TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:53:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: poseban dan za trening ruku?  (Pročitano 15655 puta)
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #10 poslato: Mart 21, 2012, 07:00:59 posle podne »

i jos jedno pitanje samo... koliko sam shvatio, ti predlazes tri vezbe po treningu sa odredjenim serijama i ponavljanjima za pocetak. mozda ne bi bilo lose, nekih 3 meseca treniram, da ubacim jos neku vezbu, jer zgibove recimo ako radim tri serije uradicu tipa 9, 7, 5 i to je to. ne kazem, nakon zgibova uvek imam upalu, ali mi je mozda malo za taj deo ledja raditi samo to. sta mislis o tome?
Sačuvana
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2012, 06:14:39 posle podne »

uspeo sam da pronadjem, sve pohvale za blog, zadrzacu se malo vise na njemu sigurno.

sta da kazem, osim da cu te poslusati. meni mnogo logicnije zvuci ova tvoja prica sa osnovnim vezbama nego sa izolacionim. logicno mi je da ja kao neko ko je mrsav mora mnogo da jede, treninzi trebaju da mu budu kratki i jaki i da vezbe ukljucuju sto vise misica. takodje mi se svidja jednostavnost programa, dodjem u teretanu, odradim to, mogu da napredujem lako sa kilazama sto vise i to je to.

da li mozes samo da prekontrolises ishranu?

obrok 1: 3 jajeta + 50 grama ovsenih sa mlekom (ako imas kakav savet kako povecati kolicinu ovsenih a da se ne ispovracam, slobodno)
obrok 2: 200 grama piletine, 100 grama pirinca ili testenine, salata
obrok 3: 200 grama piletine, 100 grama pirinca ili testenine, salata
obrok 4: ovo je u studentskoj menzi, uglavnom bude normalan rucak sa mesom i povrcem
obrok 5: neka vocka i 50 grama badema ili lesnika
obrok 6: obicno neko djubre (hleb, mleko, sir, suvo meso) jer nemam vise ni ideja ni sredstava
+ 1 litar mleka tokom dana
+ 2 litre vode tokom dana

mislio sam da krenem jos sutra ovako, mislim na trening, ishrana je sada mozda malo jaca nego pre, pa da pratim rezultate kroz prvih mesec dana, da bi video ima li makar sanse za neki napredak kasnije.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2012, 03:41:40 posle podne »

Na mom blogu sam u poslednjem članku izbacio jedan trening za koji smatram da je idealan za svakog natural vežbača.

Adresa bloga je www.budifit.rs

Možeš raditi ruke odvojeno, ali kao što rekoh to neće dati b olje rezultate jer samo razmisli na sledeći način. Ti ćeš recimo raditi biceps pregib sa 30 ili možda čak i sa 40kg, a zgibove ćeš raditi sa svojom telesnom težinom i svu tvoju težinu ćeš dizati i sa bicepsom i sa leĂ°ima i to je već veća težina za biceps nego što bi ikada mogao na biceps pregibu da radiš. Isto važi i za triceps, jedna od najboljih vežbi direktno za triceps je potisak sa čela, ali nikada nećeš biti u stanju da radiš tu vežbu sa kilažom koju koristiš na bench press - u ili recimo uskom bench press - u gde ćeš garantovano koristiti duplo više kila i to će sigurno imati veći efekat na tovj triceps nego bilo koja posebna vežba koju bi mogao da radiš...a više kila znači samo više snage i više mišića.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2012, 03:21:44 posle podne »

meni je drago da si odgovorio, ovako jasno i razumljivo za mene kao pocetnika.

ishrana mi je potpuno jasna. za mene to znaci da unosim oko 120 grama proteina dnevno i oko 2400 kcal dnevno. pokusacu caku sa mlekom, nije mi problem da ga pijem, a ako dosadi, tu je jogurt. inace doruckujem jaja i ovsene, piletina, pirinac, testetina za rucak i veceru, izmedju ubacim mozda neki manje kvalitetan obrok, pored toga jedem u studentskoj menzi. ali, po svakom racunu, zadovoljicu ove uslove.

za trening mi je jasan koncept, ali konkretno, kako trenirati i sa kojim vezbama? da li imas mozda neki program koji bi mogao pogledati? sto se tice tezina, savrseno mi odgovara sistem da radne serije radim sa istim tezinama, jer tako stalno mogu napredovati, provereno.

opet, mozda sam nestrpljiv, no nekako mi je nelogicno da ne treniram ruke uopste (naravno, treniram ih ali posredno, kao na bencu sto se aktivira triceps). opet, bez nabacivanja mase nemam sta da trazim sa bilo cime sto nisu osnovne vezbe tipa cucanj, benc, potisci, mrtvo...

jos jednom, hvala na ovako dobrom objasnjenju.

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2012, 07:29:15 pre podne »

Drago mi je da si pitao...

Apsolutno sam pristaliva samo osnovnih vežbi i totalnog zanemarivanja bilo kakvih izolacionih pokreta i posebno vežbi na mašinama kada je natural bb u pitanju. Ono gde se ovakve vežbe mogu primeniti u natural bb su periodi održavanja i pautze ili periodi skidanja sala kada je cilj samo sagoreti što više kalorija tokom dana...

Kada natural vežbač fforsira pumpaške treninge samo povećava količinu katabolizma tokom treninga i ništa posebno ne postiže za rast svojih mišića. Naravno većina vežbala je previše nestrpljiva i ne shvata da povećanje mišićne mase nije nešto što se dešava za 2 ili 3 meseca nego tokom perioda od par godina i recimo nakon 5 godina (za proisečnog vežbača) intenzivnih treninga se može reći da će doći do izgradnje neke kompletne figure...

