TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:30:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako "ubiti" želju za slatkišima?  (Pročitano 20845 puta)
dada2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #21 poslato: Mart 26, 2013, 06:42:04 posle podne »

Cula sam da kada uhvati kriza za slatkisima,moze da se uzme malo glutamina,jer on deluje na mozak kao i glukoza,pa se na taj nacin moze prebroditi kriza?Da li je to tacno?Hvala
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #20 poslato: Decembar 16, 2012, 10:29:25 posle podne »

To je ok, treba ponekad pojesti nesto za promenu, ne moras se svega odreci, samo budes umeren.
Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #19 poslato: Decembar 16, 2012, 04:57:47 posle podne »

Ja se nedeljom opustim...Pojedem slatkis neki. i to vrlo, vrlo malo...Na kasikicu.

Ovako se striktno pazim. I prija mi jako ishrana koju sada vodim...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #18 poslato: Decembar 14, 2012, 09:27:48 posle podne »

i ja sam frik za slatkisima..cokoladica posle treninga mi ludacki prija..a i tvrdim da ako redovno dobro treniras, u principu se uvek  hranis kako treba, ponekad se pocastiti sto slatkisima sto nekom drugom no no hranom, to nista nece pokvariti...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Decembar 14, 2012, 10:31:30 pre podne »

Nema to veze jesam li ja takmičar ili ne.Hranio sam se ja i pre početka takmičenja kako sam planirao i jednostavno bilo je teško priznajem i mogao sam naći hiljadu razloga da odustanem kako od treninga tako od ishrane.Ali bio sam karakter i nisam to sebi dozvolio.Ima hiljadu razloga da se odustane i ko je mentalno slab naći će ga i to je realnost.
Tekst je dobar ali i sama znaš da svako od njih mora da shvati i raščisti sa sobom da je za rezultate potrebno nešto više,da moraju zspeti i biti jaki.To je poenta moga pisanja.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Decembar 13, 2012, 10:15:03 pre podne »

Ko ima karaktet i kpntrolunad sobom reći će NE,i nema tu neke filozofije niti jel neko takmičar ili ne već koliko si jak.Kada pobediš sam sebe e to je tek prava pobeda inače si gubitnik.

Zoltane, ja znam da si ti takmičar i da imaš stopostotnu kontrolu nad sobom, pogotovo u periodu dijete, ali ima ljudi koji nisu spremni na to, konkretno ovde se radi o ženama i devojkama, koje, izmeĂ°u ostalog, zbog hormonalnih oscilacija u toku meseca mogu imati pojačanu potrebu za šećerom, naravno daleko od toga da je to jedini razlog, ima tu i psihe, i stresa itd...

Moj tekst je namenjen ženama i devojkama kako bih im pomogla u tome da naĂ°u odgovarajuću alternativu - dala sam im nekoliko osnovnih saveta kojih ako se budu pridržavali, neće imati potrebu da posežu za slatkišima (provereno na svojoj koži)  a samim tim neće doći do toga da se osećaju kao gubitnici.

Slažem se da je sve u glavi, samo sam za to da se sa ljudima radi, da ih motivišemo, da ih pravilno usmerimo, i da od njih napravimo pobednike.
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2012, 10:18:40 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Decembar 13, 2012, 09:40:07 pre podne »

Ko ima karaktet i kpntrolunad sobom reći će NE,i nema tu neke filozofije niti jel neko takmičar ili ne već koliko si jak.Kada pobediš sam sebe e to je tek prava pobeda inače si gubitnik.
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2012, 09:46:31 pre podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2012, 08:24:01 pre podne »

mislim da si jedna od retkih devojaka koja se može kontrolisati kad je u pitanju slatko  ;D
meni je iskreno najgore u PMS-u, a i ujutru kad sam neispavana, onda poludim za slatkim

u svakom slučaju, whey protein nas spašava.... ako ništa drugo bar malo zavara potrebu za istim  ;)
Sačuvana
ixy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #13 poslato: Decembar 12, 2012, 07:15:23 posle podne »

ako vec pazim - pazim do kraja i nemam neku zelju za slatkim koju ne bih mogla kontrolisati. posto nisam na def, jedino sto bas volim jeste kafa sa nemasnim mlekom i zasladjivacem, a od ovsenih sebi napravim "Chokolino" - ma nista sladje ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 08, 2012, 03:38:46 posle podne »

ja posle treninga umirem od želje za slatkim...

