TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:55:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna mi je pomoc oko plana rada u teretani i plan ishrane  (Pročitano 29686 puta)
Valence
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #113 poslato: April 25, 2013, 04:30:29 posle podne »

hvala i bolje vas nasla   :D   vec iz ovog vaseg odgovaora uvidjam gde gresim ali evo ovako,ovako se odprilike hranim :

dorucak : Zitarice sa mlekom,ili ovsena kasa,ili voce tipa banana i pomorandza,mada najcesce taj neki mlecni obrok a ponekad bude integralni sendvic sa nekim dimljenim mesom ili kad sam kuci nekad skuvam palentu sa sirom i jogurtom

rucak : neko meso sa salatom,uglavnom tuna ili belo to najcesce,nekad pirinac sa povrcem bez mesa,tuna salata sa povrcem(crveni pasulj i kukuruz),nekad kineska klopa piletina sa povrcem i slicno...

vecera : veceru sam na pocetku redovno preskakala jer dodjem kasno s treninga pa kontam najbolje nista, ili bih jela tipa samo salatu,ili supu. u zadnje vreme vecera mi dodje slicno kao rucak meso sa salatom ili samo salata.
manje vise kontam da mi ishrana nije tolliko losa koliko tajming,kao i vecernji obrok posle treninga koij mi definitivno nije bas proteinski. i recite mi sta posle treninga smem,tipa tu bananu ili cokoladicu,koliko posle treninga?
nekoristim nista od dodataka ishrani niti vitamine,minerale i tome slicno pa me uputite na osnovu izlozenog sta bi mi trebalo i kako to da koristim. povremeno sam pila l-karnitin pre treninga.
bas se radujem sto cu konacno dobiti prave smernice i korigovati ishranu jer sa svih strana cujes neke savete a ispostavi se da nisu bas tacni. tipa neko mi je rekao da posle treninga 2 sata nista a slatko posle treninga nikako...  :-\  zato ja uvece nista nisam ni jela misleci da je tako najbolje,sto je ponekad znacilo da mi zadnji obrok tog dana bude oko 15h pa tek sutra ujutru... :-\ 
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #112 poslato: April 24, 2013, 04:39:58 posle podne »

Pozdrav i dobro nam dosla :-),

desava se da dodje do zasicenja i da ne mozes mrdnuti sa neke tacke, nije to nista neobicno. Misici i jesu tezi od masti tako da se nemoj oslanjati iskljucivo na vagu ( narocito kod zena cesto osciliraju vrednosti ), bolje prati u ogledalu kako napredujes.
Uglavnom uvek se krene od ishrane, nekako najcesce problem lezi tu. Ja cu ti napisati par stvari, ali, najbolje bi bilo da ti lepo napises kako se hranis, od ujutru do uvece, pa da vidimo sta je u pitanju.
Obavezno je imati vise obroka dnevno, manjih kolicinski ( 3 obroka i dve uzine ), ne preskakati obroke, narocito ne dorucak. Voda - vise litara dnevno, minimum 2 - 3 a kad je toplije i vise se znojis vise. Pozeljno je ujutru popiti casu do dve vode, na prazan stomak, da pokrenes metabolizam, i mozes povremeno iscediti limun ili grejp i popiti tako.

Proteine unosis iz mesa, jaja, ribe, mlecnih proizvoda, kvalitetne ugljene hidrate iz pirinca ( integralni cesce, beli ), krompira, ovsenih pahuljica, a zdrave masti iz kostunjavog voca ( bademi sirovi, lesnici, orasi, pistaci..po jednu saku, najbolje za uzinu ). Voce u prepodnevnim satima, popodne izbegavaj, povrce u sto vecoj kolicini.
Nakon treninga treba uneti protein ( neko meso ), ugljene hidrate ( pirinac, krompir ), i povrce, za nadoknadu minerala. To su izvori iz hrane, a sto se suplemenata tice tu ide whey protein, i to je nesto osnovno sto treba imati. Odmah nakon treninga, mozes uzeti bananu, ili neku cokoladicu, za brzu obnovu glikogena, pa nakon pola sata ide konkretan obrok.
Da li imas vec nesto od suplemenata, neki vitamin, omega 3 masne kiseline?
Sačuvana
Valence
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #111 poslato: April 23, 2013, 11:29:01 posle podne »

