TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:40:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jaja !  (Pročitano 19589 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #50 poslato: Septembar 22, 2012, 05:46:21 posle podne »

Pa pokusao sam na razlicite nacine,kuvana su i 15-20 minuta na laganoj vatri ali opet sve isto,ostane ono zalijepljeno za ajje i ne moze da se oguli tj. kad se oguli pola bjelanca ne ostane.Jaja su ona prve klase,kupujem ih stalno na istom mjestu pa ne znam da mozda nije do kvaliteta
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #49 poslato: Septembar 22, 2012, 05:40:33 posle podne »

Moguće i da ima veze sa dužinom kuvanja. Ja ih volim tvrdo kuvana, tako da ih ostavim u ključaloj vodi izmeĂ°u 10 i 12 min i onda se uvek lagano ljušte.
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #48 poslato: Septembar 22, 2012, 05:06:07 posle podne »

j
Zamolio bih za pomoc u vezi jaja,ne znam je li se vec pisalo o ovome

Znaci jedem ujutro oko 4,5 jaja,medjutim sta je problem,u zadnje vrijeme na 4 od 5 jaja ostane mi zalijepljena ona korica (koja kada oljustim jaje treba da ostane zalijepljena za onu ljusku) znaci ostane ona korica zalijepljena za jaje i onda se jaje guli tesko tj. polovina jajeta se smrska i onda jaje ne valja nista moze se baciti.Evo upravo sada sam bacio 4 jaja jer me strasno iznervira kad to ostane zalijepljeno za jaje i onda ne moze da se oguli normalno.Znaci da li je to problem do jaja?Pretpostavljam da nije do kuvanja jer ih ja ne kuvam a svejedno ko ih skuva u kuci jaja su opet ovakva..katastrofa :)

Ja mislim da je to do kvaliteta jaja,ako se ljuska lepi,stara kulinarska fora je da stavis malo soli u vodu gde kuvas, onda se lakse gule,probaj.....

A da pitam i ove strucnjake za jaja sa foruma, sta mislite o rovitim jajima, kakvu ona biolosku vrednost imaju, jel to OK :)?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #47 poslato: Septembar 22, 2012, 04:48:50 posle podne »

Zamolio bih za pomoc u vezi jaja,ne znam je li se vec pisalo o ovome

Znaci jedem ujutro oko 4,5 jaja,medjutim sta je problem,u zadnje vrijeme na 4 od 5 jaja ostane mi zalijepljena ona korica (koja kada oljustim jaje treba da ostane zalijepljena za onu ljusku) znaci ostane ona korica zalijepljena za jaje i onda se jaje guli tesko tj. polovina jajeta se smrska i onda jaje ne valja nista moze se baciti.Evo upravo sada sam bacio 4 jaja jer me strasno iznervira kad to ostane zalijepljeno za jaje i onda ne moze da se oguli normalno.Znaci da li je to problem do jaja?Pretpostavljam da nije do kuvanja jer ih ja ne kuvam a svejedno ko ih skuva u kuci jaja su opet ovakva..katastrofa :)
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2012, 04:52:23 posle podne od strane mister » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #46 poslato: Jul 30, 2012, 09:13:54 pre podne »

Ja cepam živa jaja, svako jutro 3 kom. zasladjeno sa kašičicom meda.Pa se pitam da li je to problem zbog masnoća iz žumanceta.Salmonela me ne brine.Popio sam tone jaja do sada doduše svežih od mojih koka.Nisam radio analizu krvi u poslenje vreme i nemam nikakvih zdravstenih problema.Inače poslednje dve godine nije prošlo jutro bez tri kom.

ne jesti živa jaja... ovo smo pominjali već 100 puta na forumu, ali treba opet...  Nemoj da rizikuješ.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #45 poslato: Jul 30, 2012, 06:44:03 pre podne »

Još samo kad bi ta biološka vrednost imala ikakve veze sa napretkom u teretani, argument bi skroz bio na mestu ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #44 poslato: Jul 29, 2012, 03:00:28 posle podne »

razumem te ...ali nisam rekao da ih pijem stalno vec kad nemam vremena da spremam bilo sta....a i nije neka razlika u pitanju... ;) ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #43 poslato: Jul 29, 2012, 02:30:14 posle podne »

Pa mozes i 30 da ih pijes sto se mene tice ako se ne bojis salmonele ali opet kao sto sam napisao nemaju biolosku vrednost kao kad ih skuvas,mnogo je kvalitetniji obrok 5 kuvanih nego 5 zivih.Nije to moj stav vec cinjenica..
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #42 poslato: Jul 29, 2012, 02:17:56 posle podne »

Brate ja jedem jaja skoro svaki dan zadnji tridesetak godina...ne secam se kad sam zadnji put pojeo manje od 5...kad zurim pijem ziva ...za sada mi nista ne fali  :D :D :D ... jednom sam se otrovao i to od kuvanih ...ostavio sam ih ceo dan u kaseti od kola a napolju 40 stepeni i uvece ih pojeo...ne zelim nikome takve muke. sem ako hoce da smrsa za noc 8 kg  :D :D :D ..ali i dalje cepam ziva zato sto imam kombinaciju za garantovano sveza i domaca jaja...trenutno sam u holandiji i ovde imam istu praksu ..jaja skoro svaki dan za dorucak..pijem ih ziva sa medom ili seceom..sad ovde vrsim probe..imaju normalna kao nasa ...skroz bela ..organska...ali u sutini isto je...nikad nisam odvajao zumance od belanca...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #41 poslato: Jul 29, 2012, 02:14:39 posle podne »

Pored sto rizikujes da dobijes salmonelu jaja su jedan od retkih proizvoda cija je bioloska vrednost mnogo manja kad se konzumiraju u svezem stanju.Necu da kazem da si bacao jaja 2 godine,ali tako nekako.I rizik od salmonele uvek postoji kad se jedu ziva jaja,pa makari domaca.Drugo,3 jejeta namju ni 20 g proteina sve i da su s klasa,jedi 5-6 u jednom obroku.A zumanca ne bacaj,to su zdrave masti jedino ako se ne uklapaju u tvoj dnevni unos masti pa onda visak bacis..
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #40 poslato: Jul 29, 2012, 01:50:12 posle podne »

Ja cepam živa jaja, svako jutro 3 kom. zasladjeno sa kašičicom meda.Pa se pitam da li je to problem zbog masnoća iz žumanceta.Salmonela me ne brine.Popio sam tone jaja do sada doduše svežih od mojih koka.Nisam radio analizu krvi u poslenje vreme i nemam nikakvih zdravstenih problema.Inače poslednje dve godine nije prošlo jutro bez tri kom.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #39 poslato: Jul 03, 2012, 09:33:17 posle podne »

Ja sve ručno. Često se zezam i kažem da koliko sudova dnevno operem mogao bih raditi u kuhinji i biti plaćen za to. :D

Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #38 poslato: Jul 03, 2012, 09:03:00 posle podne »

I pored masine za sudove ipak uvek nekog sudja koje treba i na ruke oprati....
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #37 poslato: Jul 03, 2012, 08:48:26 posle podne »

Vi izgleda svi imate masine za sudove? :D

Nikom ne pada tesko pranje sudova? :))
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #36 poslato: Jul 03, 2012, 07:34:52 posle podne »

Ljudi obično žure da što pre spreme, pa odvrnu ringlu na najjače. Zbog toga onda i moraju dežurati pored šporeta. A, čak i tada se dešava da hrana zagori, a unutra baš i ne bude skroz termički obraĂ°ena.  Zato ja sve pečem/pržim na "laganoj vatrici". :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.