TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:33:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna mi je pomoc oko plana rada u teretani i plan ishrane  (Pročitano 29688 puta)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #128 poslato: Maj 10, 2013, 09:35:58 pre podne »

Biti pametan nije obavezno.

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #127 poslato: Maj 10, 2013, 08:36:21 pre podne »

Ja mislim da pre nego što sve stavimo pod isti kalup najpre moramo da utvrdimo koji smo tip (ektomorf, mezomorf ili endomorf) jer je potpuno drugačija ishrana, trening i život za svaki od tri tipova čoveka u onosu na metabolizam i konstituciju uopšte.
sta to znaci i kako se to odredjuje? :o  prvi put cujem za to... :-\
same :D
www.google.rs

pa onda ukucaš "ektomorf mezomorf endomorf".

Probaj, radi ...

:)
ja ne mogu da verujem da neko to i dalje koristi i da po tome odredjuje ishranu i sve ostalo...

same
Pa to je taj bjelica,  old school body builder  ;)
Salu na stranu,kako neko majke ti, moze sa sigurnoscu da odredi koji je tip,sta odokativno,pa koliko je to relevantno,bez nekih lab analiza,ti ne mozes da znas nista sa sigurnoscu, a te marketinske price  iz "srednjeg veka" endomorf, polu ektomorf,pa kako se kome svidi,po meni to je glupost.
I jos kad bi mi objasnio kako gustina kostiju odredjuje brzinu metabolizma...
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #126 poslato: Maj 10, 2013, 07:19:04 pre podne »

Ja mislim da pre nego što sve stavimo pod isti kalup najpre moramo da utvrdimo koji smo tip (ektomorf, mezomorf ili endomorf) jer je potpuno drugačija ishrana, trening i život za svaki od tri tipova čoveka u onosu na metabolizam i konstituciju uopšte.
sta to znaci i kako se to odredjuje? :o  prvi put cujem za to... :-\
same :D
www.google.rs

pa onda ukucaš "ektomorf mezomorf endomorf".

Probaj, radi ...

:)
ja ne mogu da verujem da neko to i dalje koristi i da po tome odredjuje ishranu i sve ostalo...

same
Pa to je taj bjelica,  old school body builder  ;)
Salu na stranu,kako neko majke ti, moze sa sigurnoscu da odredi koji je tip,sta odokativno,pa koliko je to relevantno,bez nekih lab analiza,ti ne mozes da znas nista sa sigurnoscu, a te marketinske price  iz "srednjeg veka" endomorf, polu ektomorf,pa kako se kome svidi,po meni to je glupost.
Sačuvana
Valence
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #125 poslato: Maj 10, 2013, 06:56:17 pre podne »

hvala puno   :-* 
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #124 poslato: Maj 08, 2013, 11:41:23 posle podne »

Dymatize Elite whey je odlican, Scitekov whey ( obican ili professional ) ima jako lepe ukuse, ako ti je to bitno, novo je to da ga sada ima u kesicama pa mozes probati sta ti odgovara. U principu, bilo koji whey ce ti odraditi posao, neces pogresiti koji god da uzmes. Razlike medju njima su minijaturne i zanemarljive  za nekoga ko rekreativno vezba. Mozes videti gde se uklapas po ceni i tako odluciti.
Sačuvana
Valence
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #123 poslato: Maj 08, 2013, 09:38:38 posle podne »

sta to znaci i kako se to odredjuje? :o  prvi put cujem za to... :-\

Jasna je stvar u pogledu izbora namirnica i to je za pocetak dovoljno. Vremenom ces nauciti da ishranu i trening prilagodis sebi.

Kad kazes mlecni obrok mislis na ovsene sa mlekom, ako sam dobro razumela? Mozes to jesti za dorucak, naravno.

Jeste malo nezgodno, posto je to i obrok pred spavanje, ali treba pojesti nesto lagano. Moze doci u obzir neki mladi sir, belanac, a whey ili neki blend bi svakako bili dobar izbor.
e hvala puno za ovaj odgovor. samo jos jedna stvar,koji whey protein da uzmem?  od kog proizvodjaca,koji su najbolji,sta savetujuete?
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #122 poslato: Maj 06, 2013, 04:56:18 posle podne »

sta to znaci i kako se to odredjuje? :o  prvi put cujem za to... :-\
same :D
www.google.rs

pa onda ukucaš "ektomorf mezomorf endomorf".

Probaj, radi ...

:)
ja ne mogu da verujem da neko to i dalje koristi i da po tome odredjuje ishranu i sve ostalo...

same
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #121 poslato: Maj 06, 2013, 02:28:22 pre podne »

sta to znaci i kako se to odredjuje? :o  prvi put cujem za to... :-\

www.google.rs

pa onda ukucaš "ektomorf mezomorf endomorf".

