TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:13:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteinski sejk?  (Pročitano 23449 puta)
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #26 poslato: Jun 16, 2012, 03:55:05 posle podne »

Moguce je istovremeno topiti salo i stvarati misic,ali uz veliko znanje,full ishranu,poznavanje svog tijela,genetiku i naravno hemiju.Kad se sve ovo spoji.. ;)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #25 poslato: Jun 16, 2012, 03:34:05 posle podne »

Onda se ja izvinjavam posto nisam znao da je ovo sto sam pitao 'tolika glupost' :D Stefan L., doslo je do nesporazuma, sad kapiram zasto je nemoguce ili 'nemoguce'. Jednostavno sam mislio da protein gradi misic, a ne UH i to je to. Sad naravno ima logike.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #24 poslato: Jun 16, 2012, 03:30:02 posle podne »

R1 mozes ti u isto vreme skidati salo i dobijati misice,ali nemas znanje za to,a da bi imao moras dosta citati,na ovom forumu ces imati dovoljno informacija da ostvaris sve svoje rekreativne ciljeve. ;)

Da bi ostvario to sto zelis (u isto vreme dobijao i misice i gubio salo) ima samo dva nacina,jedan je da uzmes privatnog trenera koji zna sta radi (a na ovom forumu imas 3-4 koji su najbolji u zemlji) ili da to radis sam tako sto ces citati i uciti o treningu i ishrani,tako sto ces "slusati" svoje telo i videti koja kolicina hidrata,masti i proteina mu je potrebna da bi gubio salo a napredovao u snazi. Sad je na tebi da vidis na koji ces nacin. ;) Sve sto te interesuje pitaj i bice ti receno. ;)



P.S ostali koji su ucestvovali u temi,setite se sebe iz perioda kad niste znali nista o vezbanju,da li ste tad mislili mnooogo vece gluposti od ovih koje je on napisao?! ;)
Ja bih te molio da mi objasnis kako su ta 2 moguca? Msm znam da vecim unosom UH
dobijas masu manjim sagorevas salo.. Kako telo nadje 'kompromis' i bude i misicna masa i topi se salo? :) (A da to nisu prva 2 meseca kad se krene u teretanu sa sredjenom ishranom) :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #23 poslato: Jun 16, 2012, 03:12:47 posle podne »

R1 mozes ti u isto vreme skidati salo i dobijati misice,ali nemas znanje za to,a da bi imao moras dosta citati,na ovom forumu ces imati dovoljno informacija da ostvaris sve svoje rekreativne ciljeve. ;)

Da bi ostvario to sto zelis (u isto vreme dobijao i misice i gubio salo) ima samo dva nacina,jedan je da uzmes privatnog trenera koji zna sta radi (a na ovom forumu imas 3-4 koji su najbolji u zemlji) ili da to radis sam tako sto ces citati i uciti o treningu i ishrani,tako sto ces "slusati" svoje telo i videti koja kolicina hidrata,masti i proteina mu je potrebna da bi gubio salo a napredovao u snazi. Sad je na tebi da vidis na koji ces nacin. ;) Sve sto te interesuje pitaj i bice ti receno. ;)



P.S ostali koji su ucestvovali u temi,setite se sebe iz perioda kad niste znali nista o vezbanju,da li ste tad mislili mnooogo vece gluposti od ovih koje je on napisao?! ;)
« Poslednja izmena: Jun 16, 2012, 03:14:56 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
SaLe016
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #22 poslato: Jun 16, 2012, 03:04:32 posle podne »

Ma brate vidis da te klinci loze, ubaci ti slobodno po 20-30 belanaca u obroku, ubaci 500gr plazme i 2l mleka, cepaj tako godinu dana, da vidis ima da izgledas bolje nego colgate, pusti ti njih, vidis da te loze, nastavi tvoju tvrdoglavu taktiku :)

OVO MOZE U BISERE SLOBODNO :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #21 poslato: Jun 16, 2012, 03:01:35 posle podne »

nemas pojma, moras jos da citas

stefan ti je lepo rekao, a ti bi da izmisljas nesto sa bananama, belancima i sl
dobices salmonelu i onda si u.rao sve, ali bukvalno
Stefanu hvala, jeste lepo objasnio, ali ti bi mogao da pripazis na ton. Ne izmisljam ja nista, nov sam i raspitujem se, a za ono sto ne nadjem na forumu pitam u novoj temi.

