TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:27:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Slabost u rukama kao standard zivota. ili ne?  (Pročitano 8791 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 13, 2012, 08:28:39 posle podne »

Nije od kreatina direktno, ali pošto kreatin zahteva da se unosi dosta vode i puni tu vodu u mišić, moja je pretpostavka da se tako napunji mišići lakše i naravno agresivnije zgrče, a na trapezima se redovno desi da se napravi i čvor usled tog grčenja...samo sam hteo da potvrdim svoje sumnje. To je sve ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 13, 2012, 01:39:23 posle podne »

Kao što rekoh, imaš ti toga ko zna koliko i najbitnije je da shvatiš da to nije ništa strašno nego samo jedna od posledica treninga i način na koji tvoj mišić reaguje...tako je pa je tako.

Najverovatnije ćeš redovno morati da se masiraš kako ne bi imao takve bolove konstnatno.

Da li si uzimao kreatin ili nešto slično u poslednje vreme od kada si primetio da imaš bolove?
y kreatin uzimam od pocetka oktobra .uzimacu cu ga do pocetka novembra... a taj bol recimo datumski .. da sam dobio 8-9 oktrobra... Al nije mi prvi put da pijem kreatin.
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 13, 2012, 08:58:22 pre podne »

Kao što rekoh, imaš ti toga ko zna koliko i najbitnije je da shvatiš da to nije ništa strašno nego samo jedna od posledica treninga i način na koji tvoj mišić reaguje...tako je pa je tako.

Najverovatnije ćeš redovno morati da se masiraš kako ne bi imao takve bolove konstnatno.

Da li si uzimao kreatin ili nešto slično u poslednje vreme od kada si primetio da imaš bolove?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 11, 2012, 04:30:16 posle podne »

To je taj, i verovatno ih imaš još samo ih treba naći :) to treba masirati dok ne nestane i onda bi ti i bol u ruci trebao nestati...
Posle posta koji sam ti juce napisao nasao sam i sa leve strane isti takav.Evo jedan drug u teretani kaze da je njega bolelo kad stisne saku... i kaze da mu je jedan coek ,,namestio`` trapez i sve je ok.
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 11, 2012, 12:01:46 posle podne »

To je taj, i verovatno ih imaš još samo ih treba naći :) to treba masirati dok ne nestane i onda bi ti i bol u ruci trebao nestati...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 10, 2012, 06:55:10 posle podne »

Tetive bicepsa se vezuje na isto mesto gde i trapez, a tetiva dugačke glave tricepsa se vezuje za lopaticu i ako postoji neka zgrženost u mišićima oko lopatice i trapeza to se zna prenositi na spoljašnji deo ruke.

Govorim da je ovo moguć slučaj zato što ja imam sličan problem i još nekoliko mojih vežbača koji forisraju mrtvo dizanje i deadlift. Isto tako ne mogu da odredim gde je tačno bol u rukama nego je osećaj kao da boli cso spoljašnji doe ruke od ramena do lakta, ali kada malo bolje osetiš bol možeš ga ispratiti tačno do tačke na leĂ°ima koja označava zgrčeno mesto.

Naravno, ne mora biti, ali ništa ti neće škoditi da ti neko ko ume odradi dubinsku masažu trapeza i vidi gde sve imaš čvorove, ukoliko ih imaš. To se jako lepo oseti jer kada se pritisne čvor boli ko sto Ă°avola...
Evo sad me je mama masirala... ti cvorovi jel to ono kad te pricepi na to mesto onako ,,prijatno,, boli?jel to cvor?Ako jeste
ja imam jedan sa desne strane kod lopatice desno nize... kontam da je to to jer mi bol uglavnom dolazi u desnoj ruci.? sta ti kazes?
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 10, 2012, 04:23:56 posle podne »

Tetive bicepsa se vezuje na isto mesto gde i trapez, a tetiva dugačke glave tricepsa se vezuje za lopaticu i ako postoji neka zgrženost u mišićima oko lopatice i trapeza to se zna prenositi na spoljašnji deo ruke.

Govorim da je ovo moguć slučaj zato što ja imam sličan problem i još nekoliko mojih vežbača koji forisraju mrtvo dizanje i deadlift. Isto tako ne mogu da odredim gde je tačno bol u rukama nego je osećaj kao da boli cso spoljašnji doe ruke od ramena do lakta, ali kada malo bolje osetiš bol možeš ga ispratiti tačno do tačke na leĂ°ima koja označava zgrčeno mesto.

Naravno, ne mora biti, ali ništa ti neće škoditi da ti neko ko ume odradi dubinsku masažu trapeza i vidi gde sve imaš čvorove, ukoliko ih imaš. To se jako lepo oseti jer kada se pritisne čvor boli ko sto Ă°avola...
e to za bol.. to si rekao skroz  tacno tako je isto i meni . Uskoro idem na kontrolu za kicmu .. imam neku sitnu skoliozu pa cu videti da odem na neki trentman masaze...E  i da .. zasto se to desava?
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 10, 2012, 03:49:39 posle podne »

Tetive bicepsa se vezuje na isto mesto gde i trapez, a tetiva dugačke glave tricepsa se vezuje za lopaticu i ako postoji neka zgrženost u mišićima oko lopatice i trapeza to se zna prenositi na spoljašnji deo ruke.