Probaj, radi ...

:)
ja ne mogu da verujem da neko to i dalje koristi i da po tome odredjuje ishranu i sve ostalo...
« Poslednja izmena: Maj 06, 2013, 02:31:01 pre podne od strane NIKOLIC> » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #120 poslato: Maj 06, 2013, 12:02:46 pre podne »

sta to znaci i kako se to odredjuje? :o  prvi put cujem za to... :-\

www.google.rs

pa onda ukucaš "ektomorf mezomorf endomorf".

Probaj, radi ...

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #119 poslato: Maj 05, 2013, 11:40:40 posle podne »

sta to znaci i kako se to odredjuje? :o  prvi put cujem za to... :-\

Jasna je stvar u pogledu izbora namirnica i to je za pocetak dovoljno. Vremenom ces nauciti da ishranu i trening prilagodis sebi.

Kad kazes mlecni obrok mislis na ovsene sa mlekom, ako sam dobro razumela? Mozes to jesti za dorucak, naravno.

Jeste malo nezgodno, posto je to i obrok pred spavanje, ali treba pojesti nesto lagano. Moze doci u obzir neki mladi sir, belanac, a whey ili neki blend bi svakako bili dobar izbor.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #118 poslato: Maj 05, 2013, 11:34:05 pre podne »

Ja mislim da pre nego što sve stavimo pod isti kalup najpre moramo da utvrdimo koji smo tip (ektomorf, mezomorf ili endomorf) jer je potpuno drugačija ishrana, trening i život za svaki od tri tipova čoveka u onosu na metabolizam i konstituciju uopšte.

To nije tacno...

Svi manje vise treba da jedu iste stvari (raznvrsna ishrana a kolicine spram potrosnje i licnih potreba),a sad to sto nekog nesto goji a nekog ne nije sustina zdrave ishrane vec je u pitanju samo dobijanje sala a to nije sve u zivotu.
Sačuvana
Valence
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #117 poslato: Maj 05, 2013, 04:06:41 pre podne »

sta to znaci i kako se to odredjuje? :o  prvi put cujem za to... :-\
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #116 poslato: Maj 03, 2013, 11:59:00 posle podne »

Ja mislim da pre nego što sve stavimo pod isti kalup najpre moramo da utvrdimo koji smo tip (ektomorf, mezomorf ili endomorf) jer je potpuno drugačija ishrana, trening i život za svaki od tri tipova čoveka u onosu na metabolizam i konstituciju uopšte.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Valence
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #115 poslato: April 27, 2013, 07:09:05 posle podne »

 :(  ok polagano pocinjem da kapiram gde gresim,mada sam jako ljuta jer sam mnogo vremena i energije izgubila radeci pogresno.
 da,vecera mi najcesce dolazi posle treninga a cesto i jako kasno,kada mi se od unora zaista i ne jede nista a kamoli meso... sta da radim u tom slucaju? da li bi tada proteinski sejk mogao da mi bude zamena za obrok? jer u 11h mislim da je uzas da veceram,zar ne..?      :-\
i dorucak mi malo nije jasan,je l ok da jedem taj mlecni obrok ili ne?  ako ne,onda sta? 
izvinjavam se ako sam malo dosadna,ali jako me sve ovo sada zanima i da konacno razjasnim sebi neke stvari,ispravim greske i radim stvari pravilno...
hvala unapred na svakom odgovoru i savetu puno mi znaci!   ;D     :-*
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #114 poslato: April 26, 2013, 09:34:02 pre podne »

Dobro je sto mozemo sve to ovde da ispravimo, lose su te savetovali, manje vise svi smo to prosli u pocetku, od "iskusnijih" od nas.

Za dorucak je dobro da uneses proteine i ugljene hidrate, za energiju i da nahranis gladne misice. Po meni, samo voce je malo, narocito za nekoga ko vezba.
Za rucak se trudi da uneses proteine, ok je povrce i pirinac ali fale ti proteini ( meso ) u tom obroku.
Jel ti vecera dodje posle treninga? Kad preskocis veceru, ili bilo koji obrok, usporavas metabolizam koji vremenom trosi manje kalorija za svoj rad, a ujedno, misici ( organizam uopste ) su gladni pa izostaje zeljeni napredak.

Bananu, cokoladicu tj brze ugljene hidrate unosis odmah nakon treninga, za brzu obnovu glikogena, a do pola sata posle toga ( dok stignes kuci ) ide obrok, sa proteinima, ugljenim hidratima ( sada sporijim ), mineralima. Naravno, unos vode je podjednako bitan.Taj obrok nakon treninga je vazan, kako za rezerve glikogena tako i za nadoknadu nutrijenata koji su izgubljeni tokom treninga a neophodni su za oporavak misica i napredak.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 18 upita.