TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394572 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:45:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 35 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za povećanje mišićne mase, bez povećanja masti  (Pročitano 132853 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #452 poslato: Novembar 17, 2014, 04:54:44 posle podne »

Kupio sam 100 % whey protein (scitec nutrition) ,Kre-Alkalyn 3000 EFX i vitaminsko mineralni komplex My favorite multiple ..
Jel moze neko da mi da preporuku oko konzumiranja ,posto ljudi nisu saglasni oko konzumacije kreakalina neki kazu jedna tableta pre i jedna posle treninga ,neki kazu dve ,a mene zanima koliko i u danima kada ne treniram .. ? vitamine kontam da treba jednom dnevno .. a protein da pijem 2 doze posle treninga 60 g , i jos jednu dozu izmedju obroka ??
U danima odmora jednu kapsulu. Ostalo ti je sve lepo objasnjeno.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #451 poslato: Novembar 17, 2014, 03:27:56 posle podne »

Kupio sam 100 % whey protein (scitec nutrition) ,Kre-Alkalyn 3000 EFX i vitaminsko mineralni komplex My favorite multiple ..
Jel moze neko da mi da preporuku oko konzumiranja ,posto ljudi nisu saglasni oko konzumacije kreakalina neki kazu jedna tableta pre i jedna posle treninga ,neki kazu dve ,a mene zanima koliko i u danima kada ne treniram .. ? vitamine kontam da treba jednom dnevno .. a protein da pijem 2 doze posle treninga 60 g , i jos jednu dozu izmedju obroka ??

Za protein i vitamine si već dobio odgovor, a što se tiče kre alkalyn-a ja bih se držala zvanične preporuke a to je 1 pre i 1 posle treninga.  Posle 2-3 nedelje, ukoliko ne budeš osetio efekat, povećaj x 2. 

Da li si do sada pio neki kreatin? Da li si osetio efekat kreatina - snaga, izdržljivost?
 Koliko si težak?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #450 poslato: Novembar 17, 2014, 03:19:08 posle podne »

Protein samo jednu posle trening a ostale dve ubaci ujutru i pred spavanje:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #449 poslato: Novembar 17, 2014, 02:03:50 posle podne »

Vitaminski kompleks uzmeš uz obrok, ujutru npr, a posle treninga ti je dovoljna doza-doza i po whey-a. Jednu dozu možeš sa ovsenim za doručak, ili sa Ellom pred spavanje. (Navodim samo primere)
Kre Alkalin još nisam probao pa sačekaj da te neko drugi uputi...
Sačuvana
Milos12345
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #448 poslato: Novembar 17, 2014, 01:59:58 posle podne »

Kupio sam 100 % whey protein (scitec nutrition) ,Kre-Alkalyn 3000 EFX i vitaminsko mineralni komplex My favorite multiple ..
Jel moze neko da mi da preporuku oko konzumiranja ,posto ljudi nisu saglasni oko konzumacije kreakalina neki kazu jedna tableta pre i jedna posle treninga ,neki kazu dve ,a mene zanima koliko i u danima kada ne treniram .. ? vitamine kontam da treba jednom dnevno .. a protein da pijem 2 doze posle treninga 60 g , i jos jednu dozu izmedju obroka ??
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #447 poslato: Oktobar 22, 2014, 12:37:40 posle podne »

A da li da dodam 2 kasicice dekstroze sa ukusom narandze ili da kupim dekstrozu bez ukusa? I hvala na odgovoru :)

ako mešaš sa proteinom bolje da je obična dekstroza, dakle bez ukusa.... mada neke kombinacije i nisu tako loše, kao na primer protein sa ukusom čokolade i dekstroza od narandže...  jafa kombinacija :)
Sačuvana
ETFovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #446 poslato: Oktobar 22, 2014, 09:58:16 pre podne »

A da li da dodam 2 kasicice dekstroze sa ukusom narandze ili da kupim dekstrozu bez ukusa? I hvala na odgovoru :)
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2014, 10:08:46 pre podne od strane ETFovac » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #445 poslato: Oktobar 22, 2014, 09:57:26 pre podne »

Koliko bi bilo plastinih kasika 36 grama ili jedna merica? I da li moze da se kupi merica posebno u pansportu? I da li mogu da smuckam protein pre treninga ili je bolje da samo sipam protein a vodu posle treninga,ima li tu neke znacajne razlike?

