TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:57:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za povećanje telesne težine  (Pročitano 53068 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #65 poslato: Septembar 26, 2012, 01:42:13 posle podne »

Pa cemu onda ono "Ti probaj da unosis proteine samo iz praska pa vidi ima li rezultata"?

  Tako je to sam pitao ali za tih 300gr koje sam uzeo za primer sam napisao da su idealna kolicina. Zamisli bilo kog profesionalnog bb (neka bude natural da ne zalazimo u aas), e pa ukupna kolicina proteina koje taj unese znaci i iz hrane i iz suplemenata je tih 300gr. Tako da ovaj prvi tu kolicinu unosi samo iz hrane a ovaj drugi ustvari radi skoro isto kao i svaki bb, jer da li ima neki bb koji ima pristojne rezultate a oslanja se samo i iskljucivo na ishranu. Ja cak mislim da nema ni onih koji jedino sto koriste je npr whey posle treninga i nista vise. Napominjem ovo se odnosi na ozbiljnije bb koji imaju neke rezultate a ne na mene i moje ortake iz teretane.

da rezimiramo.... 

whey je fantastičan, i to pogotovo posle treninga, eventualno ujutru, ali ne možeš živeti na whey-u.   Svaka vrsta proteina ima različit sklop aminokiselina.

Mišićnu masu bez dovoljno proteina nećeš izgraditi... gledaj da unosiš u svakom obroku proteine, za doručak, ručak, večeru, i još jednom u toku dana barem, a whey možeš ujutru i posle treninga.

dodaci ishrani su dodaci i uvek tako treba gledati na njih.

Srećno ;)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #64 poslato: Septembar 26, 2012, 12:45:30 posle podne »

Miro gledao sam tvoje slike malo pre. Mislio sam da nisi ti na ovoj slici. Izgledas kao 6,3 miliona evra. Znaci svaka cast ali stvarno svaka cast.

Moze li neko od vas tamo da napise ovde koliko unosi proteina iz hrane a koliko iz suplemenata cisto radi poredjenja.

Hvala najlepse :)
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #63 poslato: Septembar 26, 2012, 12:43:09 posle podne »

Miro gledao sam tvoje slike malo pre. Mislio sam da nisi ti na ovoj slici. Izgledas kao 6,3 miliona evra. Znaci svaka cast ali stvarno svaka cast.

Moze li neko od vas tamo da napise ovde koliko unosi proteina iz hrane a koliko iz suplemenata cisto radi poredjenja.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #62 poslato: Septembar 26, 2012, 12:28:50 posle podne »

Ne oslanja se samo na ishranu ali pretezno i prvenstveno  na nju
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #61 poslato: Septembar 26, 2012, 11:24:06 pre podne »

Pa cemu onda ono "Ti probaj da unosis proteine samo iz praska pa vidi ima li rezultata"?

  Tako je to sam pitao ali za tih 300gr koje sam uzeo za primer sam napisao da su idealna kolicina. Zamisli bilo kog profesionalnog bb (neka bude natural da ne zalazimo u aas), e pa ukupna kolicina proteina koje taj unese znaci i iz hrane i iz suplemenata je tih 300gr. Tako da ovaj prvi tu kolicinu unosi samo iz hrane a ovaj drugi ustvari radi skoro isto kao i svaki bb, jer da li ima neki bb koji ima pristojne rezultate a oslanja se samo i iskljucivo na ishranu. Ja cak mislim da nema ni onih koji jedino sto koriste je npr whey posle treninga i nista vise. Napominjem ovo se odnosi na ozbiljnije bb koji imaju neke rezultate a ne na mene i moje ortake iz teretane.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #60 poslato: Septembar 26, 2012, 11:02:44 pre podne »

Druze vidi,naveo si 2 primera coveka koji unosi 300 gr proteina.Prvi unosi svih 300 iz hrane a drugi 150 iz hrane i 150 iz praska i ako sam ja dobro shvatio pitanje je u kom slucaju je bolji napredak ako je isti covek u pitanju naravno.Moje misljenje bez razmisljanja ovaj prvi sto unese svih 300 iz hrane..
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #59 poslato: Septembar 26, 2012, 10:49:32 pre podne »

  Stefane imam utisak da ti uopste ne citas ono sto napisem jer mislim da je toliko naglaseno u svim mojim postovima da uopste ne mislim da se smanji hrana a kamoli broj obroka nego na takvu ishranu kakva jeste, a nije bas toliko losa, samo umesto usavrsavanja iste dodaju suplementi... i ne mogu vise da to objasnjavam.
 
  Alene pa tako mislim jer sam na mnogim mestima citao tipa izolat odmah nakon treninga i valjda ujutru a kazein uvece i valjda izmedju obroka a UH ok zavisi od cilja ali uglavnom je polemika da li ih piti posle trening aili ne e sad ne znam da li je bas sve tako kako sam naveo ali znam da ima neke veze.
  Ok hvala na odgovoru.

 
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #58 poslato: Septembar 26, 2012, 09:42:28 pre podne »

Ti probaj da unosis proteine samo iz praska pa vidi ima li rezultata.Ja sam to probao davno,tacnije od 6 obroka 4 su bila whey ili blend i nisam bio zadovoljan..
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #57 poslato: Septembar 26, 2012, 06:58:07 pre podne »

Ma naravno da je individualno ali ovo je samo primer koji sluzi za razmatranje tudjih misljenja bzog toga kaze da pretpostavimo da je sve idealnoi isto.

