TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:13:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata  (Pročitano 38066 puta)
Stefan Jovanovic 111
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #87 poslato: Avgust 08, 2014, 07:34:22 posle podne »

Ujutru :  3 jaja ( kuvana ili na oko-przena ) i obavezno uz to salata ( sopska, sargarepa-krastavac, cvekla ili nesto slicno ) + jedno parce hleba prepreceno na tosteru + solja mleka.

Uzina posle toga : voce ( lubenica, banana, nektarine, kruske itd )

Onda ide trening.

Posle treninga rucak : obavezno neko meso ( kremenadla, juneca snicla, pilece belo ili neko drugo cisto meso ) + salata kao i za dorucak + jedno parce hleba iz tostera ( ili pekarski krompir )

Uzina posle toga : GUD kikiriki DIET ( 30 g proteina u kesici od 100g ) + jedno malo cokoladno mleko  ili neko voce, ali u maloj kolicini

Vecera : sardina, tunjevina ili neka slicna riba sa salatom i jednim parcetom hleba iz tostera.

Eto ga jedan dan odprilike, mada svaki dan mi je slican. Rucak je uvek isti ( meso + salata + krompir/prepeceno parce hleba ). Dorucak i veceru kombinujem, 3-4 vrste hrane jedem za dorucak/veceru...samo menjam. NPR: 2 dana jaja doruckujem, pa onda sledeca 2 dana veceram jaja, a doruckujem ribu itd. Ubacim i spagete sa kecapom, s vremena na vreme kao jedan obrok. Jaja sa pecurkama. Za uzinu volim i kuvani kukuruz.
Kad mi je pauza u teretani, volim da doruckujem plazmu ( malo pakovanje ) sa mlekom. To bi bilo to.
« Poslednja izmena: Avgust 08, 2014, 07:37:32 posle podne od strane Stefan Jovanovic 111 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #86 poslato: Avgust 08, 2014, 06:50:26 posle podne »

Kako se trenutno hraniš?   Bilo bi dobro da opišeš jedan dan, bukvalno od početka dana do odlaska na spavanje...
Sačuvana
Stefan Jovanovic 111
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #85 poslato: Avgust 08, 2014, 06:12:00 posle podne »

@ Pecha

Bas tako. Disciplina na prvom mestu. Ako treniram, radicu kako treba.

@ Slavisa Stojic  & MightyMO

Voleo bih da mogu da jedem/pijem Ella sir...ali sir mogu da jedem samo u salati, ovako ne mogu, ne prija mi. Takodje i jogurt, uopste ne pijem jogurt...pa ce mi to biti problem.
Za nekoliko dana idem na odmor, pa cu posle toga najverovatnije uzeti Kazein, jer koliko vidim cena nije jaka...tj ispadne i kao whey od 900g.

Jos neki savet da li imate? Dobar plan treninga/ishrane za lean mass?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #84 poslato: Avgust 08, 2014, 04:49:51 posle podne »

znači Pak ipak uzimaš uz obrok, to je ok.

Mi od kazeina u ponudi imamo  Scitec-ov Night Pro - http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/SN676-Pro-Long.html   to je ovaj protein.

Ja sam ga probala (ukus čokolade) i samog i sa pirinčem, jako zasiti i odličan je i po ukusu i po kvalitetu.

Jeste investicija, ali za noć je definitivno najbolji.  Kazein se vari i do 6, 7 sati postepeno otpuštajući amino kiseline.

Ella sir je isto odličan, prirodni izvor kazeina kao što ti je Slaviša preporučio...   probaj ellu da pomešaš sa vodom pa da je popiješ kao jogurt (liči na to kad se pomeša sa vodom)  ili joj dodaj malo nekog voća (tek da dobije ukus....)  i imaš odličan kasnovečernji obrok...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #83 poslato: Avgust 08, 2014, 03:24:59 posle podne »

Vidi nisam bas pobornik uzimanja proteina( prah ) sa mlekom zato sto moze usporiti ( otezati ) resorpciju proteina...