merice se ne mogu kupiti zasebno, obično se nalaze u svakoj kutiji proteina.  36 g, zavisi od gustine praha, teško je reći... ali to su okvirno dve jače pune supene kašike...

gram više -manje, ništa strašno ;)

uvek pij protein sveže smućen sa vodom ili mlekom... dakle poneseš u šejkeru i posle treninga dodaš vodu i to je to
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #444 poslato: Oktobar 22, 2014, 07:39:50 pre podne »

Oko 7 kafenih kašikica. Kutija proteina obično sadrži u sebi i dozer-mericu. Vodu dodaj nakon treninga, pogotovo ako u pwm stavljaš kreatin.
Sačuvana
ETFovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #443 poslato: Oktobar 22, 2014, 07:32:26 pre podne »

Koliko bi bilo plastinih kasika 36 grama ili jedna merica? I da li moze da se kupi merica posebno u pansportu? I da li mogu da smuckam protein pre treninga ili je bolje da samo sipam protein a vodu posle treninga,ima li tu neke znacajne razlike?
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2014, 07:35:41 pre podne od strane ETFovac » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #442 poslato: Oktobar 21, 2014, 06:26:04 pre podne »

Odluka je na tebi ,mi smo samo tu da ti damo savete i ukazemo na postojece greske :)
Ali ljudi ja jesam napredovao .. :D za 2 godine sam nabacio stabilnih 10tak kilograma.. cak sam u jednom trenutku imao i 15 kg vise ...

Koliko ja vidim za ovo mi po vama treba hemiski fakultet ,kako bi znao bukvalno koliko koja namirnica cega sadrzi i koliko meni treba .. naravno to je super ali ne mogu da gledam hranu kroz brojke ugljenih hidrata,proteina i sl. meni je pileci file - pileci file ,a ne supstanca od 2,6 proteina i td.. vama svaka cast ali meni treba jos dosta da bi dosao do tog nivoa ,i ne zelim da se bavim ovim profesionalno ,znaci skroz opusteno istreniram pojedem nesto i taj trip ..  mada bi voleo da znam naravno sve po p.s.-u sta pojesti kad i koliko .. ali mi je veliko maltretiranje opterecivati se oko toga..  znam ovo je sada vama kao da sam fudbaleru rekao da ne mora da trci uopste da bi bio dobar fudbaler.. ali jbg.. :) samo vam ukazujem na perspektivu nas koji nismo u tome toliko..

Hvala na savetima ,naravno da nista ne shvatam zlonamerno ili uvredljivo ,ja sam pitao za misljenja i cenim sve sto ste mi rekli .. i probacu da se usredsredim da to i ispravim sto se tice ishrane koliko toliko ... slavisa hvala za spisak zdravih namirnica , bacicu akcenat na to , samo ovo koliko tacno ugljenih hidrata da uzmem i to me smara da racunam tako da jescu to ali u kolicinama - dokle god sam gladan.. :D
Ne treba ti hemijski fakultet, samo tablica kalorijskih vrednosti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #441 poslato: Oktobar 20, 2014, 09:07:33 posle podne »

Ali ljudi ja jesam napredovao .. :D za 2 godine sam nabacio stabilnih 10tak kilograma.. cak sam u jednom trenutku imao i 15 kg vise ...

Koliko ja vidim za ovo mi po vama treba hemiski fakultet ,kako bi znao bukvalno koliko koja namirnica cega sadrzi i koliko meni treba .. naravno to je super ali ne mogu da gledam hranu kroz brojke ugljenih hidrata,proteina i sl. meni je pileci file - pileci file ,a ne supstanca od 2,6 proteina i td.. vama svaka cast ali meni treba jos dosta da bi dosao do tog nivoa ,i ne zelim da se bavim ovim profesionalno ,znaci skroz opusteno istreniram pojedem nesto i taj trip ..  mada bi voleo da znam naravno sve po p.s.-u sta pojesti kad i koliko .. ali mi je veliko maltretiranje opterecivati se oko toga..  znam ovo je sada vama kao da sam fudbaleru rekao da ne mora da trci uopste da bi bio dobar fudbaler.. ali jbg.. :) samo vam ukazujem na perspektivu nas koji nismo u tome toliko..

