TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:29:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko  (Pročitano 17260 puta)
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #54 poslato: Mart 04, 2013, 06:56:26 posle podne »

Da li je moguće da ste svi, ljubitelji (kravljeg) mleka, na nivou teladi. Da li znate još i jednog živog stvora, koji posle perioda dojenja pije mleko (važi i za mlečne proizvode). Verujem da se mnogi od vas "mlekopija" čude zašto ne postižu očekivane rezultate a unose sve što im je preporučeno (i mleko, naravno) - pa baš zato što mleko sprečava da vam organizam apsorbuje sve ostalo što ste uneli (obratite pažnju u prilogu, na reč KAZEIN), onako kako treba.
Tko ima strpljenja i želje da uspe u ovom čime se bavi, obavezno da pročita ovo štivo - možda mu se "otvore oči".
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #53 poslato: Mart 03, 2013, 08:59:43 posle podne »

Sem SCITEC-a jel ima jos neki whey protein da se pravi u nekoj od zemalja EU?
pa i dym je u EU proizveden za ovo trziste koliko znam, ma skoro svi su iz EU...
Udji u prodzu neku pa citaj na kutiji "Made in ..."

Ne zamaraj se glupostima...
Sačuvana
Todor89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #52 poslato: Mart 03, 2013, 08:45:44 posle podne »

Sem SCITEC-a jel ima jos neki whey protein da se pravi u nekoj od zemalja EU?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #51 poslato: Mart 03, 2013, 06:45:50 posle podne »

upravo tako.....svi se nesto loze kao dobro je preko ali oni jedu sjebanu hranu...kada sam letos bio u holandiji ustanovio sam i culom vida i ukusa da im je hrana dosta kvalitetnija  od nase a po deklaracijama se to da i potvrditi  ...recimo njihov jogurt ima  4.5 grama proteina na 100 gr za razliku od naseg koji ne znam ni da li ima 3gr.. meso kad sam tamo kupovao i kad bih ga kuci spremao nije gubilo ni na izgledu ni na kvalitetu a ovde kad bacis sniclu na tiganj odmah se skupi jer je puna vode , a puna je vode verovatno jer su svinjce kljukali hormonima.. u srbiji je nazalost veoma tesko da se hranis zdravo cak i ako imas i lovu i dobru volju...cak i ako sam proizvodis hranu veoma je tesko da je napravis da bude zdrava jer nam je zemlja zatrovana pesticidima i ostalim sranjima a stcna hrana je puna antibiotika i hormona...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #50 poslato: Mart 03, 2013, 06:38:20 posle podne »

@ Iron : E stvarno bih mogao kada nadjes vremena,da malo detaljnije iskuckas nesto o USA klopi...msm i ja kontam da mi imamo neke zablude u vezi njih i njihove hrane,tj. ima ih dosta...  :-\
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #49 poslato: Mart 03, 2013, 06:24:00 posle podne »

to je borba protiv vetrenjaca, svi mi jedemo gmo vec duze vremena, ustvari svi oni koji ne znaju poreklo sirovine uz pomoc koje spremaju svoje obroke...

to sto pise na wheyu/americkim proizvodima je verovatno minimalna kolicina, a u nasoj prehrani ima verovatno 5-6 puta vise nezdravih primesa koje prolaze kroz lose sklopljen ili nepostojeci pravni okvir, zakon o deklarisanju proizvoda.

ovo kuckam iz kalifornije trenutno, i onosto vidim ovde po marketima je porazavajuce za srbiju. smara me kuckanje preko touchscreena, pisacu kad se vratim detaljnije malo...ali i debil koji bi ovde proveo 5 dana jasno bi mu bilo da je slika koju mi imamo o americkoj hrani, hormonima, antibioticima itd. zapravo pogresna. ta hrana se nalazi u mc donaldsu,a u marketima je hrana u 80% slucajeva organic. sto sam vise ovde sve vise mi se cini da smo mi u srbiji ti nesrecnici koji u marketima kupuju gmo, hormone, antibiotike, meso napucano konzervansom, nitratima, nitritima itd... to je jebena surova realnost :/
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Rakic94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #48 poslato: Mart 03, 2013, 04:46:25 posle podne »

Ne fali mu nista osim sto vecina whey proteina sadrzi aspartam i gmo soju...

