TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397114 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 21, 2024, 04:20:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: VITAMIN C  (Pročitano 13207 puta)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #44 poslato: Oktobar 06, 2012, 01:07:45 posle podne »

Doktorka Gorana,

ne kažem ja da vitamin C izazita oštećenje bubrega, već da sintetički vitamini, koji zapraov nisu vitamini već samo jedan fragment vitaminskog procesa, izazivaju oštećenja svega i svačega, ponajviše jetre i bubrega.

Možete se sa tim složiti ili ne.

Drago mi je da ste iznesli svoje mišljenje.

Hvala na vremnu i trudu.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #43 poslato: Oktobar 06, 2012, 01:05:34 posle podne »

Molim neurotične i frustrirane da mi se više ne obraćaju, bar ne direktno.

Otto Varburg.

Johana Budvig.

Royal Raymond Reiff.

Sapienti sat ...
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #42 poslato: Oktobar 06, 2012, 01:04:03 posle podne »

Dovoljno je i mnogo manje.

Recimo, jedan limun, jedna jabuka i jedan paradajz.

:)

Haha,pa tu neces izvuci ni 60 mg za dnevnu upotrebu,no dobro :) cepaj si ti to,ja cu 1500 mg :D i svi srecni i zadovoljni

"Sve nam je dato ali nam nije sve na korist".

Cepaj ti 1500 mg dnevno, pa ćeš da vadiš kamenje iz bubrega u mojim godinama, ako uopšte tu bude bubrega ... :)

I ja sam imala prilike da negde na internetu procitam da vit C izaziva pojavu kamena u bubregu, ali daleko od toga da je to dokazano. Sve i da se nekada dokaze da je to moguce, pitanje je o kolikim bi se kolicinama radilo.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #41 poslato: Oktobar 06, 2012, 01:03:06 posle podne »


Fundamentalno se ne slaženo.

Upliv farmakobiznisa u medicinu, čak i u sferu medicinskog obrazovanja je nešto što je odavno poznato. ALopatska medicina se više bavi posledicama nego uzrocima, bolesti tretira isključivo farmakološki i na taj način pacijenta pretvara u potrošača, a medicinu u unosan biznis. Profit je cilj, a ne zdrav čovek.

O holesterolu je pisano sve i svašta, ali nigde i nikada nije dokazano da on ima veze sa infarktom miokarda. Nema infarkta bez tromba, a pojava tromba nekako logično, ide od reči tromb, a ne od reči plak.

Da ne dužimo, medicina danas je biznis, i pomaže ljudim u retkim slučajevima, koje ću pobrojati:

- povrede

- hiruške intervencije

- rehabilitacija

- urgentna medicina

Zahvaljujem na vremenu :)

Pa i ne treba da se slozimo u svemu, cilj je da razmenimo misljenja i da, mozda, ponesto novo naucimo.

Ukratko, najcesci uzrok akutnog infarkta miokarda je ruptura i / ili fisura plaka na terenu ateroskleroze. Ruptura plaka dovodi do aktivacije trombocitnog i koagulacionog sistema, spazma arterijskog krvnog suda sa posledicnom trombozom koronarne arterije i razvoja akutnog koronarnog sindroma.

A šta dovodi do rupture plaka ?!
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #40 poslato: Oktobar 06, 2012, 01:01:42 posle podne »


"Vitamini su živa kompleksna forma koja je aktivna ili se može aktivirati u odreĂ°enim uslovima i niti jedan njen fragment se ne može izolovati i nazvati vitaminom. Takvi izolovani fragmenti ne mogu biti vitaminski funkcionalni u organizmu, a samim tim nema ni vitaminskog (vitalnog) procesa. "

