TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 06:38:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o sagorevačima  (Pročitano 31575 puta)
daniel.t
Gost
« Odgovor #28 poslato: Februar 19, 2013, 08:59:20 posle podne »

Savete za obrok u skoli si dobio, a sad sto se tice tvog pritiska, prica je sledeca:

- ne znam da li konzumiras alkohol, ali jedina stvar koja ti ne dize pritisak, nego ga snizava od alkoholnih pica je belo vino
- so svedi na minimum i zameni obicnu kuhinjsku so kalijumovom soli... imas je po malo bolje opremljenim prodavnicama...
- ubaci u ishranu sto vise belog luka i sto vise paradajza (po mogucnosti nekog domaceg sa pijace, a ne plasticnog)
- kecap zaboravi... zameni ga sokom od paradajza
- slatkise generalno zaboravi i ako moras da ubacis nesto od njih, baziraj se na crnoj cokoladi
- riblje ulje ako mozes ubaci u ishranu
- ako pijes kafu, zameni je recimo zelenim cajem...
- obrati paznju na unos vode

U 80-90% slucajeva ti niko nece naci uzrok visokog pritiska ili variranja pritiska, a u vise od 50% slucajeva mozes da ga regulises samo ishranom, ako krenes na vreme.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Februar 19, 2013, 07:15:36 posle podne »

Hvala ti na odgovoru, i savetima. Samo i dalje imam problem sa obrokom kada sam u skoli, jer ne znam sta da pojedem, a da nebi bilo toliko lose... Jer na primer kada idem pre podne, ja bi uzeo vocku neku, jer mislim da bi bilo najjbolje, i da kazem najzdravije, ali neki kazu da ne valja to, a sledeca stvar je ili integralni keks kao obrok, tipa wellnesa, ali opet, dorucak je u pitanju, pa tu odakle da dobijem energiju ja ostatak dana ...? I poslednje dve opcije mi ostaju ili pekara ili nesto sa rostilja, ali sto racunam opet, da pekara neminovno tovi, a dok opet obroci sa rostilja imaju podosta kalorija, tako da sam po pitanju toga jos uvek u nedoumici... :/

evo par predloga za obrok u školi:
- integralna kifla sa komadom piletine
- sendvič sa tunjevinom
- tuna sa pirinčem (poneseš u kutijici)
- pileće belo meso iz nekog fast food-a sa pola lepinje
- koštunjavo voće - orašasti plodovi, npr bademi ili lešnici, kikiriki (umereno)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #26 poslato: Februar 19, 2013, 02:05:59 posle podne »

 Drzi se pre obroka sa rostilja nego pekare,u svakom slucaju.
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #25 poslato: Februar 19, 2013, 11:57:37 pre podne »

Hvala ti na odgovoru, i savetima. Samo i dalje imam problem sa obrokom kada sam u skoli, jer ne znam sta da pojedem, a da nebi bilo toliko lose... Jer na primer kada idem pre podne, ja bi uzeo vocku neku, jer mislim da bi bilo najjbolje, i da kazem najzdravije, ali neki kazu da ne valja to, a sledeca stvar je ili integralni keks kao obrok, tipa wellnesa, ali opet, dorucak je u pitanju, pa tu odakle da dobijem energiju ja ostatak dana ...? I poslednje dve opcije mi ostaju ili pekara ili nesto sa rostilja, ali sto racunam opet, da pekara neminovno tovi, a dok opet obroci sa rostilja imaju podosta kalorija, tako da sam po pitanju toga jos uvek u nedoumici... :/
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #24 poslato: Februar 19, 2013, 11:06:27 pre podne »

Po meni, ovo sve sto trenutno radis poprilicno ne valja.