Pozdrav svima prikljucujem se forumu u potrazi za savetom jer definitivno nesto ne radim dobro. U proteklih godinu i po dana kako treniram ( ali treniram kao konj,min 4-5 puta nedeljno,vise sati u teretani) smrsala sam preko 16kg. U toku leta sam imala najmanje,oko 67-68kg. nakon leta,iako i dalje treniram i vodim racuna o ishrani,dolazim do trenutnih 70-71kg. kazu da je to donekle normalno zbog povecana misicne mase,sto i jeste evidentno,ali bi ja sada zelela jos tih finalnih 4-5kg da skinem i izdefinisem misice ali mi to nikako ne polazi za rukom koliko god se ubijala od treninga. kontam da je problem u ishrani,pa vas molim za neke smernice sta i kada jesti,pogotovo pre i posle treninga kao i koji bi suplement mogao da mi pomogne u mom cilju. zeljno iscekujem neki odgovor... unapred hvala svima! 
Sačuvana
aledo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #110 poslato: Januar 10, 2013, 10:29:59 posle podne »

Ok. Hvala svima na odgovorima. Poslusao sam vas savjet i vec sam nesto nasao na forumu pa cemo vidjeti. Pozdrav svima
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #109 poslato: Januar 07, 2013, 09:37:05 pre podne »

Pozdrav svima. htio bih nesto da pitam. Imam 193cm i 106kg. ne izgledam debel, ali sto je najgore imam stomak koji mrzim :). Trcim 4 puta sedmicno po 5 km ( oko 32 minute, lagani tempo), ponekad trcim 7, 8 pa i 10 km. Uglavnom trcim 15 do 20 puta mjesecno i idem u teretanu 3 puta sedmicno gdje radim samo sa malim tezinama kako ne bih dobijao masu. Interesuje me sledece: I pored svog tog trcana ne mogu nikako da smanjim kilazu. Najvise sto sam uspio jeste da sam izgubio 4kg a volio bih izgubiti oko 10kg(cim prestanem trcati odmah vratim kiliograme). Jedem skoro sve ali nista pretjerano da se prezderavam. hvala unaprijed. Pozz
Resenje tvog problema treba da trazis ovde !JEDEM SKORO SVE ALI NISTA PRETERANO DA SE PREZDERAVAM !
Ono sto moras znati vrednosti svog bazalnog metabolizma i potrosnju kalorija za svakodnevne aktivnosti kao i potrosnju kalorija za vreme bilo kog treninga.Ukoliko unosis vise nego sto te vrednosti iznose neces mrsati.
Druga stvar je tvoj kardio trening koji mora biti u zoni 60 % od max HR u vecem obimu i do sat vremena 5 puta nedeljno.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #108 poslato: Januar 06, 2013, 11:50:25 posle podne »

Ok,  slazem se da je pogresno sto se i vidi po malom gubljenu kiligrama. Kazes da ne treba da dizem male tezine? Osim savjeta za pravilnu ishranu,  ne vidim nikakav savjet oko teretane ili trcanja. Pozz

Pa trening sam trebas da sklopis po svojim ciljevima, shvatis sta ti treba i ides ka tome, imas milion kombinacija i varijacija na temu treninga sa opterecenjem..Svaki je dobar ako se dobro usmeri prema tvom cilju..Ali trebao bi da dajes prioritet treningu hipertrofije i treningu snage, sto ti je veci % misica u telu, ostalo salo ce se topiti jer si aktivirao metabolizam da hrani misice,a ne da se talozi u mastima.. A sto se tice kardia mozes ubaciti 3x nedeljno bajs, ili jos bolje sprintove ako vec volis da trcis, uporedi i sam kako izgledaju trkaci na 100/200/400 metra, i uporedi maratonce kako izgledaju,to ce ti sve logicki pojasniti neke stvari.. Imas ovde i gomile treninga i primera i gomile primera ishrane.. Sredi misli u glavi,nadji cilj kratkorocni iscitaj forum,ubaci glavne namirnice, junk izbaci i eto krenuo si od nulte tacke. Nemoj da te mrzi pretrazi forum,preobiman je ;)

I mani se trcanja ,em je zima ide hladno vreme,em 10 km je previse stresa i ne ides time nikuda.

