TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:22:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje :)  (Pročitano 17356 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 05, 2012, 01:33:11 posle podne »

A ove priče kako ne treba raditi čučanj u tvojim godinama jer se kičma nije razvila jednake su onima kako se ostaje mali od teretane.

Nece decko ostati mali ni povrediti se ako zna sta radi.. ja pricam generalno koji procenat dece tih godina zna da radi pravilno cucanj nego trpa tegove ne gledajuci na sebe i svoje zdravlje ? Slozices se da je tako..znaci njega ne znam,sto nije znak da mu ne verujem..ali danas testosteron vrije sve ranije, i zeljni su dokazivanja..a ne pravilnog rada i razvoja.. A to za kicmeni stub je realna cinjenica, jer kicmeni stub se razvija do 25te ,kada se zadebljava i okostava..
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #30 poslato: Oktobar 05, 2012, 06:58:14 pre podne »

Polako junaci. Opet malo krivimo stvari. Nemoj po svaku cenu da kačiš snimak, pa da posle povrede bude da su ti krivi ljudi sa foruma koji su te isprovocirali i nagovorili da to uradiš. Ok?
Ako hoćeš - kači, ako nećeš - nemoj. Niko od tebe ništa ne zahteva i niko te ni na šta ne primorava. ok? Ako imaš slobodnu volju i želju okači, ako ti je frka - mani se ćorava posla.
A ove priče kako ne treba raditi čučanj u tvojim godinama jer se kičma nije razvila jednake su onima kako se ostaje mali od teretane.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 04, 2012, 09:22:28 posle podne »

Kad ce snimak cisto okvirno? :) Ovde ce biti ili u novoj temi? :)
Aj stavicu ili ovde ili u novoj temi, dacu vam link. Ali trebalo bi ovde :-))

Ja nigde nisam rekao da ti ne verujem :) to je onaj drugi baja.. iskreno mene ne zanima ko koliko dize, to su uzaludne misli :) drugo samo sam ti sugerisao da trebas znati da si u razvoju,i da trebas da pazis ,jer moze da ti nastrada kicmeni stub i da zavrsis sa ovim sportom.. znaci kicmeni stub tebi okostava,ti si jos u rastu,telo ti uzima uglavnom materije i koristi ih za rast, tako da pazi se..jer ne zelim da se povredis..a to da dizes,ja ti verujem,a samo te provociraju a ti zapeo sa snimkom,haha :) ispravljas krive drine ne treba ti to
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 04, 2012, 08:06:22 posle podne »

Kad ce snimak cisto okvirno? :) Ovde ce biti ili u novoj temi? :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 04, 2012, 06:48:53 posle podne »

Visina 187, tezina 72 kg....jedno vreme sam napredovao, i sada tako stoji....ishrana, tunjevina, belo meso, jaja svakodnevno, krompir, mleko, jogurt, od voca banana, jabuka.....ne hranim se bas najbolje, ali ne i toliko lose, ali jedem 3 do 4 puta dnevno... Inace imam 22 godine...

Trebalo bi da pojacas ishranu i da unosis raznovrsne namirnice , piletinu ili ćuretinu, ribu, jaja, sir (najbolje mladi), dosta povrća, zatim žitarice ( ovsene pahuljice ), mozes jesti integralni hleb, testeninu, pirinač,  za uzinu koštunjavo voće - lesnik, badem...Da li imas problem sa apetitom?

Pozdrav.....imam malo problem i sa apetitom, to stoji.....ali opet ja mislim da ne jedem toliko lose....kada pomenete ribu da li u tom slucaju vazi tunjevina, sardina, pa cak i fileti?

Takav sam utisak stekla, pa sam htela da ti preporucim neki vitamin ( B grupu npr ) ili neki multivitaminski kompleks, oni ce ti poboljsati apetit a i uticace povoljno na ceo organizam.
Da, sto se ribe tice mozes jesti sve, zavisi samo koliko ti finansije dozvoljavaju. Sardina, tunjevina, haringa, oslic...mislim da su to povoljnije varijante. Mozes i filete ali da ih uzimas u ribarnici pa spremis kod kuce, bolje nego one gotove.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 04, 2012, 05:43:21 posle podne »

Visina 187, tezina 72 kg....jedno vreme sam napredovao, i sada tako stoji....ishrana, tunjevina, belo meso, jaja svakodnevno, krompir, mleko, jogurt, od voca banana, jabuka.....ne hranim se bas najbolje, ali ne i toliko lose, ali jedem 3 do 4 puta dnevno... Inace imam 22 godine...