Kazein je protein mleka, dakle imas ga u mleku i mlecnim proizvodima...tako da su u tvojoj ishrani dobrodosle varijante sa manjim procentom mlecne masti...npr. ella sir...neke vrste jogurta, a tu su i dragocene probiotske kulture,kao i kalcijum, vitamini A i D...dakle, ako ti je novac limitirajuci faktor,eto zamene za proteinski suplement sa kazeinom...

Whey proteini( izolat,npr.) daju "brzo" neophodne amino kiseline...a kazein se sporo vari,i postepeno oslobadja amino kiseline...dakle razlika je "duzini dejstva"...zato i kazu da je kazen idealan pred spavanje..."hranice" tvoje telo i tokom noci...
« Poslednja izmena: Avgust 08, 2014, 03:27:17 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #82 poslato: Avgust 08, 2014, 03:02:23 posle podne »

To se zove lean mass :) Radis misicnu masu ali se ne mastis. Mora se biti strog u ishrani !
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stefan Jovanovic 111
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #81 poslato: Avgust 08, 2014, 03:17:48 pre podne »

@ TwinSix

Bas tako. Uvece pred spavanje, protein uzimam sa mlekom. Uglavnom svako vece, mada se desi da nestane mleko u toku dana, pa onda moram sa vodom.

@ MightyMO

Nemam problema sa stomacnim tegobama. Navika mi je cim ustanem da popijem PAK uz Carni. S tim sto doruckujem neposredno posle budjenja, pa mu to dodje kao da ga uzimam pre obroka, tj uz obrok.

Sto se tice proteina pred spavanje, uzimam ga sa mlekom skoro svako vece. A vecera mi je sasvim dobra sto se tice proteinske vrednosti. Nisam do sada imao kontakta sa Kazein-om. ali mogu ovih dana da svratim i da se raspitam oko cene. Pa ako budem mogao da izdvojim novac i za njega, sto da ne.
Ako mislis da bi imao jaci efekat?

Od vitamina i minerala ne uzimam nista vise osim Animal Pak-a. Mislim da mi je to sasvim dovoljno sto se tice vitaminskog unosa. Preko dana pojedem i dosta voca izmadju obroka, pa i preko voca unosim dosta.


Radim na .... nesto izmedju mase i definicije. Kao neka blago izdefinisana masa. Visok sam 173 cm, trenutno imam oko 74 kg. Voleo bih jos 4-5 kg misicne mase, ali i to da izdefinisem malo. Ako imate neki savet/program....bio bih zahvalan.


Ovo je slika od pre mesec dana. Od tad do sad sam jos malo napredovao. Dodao sam 1-1.5 kg ( tad sam imao 72-3 )




Veca slika

http://i478.photobucket.com/albums/rr144/aris_stefan/10407190_249808065216519_6533775422084928342_nLarge_zps94224ea5.jpg

« Poslednja izmena: Avgust 08, 2014, 03:25:05 pre podne od strane Stefan Jovanovic 111 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #80 poslato: Avgust 07, 2014, 03:17:35 posle podne »

Misljenje za ovu kombinaciju :

Creatine : Ultimate Nutrition Monohidrat ( 5 g pre + 5 g posle treninga / kad je dan pauze - ujutru 5 g)
Protein : MF ARNOLD IRON WHEY  ( 30 g posle treninga + 30 g pred spavanje / kad je dan pauze samo pred spavanje 30 g )
Vitamini : Animal PAK ( po jedna kesica dnevno , ujutru na prazan stomak )
Sagorevac masti : Carni Liquid 120000 MG ( ujutru i pre treninga po 10ml / kad je dan pauze - ujutru i pred spavanje )

Posle treninga uzimam dekstrozu ( jedna supena kasika uz creatin ).
Pre treninga uzimam 1 tabletu kofeina.

3 dana treninig - pa jedan dan pauza

Ishrana je na dobrom nivou, regulisana skroz.



Hvala unapred na misljenu/sugestijama/savetima.

