TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 11:23:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako se pravilno hraniti ?  (Pročitano 14323 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #35 poslato: Jul 30, 2013, 03:59:54 posle podne »

Koliko uneses ukupno kalorija I koliko % uh u toku dana?Koliko ti je bazalni metabolizam I koliko potrosis kalorija na treningu?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #34 poslato: Jun 25, 2013, 11:22:07 posle podne »

3 obroka i 2 uzine ,4 treninga nedeljno (snaga i hipertofija )uz 4 kardio treninga (2 fat burn zona 60 min i 2 u 3 zoni 30 min) 50% UH 35% protein i 15% zdrave masti u nivou ili malo iznad bazalnog metabolizma za nekoliko meseci dovesce do promene telesne kompozicije i smanjenja masti povecanja misicne mase i regulacije hormona i nivoa holestrerola.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #33 poslato: Jun 24, 2013, 12:13:28 pre podne »

Kafa na prazan zeludac ujutru je provokator i treba je izbegavati. Sto se dorucka tice, povremeno, kad kad bas nema druge bolje uzeti protein nego nesto iz pekare, ali, najbolje bi bilo ubaciti dorucak kao redovnu naviku ( ovsene pahuljice, jecmene ili razene, ili njohova kombinacija, sa lanenim semenkama, neka integralna kifla sa jogurtom...)

Uvodjenje dorucka u ishranu, sa svoje strane, imace uticaja na regulaciju metabolizma, i samim tim na vrednosti holesterola. Generalno, u ishrani treba izbegavati slatkise, gazirana pica, hleb, brzu hranu, treba jesti cesce a kolicinski manje ( tri obroka i dve uzine ) i piti dosta vode.

Posto je ishrana ovde jako bitna ( a druga stvar je fizicka aktivnost ), mozes napisati kako se tenutno hranis pa da vidimo sta bi valjalo menjati. Pitaj sve sto te interesuje.
Sačuvana
slagalica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #32 poslato: Jun 23, 2013, 10:15:09 posle podne »

Do sada mi dorucak nije bio zastupljen,obicno ga preskocim i samo popijem kafu,prosto ne stignem da jedem zbog posla.Na kontrolnom pregledu prosle nedelje rezultati su pokazali povisen holesterol, a trigliceridi su na gornjoj granici pa mi je savetovana dijeta.Citajuci malo vise o ishrani poslednjih dana uvidjam pojedine greske u svojoj,a cesto se pominju sejkovi kao zamene za obrok sto meni zvuci primamljivo.Zato mi je potreban savet.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #31 poslato: Jun 23, 2013, 08:46:04 posle podne »

Interesuje me kakvi su stavovi medicine po pitanju koriscenja sejkova? Kada ih koristiti?

Ukoliko se pitanje odnosilo na to da li dorucak zameniti sejkom, zvanican stav je da ne bi trebalo menjati cvrst obrok, ali, ukoliko do sada dorucak nije bio zastupljen u ishrani ili iz nekog razloga nema mogucnosti za cvrst obrok moze da ide protein sa dodacima ( sa jajima, ovsenim, kostunjavim vocem...) kao prelazno resenje.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #30 poslato: Jun 23, 2013, 07:09:32 posle podne »

Dorucak nije zdravo preskakati ni za nekoga ko se ne bavi sportom,a pogotovo ne za nekoga ko je fizicki aktivan.Sejkovi su najbitniji nakon treninga !
Sačuvana
slagalica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #29 poslato: Jun 22, 2013, 09:53:41 posle podne »

Interesuje me kakvi su stavovi medicine po pitanju koriscenja sejkova? Kada ih koristiti?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #28 poslato: Jun 20, 2013, 09:20:28 posle podne »

Pozdrav svima! :)

Interesuje me koliko je dorucak generalno vazan u ishrani pocetnika (npr.ukoliko ga preskacu)?
I od cega bi trebalo da se sastoji?



Pozdrav :-),

dorucak jeste jako vazan, da ne kazem da je najvazniji obrok u toku dana. Metabolizam je najbrzi nakon budjenja pa je i najspremniji da prihvati, odn apsorbuje sve hranljive materije. I drugo, preskakanjem dorucka remeti se metabolizam dalje u toku dana, pa postoji pojacana potreba za unosom kaloricne i masne hrane.

Nije zdravo ( a nije dobro ni za liniju ) pa je to osnovni korak koji treba menjati u ishrani, narocito za pocetnike koji rtreba  da usvoje zdrave navike.

Za dorucak treba uneti ugljene hidrate, koji ce dati energiju i protein, da se nahrane misici nakon nocne pauze.
Sačuvana
BakiKG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #27 poslato: Jun 20, 2013, 04:44:33 posle podne »

Pozdrav svima! :)

Interesuje me koliko je dorucak generalno vazan u ishrani pocetnika (npr.ukoliko ga preskacu)?
I od cega bi trebalo da se sastoji?


Veoma je vazan. UH + PROTEIN. Recimo ovsene pahuljice + jaja.
Sačuvana
slagalica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #26 poslato: Jun 20, 2013, 02:27:37 posle podne »

Pozdrav svima! :)

Interesuje me koliko je dorucak generalno vazan u ishrani pocetnika (npr.ukoliko ga preskacu)?
I od cega bi trebalo da se sastoji?