Trebalo bi da pojacas ishranu i da unosis raznovrsne namirnice , piletinu ili ćuretinu, ribu, jaja, sir (najbolje mladi), dosta povrća, zatim žitarice ( ovsene pahuljice ), mozes jesti integralni hleb, testeninu, pirinač,  za uzinu koštunjavo voće - lesnik, badem...Da li imas problem sa apetitom?

Pozdrav.....imam malo problem i sa apetitom, to stoji.....ali opet ja mislim da ne jedem toliko lose....kada pomenete ribu da li u tom slucaju vazi tunjevina, sardina, pa cak i fileti?

Apetit ces povecati dodatnim unosom vitamina i minerala.. posebno b komplexom..nekad moras i na silu jesti da bi jednostavno navikao organizam na povecani unos hrane.. ribu mozes u svakom obliku,zavisno od toga kako je spremas i sa minimum masnoca..sve ribe su dobre i zdrave, samo ne preteruj sa njima,ne moras svaki dan,budi malo raznovrstan,sa sto vise oblicima mesa,znaci sirovo meso gledaj da kupujes i spremas, mani se suhomesnatih proizvoda i dodataka aditiva, sve sto uzmes iz prve ruke obrade je kvalitetno za tebe..

Pojacaj broj obroka,sa bar 5 ( tri osnovna dve uzine ) pa ce ti tako biti lakse da uneses toliko hrane,bolje ti je tako,nego da se trpas odjednom sa tri obroka,mozda zato imas problem,jer se trudis tu da se najedes sto vise..dakle na svaka tri sata..5 komada dnevno plus supsi i nema da omanes :)


Hvala, koristan savet :) evo do sada sam jeo 4 puta......dorucak je bio 3 jaja, jogurt, i oko 50 grama osvenih sa mlekom....uzina jedna jabuka, rucak su bile neke paprike sa sirom :) uzina je bila but i karabatak i neki karfiol :) i za veceras mi keva sprema makarone sa pavlakom....plus posle treninga gainer...

Pavlaka ti je previse masna,ali dobro tebi i generalno treba telesna tezina,tako da ne moras preterano jos uvek da pazis sta i kako unosis,verovatno si ektomorf, pa ti treba telesna tezina itd..povecaj ako mozes pahuljice na 80-100 gr, 3 jaja su ok.. generalno mlecni proizvodi su puni laktoze a manje proteina,tj moras popiti litre da bi neku vajdu video,tako da nisam neka pristalica,tj unosim ih u minimalnoj formi


UKRATKO, gledaj da unosis 500 gr-1000 gr mesa dnevno..nekoliko komada jaja, pirinac,krompir,ovsene su ti slozeni ugljohidrati,proste izbegavaj tj u minimalnom unosu ih ubacuj, i nema da omanes..gde god da vidis meso guli, ne zamaraj se tacno u gram sta i kako,jos je rano da se time bakces,samo guli :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 04, 2012, 05:40:16 posle podne »

Visina 187, tezina 72 kg....jedno vreme sam napredovao, i sada tako stoji....ishrana, tunjevina, belo meso, jaja svakodnevno, krompir, mleko, jogurt, od voca banana, jabuka.....ne hranim se bas najbolje, ali ne i toliko lose, ali jedem 3 do 4 puta dnevno... Inace imam 22 godine...

Trebalo bi da pojacas ishranu i da unosis raznovrsne namirnice , piletinu ili ćuretinu, ribu, jaja, sir (najbolje mladi), dosta povrća, zatim žitarice ( ovsene pahuljice ), mozes jesti integralni hleb, testeninu, pirinač,  za uzinu koštunjavo voće - lesnik, badem...Da li imas problem sa apetitom?