Animal Pak ti ne smeta na prazan stomak?  sa obrokom se uzima pak uglavnom...

whey posle treninga je ok, a pred spavanje bolje da investiraš i kupiš kazein, ako ga već redovno piješ... ili jak proteinski obrok uveče ili ovo što ti je Twin preporučio....

ostalo je sve ok.

na kom cilju radiš?  uzimaš li nešto od osnovnih dodataka - vitamine i minerale npr?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #79 poslato: Avgust 07, 2014, 06:50:27 pre podne »

Misljenje za ovu kombinaciju :

Creatine : Ultimate Nutrition Monohidrat ( 5 g pre + 5 g posle treninga / kad je dan pauze - ujutru 5 g)
Protein : MF ARNOLD IRON WHEY  ( 30 g posle treninga + 30 g pred spavanje / kad je dan pauze samo pred spavanje 30 g )
Vitamini : Animal PAK ( po jedna kesica dnevno , ujutru na prazan stomak )
Sagorevac masti : Carni Liquid 120000 MG ( ujutru i pre treninga po 10ml / kad je dan pauze - ujutru i pred spavanje )

Posle treninga uzimam dekstrozu ( jedna supena kasika uz creatin ).
Pre treninga uzimam 1 tabletu kofeina.

3 dana treninig - pa jedan dan pauza

Ishrana je na dobrom nivou, regulisana skroz.



Hvala unapred na misljenu/sugestijama/savetima.
Dozu whey-a pred spavanje uzmi sa bademima, Ellom ili Meggle sirom ili mlekom. Nemoj sa vodom kao pwm.
Sačuvana
Stefan Jovanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #78 poslato: Avgust 07, 2014, 02:21:45 pre podne »

Misljenje za ovu kombinaciju :

Creatine : Ultimate Nutrition Monohidrat ( 5 g pre + 5 g posle treninga / kad je dan pauze - ujutru 5 g)
Protein : MF ARNOLD IRON WHEY  ( 30 g posle treninga + 30 g pred spavanje / kad je dan pauze samo pred spavanje 30 g )
Vitamini : Animal PAK ( po jedna kesica dnevno , ujutru na prazan stomak )
Sagorevac masti : Carni Liquid 120000 MG ( ujutru i pre treninga po 10ml / kad je dan pauze - ujutru i pred spavanje )

Posle treninga uzimam dekstrozu ( jedna supena kasika uz creatin ).
Pre treninga uzimam 1 tabletu kofeina.

3 dana treninig - pa jedan dan pauza

Ishrana je na dobrom nivou, regulisana skroz.



Hvala unapred na misljenu/sugestijama/savetima.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #77 poslato: Maj 06, 2013, 11:12:18 pre podne »

Preporučena doza je 1 kaps pre i 1 posle, eventualno za vežbače koji nisu osetili dovoljan efekat i koji imaju veću telesnu težinu,mišićnu masu  2 pre i 2 posle.

Nema potrebe za 3 kapsule pre i posle, to je previše.  Kre alkalyn nije običan kreatin i nisu potrebne mega doze.
Tako da bezveze da bacaš pare...

Inače drago mi je da ti se sviĂ°a, odličan je zaista!
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #76 poslato: Maj 05, 2013, 12:21:27 posle podne »

Moram da pohvalim Kre-Alkalyn EFX par dana vec kako mi je stigo i oseca se full rad,vise snage,jaca pumpa,3 kom pre,3 posle treninga! :)
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #75 poslato: Mart 25, 2013, 09:40:02 posle podne »

Da li smem pre treninga da pomesam zajedno glutamin(konkretno imam glutabolic) i beta-alanine,ili ova dva suplementa ne valja mesati?

Nisi valjda lud da to mesas?



Salm se.    I treba da mesas, to su aminokiseline. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #74 poslato: Mart 25, 2013, 08:58:38 posle podne »

Smeš ih mešati, nikakav problem.
Sačuvana
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #73 poslato: Mart 25, 2013, 02:20:03 posle podne »

Da li smem pre treninga da pomesam zajedno glutamin(konkretno imam glutabolic) i beta-alanine,ili ova dva suplementa ne valja mesati?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.154 sekundi sa 19 upita.