TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:23:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: poseban dan za trening ruku?  (Pročitano 15700 puta)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #55 poslato: Avgust 20, 2012, 01:37:28 posle podne »

Ja tvrdim d aje to menjanje programa i glavni razlog zašto ti biceps ne napreduje, tj. pretpostavljam da si me zbog toga pitao...

Nikad ne savetujem da se menja program treninga, samo da se menjaju stvari kao što je opterećenje i broj ponavljanja sa kojima se radi i to po nekoj logici... ovako na pamet nećeš ništa postići.

Ukoliko već i radiš neki split program koji podrazumeva da radiš leĂ°a sa još nekom mišićnom grupom onda bi ja tu dodao biceps i trapez. zavisno od toga koliko dugo treniraš radiš i drugačiji broj serja i ponavljanja i eventualno broj vežbi, ali više od jedne vežbe za biceps i trapez ne bi trebalo da radi niko sa manje od 2 - 3 godine ozbiljnog treninga, jednostavno nema mnogo smisla...
Imam solidnog staza u teretani,ali nikada nisam uspevao da konstantno napredujem,najvise zbog finansija,jbg skupo meso :) probacu malo ovako,da vise gadjam spoljni deo bicepsa,pa cemo videti...A trapez sam do sada radio sa ramenima,znaci da ga prebacim i radim sa ledjima? I jel dovoljno samo sleganje ramenima za trapez ili mi preporucujes jos neku vezbu pa da menjam?

Trapez, biceps i ledja, sve na istom treningu- je u redu ako trenirash 3 puta nedeljno. Ako ramena radish poseban dan i trenirash 4-5 puta nedeljno, nemoj uz trening ledja koji je najjachi uostalom, raditi josh i trapez, radi ga kao i do sad, zajedno sa ramenima. I pronadji sopstvenu logiku treninga umesto slepog pridrzavanja tudjih saveta.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #54 poslato: Avgust 20, 2012, 05:51:41 pre podne »

Trapez i zadnji deo ramena ima najviše logike raditi sa leĂ°ima jer to je deo leĂ°a mnogo više nego ramena.

Dovoljno je sleganje i to sa šipkom i sa što većom kilažom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #53 poslato: Avgust 19, 2012, 05:13:44 posle podne »

Ja tvrdim d aje to menjanje programa i glavni razlog zašto ti biceps ne napreduje, tj. pretpostavljam da si me zbog toga pitao...

Nikad ne savetujem da se menja program treninga, samo da se menjaju stvari kao što je opterećenje i broj ponavljanja sa kojima se radi i to po nekoj logici... ovako na pamet nećeš ništa postići.

Ukoliko već i radiš neki split program koji podrazumeva da radiš leĂ°a sa još nekom mišićnom grupom onda bi ja tu dodao biceps i trapez. zavisno od toga koliko dugo treniraš radiš i drugačiji broj serja i ponavljanja i eventualno broj vežbi, ali više od jedne vežbe za biceps i trapez ne bi trebalo da radi niko sa manje od 2 - 3 godine ozbiljnog treninga, jednostavno nema mnogo smisla...
Imam solidnog staza u teretani,ali nikada nisam uspevao da konstantno napredujem,najvise zbog finansija,jbg skupo meso :) probacu malo ovako,da vise gadjam spoljni deo bicepsa,pa cemo videti...A trapez sam do sada radio sa ramenima,znaci da ga prebacim i radim sa ledjima? I jel dovoljno samo sleganje ramenima za trapez ili mi preporucujes jos neku vezbu pa da menjam?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #52 poslato: Avgust 19, 2012, 07:46:43 pre podne »

Ja tvrdim d aje to menjanje programa i glavni razlog zašto ti biceps ne napreduje, tj. pretpostavljam da si me zbog toga pitao...

Nikad ne savetujem da se menja program treninga, samo da se menjaju stvari kao što je opterećenje i broj ponavljanja sa kojima se radi i to po nekoj logici... ovako na pamet nećeš ništa postići.

Ukoliko već i radiš neki split program koji podrazumeva da radiš leĂ°a sa još nekom mišićnom grupom onda bi ja tu dodao biceps i trapez. zavisno od toga koliko dugo treniraš radiš i drugačiji broj serja i ponavljanja i eventualno broj vežbi, ali više od jedne vežbe za biceps i trapez ne bi trebalo da radi niko sa manje od 2 - 3 godine ozbiljnog treninga, jednostavno nema mnogo smisla...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #51 poslato: Avgust 18, 2012, 07:25:54 posle podne »

Pa ako ti ne napreduju ruke od zgibova i propadanja onda mozes naravno probaj pa vidi da li ce da bude bolje
Alene,jedno pitanje,a vezano je za ovo o cemu ste ti i ovaj momak polemisali,pa mozda i njemu dobro dodje. Citao sam u nekoj temi,mozda si bas ti i pisao,jedna od opcija je da biceps mozemo raditi zajedno sa ledjima,s tim sto cemo raditi ravnom sipkom uzi hvat neke 4 serije,i hammer hvat bucicama na kosoj klupi dve serije do otkaza,da bi malo vise gadjali spoljni deo bicepsa? Da cepam neko vreme tako?