Pozdrav.....imam malo problem i sa apetitom, to stoji.....ali opet ja mislim da ne jedem toliko lose....kada pomenete ribu da li u tom slucaju vazi tunjevina, sardina, pa cak i fileti?

Apetit ces povecati dodatnim unosom vitamina i minerala.. posebno b komplexom..nekad moras i na silu jesti da bi jednostavno navikao organizam na povecani unos hrane.. ribu mozes u svakom obliku,zavisno od toga kako je spremas i sa minimum masnoca..sve ribe su dobre i zdrave, samo ne preteruj sa njima,ne moras svaki dan,budi malo raznovrstan,sa sto vise oblicima mesa,znaci sirovo meso gledaj da kupujes i spremas, mani se suhomesnatih proizvoda i dodataka aditiva, sve sto uzmes iz prve ruke obrade je kvalitetno za tebe..

Pojacaj broj obroka,sa bar 5 ( tri osnovna dve uzine ) pa ce ti tako biti lakse da uneses toliko hrane,bolje ti je tako,nego da se trpas odjednom sa tri obroka,mozda zato imas problem,jer se trudis tu da se najedes sto vise..dakle na svaka tri sata..5 komada dnevno plus supsi i nema da omanes :)


Hvala, koristan savet :) evo do sada sam jeo 4 puta......dorucak je bio 3 jaja, jogurt, i oko 50 grama osvenih sa mlekom....uzina jedna jabuka, rucak su bile neke paprike sa sirom :) uzina je bila but i karabatak i neki karfiol :) i za veceras mi keva sprema makarone sa pavlakom....plus posle treninga gainer...

Pavlaka ti je previse masna,ali dobro tebi i generalno treba telesna tezina,tako da ne moras preterano jos uvek da pazis sta i kako unosis,verovatno si ektomorf, pa ti treba telesna tezina itd..povecaj ako mozes pahuljice na 80-100 gr, 3 jaja su ok.. generalno mlecni proizvodi su puni laktoze a manje proteina,tj moras popiti litre da bi neku vajdu video,tako da nisam neka pristalica,tj unosim ih u minimalnoj formi
Sačuvana
AcaFaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 04, 2012, 05:31:48 posle podne »

Visina 187, tezina 72 kg....jedno vreme sam napredovao, i sada tako stoji....ishrana, tunjevina, belo meso, jaja svakodnevno, krompir, mleko, jogurt, od voca banana, jabuka.....ne hranim se bas najbolje, ali ne i toliko lose, ali jedem 3 do 4 puta dnevno... Inace imam 22 godine...

Trebalo bi da pojacas ishranu i da unosis raznovrsne namirnice , piletinu ili ćuretinu, ribu, jaja, sir (najbolje mladi), dosta povrća, zatim žitarice ( ovsene pahuljice ), mozes jesti integralni hleb, testeninu, pirinač,  za uzinu koštunjavo voće - lesnik, badem...Da li imas problem sa apetitom?

Pozdrav.....imam malo problem i sa apetitom, to stoji.....ali opet ja mislim da ne jedem toliko lose....kada pomenete ribu da li u tom slucaju vazi tunjevina, sardina, pa cak i fileti?

Apetit ces povecati dodatnim unosom vitamina i minerala.. posebno b komplexom..nekad moras i na silu jesti da bi jednostavno navikao organizam na povecani unos hrane.. ribu mozes u svakom obliku,zavisno od toga kako je spremas i sa minimum masnoca..sve ribe su dobre i zdrave, samo ne preteruj sa njima,ne moras svaki dan,budi malo raznovrstan,sa sto vise oblicima mesa,znaci sirovo meso gledaj da kupujes i spremas, mani se suhomesnatih proizvoda i dodataka aditiva, sve sto uzmes iz prve ruke obrade je kvalitetno za tebe..

