda u startu kao da ih nemam...
:)
Sve zavisi kako je ko navikao da ekonomiše...
:D
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #969 poslato: Decembar 02, 2014, 09:14:40 posle podne »

Cena proteina u bilo kom obliku je skupa, ne bitno dal se radi o suplementu ili hrani doĂ°e na isto kada se gleda finansijski. To da za jaja uvek ima para i da je to neka prednost ja se ne bi složio, ko ima para da kupuje jaja taj ima i za kanticu proteina. Ja sam za to da je bolje da jedan obrok bude whey, a drugi jaja nego da oba obroka budu samo jaja.
Koja oba? Rec je bila o dorucku. Ne razumes me, hoce da kazem da za whey treba da iskesiras vise novca od jednom, zato je bolje stedeti, a za jaja ne moras da sakupis 50E i da kupis za mesec dana. Ja imam za jaja za whey nemam, vec duze od pola godine ne koristim, zato sto mi je mnogo da dam 50E odjednom, vise mi se isplati da ulozim u hranu...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #968 poslato: Decembar 02, 2014, 09:11:20 posle podne »

Cena proteina u bilo kom obliku je skupa, ne bitno dal se radi o suplementu ili hrani doĂ°e na isto kada se gleda finansijski. To da za jaja uvek ima para i da je to neka prednost ja se ne bi složio, ko ima para da kupuje jaja taj ima i za kanticu proteina. Ja sam za to da je bolje da jedan obrok bude whey, a drugi jaja nego da oba obroka budu samo jaja.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #967 poslato: Decembar 02, 2014, 08:46:23 posle podne »

Bogami sad su 5 jaja skuplja od merice wheya
Ok, reci mi gde mogu da nadjem da kupujem whey po merici? :D Ne mozes tako da gledas... Whey moras da kupis pakovanje, kesice ti izadju mnogo skuplje, a za jaja uvek ima para, posto imaju istu cenu i za 5 jaja i za 50...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #966 poslato: Decembar 02, 2014, 04:02:37 posle podne »

Kako ta jaja poskupeše preko noći, još ne mogu da verujem. Bukvalno sam ih jednog dana kupovao za 9 dinara, a par dana kasnije odem na isto mesto i dočeka me cena 15 din/kom (za istu klasu). :S
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #965 poslato: Decembar 02, 2014, 03:25:25 posle podne »

Da ali 5 celih jaja imaju skoro duplo više proteina od merice proteina koje u proseku sadrže oko 21-22gr. po merici.

i ne samo to,  pored amino kiselina i masnoća sastav vitamina i minerala (A,D, B6, B12, E,selen, fosfor, gvožĂ°e, cink, kalcijum, kalijum, magnezijum i dr...)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #964 poslato: Decembar 02, 2014, 02:06:39 posle podne »

Odličan predlog SrĂ°ane...evo i nove teme... http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=205325.0

Diži te hidrate još...bar do "četvorke"...  ;D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #963 poslato: Decembar 02, 2014, 01:30:10 posle podne »

Ima pokrića (onako) danima kada treniram; mislim da doguram 3-3,5g po kili.
Danima kada treniram radim masu, a ostalim definiciju...
;D ;D ;D
Primećujem napredak na sebi (sigurno nije maksimum na nekom godišnjem nivou), ali je ipak napredak...
:)
Bolje da si novu temu otvorio za to pitanje...
:D
Nisam iskusan u svetu suplementacije, ali mislim da se ne može živeti samo od suplemenata (ili bar ne kvalitetno).
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #962 poslato: Decembar 02, 2014, 01:16:51 posle podne »

Onda je najbolje da nadjem protein bez ukusa, pa pola merice umutim sa 3 belanca...
:D
Ma, sa unosom proteina nemam problema sa svojih 52kg; nekada unesem i oko 3g po kili...
:)

Džabe Srle proteini, kad nema "ugljenohidratnog pokrića"...ili ćemo da radimo keto?  :D

Eh sve ima svoju upotrebnu vrednost...whey posle treninga, kada je najpotrebniji, naravno ako ima mogućnosti...ali posle whey-a obavezno čvrst obrok...da opet napomenemo, izvore proteina visoke biološke vrednosti iz hrane ništa ne može zameniti...ili možda i može?  :o

Ima i onih "profi" likova koji povremeno plasiraju tvrdnje da se "na proteinskim suplementima može živeti", hm?

I sami smo svedoci pojave sve kvalitetnijih i "savremenijih"proteinskih suplemenata na tržištu..."beef proteini"( šta će nam biftek, eto suplementa  ;D ), blendovi visokog kvaliteta i sastava...

Može se "živeti samo na suplementima"...istina ili zabluda? Šta mislite?  :o ::) ;) :D ;D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #961 poslato: Decembar 02, 2014, 11:43:06 pre podne »

Onda je najbolje da nadjem protein bez ukusa, pa pola merice umutim sa 3 belanca...
:D
Ma, sa unosom proteina nemam problema sa svojih 52kg; nekada unesem i oko 3g po kili...
:)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #960 poslato: Decembar 02, 2014, 11:27:01 pre podne »

Sad zavisi ko jede cela a ko samo belanca. Ja npr kad jedem, 2 cela i 3 belanca tako da mu dodje ista kolicina proteina ko u merici
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #959 poslato: Decembar 02, 2014, 11:23:05 pre podne »

Da ali 5 celih jaja imaju skoro duplo više proteina od merice proteina koje u proseku sadrže oko 21-22gr. po merici.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #958 poslato: Decembar 02, 2014, 11:20:57 pre podne »

Bogami sad su 5 jaja skuplja od merice wheya
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #957 poslato: Decembar 02, 2014, 10:39:51 pre podne »

Po meni whey nije dobra opcija za doručak osim u hitnim slučajevima (požar, poplava, racija i sl.). Čvrst obrok je čvrst obrok. Jaja ili meso. Ovsene sa wheyom da. Whey sa vodom sa doručak, bez da se nakon toga pojede i nešto konkretno i nije dobra opcija.

Pa, uz njega pijedem ovsene+ražene i popijem jogurt. (06:20).
Posle toga oko 10:00 pojedem PWM.
Nadam se da je to OK...
:)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 75 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 18 upita.