Whey ne moze da sadrzi Soju jer je Whey = surutka i nema veze sa sojom.


Soja kakva god da je ima primenu samo kod ishrane stoke,jer ljudski organizam "ne prepoznaje" proteine iz soje,sto je vec receno nekoliko puta.


A sto se tice GMO hrane...teska tema,pokajacu se sto ovo pisem ali ae...


GMO hrana moze biti kao i sve drugo u zivotu:

Dobra

i

Losa


To zavisi od toga da li proizvodjac gleda sam da uzme kintu ili cak u onoj najstrasnijoj verziji da li neko namenski zeli nekog da truje ili pak zeli nekom da pomogne.


Onaj ko hoce da prica o GMO (geneticki modifikovana hrana) mora prvo da uci genetiku.

GMO hrana moze biti nesto fenomenalno sto moze pomoci oko raznih bolesti jer genetika je nauka koja moze da manipulise genima pa tako se genetika kao nauka moze iskoristiti u pozitivne svrhe za dobijanje bolje i kvalitetnije hrane.


To je isto kao sto je pre 100 godina bilo samo par sorti recimo kukuruza a sad ih ima desetine i prilagodjene su potrebama uzgajivaca pocev od klime preko namene istog.


To je genetika,a GMO je samo korak dalje,to je ne samo dobijanje vise sorti koje su prilagodjene odrejdnim uslovima vec "popravka" istih tih sorti u jos bolju hranu.


Whey protein je jedna "vrsta" genetike,tj. Whey protein je popravka sastava surutke. ;)

Ko zeli da shvati sve mu je jasno. :)
Mislio sam na sojino ulje koje je genetski modifikovano... Sto se tice gmo preporucujem ti da poslusas Nikolu Aleksica i da odgledas nekoliko dokumentaraca
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #47 poslato: Mart 03, 2013, 02:58:21 pre podne »

Ja sam prestao da pijem mleko pre dve godine...drazi mi jogurt,jer mleka mogu da popijem 2 L a onda salce nice kao pecurke posle kise...


Ali sam sad namerno uzeo mleko da pijem na faksu i na jos par javnih mesta zbog dupeglavaca koji ne misle a pricaju kao da ce smak sveta. :D


Slobodno pijte mleko,nista mu ne fali.


Svaka biljka koja je posadjena u zemlji (logicno jel da,mora u zemlju,ebi ga ne moze drugacije) mora u sebi imati odredjenu kolicinu teskih metala (uuuu ti famozni teski metali).

ZASTO?

Pa ae malo vidite na cemu lezi taj prvi obradivi sloj zemlje...

od cega su izgradjene stene...


SRZ zemlje je izgradjena od teskih metala i ostalih hemijskih elemenata.


E zato moraju u svemu sto raste iz zemlje i svemu sto se hrani iz zemlje biti i odredjene kolicine navedenih supstanci i sve dok su one u dozvoljenim granicama to je ok.


E sad koje su dozvoljene granice...guglajte sami malo ali pazite na jednu sitnicu,licemerje.


Amerika

Kjoto protokol

Montrealski sporazum


Ekologija


Nekoliko parametara kao pitanja za brata gugla da bi videli sta i kako...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #46 poslato: Mart 03, 2013, 02:49:58 pre podne »

Ne fali mu nista osim sto vecina whey proteina sadrzi aspartam i gmo soju...

Whey ne moze da sadrzi Soju jer je Whey = surutka i nema veze sa sojom.


Soja kakva god da je ima primenu samo kod ishrane stoke,jer ljudski organizam "ne prepoznaje" proteine iz soje,sto je vec receno nekoliko puta.


A sto se tice GMO hrane...teska tema,pokajacu se sto ovo pisem ali ae...


GMO hrana moze biti kao i sve drugo u zivotu:

Dobra

i

Losa


To zavisi od toga da li proizvodjac gleda sam da uzme kintu ili cak u onoj najstrasnijoj verziji da li neko namenski zeli nekog da truje ili pak zeli nekom da pomogne.


