TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:31:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o gejnerima  (Pročitano 28728 puta)
munchh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #80 poslato: Septembar 15, 2015, 03:35:02 posle podne »

Mešati u smislu piti ih oboje :D
Sačuvana
munchh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #79 poslato: Septembar 15, 2015, 03:34:16 posle podne »

Kada treba piti gejner,  u odnosu na doba dana(ujutro/uvece)  u odnosu na treninge(pre/posle) i u odnosu na obroke? Da li je poželjno mešati amino kiseline sa gejnerima? 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #78 poslato: Maj 19, 2015, 10:51:57 pre podne »

Vecina gejnera ima velike kolicine prostih hidrata - dekstrozu, fruktozu, tu je i maltodekstrin tako da ako se pije u pwm sa kreatinom, nema potrebe za dodavanjem dekstroze...ipak, nema potrebe da "cimamo" pankreas, i "stimulisemo" moguci uticaj insulina na masno tkivo i preteranim unosom prostih hidrata...ne zaboravi da Volumass 35 od Scitec-a ima i kreatina u sastavu( na 100 gr oko 2,5 gr kreatina), tako da ne preterujes sa dodavanjem istog...OBRATI PAZNJU I NA DOVOLJNU HIDRIRANOST( unos vode)...

Moja preporuka bi bila da pored pwm gejner ubacis i ujutru cim ustanes, naravno u zavisnosti od zeljenog doziranja...ipak su to periodi sa najvecom osetljivoscu na insulin, kao i periodi kada nam je brz ugljeno-hidratni i amino kiselinski "refuel" neophodan...

Dakle, ujutru cim ustanes popijes sa vodom, sacekas 30-60 min, cvrst obrok, isto vazi i za pwm...

Nadam se da si procitao predlozeni tekst o znacaju ugljenih hidrata( pre svega slozenih hidrata), ciji je dovoljan i kontrolisan unos najbolji preduslov za "izgradnju"...i naravno, OPREZNO SA PROSTIM HIDRATIMA!

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #77 poslato: Maj 19, 2015, 07:01:34 pre podne »

Popiješ kad tebi odgovara ne moraš da se vodiš nekom preciznom satnicom.
Naravno da možeš sa kreatinom, mislim da ti ne treba dekstroze ali ja na primer uvek dodam 10ak grama za šejk posle treninga.
Sačuvana
totti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #76 poslato: Maj 18, 2015, 10:09:34 posle podne »

@Robert, Dušan
Time sam se najviše i vodio u izboru, procentom proteina.
Znači, na kraju, da uzimam i u danima pauze, izmeĂ°u obroka? Koliko vremenski da proĂ°e u trouglu obrok-gejner-obrok, koliko od obroka do gejnera i koliko od gejnera do sledećeg obroka, da bih znao kako da se iskombinujem u 5 obroka dnevno?
I je l' može u kombinaciji sa kreatinom, i je l' treba dekstroza uz kreatin zbog gejnera i šećera u njemu?
Možda su glupa pitanja, ali bolje da pitam.  :)
Sačuvana
totti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #75 poslato: Maj 18, 2015, 09:38:12 posle podne »

Ne u istom obroku, nabacao sam samo s brda s dola šta se sve nalazi u jelovniku, pa zavisi kako koji dan.
Štapići i girice su tu, možda jednom u 15-20 dana, ne više, kad baš moram, znam da nije super.
 
Na primer, dan bi izgledao ovako:
1. obrok: 5 jaja + ovsene pahuljice sa ella jogurtom ili mlekom i malo kokosa, druga varijanta tunjevina + pirinač (tunjevinu 2-3 puta nedeljno maksimalno) + galete
2. obrok (posle treninga): oslić + pirinač + salata
3. obrok: pileće belo + pirinač + salata + galete
4. obrok: junetina/oslić + pirinač + salata
5. obrok: uvek pred spavanje ella sir + kikiriki
Od ova 3 srednja obroka, nekad pirinča ima u dva, nekad u sva tri, pirinač baš jedem, sigurno min 400-500g dnevno, lako za spremiti + jeftino...