Govorim da je ovo moguć slučaj zato što ja imam sličan problem i još nekoliko mojih vežbača koji forisraju mrtvo dizanje i deadlift. Isto tako ne mogu da odredim gde je tačno bol u rukama nego je osećaj kao da boli cso spoljašnji doe ruke od ramena do lakta, ali kada malo bolje osetiš bol možeš ga ispratiti tačno do tačke na leĂ°ima koja označava zgrčeno mesto.

Naravno, ne mora biti, ali ništa ti neće škoditi da ti neko ko ume odradi dubinsku masažu trapeza i vidi gde sve imaš čvorove, ukoliko ih imaš. To se jako lepo oseti jer kada se pritisne čvor boli ko sto Ă°avola...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 10, 2012, 03:40:29 posle podne »

Ne trapez ide od potiljka glave sve do polovine leĂ°a, a deo na koji treba da obratiš pažnju je upravo taj oko lopatica na sredini leĂ°a, recimo sve mesta koja su obeležena crvenim na ovoj slici


E mnogo ti hvala! Al dalje ne razumem kakve veze ima trapez sa rukama... evo pre nego sto sam ti ovo otkucao uradio sam 2-3 sklek-pljeska i sad mi pulsira bol kroz ruku... ->Znaci da masiram... k hvala  ti puno!
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 10, 2012, 03:13:38 posle podne »

Ne trapez ide od potiljka glave sve do polovine leĂ°a, a deo na koji treba da obratiš pažnju je upravo taj oko lopatica na sredini leĂ°a, recimo sve mesta koja su obeležena crvenim na ovoj slici

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 10, 2012, 12:24:14 posle podne »

Samo treba da masiraš trapez i da ga istežeš, ja verujem d a je trapez, jer te iz tog razloga i boli kod bench press - a jer se oslanjaš na trapeze. Ne treba ti led, a konska mast može pre i posle treninga, pre ona što greje, a posle ona što hladi i leči.

Dobrom masažom možeš rešiti problem za dva ili tri dana i onda možeš nastaviti dalje bez pauziranja.
ti si profesinalac ti znas... meni ni na pamet nebih palo da me ,,ruke,, bole od trapeza...znaci da masiram taj vratni deo ->kolko ja znam to je trapez.. sgornji deo ledja spojen sa vratom i ramenima.
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2012, 09:24:40 posle podne »

Samo treba da masiraš trapez i da ga istežeš, ja verujem d a je trapez, jer te iz tog razloga i boli kod bench press - a jer se oslanjaš na trapeze. Ne treba ti led, a konska mast može pre i posle treninga, pre ona što greje, a posle ona što hladi i leči.

Dobrom masažom možeš rešiti problem za dva ili tri dana i onda možeš nastaviti dalje bez pauziranja.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2012, 04:12:45 posle podne »

To ej gotovo sigurno bol usled grčenja nekog mišića, verovatno si malo ukrućen u leĂ°ima i to nekom mišiću oko lopatice (moje subjektivno mišljenje) može pomoći ako se buideš istezao i masirao trapeze.



E ovako danas sam imao trening Grudi/triceps ...
Krenuo sam za zagrejavanjem... malo sklekovi... fino... al kad sam krenuo sklek-pljesak rukom... znaci cim se odbacim od zemlje nesto me prosece kroz ruke (ulgavnom desnu , sitan bol krene od kraja podlaktice i nadlaktice a onako me bas tresne po ja mislim bicepsu al nisam siguran... tu izmedju bicepsa i tricepsa...
ja ajd reko nema veze uzo malo bench da radim... zagrejavanje ok..
stavio neku solidnu tezinu koju mogu izbaciti jedno 8-10puta  osetio sam i tu da me kida . al mi nije smetalo...
I onda ti ja genijalac stavim maksimalnu tezinu koju izbacujem .. naravno uz pratnju druga... Spustim teg..  i krenem ga dici.... kad je ono preseklo... nista drug dignuo i kraj... ti si vec pitao dal je biceps. ne znam da li moze biceps boleti dok radis potiske?
Evo dok ti ovo kucam bol mi pulsira  tu kod gornjeg dela podlaktice tu kod tog savijaca ruke kao sto sam vec napomenuo...
Ja sam smanjio kilaze tokom treninga i odradio nekako.
Zasto se to desava?Sta da radim?->Ja sam razmisljao da smanjim intenzitet vezbanja na jedno nedelju ili dve dana...+masiranje ledom+konjska mast.->Ako je to dobar tretman zanima me da li bih onda trebao unositi istu kolicinu kalorija kao i kad imam full prejak trening ili i da smanjim sa krkanjem dok se neopravim od toga i krenem oped sve u fullu.?
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2012, 09:48:07 pre podne »

To ej gotovo sigurno bol usled grčenja nekog mišića, verovatno si malo ukrućen u leĂ°ima i to nekom mišiću oko lopatice (moje subjektivno mišljenje) može pomoći ako se buideš istezao i masirao trapeze.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nikolaos
Gost
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 08, 2012, 06:52:20 posle podne »

To i meni doĂ°e, ali ja sam skontao da je to do psihičkog umora, ili kad sam nenaspavan. Popijem kafu i proĂ°e kasnije.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.