   Ok ali pazi kao sto biras obroke u zavisnosti od perioda dana ili potrebnih sastojaka tako biras i suplemente, ne mislim samo da se cepa neki izolat, nego kad treba izolat ok a kad ne onda nesto sporije isto tako nekad nesto sa vise UH a nekad sa manje ili bez UH. Uostalom zasto svi koji se makar malo ozbiljnije bave (natural) bb koriste neke suplemente i to bas neke vrste proteina i ujutru i izmedju obroka i pred trening i uvece a ne samo polse treninga ako vec (kako ti kazes) isti efekat mogu da imaju i ako pojedu obrok iste nutritivne vrednosti ?

Pa svi koji se bave bb (natural ili ne) i oslanjaju se isklučivo na meso, a ne na suplementaciju...

Da li stvarno misliš da ima veze kad uzimaš koji protein ili UH tokom dana, jedini faktor koji je bitan je da uneseš dovoljno u toku dana, a koliko je dovoljno to ti niko ne može reći dok kroz malo iskustva ne naĂ°eš količinu na kojoj napreduješ, a ne gojiš se previše.

Odgovor na tvoje prvobitno pitanje je: u oba slučaja će biti isti rezultati.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #56 poslato: Septembar 25, 2012, 11:35:29 posle podne »

   I opet taj odgovor, a moje pitanje je bilo "....onda bih vas molio da mi napsete razloge isto kao MightyMO zbog toga toga i toga a ne samo da je ishrana osnova, da se bez nje ne moze ili nesto slicno.". Marko hvala u svakom sucaju ali to ipak nije odgovor koji sam ocekivao.
   
  Vidim da ovde ima neki hemicar pa bih ga zamolio ako vidi ovaj post da, ako zna nesto o tome, da mi pomogne i da odgovor sa te neke naucne strane.
  Ili ako ga neko od vas poznaje naka ga pita mislim da se pretstavlja kao Alchemo ili nesto slicno.
 
  Cenim to sto hocete da mi pomognete i mislim da sto vise misljenja cujemo imacemo i vise razlicitih informacija i samim tim vece sanse da naucimo nesto. Hvala Miro, Mo i Marko.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #55 poslato: Septembar 25, 2012, 08:25:15 posle podne »

Ja sam rekao da suplementi izuzetnu funkciju imaju u periodu pre u toku i nakon treninga kada nam je brzo potrebno uneti AK ili proste brze secere,a treba ih koristiti i ujutru i uvece,ali naziv DODACI ISHRANI ti daje odgovor na tvoje pitanje,ISHRANA je osnova.
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #54 poslato: Septembar 25, 2012, 05:17:13 posle podne »

Ma naravno da je individualno ali ovo je samo primer koji sluzi za razmatranje tudjih misljenja bzog toga kaze da pretpostavimo da je sve idealnoi isto.

   Ok ali pazi kao sto biras obroke u zavisnosti od perioda dana ili potrebnih sastojaka tako biras i suplemente, ne mislim samo da se cepa neki izolat, nego kad treba izolat ok a kad ne onda nesto sporije isto tako nekad nesto sa vise UH a nekad sa manje ili bez UH. Uostalom zasto svi koji se makar malo ozbiljnije bave (natural) bb koriste neke suplemente i to bas neke vrste proteina i ujutru i izmedju obroka i pred trening i uvece a ne samo polse treninga ako vec (kako ti kazes) isti efekat mogu da imaju i ako pojedu obrok iste nutritivne vrednosti ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #53 poslato: Septembar 25, 2012, 05:00:53 posle podne »

To je sve induvidualno,nekome ce prijati jedna varijanta ,nekome druga varijant.BB kao sport ne mozemo samo gledati iz tog ugla,niko ne trenira isto (intezitet,obim),genetske predispozicije.Ja sam za opciju sa vise obroka kroz ishranu,a suplementacija igra ulogu najvise zbog same brzine apsorpcije nakon treninga kada nam je najpotrebnije!
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #52 poslato: Septembar 25, 2012, 04:55:52 posle podne »

    Ajde da probamo ovako:
Pretpostavimo da je sve dole navedeno idealno i tacno i potpuno isti uslovi u oba slucaja i da su cifre naucno potvrdjene znaci pretpostvaimo.

   Za napredak u daljem dobijanju ciste misicne mase coveku od 100 kg potrebno je po kg telesne tezine 3gr proteina  znaci 300gr dnevno i 5gr UH znaci 500gr. Neka to bude osnova za primer.Zamislite da je ta kolicina idealna znaci da ne treba vise od toga (naravno to je pretpostavka).
 
  Primer 1.
Covek odluci da unosi 300 gr proteina i 500 grama UH samo iz hrane i ne koristi nikakve suplemente.I tako npr trenira godinu dana.
 
  Primer 2.
Covek odluci da kroz hranu unese 150gr proteina i 250gr UH iz hrane (iste kao u primeru 1 samo manje kolicinski) a da jos 150gr proteina i 250gr UH unese iz nekog kvalitetnog wheya.I tako trenira isto godinu dana.

  Koji primer ce da postigne bolje rezultate (vise ili brze dobijanje misicne mase) ???
Znaci u oba slucaja jede istu hranu trenira isto odmara isto ....i da ne nabrajam .

  Ako mislite da je pod 2 onda obrazlozenje znamo, MightyMO je lepo navela koje su prednosti whey u odnosu na protein iz hrane.
Ali ako islite da je pod 1 onda bih vas molio da mi napsete razloge isto kao MightyMO zbog toga toga i toga a ne samo da je ishrana osnova, da se bez nje ne moze ili nesto slicno.
  Moje misljenje je da je bolji primer 2.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #51 poslato: Septembar 25, 2012, 02:59:47 posle podne »

Pa ne bih se slozila..koliko brzo ces napredovati i nabaciti ciste misicne mase zavisi prvenstveno od cvrstih obroka i jacine treninga,,whey tu samo dodje kao slag na tortu...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 19 upita.