TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396815 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 08:46:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za pocetak?  (Pročitano 27794 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #75 poslato: Jul 10, 2012, 09:36:47 posle podne »

Mira hvala puno.

Trudim se koliko mogu da je ishrana sredjena,najveci problem mi je zadnji obrok tj. taj obrok u kojem je najbolje sir da jedem,jer ga ne podnosim,barem ne ove posne,sa minimalnom kolicinom masti,bukvalno povracem dok jedem i nema sanse da pojedem.Kod nas nema Ele pa sam probao Dukatov posni,neki President i jos mnoge ali ne ide.Zbog toga mi je uglavnom uvece isto obrok piletina (ne znam koliko to valja ali bolje ista nego nista)

Ja ih licno ni ne jedem..i pred spavanje jedem meso ili ribu i neku salatu..kako kad..tako da sir uopste nije bitan ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #74 poslato: Jul 10, 2012, 09:18:28 posle podne »

Mira hvala puno.

Trudim se koliko mogu da je ishrana sredjena,najveci problem mi je zadnji obrok tj. taj obrok u kojem je najbolje sir da jedem,jer ga ne podnosim,barem ne ove posne,sa minimalnom kolicinom masti,bukvalno povracem dok jedem i nema sanse da pojedem.Kod nas nema Ele pa sam probao Dukatov posni,neki President i jos mnoge ali ne ide.Zbog toga mi je uglavnom uvece isto obrok piletina (ne znam koliko to valja ali bolje ista nego nista)
A zasto bas sir?Piletina i neka salata moze ti biti poslednji obrok.Sto se kratina tice mozes ga koristiti u duzem vremenskom periodu bez problema.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #73 poslato: Jul 10, 2012, 08:09:06 posle podne »

Slobodno se drži mesa pred spavanje, nije posni sir uslov niti nešto pod moranje. ;)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #72 poslato: Jul 10, 2012, 07:44:02 posle podne »

Mira hvala puno.

Trudim se koliko mogu da je ishrana sredjena,najveci problem mi je zadnji obrok tj. taj obrok u kojem je najbolje sir da jedem,jer ga ne podnosim,barem ne ove posne,sa minimalnom kolicinom masti,bukvalno povracem dok jedem i nema sanse da pojedem.Kod nas nema Ele pa sam probao Dukatov posni,neki President i jos mnoge ali ne ide.Zbog toga mi je uglavnom uvece isto obrok piletina (ne znam koliko to valja ali bolje ista nego nista)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #71 poslato: Jul 10, 2012, 06:17:39 posle podne »

Mozes odmah nastaviti sa koriscenjem kreatina..ako se tako dobro hranis i unosis dobru kolicinu proteina ne moras da brines da ces "splasnuti"...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #70 poslato: Jul 10, 2012, 06:14:18 posle podne »

Ajde jedno pitanje sto se tice Kreatina.

Znaci u teretani sam nepunih mjesec dana (isao sam i prije ali je bila pauza duga).Ishrana sredjena,unosim vise od 200 grama proteina dnevno (imam 73 kg) ugljene hidrate nisam racunao,uglavnom to je 100 gr ovsenih za dorucak i ostalo pirinac ili kuvani krompir u toku dana.Ja stvarno vidim napredak za ovo kratko vrijeme,posle svakoga treninga mi se cini kako rastem,kako se pojavljuje neka nova zila itd. :D ...ovih dana sam dobio neke komentare od drugova "da sam se napucao",stvarno i ja primjecujem razliku posebno u bicepsu/tricepsu (citavoj ruci,ali i svim djelovima,ramena grudi itd.).Naravno sve to mi je dodatni motiv.Medjutim sjetio sam se (iako mnogo paznje ne posvecujem suplementima,popijem Whey i kreatin ali ne ocekujem nesto mnogo od njih) pijem vec oko 10-11 dana Kreatin,idem samo 5 grama dnevno,znaci unio sam oko 50 gr kreatina,pa je sad moje misljenje da su mi ruke dobile na volumenu od Kreatina ali nisam siguran .Znam da on navlaci vodu pa zbog toga dolazi do nekog povecanja.E sad ono sto me zanima jeste da li ce mi mnogo "splasnuti" ovo kad prestanem sa Kreatinom?(kada se ta voda povuce)  i jos nesto,koliko vremenski mogu da koristim Kreatin,po ovom principu samo 5 grama dnevno,koristicu sigurno dok ne potrosim kanticu od 500 grama ali da li onda mogu odmah kupiti novu ili da napravim pauzu?? (citao sam da treba da se napravi pauza jer kao tijelo moze da prestane da proizvodi kreatin :D  )
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #69 poslato: Jul 05, 2012, 06:42:11 posle podne »

Jedno pitanje...

Mogu li ja posle treninga da pojedem bonzitu,jer mi se zgadilo suvo grozdje,a dekstrozu necu da pijem.Pa posle bonzite da popijem PWM Whey+Kreatin?Mislim ne znam da li ce imati i priblizno dejstvo kao dekstroza (jer je bonzita vjerovatno vecinom fruktoza,nemam pojma)

Jos nesto...