Pojacaj broj obroka,sa bar 5 ( tri osnovna dve uzine ) pa ce ti tako biti lakse da uneses toliko hrane,bolje ti je tako,nego da se trpas odjednom sa tri obroka,mozda zato imas problem,jer se trudis tu da se najedes sto vise..dakle na svaka tri sata..5 komada dnevno plus supsi i nema da omanes :)


Hvala, koristan savet :) evo do sada sam jeo 4 puta......dorucak je bio 3 jaja, jogurt, i oko 50 grama osvenih sa mlekom....uzina jedna jabuka, rucak su bile neke paprike sa sirom :) uzina je bila but i karabatak i neki karfiol :) i za veceras mi keva sprema makarone sa pavlakom....plus posle treninga gainer...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 04, 2012, 05:20:51 posle podne »

Visina 187, tezina 72 kg....jedno vreme sam napredovao, i sada tako stoji....ishrana, tunjevina, belo meso, jaja svakodnevno, krompir, mleko, jogurt, od voca banana, jabuka.....ne hranim se bas najbolje, ali ne i toliko lose, ali jedem 3 do 4 puta dnevno... Inace imam 22 godine...

Trebalo bi da pojacas ishranu i da unosis raznovrsne namirnice , piletinu ili ćuretinu, ribu, jaja, sir (najbolje mladi), dosta povrća, zatim žitarice ( ovsene pahuljice ), mozes jesti integralni hleb, testeninu, pirinač,  za uzinu koštunjavo voće - lesnik, badem...Da li imas problem sa apetitom?

Pozdrav.....imam malo problem i sa apetitom, to stoji.....ali opet ja mislim da ne jedem toliko lose....kada pomenete ribu da li u tom slucaju vazi tunjevina, sardina, pa cak i fileti?

Apetit ces povecati dodatnim unosom vitamina i minerala.. posebno b komplexom..nekad moras i na silu jesti da bi jednostavno navikao organizam na povecani unos hrane.. ribu mozes u svakom obliku,zavisno od toga kako je spremas i sa minimum masnoca..sve ribe su dobre i zdrave, samo ne preteruj sa njima,ne moras svaki dan,budi malo raznovrstan,sa sto vise oblicima mesa,znaci sirovo meso gledaj da kupujes i spremas, mani se suhomesnatih proizvoda i dodataka aditiva, sve sto uzmes iz prve ruke obrade je kvalitetno za tebe..

Pojacaj broj obroka,sa bar 5 ( tri osnovna dve uzine ) pa ce ti tako biti lakse da uneses toliko hrane,bolje ti je tako,nego da se trpas odjednom sa tri obroka,mozda zato imas problem,jer se trudis tu da se najedes sto vise..dakle na svaka tri sata..5 komada dnevno plus supsi i nema da omanes :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 04, 2012, 05:16:59 posle podne »

Visina 187, tezina 72 kg....jedno vreme sam napredovao, i sada tako stoji....ishrana, tunjevina, belo meso, jaja svakodnevno, krompir, mleko, jogurt, od voca banana, jabuka.....ne hranim se bas najbolje, ali ne i toliko lose, ali jedem 3 do 4 puta dnevno... Inace imam 22 godine...

Trebalo bi da pojacas ishranu i da unosis raznovrsne namirnice , piletinu ili ćuretinu, ribu, jaja, sir (najbolje mladi), dosta povrća, zatim žitarice ( ovsene pahuljice ), mozes jesti integralni hleb, testeninu, pirinač,  za uzinu koštunjavo voće - lesnik, badem...Da li imas problem sa apetitom?

Pozdrav.....imam malo problem i sa apetitom, to stoji.....ali opet ja mislim da ne jedem toliko lose....kada pomenete ribu da li u tom slucaju vazi tunjevina, sardina, pa cak i fileti?

Apetit ces povecati dodatnim unosom vitamina i minerala.. posebno b komplexom..nekad moras i na silu jesti da bi jednostavno navikao organizam na povecani unos hrane.. ribu mozes u svakom obliku,zavisno od toga kako je spremas i sa minimum masnoca..sve ribe su dobre i zdrave, samo ne preteruj sa njima,ne moras svaki dan,budi malo raznovrstan,sa sto vise oblicima mesa,znaci sirovo meso gledaj da kupujes i spremas, mani se suhomesnatih proizvoda i dodataka aditiva, sve sto uzmes iz prve ruke obrade je kvalitetno za tebe..
Sačuvana
AcaFaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 04, 2012, 05:00:03 posle podne »

Visina 187, tezina 72 kg....jedno vreme sam napredovao, i sada tako stoji....ishrana, tunjevina, belo meso, jaja svakodnevno, krompir, mleko, jogurt, od voca banana, jabuka.....ne hranim se bas najbolje, ali ne i toliko lose, ali jedem 3 do 4 puta dnevno... Inace imam 22 godine...