Iz svog iskustva (poceo sam celu svoju transformaciju pre 6 meseci, sa 122 kg i 194 cm visine, nula kondicije i nula ikakve fizicke aktivnosti) mislim da prvo MORAS da sredis ishranu, pa tek onda da radis bilo sta drugo. Za pocetak batali i sagorevace  sve zivo i baziraj se na minimum 5 manjih obroka tokom dana i na tome da pre podne imas unos dosta i ugljenih hidrata i proteina i masti, a kasnije posle podne i uvece sto vise proteina, a da izbegavas ugljene hidrate. Pored toga unosi minimum 3 litre vode dnevno (ciste vode, a ne svakojakih tecnosti). Hrani se sa sto vise integralnih zitarica, povrca, voca i mesa, jaja i mlecnih proizvoda, a batali svu procesiranu hranu i ono sto je najvaznije, ZABORAVI GLADOVANJE. Tako mozes samo stetu da naneses, a ne da nesto popravis.
Nisam trenirao nista slicno MMA, ali znam ljude koji jesu i znam da je to poprilicno zahtevan trening i bez dobre ishrane ne samo da neces imati napredka, nego ces stagnirati i u treningu, a i mucices svoje telo. Tek kada usaglasih ishranu, vodu i trening, onda pocni da razmisljas o sagorevacima (po meni tek posle jedno 2-3 meseca pravilne ishrane i treninranja), ako ne mislis da samo bacas pare. Bolje te pare ulozi u ishranu.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #23 poslato: Februar 18, 2013, 01:46:56 posle podne »

Pozdrav. Msm da imas visak kg na tu visinu,a i ishrana ti je jako losa. Za pocetak bi bilo dobro nju prvo da sredis. Imas ovde na forumu i previse tekstova o zdravoj ishrani,a cini mi se da nisi bas citao jer vidim da si u nekim opasnim zabludama tipa ''smanjio sam unos vode'' i slicno. Proteine koje ti mislis da unosis ne valjaju ti nikako,to ti je po meni koktel koji ti samo opeterecuje zeludac. Trenirati MMA i hraniti se zdravo bi ti donelo iznenadjujuce dobre rezultate u to sam siguran.
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #22 poslato: Februar 18, 2013, 01:08:52 posle podne »

Kao sto sam vec rekao, imam 18 godina, visok sam nekih 184cm, i trenutno imam nekih 92.5kg, i prosle godine od marta do avgusta sam bio na dieti, na kojoj sam skinuo nekih 14kg, imao sam 100.5, nakon diete imao sam 86-87kg. Vremenom je pocelo da se vraca sve, jer sam dobijao ispade sa gladju, ali moguce opet da je i od toga sto pijem "proteine", koje cu malo vise objasniti u nastavku. Najcesce kada jedem, obroci mi se sastoje od previse hleba i hrane poput majonez, sunka, sir, jogurt, jaja, bla bla..., poslednje 2-3 nedelje su me uhvatili ispadi gladi, da bih mogao pojesti, cak, ceo hleb za jedan obrok, ma da sam i smanjio unos vode, pa mislim da zbog toga i imam tolike ispade sa hranom. Trenirao sam 8 godina rukomet, koji sam prestao prosle godine, bas pred kraj diete, jer sam povredio bio ahilovu tetivu i izgubio zelju za sportom skroz, jer su me krenule bile povrede, samo jedna za drugom i velike pauze zbog istih... Poceo sam da treniram MMA pre par meseci (2-3 meseca), pa sam nekako dobio zelju da se sredim malo, zapravo da to sto je ostalo od one velike kilaze prebacim u definiciju sa masom. Inace kod kuce radim neke vezbe da bih dobio snagu, uz sve to pijem kao sto sam malo pre naveo, da ih nazovem tako, "proteine" posto sam to sam smuckao (Sojin protein, mleko u prahu, mlevena plazma, kokos, pivski kvasac, surutka, dekstroza), ali mogu reci da ima dobrog efekta sve to, ali sto mi i dalje prestavlja problem to sto je ostalo od one velike kilaze, na stomaku i struku, zbog cega sam poceo koristim SFB, ali sto mi se ne dopadaju rezultati. Ma da shvatam i sam da mi je losa ishrana, da bih ja postigao te rezultate koje ja zelim.
« Poslednja izmena: Februar 18, 2013, 01:25:35 posle podne od strane tadic » Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #21 poslato: Februar 18, 2013, 11:49:47 pre podne »

Ajd' napisi nesto o sebi... visina, tezina, godine, da li nesto treniras, kako i sta jedes, kada, sto je jos vaznije itd. pa ti tek onda neko moze pomoci.