Onaj ko hoce da prica o GMO (geneticki modifikovana hrana) mora prvo da uci genetiku.

GMO hrana moze biti nesto fenomenalno sto moze pomoci oko raznih bolesti jer genetika je nauka koja moze da manipulise genima pa tako se genetika kao nauka moze iskoristiti u pozitivne svrhe za dobijanje bolje i kvalitetnije hrane.


To je isto kao sto je pre 100 godina bilo samo par sorti recimo kukuruza a sad ih ima desetine i prilagodjene su potrebama uzgajivaca pocev od klime preko namene istog.


To je genetika,a GMO je samo korak dalje,to je ne samo dobijanje vise sorti koje su prilagodjene odrejdnim uslovima vec "popravka" istih tih sorti u jos bolju hranu.


Whey protein je jedna "vrsta" genetike,tj. Whey protein je popravka sastava surutke. ;)

Ko zeli da shvati sve mu je jasno. :)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #45 poslato: Mart 02, 2013, 01:13:14 posle podne »

Todore, sine, ekonomska blokada za tržišne proizvode van EU. Kapiraš sad zašto 0.05!?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #44 poslato: Mart 02, 2013, 06:57:47 pre podne »

Alo ljudi bre, taj aflamaflakifla toksin, nije toliki bauk, to je samo prenaduvano sranje kroz medije, zato što postoji od kada je sveta i veka i kukuruza. Mojne se ložite, pijte mleko slobodno. Ja pitao čoveka koji studira prehrambeni, otera me čovek u kuratz. Kaže, aj beži bre tamo. U mesu ne može da se nadje nikad količina iznad propisane, pa sve da su krave samo taj budjav kukuruz jele. Navali na mleko, a pogotovu meso. Nisam pristalica tih teorija zavere and shit, al onaj što reče da oće da nam uvale gmo smeće JE U PRAVU 100%.

Plus koliko stotina litra za dan treba popiješ da bi se otrovao?
Upravo tako!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Todor89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #43 poslato: Mart 02, 2013, 12:40:54 pre podne »

Mislim da je mleko neispravno. Zašto bi cela Evropa dozvoljavala isključivo 0,05 (MaĂ°arska 0,00) a samo mi genijalci 0,5. Bolje ga je izbegavati barem neko vreme.

Što se tiče ELITE WHEY-a on nema aspartam, ali da sadrži to GMO sojino ulje. Verovatno bi bio zabranjen uvoz da je to neka ozbiljna količina. Mada kakva nam je država nebi me čudilo da to niko ni ne testira.

Lično nešto ne volim SCITEC proizvode.

Bilo bi lepo kada bi Pansport uvrstio u svoju ponudu organic whey. Ja bih bio spreman da platim skuplje ,a verujem i mnogi drugi.


Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #42 poslato: Mart 02, 2013, 12:30:32 pre podne »

I ja sam uzela taj protein, pa sam onda primetila da je napomenuto da ima sojino ulje koje je genetski modifikovano! Tako da sam zavrsila sam tim proteinom.

Unela si ti, kao i svi mi, mnogo ranije genetski modifikovane proizvode u sebe a da nisi znala. A verovatno ih i dan danas unosis . Nije to ulje iz proteina smak sveta. A i mnogi drugi proteini imaju nesto GM ali ne pise na etiketi. Kao sto je Robert rekao u zakonu pise da sve sto u sebi ima GM ispod 0.9% ne mora da se naznaci. Dymatize je napisao a drugi proizvodjaci nisu..
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #41 poslato: Mart 02, 2013, 12:05:42 pre podne »

Mleko nam je zatrovano politikom i nicim vise...
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #40 poslato: Mart 02, 2013, 12:02:01 pre podne »

Ne slazem se bas da treba da se navali ne mleko ali isto oni sto su ga do sada pili nemaju razloga da skroz prestanu.
Nista ovo mleko ni pre nije bilo zdravije..
Upravo zato ga ja pijem u minimalnim kolicinama zadnje 2-3 godine jer je obicni shit.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.