Što se ishrane tiče tu je priča ista kao kod treninga. Prvo da razjasnimo da ne postoji "loša" hrana sa izuzetkom transmasti i još nekih zanemarljivih stvari za nas, postoji samo pogrešna količina hrane koja se jede. Isto tako ti ne možeš sebe naforsirati da obijaš više mišićne mas enego što to tvoje telo dozvoljava. Možeš samo da optimizuješ čitav proces kako bi omogućio da se sve kreće svojim tokom. Samim time prva stvar o kojoj treba da razmišljaš je da unosiš dovoljno proteina i ako kreneš 2gr/kg možeš vremenom posmatrati svoj napredak i videti da li ti treba više ili manje, ali po mom iskustvu retko kome je potrebno više od 2gr/kg telesne mase... pored toga ti treba dovoljno kalorija i recimo da ti je 40 kalorija po kilogramu telesne mase dovoljno da bi napredovao konstantno.

Ja lično nikada nisam pazio na vrstu hrane koju jedem kada dobijam kilažu. Moja prva briga je količina proteina, a sve ostalo podešavam prema osećaju. Ukoliko se previše gojim i dobijam salo smanjim unos kalorija, ako ne dobijam kilažu povećam itd...

Ono što će ti sigurno rešiti problem dobijanja kilaže je recimo litra jogurta dnevno (ukoliko već ne piješ) ili litru mleka dnevno, ali mleko često izaziva nadimanje i gasove tako da je jogurt možda bolja opcija...dakle na svu hranu koju jedeš zvekneš još litru jogurta dnevno i garantovano ćeš narasti...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #5 poslato: Mart 20, 2012, 06:00:24 posle podne »

jasno, ipak je to malo povecanje tezine da bi moglo da se primeti po obimima i uopste, izgledu.

nema bas veze sa temom, ali ukratko, koji je po tvom misljenju najrealniji nacin za dobijanje mase? da li ganjati samo ovako sto "osnovnije" vezbe (benc, cucanj, potisci), koliko hrane unositi (mislim na kalorijski suficit), da li buduci da sam mrsav moram toliko paziti na unos (ili mogu da pojedem i nesto sto nije bas zdravo ali naravno u normalnoj kolicini) itd. neki tvoj kratak rezime, pa bih pokusao po tome da radim i da vidim ima li napretka u nekom vremenu.

hvala mnogo!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2012, 05:13:00 posle podne »

Ja mislim da ne treba da se opterećuješ jer kilaža koju dobijamo ne odlazi samo u mišiće. Naime ode u celo telo, a to su i kosti i unutrašnji organi i jednostavno celo telo. Neki ljudi jednostavno izgledaju drugačije sa istom kilažom, to se zove genetike i nije nešto oko čega treba da razbiješ glavu...

Inače za tih 3kg koja si dobio si mogoa da dobiješ najviše 1 ili 2 cm obima u rukama, što se neće nešto preterano primetiti ;) Kada dodaš još jedno 10 kg videćeš značajnu razliku u obimu ruke...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2012, 09:32:40 pre podne »

zahvaljujem na brzom odgovoru.

danas sam bas gledao neka svoja merenja i za tri meseca treniranja i sredjene ishrane, isao sam sa 59 na 62,5 kg sto je 3,5 kg za taj period. ekstremno sam mrsav (mada nisam preterano visok, oko 175), ali ne verujem da je nesto mnogo otislo u salo jer mi je stomak potpuno ravan (vide se plocice bez problema). opet, mozda nije sve u kilazi, jer imam prijatelja koji je identicne visine, ima 63 kg (skoro isto kao ja) ali izgleda dosta bolje (ruke su mu masivnije mnogo recimo).

nekako mislim da je pracenje obima najbolja opcija pored ogledala, ne znam sta ti kazes?

pokusacu ovako, pa cu pratiti napredak kroz mesec dana.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2012, 09:26:20 pre podne »

Možeš pokušati sa tim treninzima i daće ti rezultate, ali ništa lošije rezultate nećeš imati ako budeš ubacio u svoj redovan program zgibove i propadanja na razboju.

Uostalom da bi ti ruka počela rasti moraš dobijati na ukupnoj masi...naravno što više kila dobiješ i ruke će ti biti veće.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
gepard90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2012, 09:15:49 pre podne »

treniram tri puta nedeljno. trening mi je podeljen na gornji i donji deo tela.

benc pres, kosi potisak, zgibovi, veslanje, rameni potisak, trbusnjaci

cucanj, iskorak, izdizanje na prste, obrnuta nozna ekstenzija, trbusnjaci

obicno sam u trening dodavao po jednu izolacionu vezbu za biceps i triceps. problem je sto tu napretka nemam, bukvalno ni milimetar u obimu. buduci da je to tako, mislim da je tu potreban jacit trening, jer sve napreduje (pogotovo u tezinama) ali ovo nista.

mislio sam da ubacim da imam i dalje 3 treninga nedeljno, tipa gornji deo tela, donji i jedan dan za ruke (biceps i triceps). citao sam alenov blog o treningu ruku (http://www.budifit.rs/trening-za-ogromne-tricepse/ i http://www.budifit.rs/trening-za-ogromne-bicepse/) pa bih pokusao jedan mesec tako da radim.

sta mislite? istina je da se ruke dosta koristi pri izvodjenju vezbi za gornji deo tela (prakticno svuda) ali nekako osecam da nisu dovoljno trenirane, jer sve napreduje, tezine idu polako gore, ishrana je u redu, a ovo zakazuje.

Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 19 upita.