Sam sagorevac ti bez sredjenog svega ostalog nece pomoci bas nista, a sto se pritiska tice, ja mucim muku sa tim vec vise od deset godina, pa cu ti reci sta da menjas da to sredis, ali prvo napisi ove stvari...
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #20 poslato: Februar 18, 2013, 11:02:13 pre podne »

Imam pitanje u vezi koriscenja sagorevaca. Pio sam Super fat burner, u pocetku normalnu dozu, koliko je navedeno na ambalazi (4 tablete), ali nakon nekog perioda sam povecao dozu na 6 tableta, uz 4dl zelenog caja, ali i dalje mi ne daje pozitivne rezultate (Ma da i ja, nemam neku posebnu ishranu, uz koju bi mogao da ih dobijem, jer pre svega, nikako ne mogu da odredim obroke, sta bi i kada trebao da pojedem, odnosno sta je najbolje da pojedem, a da nece biti stetno, odnosno da nece sprecavati sagorevac da radi svoj deo "posla", a sa druge strane da ce ici u misicnu masu, inace sam skolarac (18god), pa mi opet problem pravi najvise obrok u skoli koji najcesce ili izbegnem ili jedem u pekari). Posto sam imao problema sa krvnim pritiskom, varirao je cesto, i misleci da cu imati jos vise problema ako budem pio sagorevac, nisam hteo da uzimam nesto jace, ali u ovom slucaju je ispalo kao da mi je sagorevac lek, jer mi je sada pritisak u normalni, 120/80 ili 130/90, nazovimo to nekom normalom. Zanima me kada bi uzeo Super Cuts 3, dal bi mogao da napravim neki veci problem ili bi mogao da probam sa pola doze, za pocetak, pa ako vidim da mi ne pravi nikakve probleme, da nastavim sa normalnim dozama, koje su i preporucene?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #19 poslato: Februar 06, 2013, 08:32:11 posle podne »

Pa, neka 2 kg sam skinula za neka 23 dana, ali meni je to slab rezultat, sto znam...

A sta je po tebi jak rezultat ? Nije bitno da skidas kilograme na vagi,nego da skidas masne celije, nece to za 20 dana,treba visemesecni rad.
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #18 poslato: Februar 06, 2013, 08:00:50 posle podne »

Pa, neka 2 kg sam skinula za neka 23 dana, ali meni je to slab rezultat, sto znam...

Nije to tako slab rezultat. Ja kada sam bas sredio ishranu i trenirao 4-5 puta nedeljno, gubio sam 4 kg mesecno. Sada gubim negde oko 3 mesecno sa istim intenzitetom i sagorevacem i mislim da je to vrlo dobro, jer sve preko toga nije dobro zarganizam.
Ja sam koristio Lipo 6 Black i super je, samo je meni malo prejak. Trenutno koristim Unidyne i super mi odgovara.
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #17 poslato: Februar 06, 2013, 07:48:39 posle podne »

Pa, neka 2 kg sam skinula za neka 23 dana, ali meni je to slab rezultat, sto znam...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Februar 06, 2013, 07:26:49 posle podne »

Ne koristim sagorevače ali mogu reći da je Lipo 6 na glasu dobrog sagorevača.

Ako za 20 dana nisi primetio ikakve promene, morao bi nešto promeniti. Tu prevashodno mislim na ishranu. Možda unosiš previše kalorija, tj. nisi u deficitu.
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #15 poslato: Februar 06, 2013, 05:53:26 posle podne »

Interesuju me vasa iskustva sa sagorjevacem Lipo 6? Da li je dobar? Ja koristim Thermo speed evo 20 dana i ne primjecujem rezultate, iako imam sredjenu ishranu.
Sačuvana
milvol
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #14 poslato: Novembar 19, 2012, 08:11:03 posle podne »

Zelim da pitam za Carni X. Na sajtu, u opisu koriscenja pise da se uzima jedna tableta 20-30 minuta pre treninga, a jedna neposredno pre treninga. Na jednoj od tema sam video da se uzima samo pre treninga 20-30 minuta. Sad, naravno, imam dilemu koji je nacin uzimanja ispravan? Inace radim dva treninga sa tegovima i cetiri aerobna treninga nedelljno. Hvala Vam unapred na odgovoru. Pozdrav!

Ćao,

ja bih uzimala dozu l karnitina (celokupnu) i to 1000-1500 mg  pola sata pre treninga.  Dakle Carni X dve kapsule pola sata pre treninga.

Svejedno koji trening je u pitanju, iako blagu prednost dajem aerobnom treningu zbog potrošnje masti.

Hvala Monika! Pozzz
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.