TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:28:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata  (Pročitano 38057 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #102 poslato: Avgust 11, 2014, 05:06:45 posle podne »

Nisam nikada pravio ali mi deluje izvodljivo... Ima nekog da je pravio? :)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #101 poslato: Avgust 11, 2014, 02:04:33 posle podne »

Mo a jel moze od takvog brasna da se pravi hleb?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #100 poslato: Avgust 11, 2014, 08:04:49 pre podne »

jedna od alternativa za one koji ne vole žitarice - samleti ovsene, ražene u mlinu za kafu npr.  da se dobije od njih fino brašno, i onda se od toga u kombinaciji sa jajima mogu peći palačinke.... odlična kombinacija proteina i složenih ugljenih hidrata.

Čisto predlog, jer žitarice su bogate vitaminima, mineralima, vlaknima, dijetalne su i greh je ne unositi ih apsolutno nikad :)
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #99 poslato: Avgust 09, 2014, 03:06:40 posle podne »

Junetina + salata + krompir ,mani se hleba :D
Sačuvana
Stefan Jovanovic 111
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #98 poslato: Avgust 09, 2014, 02:56:43 posle podne »

@ MightyMO
Hleb sam smanjio na minimum. Jedno parce starog hleba, od pre 2-3 dana + preprecem ga u tosteru.  
Umesto njega ne bih mogao zitarice, probao sam i nikako ne mogu.

Za rucak je skoro uvek pekarski krompir, zapecen u rerni sa povrcem, ali kad nije...moram ono jedno parce hleba da pojedem :) Cesto jedem i pirinac sa povrcem. Od testenine samo spagete klasicne, jednom u nedelju dana, kad mi se prijedu.

 @ Pecha

Naravno da je dobronamerno, tako sam i ja shvatio, samo se malo salim.
Ali opet, ne idem ka nekom fanatizmu sto se tice hrane, da merim bukvalno u gram svaki obrok.
Jedem zdravo i ono sto volim, sto mi prija...i tako sam uvek lepo raspolozen i nasmejan :)

@ A. Kolocka

Upravo tako.


@ P. Heath

U mogucnosti sam sto se tice novcane strane . A da li cu moci da ga pojedem, to je pitanje :)
Junetina + salata + krompir ( ili hleb :) ) pre vecere?



Utvrdili smo da je nedostatak UH najveci problem.
Da povecam unos UH preko krompira i pirinca?

Zitarice ne mogu, malopre sam probao opet i nema sanse :)


« Poslednja izmena: Avgust 09, 2014, 02:58:36 posle podne od strane Stefan Jovanovic 111 » Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #97 poslato: Avgust 09, 2014, 02:36:36 posle podne »

Slazem se sa Kolockom, ishrana je sasvim korektna, daleko od lose.

Stefane, razmisli o tome da ubacis jos jedan obrok sa mesom(crvenim), ako si u mogucnosti, bilo bi odlicno.
Sačuvana
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #96 poslato: Avgust 09, 2014, 01:31:19 posle podne »

Generalno, meni ova ishrana ne deluje loše. Naravno, ima mesta za odreĂ°ene korekcije.
Pogotovo što se tiče složenih hidrata pre treninga i obavezan unos istih nakon treninga. Ovsene/pirinač/krompir pre nego hleb.
Možeš komotno više jaja ujtru (belanaca pre svega).
Ne znam bas...Decko ima samo 3 obroka koja ukljucuju proteine u cela 24h i ni jedan obrok sa kompleksim UH (ponekad krompir). Nekako mi u njegovom meniju fale proteini i UH. Jos uvek veruje u proteine iz kikirikija. :D
Čovek reče da ima 73-4kg, sa 3 dobra proteinska obroka u toku dana on je već blizu 1.5 proteina/kg telesne težine što nije loše, ako se na to dodaju suplementi koje pominje dolazi blizu 2/kg. Složeni hidrati fale, to smo svi zaključili i to će lako korigovati. :) Nisam reko da je idealno, al nije ni tragično, ne plaši čoveka. :D
Pa pazi sad evo ja imam 84 kg trenutno, i sad za jedan obrok pojedem 200g proteina i kazem aha dosta mi je cao ceo dan, pojeo sam 2,4g/kg i okrenem se samo uh i mastima. Nije ni fora samo u kolicini vec i da das telu protein sa svim amino kis. svaka 2,5-3 i da se unos proteina lepo rasporedi ceo dan ne samo 3 puta protein u 24h. Bar se ja tako trudim. Mislim da je i tek kako logicno ovo sto sam napisao...