Sve je tačno.

Dodao bih još da svako trčanje preko 5 km nije zdravo za organizam, a to je nekih 45-60 min u jako sporom tempu, koji se inače i naziva "fat burn mode" trčanja.

Kardio i kada se radi zbog definicije, računa se da se masti tope upravo u tom režimu rada, ali samo za vreme tog trčanja. Dakle, niti pre, niti posle, jer je posle kardio treninga jako važno nahraniti mišiće, reparirati organizam, gde je najvažnija dopuna glikogena, odnosno uzimanje jako brzih šećera u malim količinama (dekstroza je najbrži).
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #107 poslato: Januar 06, 2013, 05:31:02 posle podne »

Pozdrav svima. htio bih nesto da pitam. Imam 193cm i 106kg. ne izgledam debel, ali sto je najgore imam stomak koji mrzim :). Trcim 4 puta sedmicno po 5 km ( oko 32 minute, lagani tempo), ponekad trcim 7, 8 pa i 10 km. Uglavnom trcim 15 do 20 puta mjesecno i idem u teretanu 3 puta sedmicno gdje radim samo sa malim tezinama kako ne bih dobijao masu. Interesuje me sledece: I pored svog tog trcana ne mogu nikako da smanjim kilazu. Najvise sto sam uspio jeste da sam izgubio 4kg a volio bih izgubiti oko 10kg(cim prestanem trcati odmah vratim kiliograme). Jedem skoro sve ali nista pretjerano da se prezderavam. hvala unaprijed. Pozz
Ako zelis da izgubis 10 kg sedi kuci dve nedelje jedi dve kriske hleba dnevno i pij vode i skinuces ih ali nisam siguran da to zelis .....Da bi skinuo kilograme nije bitno sta jedes i kako treniras vec da napravis kalorijski deficit.Znaci pojedes manje od onoga sto potrosis i kile ce da se skidaju . E sad verujem da ti cilj nije razlicit od vecine nas ovde znaci da budes misicav sa sto manje sala.Najbolji nacin za to ti je ozbiljan trening sa tegovima sa konstantnim povecavanjem tezina (dolazi do povecanja misicne mase i samim tim vise kalorija se trosi na njeno odrzavanje)i ishrana bazirana na mesu jajima mleku sa dobrim uh i zdravim mastima i da sve to drzis u kalorijskom minuss u odnosu na tvoju  dnevnu potrebu za energijom.Probaj prvih 20-30 dana da postepeno sredis ishranu(izbacis lose uh) a onda mozes da odradis neku dijetu.Moja ti je preporuka da probas rotaciju uh , ja sam eksperimentisao na vise ljudi i rezultati su odlicni.Imas na forumu sve o rotacijama.Sto se tice kardia posto si vec u solidnoj kondiciji preporucio bih ti hit treninge ili sprintove....
« Poslednja izmena: Januar 06, 2013, 05:32:33 posle podne od strane terror » Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
aledo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #106 poslato: Januar 06, 2013, 04:13:21 posle podne »

Dobro sad u decembru ne trcim bas toliko :) A bajs volim pravo tako da ga u sezoni bas vozam :) Ok hvala ti na savjetima, prelistat cu forum :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #105 poslato: Januar 06, 2013, 04:05:55 posle podne »

Ok,  slazem se da je pogresno sto se i vidi po malom gubljenu kiligrama. Kazes da ne treba da dizem male tezine? Osim savjeta za pravilnu ishranu,  ne vidim nikakav savjet oko teretane ili trcanja. Pozz

Pa trening sam trebas da sklopis po svojim ciljevima, shvatis sta ti treba i ides ka tome, imas milion kombinacija i varijacija na temu treninga sa opterecenjem..Svaki je dobar ako se dobro usmeri prema tvom cilju..Ali trebao bi da dajes prioritet treningu hipertrofije i treningu snage, sto ti je veci % misica u telu, ostalo salo ce se topiti jer si aktivirao metabolizam da hrani misice,a ne da se talozi u mastima.. A sto se tice kardia mozes ubaciti 3x nedeljno bajs, ili jos bolje sprintove ako vec volis da trcis, uporedi i sam kako izgledaju trkaci na 100/200/400 metra, i uporedi maratonce kako izgledaju,to ce ti sve logicki pojasniti neke stvari.. Imas ovde i gomile treninga i primera i gomile primera ishrane.. Sredi misli u glavi,nadji cilj kratkorocni iscitaj forum,ubaci glavne namirnice, junk izbaci i eto krenuo si od nulte tacke. Nemoj da te mrzi pretrazi forum,preobiman je ;)