Hvala na savetima ,naravno da nista ne shvatam zlonamerno ili uvredljivo ,ja sam pitao za misljenja i cenim sve sto ste mi rekli .. i probacu da se usredsredim da to i ispravim sto se tice ishrane koliko toliko ... slavisa hvala za spisak zdravih namirnica , bacicu akcenat na to , samo ovo koliko tacno ugljenih hidrata da uzmem i to me smara da racunam tako da jescu to ali u kolicinama - dokle god sam gladan.. :D

Da bi uspeo u nečemu moraš da imaš dovoljno nekog osnovnog predznanja...kao i spremnost da učiš na ovu temu...

Eto ja sam lekar, pa poznajem stvari vezane i za istoriju umetnosti, muziku, književnost...nemoj svoja interesovanja ograničavati, već uči i potrudi se da budeš najbolji u svemu onome što radiš...znam da živimo u vremenu, gde je znanje VELIKI MINUS...vremenu gde se ceni nerad, protekcija, laka zarada, uspeh bez imalo truda, stranačko poltronisanje...ali, znanje i prave vrednosti će kad-tad isplivati na površinu...potrudi se, uči...tu smo da ti pomognemo oko svih stvari koje ti budu trebale...ali ne zaboravi...KOLIKO ZNAŠ, TOLIKO VREDIŠ...

Bez negativnih predubeĂ°enja, otpora novi saznanjima...jedino što treba da uradiš je da nas poslušaš, rezultate garantujemo!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #440 poslato: Oktobar 20, 2014, 02:17:07 posle podne »

Tvoji rezultati će zavisiti od toga koliko si spreman da se posvetiš celoj priči.  Osrednja posvećenost znači osrednje rezultate...  Niko te ne optužuje, samo te savetujemo kako da izvučeš maksimum iz toga što "ulažeš".

Od suplementacije vitaminsko mineralni kompleks, omega-3, protein posle treninga i eventualno još jednom u toku dana (neke od preporuka si već dobio)  i mislim da je to za početak i više nego dovoljno.

Možda da ti prvi cilj bude 3-4 glavna obroka u toku dana sa još 2 užine . I da svaki obrok sadrži nešto od kvalitetnih namirnica koje su ti nabrojane u postovima iznad.   I da pratiš napredak.  Možda ćeš na taj način steći još veću motivaciju da kroz koji mesec daš još više od sebe.

Cilj po cilj, postepeno...  sve je na tebi, a mi smo tu da te usmerimo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #439 poslato: Oktobar 20, 2014, 02:12:57 posle podne »

Odluka je na tebi ,mi smo samo tu da ti damo savete i ukazemo na postojece greske :)
Sačuvana
Milos12345
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #438 poslato: Oktobar 20, 2014, 01:59:23 posle podne »

Ali ljudi ja jesam napredovao .. :D za 2 godine sam nabacio stabilnih 10tak kilograma.. cak sam u jednom trenutku imao i 15 kg vise ...

Koliko ja vidim za ovo mi po vama treba hemiski fakultet ,kako bi znao bukvalno koliko koja namirnica cega sadrzi i koliko meni treba .. naravno to je super ali ne mogu da gledam hranu kroz brojke ugljenih hidrata,proteina i sl. meni je pileci file - pileci file ,a ne supstanca od 2,6 proteina i td.. vama svaka cast ali meni treba jos dosta da bi dosao do tog nivoa ,i ne zelim da se bavim ovim profesionalno ,znaci skroz opusteno istreniram pojedem nesto i taj trip ..  mada bi voleo da znam naravno sve po p.s.-u sta pojesti kad i koliko .. ali mi je veliko maltretiranje opterecivati se oko toga..  znam ovo je sada vama kao da sam fudbaleru rekao da ne mora da trci uopste da bi bio dobar fudbaler.. ali jbg.. :) samo vam ukazujem na perspektivu nas koji nismo u tome toliko..

Hvala na savetima ,naravno da nista ne shvatam zlonamerno ili uvredljivo ,ja sam pitao za misljenja i cenim sve sto ste mi rekli .. i probacu da se usredsredim da to i ispravim sto se tice ishrane koliko toliko ... slavisa hvala za spisak zdravih namirnica , bacicu akcenat na to , samo ovo koliko tacno ugljenih hidrata da uzmem i to me smara da racunam tako da jescu to ali u kolicinama - dokle god sam gladan.. :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 35 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 19 upita.