Lepo ti ide Stefane ja ovo kazem ako zelis jos bolje rezultate, dobronamerno.
Kilo mesa za jedan obrok pojedeš. :) Naravno da se podrazumeva ravnomeran unos u toku dana s akcenotom na pwm. Ne mož telo da "obradi" 200g proteina odjednom i ne rasporeĂ°uješ ishranu na 24 sata, nego nekih 16, valjda i spavaš. To je neka druga tema. Ovde sam pročitao takve jelovnike, da za ovaj ne mogu da kažem da je loš, već da ima neke nedostatke. Ako zanemarima nedostatak UH na koje mu je skrenuta pažnja, ima dobru osnovu: jaja ujtru, meso posle treninga, tunjevina uveče, salata stalno, voće i orašasti plodovi za užinu. Vidi se da je voĂ°eno računa u odreĂ°enoj meri i po slici se vidi da je forma dobra.

U svemu se ti i ja slažemo i ukazujemo na iste  stvari, sem u tome što ti kažeš da ti se njegova ishrana nikako ne sviĂ°a, a ja kažem da se vidi da je radio na tome i da treba još malo korigovati i biće full. :)

Da ne dužimo, čovek je sigurno shvatio šta su nedostaci, a to je najbitnije.
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #95 poslato: Avgust 09, 2014, 01:23:25 posle podne »

1,5 - 2 grama/ kg proteina je njemu sigurno dovoljno, ali svakako da treba da ih rasporedi barem u 4 cvrsta obroka.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #94 poslato: Avgust 09, 2014, 11:35:57 pre podne »

Generalno, meni ova ishrana ne deluje loše. Naravno, ima mesta za odreĂ°ene korekcije.
Pogotovo što se tiče složenih hidrata pre treninga i obavezan unos istih nakon treninga. Ovsene/pirinač/krompir pre nego hleb.
Možeš komotno više jaja ujtru (belanaca pre svega).
Ne znam bas...Decko ima samo 3 obroka koja ukljucuju proteine u cela 24h i ni jedan obrok sa kompleksim UH (ponekad krompir). Nekako mi u njegovom meniju fale proteini i UH. Jos uvek veruje u proteine iz kikirikija. :D
Čovek reče da ima 73-4kg, sa 3 dobra proteinska obroka u toku dana on je već blizu 1.5 proteina/kg telesne težine što nije loše, ako se na to dodaju suplementi koje pominje dolazi blizu 2/kg. Složeni hidrati fale, to smo svi zaključili i to će lako korigovati. :) Nisam reko da je idealno, al nije ni tragično, ne plaši čoveka. :D
Pa pazi sad evo ja imam 84 kg trenutno, i sad za jedan obrok pojedem 200g proteina i kazem aha dosta mi je cao ceo dan, pojeo sam 2,4g/kg i okrenem se samo uh i mastima. Nije ni fora samo u kolicini vec i da das telu protein sa svim amino kis. svaka 2,5-3 i da se unos proteina lepo rasporedi ceo dan ne samo 3 puta protein u 24h. Bar se ja tako trudim. Mislim da je i tek kako logicno ovo sto sam napisao...