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #25 poslato: April 25, 2013, 06:09:42 posle podne »

Tvoj problem je verovatno u tvojoj genetici i da bi došla do kilaže koju smatraš zadovoljavajućom verovatno ćeš morati još više da treniraš i smanjiš kalorije iz ishrane...

Primera radi takmičarka sa kojom trenutno radim sa odličnom genetikom je za 3 meseca priprema morala da siĂ°e sa 68kg na 58-9 za takmičenje i čitava ishrana se svela na ~500gr mesa piletine ili ribe, oko 150gr pirinča, voća i povrća koliko hoće do nekih mese dana pred takmičenje...no poenta je da čak i ona mora da smanji kalorije dosta drastično da bi skidala salo i to sve na 2 sata kardio treninga i sat vremena teretane dnevno...

Isto tako je bitno da zapamtiš da svako naforsirano skidanje kilaže je privremeno i svako povećanje kalorija rezultira još većim gojenjem. Ovo je poželjno u bodybuiding - u, ali beskorisno u svim ostalim slučajevima...tako moraš prihvatiti činjenicu da će ti trebati nešto više vremena da dovedeš svoju figuru na nivo koji bi za tebe bio idealan.

Trenutno prolaziš kroz fazu iz koje moraš da naučiš kako tvoje telo funkcioniše i tu ti neće pomoći jedan pristup nego ćeš morati da isprobavaš svašta nešto da bi našla baš ono što tebi odgovara. Ovo nije tako komplikovano i zahteva malo znanja, ali svodi se na manipulaciju ishranom. Probaj da mesec dana ne jedeš ovsene i mleko ili bilo koje žitarice i zameni ih pirinčem i krompirom i vidi kako će to da ti odgovara ili probaj da jedeš druge vrste mesa i slično. Siguran sam da ćeš brzo naći ono što ti najviše odgovara.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Valence
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #24 poslato: April 25, 2013, 04:10:35 posle podne »

Pa manje vise se slicno hranim sad kao i kad sam pocela,s tim sto sam tad bila dosta rigoroznija po pitanju tajminga i kolicine obroka. ovako to odprilike izgleda :
dorucak : Zitarice sa mlekom,ili ovsena kasa,ili voce tipa banana i pomorandza,mada najcesce taj neki mlecni obrok a ponekad bude integralni sendvic sa nekim dimljenim mesom ili kad sam kuci nekad skuvam palentu sa sirom i jogurtom
rucak : neko meso sa salatom,uglavnom tuna ili belo to najcesce,nekad pirinac sa povrcem bez mesa,tuna salata sa povrcem(crveni pasulj i kukuruz),nekad kineska klopa piletina sa povrcem i slicno...
vecera : veceru sam na pocetku redovno preskakala jer dodjem kasno s treninga pa kontam najbolje nista, ili bih jela tipa samo salatu,ili supu. u zadnje vreme vecera mi dodje slicno kao rucak meso sa salatom ili samo salata.
manje vise kontam da mi ishrana nije tolliko losa koliko tajming,kad i sta pre i posle treninga jesti. ova ishrana je manje vise bila delotvorna u fazi mrsavljenja,ali mi sada definitivno ne valja,pa se nadam da cete imati neke valjane smernice za mene. koliko sam citala ovde po forumu,vazno je kad se jede zbog metabolizma,i cak nije dobro preskakanje obroka tipa kao ja veceru,ako sam dobro razumela? Malo sam opsirna,izvinjavam se i unapred se zahvaljujem  :-*
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: April 24, 2013, 08:54:59 pre podne »

Osim ishrane koja je sigurno problem,verovatno je i trening negde pogresan i zona u kojoj treniras.za pocetak napisi detaljno kako se hranis sada,kako si se ranije hranila?
Sačuvana
Valence
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #22 poslato: April 23, 2013, 11:43:01 posle podne »

Pozdrav svima prikljucujem se forumu u potrazi za savetom jer definitivno nesto ne radim dobro. U proteklih godinu i po dana kako treniram ( ali treniram kao konj,min 4-5 puta nedeljno,vise sati u teretani) smrsala sam preko 16kg. U toku leta sam imala najmanje,oko 67-68kg. nakon leta,iako i dalje treniram i vodim racuna o ishrani,dolazim do trenutnih 70-71kg. kazu da je to donekle normalno zbog povecana misicne mase,sto i jeste evidentno,ali bi ja sada zelela jos tih finalnih 4-5kg da skinem i izdefinisem misice ali mi to nikako ne polazi za rukom koliko god se ubijala od treninga. kontam da je problem u ishrani,pa vas molim za neke smernice sta i kada jesti,pogotovo pre i posle treninga kao i koji bi suplement mogao da mi pomogne u mom cilju. zeljno iscekujem neki odgovor... unapred hvala svima!
Sačuvana
Shira
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #21 poslato: Januar 15, 2013, 04:16:44 posle podne »

ok, hvala puno na odgovorima :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 17 upita.