Pa kako si do sada radio?
Pa kako kad,zavisi,gledao sam da eksperimentisem i menjam trening,jedno vreme sam imao poseban dan za ruku,nekada ledja i triceps,grudi i biceps,a nekada sam radio ledja biceps,ali nisam mnogo obracao na ovaj uzi hvat i da mi laktovi idu vise pozadi,da bih gadjao taj spoljasnji deo bicepsa.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #50 poslato: Avgust 18, 2012, 09:54:12 pre podne »

Pa ako ti ne napreduju ruke od zgibova i propadanja onda mozes naravno probaj pa vidi da li ce da bude bolje
Alene,jedno pitanje,a vezano je za ovo o cemu ste ti i ovaj momak polemisali,pa mozda i njemu dobro dodje. Citao sam u nekoj temi,mozda si bas ti i pisao,jedna od opcija je da biceps mozemo raditi zajedno sa ledjima,s tim sto cemo raditi ravnom sipkom uzi hvat neke 4 serije,i hammer hvat bucicama na kosoj klupi dve serije do otkaza,da bi malo vise gadjali spoljni deo bicepsa? Da cepam neko vreme tako?

Pa kako si do sada radio?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #49 poslato: Avgust 17, 2012, 10:22:13 posle podne »

Pa ako ti ne napreduju ruke od zgibova i propadanja onda mozes naravno probaj pa vidi da li ce da bude bolje
Alene,jedno pitanje,a vezano je za ovo o cemu ste ti i ovaj momak polemisali,pa mozda i njemu dobro dodje. Citao sam u nekoj temi,mozda si bas ti i pisao,jedna od opcija je da biceps mozemo raditi zajedno sa ledjima,s tim sto cemo raditi ravnom sipkom uzi hvat neke 4 serije,i hammer hvat bucicama na kosoj klupi dve serije do otkaza,da bi malo vise gadjali spoljni deo bicepsa? Da cepam neko vreme tako?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #48 poslato: Jun 04, 2012, 09:16:21 pre podne »

Pa ako ti ne napreduju ruke od zgibova i propadanja onda mozes naravno probaj pa vidi da li ce da bude bolje
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #47 poslato: Jun 03, 2012, 10:25:15 pre podne »

nema vise bola, nadam se da se nece vratiti. pokusacu da pronadjem nekoga ko bi mi to volonterski pokazao, mada na mestu gde ja treniram nema mnogo iskusnih vezbaca ili ja ne umem da ih prepoznam.

da li bi bilo pametno na ovaj tvoj program dodati u jednom danu jos uski benc za triceps a u drugom danu biceps pregib sipkom? ruke bas zaostaju mnogo, merio sam, nema skoro nikakvog napretka dok ostalo bez problema napreduje. dakle, nista ne bih dirao, samo bih dodao u dva dana ove dve vezbe.

hvala na savetima.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #46 poslato: Maj 30, 2012, 09:38:15 posle podne »

Samo uči na svojim greškama, a kukove nisi stavio visoko nego si se krivio na jednu ili drugu stranu, isto tako postoji mogućnost da si asimetričan po levoj ili desnojs strani, da imaš slabiji levi ili desni gluteus ili zadnju ložu pa se stabilizuješ dovoljno tokom vežbe i ko zna koliko još faktora, a najbitiniji faktor je što nemaš iskustva i što nisi dovoljno ojačao da se igraš sa kilažama, tehnika se vežba ponavljanjima, a ne sa kilažama...

Ukoliko te interesuje napredak u teretani, naĂ°i nekoga ko se razume u ovaj sport i nek te nauči kako se izvode vežbe, u suprotnom čekaju te prave povrede ;)

BTW to što ti osećaš nije povreda nego ukočenost mišića...za sad je to ok, ali vremenom postoji šansa da se pogorša...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #45 poslato: Maj 30, 2012, 04:27:21 posle podne »

pa ja se slazem sa tobom, tehnika nije dobra. moje misljenje je da sam podigao kukove jako visoko, doveo ledja u nezgodan polozaj i sa velikom kilazom radio.

mene trenutno malo boli desni deo donjih ledja i to iskljucivo u polozajima gde taj deo istezem. tipa, nagnem se da zavezem petrlu ka levoj strani, ne savijajuci noge, bol je tu.

danas sam radio mrtvo. uradio sve kako objasnjava ripetoe na prvom snimku. nema bola tokom vezbe, videcemo sutra.

jbg, nepazljiv sam i napravio sam gresku.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #44 poslato: Maj 30, 2012, 01:56:54 posle podne »

A ja i dalje tvrdim da ne znaš kako se radi ova vežba i treba da razviješ tehniku, a tek onda da forsiraš kilaže, jer niko se nije povredio radeći dobru tehniku...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #43 poslato: Maj 30, 2012, 09:31:56 pre podne »

koliko sam uspeo da shvatim, razlika je u polozaju ledja, tj. na kojoj visini se nalaze kukovi pri izvodjenju vezbe. plasim se da nisam u nastojanju da ne spustim previse kukove, previse ih podigao, doveo sebe u nezgodan polozaj sa velikom tezinom i tu nesto istegao jer je opterecenje onda vece za ledja.
Sačuvana
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #42 poslato: Maj 30, 2012, 09:25:27 pre podne »

pogledao sam ripetoev dvd sa objasnjenjima svih vezbi i procitao njegovu njegovu knjigu jos na pocetku treniranja i radim po tome mrtvo dizanje, tako da si bas ubo link :)


Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #41 poslato: Maj 30, 2012, 08:22:07 pre podne »

Ili ti mene nešto ne razumeš ili ja tebe, ali da probamo ovako...

Da li tvoja leĂ°a doĂ°u išta u ovakav položaj:

http://www.youtube.com/watch?v=ql-N9hAuxNs&feature=relmfu

Ili su pak ipak ovakva tokom čitave vežbe:

http://www.youtube.com/watch?v=noA5iBH-WIw

Dakle da li radiš standardni DL ili rumunksi?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 19 upita.