Lepo ti ide Stefane ja ovo kazem ako zelis jos bolje rezultate, dobronamerno.
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2014, 11:37:43 pre podne od strane Pecha » Sačuvana
Panta rei, panta res.
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #93 poslato: Avgust 09, 2014, 09:27:45 pre podne »

Generalno, meni ova ishrana ne deluje loše. Naravno, ima mesta za odreĂ°ene korekcije.
Pogotovo što se tiče složenih hidrata pre treninga i obavezan unos istih nakon treninga. Ovsene/pirinač/krompir pre nego hleb.
Možeš komotno više jaja ujtru (belanaca pre svega).
Ne znam bas...Decko ima samo 3 obroka koja ukljucuju proteine u cela 24h i ni jedan obrok sa kompleksim UH (ponekad krompir). Nekako mi u njegovom meniju fale proteini i UH. Jos uvek veruje u proteine iz kikirikija. :D
Čovek reče da ima 73-4kg, sa 3 dobra proteinska obroka u toku dana on je već blizu 1.5 proteina/kg telesne težine što nije loše, ako se na to dodaju suplementi koje pominje dolazi blizu 2/kg. Složeni hidrati fale, to smo svi zaključili i to će lako korigovati. :) Nisam reko da je idealno, al nije ni tragično, ne plaši čoveka. :D
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #92 poslato: Avgust 09, 2014, 07:47:04 pre podne »

fali ti ugljenih hidrata :)  

probaj da taj hleb zameniš... da npr ujutru umesto hleba jedeš žitarice - ovas,ječam,raž.... neki kvalitetniji musli bez šećera... možeš i hleb povremeno, npr Tonus  ili neki pravi integralni...

za ručak ponekad dodaj pirinač ili krompir,  testenina ponekad integralna je ok.... mešano povrće sa pirinčem npr isto... pečurke...

ne smeta mi to voće i kikiriki, nego samo to upada u oči da nemaš dovoljno ugljenih hidrata, samo taj hleb...

to bi bilo onako na prvi pogled a nutricionisti će reći svoje :)

i da, daleko od toga da treba da dodaješ još whey-a i proteinskih čokoladica....ne treba
Sačuvana
Stefan Jovanovic 111
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #91 poslato: Avgust 09, 2014, 01:58:13 pre podne »

Meni onda nista drugo ne preostaje....nego da doruckujem, rucam i veceram whey, a za uzinu proteinske cokoladice :D :D :D 

S obzirom da ne idem ka nekom profesionalnom takmicenju, niti imam nameru da postanem Mr. Olympia...mislim da je ovakva ishrana sasvim korektna. Tj, bar ja primecujem rezultate.

Naravno, savet je uvek dobrodosao kako da poboljsam ishranu...ali bez nekog fanatizma :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #90 poslato: Avgust 08, 2014, 11:46:32 posle podne »

Generalno, meni ova ishrana ne deluje loše. Naravno, ima mesta za odreĂ°ene korekcije.
Pogotovo što se tiče složenih hidrata pre treninga i obavezan unos istih nakon treninga. Ovsene/pirinač/krompir pre nego hleb.
Možeš komotno više jaja ujtru (belanaca pre svega).
Ne znam bas...Decko ima samo 3 obroka koja ukljucuju proteine u cela 24h i ni jedan obrok sa kompleksim UH (ponekad krompir). Nekako mi u njegovom meniju fale proteini i UH. Jos uvek veruje u proteine iz kikirikija. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #89 poslato: Avgust 08, 2014, 11:39:39 posle podne »

Generalno, meni ova ishrana ne deluje loše. Naravno, ima mesta za odreĂ°ene korekcije.
Pogotovo što se tiče složenih hidrata pre treninga i obavezan unos istih nakon treninga. Ovsene/pirinač/krompir pre nego hleb.
Možeš komotno više jaja ujtru (belanaca pre svega).
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #88 poslato: Avgust 08, 2014, 07:51:11 posle podne »

Ishrana mi se nikako ne svidja, menjaj ako hoces bolje i brze rezultate. Malo proteina, malo kvalitetnih UH.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.