Da li sam ja jedini covjek koji posle treninga ne moze sat vremena nista da pojede,tj. cini mi se da bih sve povratio,samo mogu vodu da pijem.Ajde to,ali vi svi pricate kako posle treninga neka cokoladica odlicno pane (Inace ja sam veliki zaljubljenik slatkoga,mogu jesti citav dan) ali posleee treningaa?? Ne nikako,to je jedino vrijeme kada se meni ne jede uopste nista cokoladno.Znaci bas posle treninga nemam apsolutno nikakvu zelju za bilo cim slatkim tj. opet mi se cini kako bih to povratio,ne znam da li je ovo ok? :D
Sve mozes da uradis kao sto si napisao i nakon sat ili sat i po jedi.Uglavnom bi trebalo posle treninga da imas potrebu za prostim secerom jer su glikogenski depoi kao i novoi secera u krvi niski,narocito mozak trazi secer jer jedino njega koristi za funkcionisanje.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #68 poslato: Jul 05, 2012, 09:28:18 pre podne »

Mozes sto da ne....Ako ne mozes nemoj ni jesti i posle sat vremena bice ok da imas obrok...

Meni to jeste malo cudno jer meni sve zivo prija posle treninga nenormalno od cokoladice, whey-a pa do obroka....

Pa taman i jedem posle sat ipo,jer ni sat nakon tesko da mogu nesto da pojedem.

Pa bas nista ne mogu,cim pomislili na bilo kakvu hranu pa i cokoladice (u koje sam,mislim nema veceg zaljubljenika od mene) odmah mi je muka,znaci samo tecnost posle treninga mogu.Whey cokoladni mi itekako prija posle treninga,jer je opet to tecnost :D

P.S  Posle treninga ja ipak pojedem jednu cokoladicu (jutros posle trcanja) na nagovor druga,kaze on meni u stilu "je li ti sad lakse?" kao njemu je vratila snagu,vjerovatno podigla secer.A ja kazem "jeste,jeste" a vec meni bilo bolje pre one cokolade nego posle nje :D
« Poslednja izmena: Jul 05, 2012, 09:32:59 pre podne od strane mister » Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #67 poslato: Jul 05, 2012, 09:25:33 pre podne »

Mozes sto da ne....Ako ne mozes nemoj ni jesti i posle sat vremena bice ok da imas obrok...

Meni to jeste malo cudno jer meni sve zivo prija posle treninga nenormalno od cokoladice, whey-a pa do obroka....
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #66 poslato: Jul 05, 2012, 09:11:17 pre podne »

Jedno pitanje...

Mogu li ja posle treninga da pojedem bonzitu,jer mi se zgadilo suvo grozdje,a dekstrozu necu da pijem.Pa posle bonzite da popijem PWM Whey+Kreatin?Mislim ne znam da li ce imati i priblizno dejstvo kao dekstroza (jer je bonzita vjerovatno vecinom fruktoza,nemam pojma)

Jos nesto...

Da li sam ja jedini covjek koji posle treninga ne moze sat vremena nista da pojede,tj. cini mi se da bih sve povratio,samo mogu vodu da pijem.Ajde to,ali vi svi pricate kako posle treninga neka cokoladica odlicno pane (Inace ja sam veliki zaljubljenik slatkoga,mogu jesti citav dan) ali posleee treningaa?? Ne nikako,to je jedino vrijeme kada se meni ne jede uopste nista cokoladno.Znaci bas posle treninga nemam apsolutno nikakvu zelju za bilo cim slatkim tj. opet mi se cini kako bih to povratio,ne znam da li je ovo ok? :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #65 poslato: Jun 28, 2012, 09:04:18 pre podne »

možeš naravno, čak i u nekoj običnoj flaši za vodu...

ili ako imaš blender, može da posluži...   neki whey proteini se bolje rastvaraju, neki lošije... čak sam neke uspela fino da razmutim u čaši i sa običnim mikserom za nes...

Imam blender,ali kako u njemu?Uspem vodu,whey i kreatin i sve izmijesam? :)

baš tako.  Mada mislim da ćeš moći i u čaši kašikom...    prvo promešaš sa tek tek malo vode i posle dodaš još vode... i to je to
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #64 poslato: Jun 27, 2012, 03:04:03 posle podne »

jos naprednija faza je da usmrknes
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #63 poslato: Jun 27, 2012, 01:38:08 posle podne »

Posle nekog vremena bcaa, kreatin, beta alanin više nećeš ni mešati, nego kašika praha u usta pa zgutaš  ;D

Ma odma` ;D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #62 poslato: Jun 27, 2012, 01:36:49 posle podne »

Da, sve staviš zajedno i mešaš. Možeš i kašikom u nekoj većoj šolji/čaši, ako ti ne smetaju gromuljice - nema frke. Posle nekog vremena bcaa, kreatin, beta alanin više nećeš ni mešati, nego kašika praha u usta pa zgutaš  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #61 poslato: Jun 27, 2012, 12:28:50 posle podne »

možeš naravno, čak i u nekoj običnoj flaši za vodu...

ili ako imaš blender, može da posluži...   neki whey proteini se bolje rastvaraju, neki lošije... čak sam neke uspela fino da razmutim u čaši i sa običnim mikserom za nes...

Imam blender,ali kako u njemu?Uspem vodu,whey i kreatin i sve izmijesam? :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.305 sekundi sa 18 upita.