Trebalo bi da pojacas ishranu i da unosis raznovrsne namirnice , piletinu ili ćuretinu, ribu, jaja, sir (najbolje mladi), dosta povrća, zatim žitarice ( ovsene pahuljice ), mozes jesti integralni hleb, testeninu, pirinač,  za uzinu koštunjavo voće - lesnik, badem...Da li imas problem sa apetitom?

Pozdrav.....imam malo problem i sa apetitom, to stoji.....ali opet ja mislim da ne jedem toliko lose....kada pomenete ribu da li u tom slucaju vazi tunjevina, sardina, pa cak i fileti?
Sačuvana
AcaFaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:58:57 posle podne »

AU, sta smarate lika sto je napomenuo da moze 150 kg-a na cucunju, ko da je rekao da moze 300!!! Inace 150 kg uopste nije toliko impresionirajuce obzirom na njegovu kilazu, jedino to sto ima samo 16 godina.  Uostalom moze da izjavljuje sta god hoce, ako ne govori istinu, laze sebe, ne druge.

@Aco kidaj bench,cucanj,mrtvo,potisak, jedi ko konj i bice napredka :D

Hvala ti burazeru, nadam se da ce biti tako :)
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 04, 2012, 04:00:23 posle podne »

AU, sta smarate lika sto je napomenuo da moze 150 kg-a na cucunju, ko da je rekao da moze 300!!! Inace 150 kg uopste nije toliko impresionirajuce obzirom na njegovu kilazu, jedino to sto ima samo 16 godina.  Uostalom moze da izjavljuje sta god hoce, ako ne govori istinu, laze sebe, ne druge.

@Aco kidaj bench,cucanj,mrtvo,potisak, jedi ko konj i bice napredka :D
« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2012, 04:02:33 posle podne od strane Nemanja90 » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 04, 2012, 01:20:13 posle podne »

U moje klinacko vreme, radili smo zgibove sklekove,propadanja do 18te,basket, sport, nije imao glupi fejsbuk i ostala sranja,radilo se po osecaju, i onda je sve bilo cool.. lepa klopa,ma sta god da pojedes, izbacis ga napolje fizickom aktivnoscu, tako da problem kod danasnje omladine 18- je to sto hoce odmah da se nagruvaju i zure, sasvim lepo mozete izgledati sa osnovnim vezbama do 18te godine,e onda ozb se pozabavite bodi bildingom u teretani, i sa tezinama..Nisam rekao da  ne moze pre i da se trenira u teretani,naravno da moze,ali mnogi od njih izgube kompas, i rade vecinu vezbi nepravilno,celice se velikim tezinama,a jos nista im nije zaraslo u telu,sto se tice hrskavica,prsljenova,itd..pogotovu na cucnju,kad se sjebe jednom kicma,posle ne mozes ni na wc solju stati..a kamoli  trenirati..preventiva pre svega !
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 04, 2012, 01:13:14 posle podne »

Po meni je nelogicno da se toliko forsira cucanj u 16 godina, jos hrana koju unosis deluje na rast i razvoj, ni kicmeni stub nije jos evoluirao i zacamentirao se..mislim moze cucanj ali 150 kg, kao sto bi rekao tip trebalo bi da se spremas za takmicenje :) ja do 150 kg pravilnog cucnja sam putovao mnogo dugo,iako mi je presa uvek bila sa nenormalnim kilazama,cucanj je nesto sasvim drugo..mada svi mi mozemo cucnuti,fora je ustati :) nego cekamo snimak da presudimo..a za ovog pocetnika bitno je da ga radi pravilno, jer za godinu dana je vrlo malo napredovao i u telesnoj tezini i u kilazama,tako da nesto ne radi dobro, nema jak intenzitet
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.