Hvala za tekstove, prvi sam čitao, drugi ću upravo.  :)
« Poslednja izmena: Maj 18, 2015, 09:40:07 posle podne od strane totti » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #74 poslato: Maj 18, 2015, 09:17:53 posle podne »

Pa imam 4-5 obroka svaki dan.
Doručak: jaja, ovsene pahuljice, mleko, pirinač, ella jogurt, tunjevina
2-3 obroka preko dana: uglavnom pileće belo, pirinač, oslić, junetina, grašak, krompir bareni samo, ponekad svinjetina, riblji štapići, girice, pasulj, boranija, tu i tamo domaća jela tipa sarma, musaka
Večera: ella sir, kikiriki
Užine: voće, kikiriki, badem
To je to uglavnom, nešto okvirno.

Ima li potrebe za gejnerom i kada, ujutru ili izmeĂ°u obroka? EDIT: Videh da si mi napisao izmeĂ°u obroka.  :)

Ovsene pahuljice i pirinač u istom obroku? I mleko i jogurt?
Bilo bi lepo da dnevni meni malo preglednije izložiš da ne bi imali problema u tumačenju...

Riblji štapići...loš izbor, prženje na ulju nije dobar metod pripreme hrane( nastanak zlih trans masti), a paniranje sigurno neće doprineti kvalitetu "štapića"...

Umesto girica ubaci manje masnu ribu - skuša, pastrmka, losos, skuša...

Jezgraste plodove uvek kombinuj sa proteinima visoke biološke vrednosti iz hrane...npr. posniji sir + kikiriki( pečen, neslan), idealno u poslednjem obroku pred spavanje...

Po koja voćka izmeĂ°u obroka je ok, ali ne smatraj to užinom..krajnje je simbolično!

Naglasak na kvalitet u ishrani, ne na kvanitet...

Najbolji gejner je dovoljno kvalitenih namirnica...moj predlog bi bio da gejner ubaciš posle treninga, kao pwm...i pojačaš obroke kvalitetno...

Preporuke za detaljno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html


Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #73 poslato: Maj 18, 2015, 09:15:45 posle podne »

Da, u trenutnoj ponudi, Volumass 35 i Volumass 35 Professional vode po procentu proteina u sastavu (35%).
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #72 poslato: Maj 18, 2015, 09:06:43 posle podne »

Dobar izbor gejnera,čini mi se da on ima najveći procenat proteina :)
Sačuvana
totti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #71 poslato: Maj 18, 2015, 09:02:49 posle podne »

Volumass 35 od Scitec-a.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #70 poslato: Maj 18, 2015, 08:35:42 posle podne »

Koji gejner koristiš? :)
Sačuvana
totti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #69 poslato: Maj 18, 2015, 08:29:15 posle podne »

Pa imam 4-5 obroka svaki dan.
Doručak: jaja, ovsene pahuljice, mleko, pirinač, ella jogurt, tunjevina
2-3 obroka preko dana: uglavnom pileće belo, pirinač, oslić, junetina, grašak, krompir bareni samo, ponekad svinjetina, riblji štapići, girice, pasulj, boranija, tu i tamo domaća jela tipa sarma, musaka
Večera: ella sir, kikiriki
Užine: voće, kikiriki, badem
To je to uglavnom, nešto okvirno.

Ima li potrebe za gejnerom i kada, ujutru ili izmeĂ°u obroka? EDIT: Videh da si mi napisao izmeĂ°u obroka.  :)
« Poslednja izmena: Maj 18, 2015, 08:31:11 posle podne od strane totti » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #68 poslato: Maj 18, 2015, 07:52:37 posle podne »

Sve zavisi od tvoje ishrane, on sluzi da povećaš unos kalorija i napraviš željeni suficit. Ja bih ga ubacio izmeĂ°u obroka sad koliko merica sve zavisi od  tvoje ishrane.
Sačuvana
totti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #67 poslato: Maj 18, 2015, 07:49:51 posle podne »

Da li treba gejner da se pije u danima pauze i ako da, kada?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #66 poslato: Jun 28, 2014, 10:35:09 pre podne »

a kako se hraniš sada, jel imaš apetit ili slabije jedeš zbog visokih temperatura?  ako se dobro hraniš, ja bih prvo pokušala sa whey-om i kreatinom....  a ako ti baš fali kalorija onda gejner.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.