evo današnja situacija, završila trening, popila protein...  kroz 45 min  piletina i pirinač...  i dalje mi se jede slatko :(
Msm da se to svima desava. S obzirom da ne jedem slatkise,ja posle obroka popijem topao zeleni caj sa 2-3 tablete zasladjivaca ili uzmem 2 vocna Orbita. Ali nema kome se posle obroka ne jede nesto slatko. Mada msm da se polako odvikavam...kazu da je mozgu potrebno 2-4 nedelje da se privikne na nesto novo. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:30:50 posle podne »

ja posle treninga umirem od želje za slatkim...

evo današnja situacija, završila trening, popila protein...  kroz 45 min  piletina i pirinač...  i dalje mi se jede slatko :(
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 05, 2012, 06:21:31 posle podne »

Upravo tako,treba lagano ici na pravi put a ne naglo presecati jer to moze biti velika greska.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 05, 2012, 12:55:37 posle podne »

Stati pred ogledalo i reci: ovako dalje ne ide zelim nesto da uradim i krecem odmah! Nikako naglo prestajati,vec lagano smanjivati slatkise i izbegavati uvece.Za pocetak i to je uspeh a rezultati ce biti vidljivi.
Ovo je jako bitno za sve koji pocinju da paze na to sta jedu. Ja sam od klasicnog studentskog dorucka u pekari polako prelazio na choco-musli,pa onda na neki obican musli,i onda posle polako na ovsene i whey. Tako isto i sa ruckom,vecerom,uzinama. Treba se polako prilagodjavati,nista naglo. Onda se polako naviknes na taj nacin zivota i ne razmisljas vise ''E sad cu da izdrzim jos 3 nedelje,pa cu onda jesti sve kao pre'',vec se ustalis i pronadjes u tome,a poneki slatkis dodje cisto kao izuzetak kojim sebe nagradis.  :)
Zato ja imam jednom nedeljno ''cheat'',i kad god mi se prijede nesto slatko,ja pomislim na to,i iskuliram,izdrzim...msm da je taj ''cheat meal'' ,sa psiholoskog aspekta ekstra stvar...ja ga primenjujem vec mesecima i nisam se ugojio uopste. Ali zato ostalim danima jako pazim.  :)

kako da ne, i sa psihološkog aspekta a i ako 6 dana vodiš računa mislim da ćeš samo dobro izvući iz tog cheat obroka
Naravno...tacno osetim kako se u subotu vec polako praznim,i da mi nedeljom treba jace punjenje UH...pocastim se necim sto jako zelim od slatkisa,cak i u nekim jacim kolicinama,doduse samo jedan obrok mi takav bude,ne ceo dan...a onda u ponedeljak 2 treninga,i osecam se dobro,imam snage i volje za mnogo toga.  :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 05, 2012, 10:00:40 pre podne »

Stati pred ogledalo i reci: ovako dalje ne ide zelim nesto da uradim i krecem odmah! Nikako naglo prestajati,vec lagano smanjivati slatkise i izbegavati uvece.Za pocetak i to je uspeh a rezultati ce biti vidljivi.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2012, 07:27:53 pre podne »

Zato ja imam jednom nedeljno ''cheat'',i kad god mi se prijede nesto slatko,ja pomislim na to,i iskuliram,izdrzim...msm da je taj ''cheat meal'' ,sa psiholoskog aspekta ekstra stvar...ja ga primenjujem vec mesecima i nisam se ugojio uopste. Ali zato ostalim danima jako pazim.  :)

kako da ne, i sa psihološkog aspekta a i ako 6 dana vodiš računa mislim da ćeš samo dobro izvući iz tog cheat obroka
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.