U principu meni ne smetaju ovakvi 'ja znam sve' ispadi, mozda sam cak i pogresno shvatio tvoj post i u tom slucaju primi izvinjenje, ali neko ko je prvi put ovde sigurno se vise nece javljati posle ovakvih saveta. I ne bi bilo prvi put na bb forumima. Pa zar svi moramo doci ovde sa takmicenja?
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #20 poslato: Jun 16, 2012, 02:42:05 posle podne »

nemas pojma, moras jos da citas

stefan ti je lepo rekao, a ti bi da izmisljas nesto sa bananama, belancima i sl
dobices salmonelu i onda si u.rao sve, ali bukvalno
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #19 poslato: Jun 16, 2012, 11:59:39 pre podne »

E pa vidis onda sam ja pogresio. Rekao si da UH imaju kljucnu ulogu u izgradnji misicne mase, ali ja sam mislio da je protein zaduzen za to. Meni treba i masa i defka, imam nekih 65-70kg. Ne bih da dobijem salo sa strane, a mase mi 'jedino' treba na rukama. Znaci da cepam ipak da cepam i uh onda. Valjda nece od toga ici mnogo sala ako se dobro trenira.

Blago onim ljudima koji imaju i dobru definiciju, a jednu sta hoce i koliko god hoce. Verovatno je lakse kad skroz dodjes do cilja pa mozes da se opustis i onda lakse vidis kad ti se 'stanje pogorsava'. Ja imam druga samo i jede junk. Tj. ne junk, nego standardna 3 obroka, meso, bice, sendvice, jogurt, sireve, ma sve, kakva crna dijeta i izgleda odlicno, definisano...
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #18 poslato: Jun 16, 2012, 11:25:54 pre podne »

Da probam da ti objsnim sto krace,iako sve pise po forumima ali dobro.Proteini su kljucni u ovom sportu i njih treba da unosis dovoljno i na masi i na defki.Neki minimum bi bio 2 g/kg s tim da ja recimo nikad ne idem ispod 2,5 ali ni preko 3 g/kg..E sad,,razlika u ishrani za masu i definiciju je u kompleksnim hidratima(ovas,pirinac).Oni igraju kljucnu ulogu u izgradnji misicne mase i ako ih ne unosis dovoljno(neki minimum za svakako je 250 UH dnevno a meni treba barem 300) nema mase.Upravo to je prednost kad si na masi jer nikad nisi gladan i mozes ponekad u jedan od tih 6 obroka da ubacis junk meal,ili jednostavno uzmem recimo nedjelju da ti bude junk day i tad pored proteina i uh naravno uneses i po koji obrok onoga sto volis.Takodje nisu ti neophodne ni bcaa,ni glutamin,ni sagorevac..sve ono sto je pozeljno na def,dovoljno ti je da imas whey i kreatin.
Kad radis definiicju,znacajno smanjujes unos UH..Krenes sa nekom rotacijom,pa na low karb i td.Ja trenutno ni ne unosim hidrate osim nedjeljom kad radim punjenje.Bez hidrata nema ni misicne mase,cilj je znaci skinuti sto vise sala a ocuvati misici zato bi trebalo proteine drzati sto vise dnevno i po mogucnosti suplemente whey,bcaa,glu...Junk tipa plazma i slicno mora da se zaboravi,ustvari zavisi od ambicija ako hoces sto bolju def junk eventualno nedjeljom nesto malo i to jeto.Ja evo u 4 mjeseca dijete nisam imao 4-5 junk obroka ako mi vjerujes.Eto nadam se da sam koliko toliko pomogao.
Naravno da ne zaboravi zdrave masti,sto manje UH pojacavas unos masti do 1 g/kg..(bademi,orasi,kikiriki,lan,omg3,zumanca,maslinmovo...) ;)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #17 poslato: Jun 16, 2012, 10:51:12 pre podne »

Nikad mi nece biti jasna prica oko ishrane 'za masu' i 'za definiciju'. Ako misic raste od proteina onda se hranis visoko proteinskom hranom i raste i masa, a ne dobijas salo. Ne kapiram logiku kako se ta 2 cilja mogu razlikovati po ishrani ???
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #16 poslato: Jun 16, 2012, 09:37:00 pre podne »

Nije mnogo - previse je...:D
Sačuvana
SaLe016
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #15 poslato: Jun 16, 2012, 08:19:38 pre podne »

A sto je najjace u svemu tome je sto covek 150gr plazme stavlja, po nekoj mojoj proceni to mu dodje 1l mleka :) MNOGO KUME :o
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #14 poslato: Jun 16, 2012, 08:05:18 pre podne »

Zato sam i napisao mlijeko,dobitna kombinacija za tovljenje. :)
Sačuvana
SaLe016
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #13 poslato: Jun 16, 2012, 07:54:32 pre podne »

Ma ne samo plazma vec i mlecne masnoce iz mleka :)
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #12 poslato: Jun 16, 2012, 07:44:05 pre podne »

Plazma i mlijeko je jedna od najboljih kombinacija za nabacivanje sala.
Ja bi prije pojeo hamburger vjerujte me!
Cak i kad mi je junk day ja ne razmisljam o plazmi....
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 19 upita.