I mani se trcanja ,em je zima ide hladno vreme,em 10 km je previse stresa i ne ides time nikuda.
Sačuvana
aledo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #104 poslato: Januar 06, 2013, 03:58:18 posle podne »

Ok,  slazem se da je pogresno sto se i vidi po malom gubljenu kiligrama. Kazes da ne treba da dizem male tezine? Osim savjeta za pravilnu ishranu,  ne vidim nikakav savjet oko teretane ili trcanja. Pozz
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #103 poslato: Januar 06, 2013, 03:34:14 posle podne »

Pozdrav svima. htio bih nesto da pitam. Imam 193cm i 106kg. ne izgledam debel, ali sto je najgore imam stomak koji mrzim :). Trcim 4 puta sedmicno po 5 km ( oko 32 minute, lagani tempo), ponekad trcim 7, 8 pa i 10 km. Uglavnom trcim 15 do 20 puta mjesecno i idem u teretanu 3 puta sedmicno gdje radim samo sa malim tezinama kako ne bih dobijao masu. Interesuje me sledece: I pored svog tog trcana ne mogu nikako da smanjim kilazu. Najvise sto sam uspio jeste da sam izgubio 4kg a volio bih izgubiti oko 10kg(cim prestanem trcati odmah vratim kiliograme). Jedem skoro sve ali nista pretjerano da se prezderavam. hvala unaprijed. Pozz

Trcanje ti nista nece pametno doneti u smanjenju kilaze,a to si i video na tvom primeru jer po 10 km trcis..a to sto radis sa malim tezinama jos jedna velika greska, ishranu dok ne sredis mozes trcati i maraton, nista neces uraditi..Kod trcanja se snaga dobijena potpomaze misicima celog tela koji se iscrpljuju,i ta 4 kg sto si izgubio dosta je od toga od misica sprzeno, jer je telu lakse da od misica uzima energiju koju preusmerava na tu vrstu fizicke aktivnosti.. Procitaj na forumu imas dosta toga o ishrani,pa ce ti neke stvari biti jasnije
Sačuvana
aledo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #102 poslato: Januar 06, 2013, 03:30:00 posle podne »

Pozdrav svima. htio bih nesto da pitam. Imam 193cm i 106kg. ne izgledam debel, ali sto je najgore imam stomak koji mrzim :). Trcim 4 puta sedmicno po 5 km ( oko 32 minute, lagani tempo), ponekad trcim 7, 8 pa i 10 km. Uglavnom trcim 15 do 20 puta mjesecno i idem u teretanu 3 puta sedmicno gdje radim samo sa malim tezinama kako ne bih dobijao masu. Interesuje me sledece: I pored svog tog trcana ne mogu nikako da smanjim kilazu. Najvise sto sam uspio jeste da sam izgubio 4kg a volio bih izgubiti oko 10kg(cim prestanem trcati odmah vratim kiliograme). Jedem skoro sve ali nista pretjerano da se prezderavam. hvala unaprijed. Pozz
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #101 poslato: Decembar 22, 2012, 10:42:33 posle podne »

Neće nam Mira zameriti malo šale na njen račun ...

Pozdrav za Miru.

Ispod Mira trista vira :)

sto jes jes ;)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #100 poslato: Decembar 22, 2012, 08:29:28 posle podne »

Neće nam Mira zameriti malo šale na njen račun ...

Pozdrav za Miru.

Ispod Mira trista vira :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #99 poslato: Decembar 22, 2012, 08:26:21 posle podne »



:)

Ja to radio u srednjoj školi ... sad sam malo mator ...

Ali Mira je vrh !

Ha ha ko je ova zgoljava :)

:*
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 18 upita.