"Da bi ćelija u organizmu uzela nutrijente iz vitaminskog kompleksa, koji uvek sadrži i minerale u tragovima, ovaj kompleks se mora biti aktivirati odnosno mora postati živ. Ukoliko doĂ°e samo do simulacije ovakve aktivnosti, kada ćelija zbog sličnosti oblika molekula uzima sintetički fragment vitamina, to neće predstavljati funkcionalan unos nutrijenata, a može dovesti i do toksikacije. A sintetički vitamini to upravo i jesu - hemijske kopije fragmenata prirodnog vitaminskog kompleksa, ali izdvojene iz kompleksa, i onda kamuflirane u molekule istog oblika koji se tako ubacuju u proces hranjenja ćelija. Ali oni nisu hrana već otrov za ćeliju. Dakle, ako u supu ubacite rezance od rafinisanog brašna, vi ćete tako ubaciti felerične mrtve molekule koji će se vremenom negde taložiti u organizmu jer će ih ćelije odbacivati kao - Ă°ubre. Rafinisano brašno kao i rafinisan šećer nemaju polje elektrona (kako je to otkrila dr Budvig) i njihovi molekuli su mrtvi."

"Askorbinska kiselina nije vitamin C, već samo jedan metabolit koji se pojavljuje kao posledica aktivnog procesa (života) vitamina C.

Askorbinska kiselina je samo "antioksidativni omotač",  jedan fragment vitamina C. Askorbinska kiselina je samo jedan izolovan destilat od vitamina C koji se stvara u prirodnim uslovima u jetri. Ona štiti funkcionalne delove celog vitaminskog kompleksa  od brze oksidacije ili brze razgradnje. Kompletan vitamin C mora da sadrži, pored askorbinske kiseline, još i rutin, bioflavonoide, Faktor K, Faktor J, Faktor P, tirosinaze, askorbinogen i druge komponente kao što su tragovi minerala.

Ukoliko bilo koja od ovih komponenti nedostaje, neće se se formirati vitalni biološki proces nazvan - vitamin C."

Neću ali uopšte da ulazim u aman približno bilo kakvu "raspravu". Prosto jednostavno - lupaš gluposti. Meni se čini da si jedan od onih peseudo-science-vidovitita-zorka likova. Imaš knjiga, radova i literature generalno koliko hoćeš, da si hteo da zapravo naučiš ne bi pisao ovakve gluposti.

I pre nego što naĂ°eš za shodno da bilo šta eventualno dalje širiš priču daj molim te stavi odakle si citirao ova tri iskaza. Da nisi možda Nazarova citirao? lol Zapravo me ne bi čudilo. ;D
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2012, 01:03:14 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #39 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:58:31 posle podne »


Fundamentalno se ne slaženo.

Upliv farmakobiznisa u medicinu, čak i u sferu medicinskog obrazovanja je nešto što je odavno poznato. ALopatska medicina se više bavi posledicama nego uzrocima, bolesti tretira isključivo farmakološki i na taj način pacijenta pretvara u potrošača, a medicinu u unosan biznis. Profit je cilj, a ne zdrav čovek.

O holesterolu je pisano sve i svašta, ali nigde i nikada nije dokazano da on ima veze sa infarktom miokarda. Nema infarkta bez tromba, a pojava tromba nekako logično, ide od reči tromb, a ne od reči plak.

Da ne dužimo, medicina danas je biznis, i pomaže ljudim u retkim slučajevima, koje ću pobrojati:

- povrede

- hiruške intervencije

- rehabilitacija

- urgentna medicina

Zahvaljujem na vremenu :)

Pa i ne treba da se slozimo u svemu, cilj je da razmenimo misljenja i da, mozda, ponesto novo naucimo.

Ukratko, najcesci uzrok akutnog infarkta miokarda je ruptura i / ili fisura plaka na terenu ateroskleroze. Ruptura plaka dovodi do aktivacije trombocitnog i koagulacionog sistema, spazma arterijskog krvnog suda sa posledicnom trombozom koronarne arterije i razvoja akutnog koronarnog sindroma.



Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #38 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:26:09 posle podne »

Bravo Miro ... :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #37 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:02:17 posle podne »

Da se ne lazemo..Ovo mu dodje nesto kao kad je jedan decko na forumu pomenuo kako mu roditelji prebacuju da ce se razboleti jer pojede mnogo jaja nedeljno a oni sto popuse dve paklice dnevno e o tome ne misle...Nece nikom nista faliti od vitamina C i whey-a...Naravno niko nece u sebe trpati nenormalne kolicine nego preporucene....
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:48:08 pre podne »

Tako te volim.

:)

AJd laku noć ...

Radna noc :/ Laka tebi  bila :*
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #35 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:47:35 pre podne »

Tako te volim.

:)

AJd laku noć ...
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:45:50 pre podne »

Hajde da se malo sklonimo, da ne budemo u centru pažnje. Neka još neko kaže šta misli.

O tome ti pričam ...

:)

Pa vec su rekli na milion drugih tema da je dobar vitamin c i sva suplementacija vitaminima:) Nece sigurno preporuciti mladim ljudima da jedu dva kila limuna i paradajza da bi namirili svoje potrebe :) Ne poznajem coveka koji se ne suplementira vitaminima i mineralima a u sportu je duze vreme.. Naravno da treba jesti voce i povrce sto vise,ali jednostavno je suplementacija u tom pogledu neizbezna.. Bolje da se suplementiram time,nego da cekam da se kljukam antibioticima i da se razboljevam :) I nista naravno nemam protiv tebe,samo razmenjujemo misljenja,ne ljuti se jer se ni ja ne ljutim :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:43:01 pre podne »

Nisam ja ovde došao da tebe teram na bilo šta.

Postavio sam temu, dao svoje mišljenje. I ti si isto uradio.

I sada svi znaju moje mišljenje i tvoje mišljenje.

Mala je verovatnoća da ti mene ubediš. Još manja da ja ubedim tebe, ako uzmemo u obzir da to i ne želim.

I nisam sarkastičan. Ali ovo nije takmičenje. Nije meč. Niko od nas neće pobediti. Život nije nedmetanje.

Ja se nikada ni u čemu nisam takmičio, ni sa kim, a najmanje imam želje da sada počnem, i to baš sa tobom.

Dakle, rekli smo šta smo imali. Ima ovde pametnijih od obadvojice, ima lekara, ima jedne doktorke nauka.

Hajde da se malo sklonimo, da ne budemo u centru pažnje. Neka još neko kaže šta misli.

O tome ti pričam ...

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:37:52 pre podne »

Ne bratko,nego zagovaras upotrebu vitamina C bez konkretnih cinjenica,i neko se sukobi sa tvojim  misljenjem,i razmenjuje drugo misljenje i ti postanes sarkastican..no dobro,your choise ..
POstavis temu,ocekujes misljenje,i dobijes razmisljanja razlicita,i cim se neko ne slaze sa tobom,odmah ispada ne znam sta..? Valjda tako svi ucimo..ako si vec protiv vit c sintetickog,nateraj mene i ostale da verujemo u to ?
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:36:20 pre podne »

Ispade da ja zagovaram upotrebu pesticida, herbicida i fungicida  ... :) a ja zagovornik prirodnog i zdravog.

Eto šta znači zamena teza.

Pedjoni, ja te zaista ne bih više zadržavao ...

Svako dobro.

Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:32:49 pre podne »

Sve je OK.

Laku noć.

:)

Naravno da je ok i da je bilo ok :) Samo iznosimo cinjenice, sutra kad se probudis postavi ime i prezime osobe koja je zavrsila sa oboljenjem bubrega od vitamina C.znaci mani se studija,konkretni primeri..a ja cu ti reci imena ljudi koji su zavrsili zbog trovanja pesticidima i teskim metalima od tvog carobnog paradajza..Samo cinjenice..mani se nekih tamo kvazi doktora zeljnih paznje
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 17 upita.