TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 03:50:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: VI PITATE - JA ODGOVARAM  (Pročitano 14185 puta)
Milovan Mika Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #24 poslato: Decembar 17, 2012, 09:15:37 posle podne »

E ovako Dzenise

1. Zaostaje mi spoljasni deo tricepsa koje vezbe da radim za njega?
Svim osnovnim vezbama za triceps ces pogoditi spoljasnji deo tricepsa,a to su potisak sa cela ez sipkom,potisak bucicom iza glave,potisak kanapom i potisak sa sipkom na lat masini,e sad postoje neke izolacione vezbe,npr jednorucni potisak na lat masini obrnuti hvat,pa neke varijacije u pokretu i polozaju saka kad radis kanap,tu treba sebe da nadjes da vidis koji ti polozaj najvise gadja spoljasnji deo jer nismo svi isto sklopljeni,pa recimo triceps potisak bucicom u pretklonu takodje odlicno radi posao kad je taj deo u pitanju.

2. Treniram ovako :
Pon: Ledja
Uto: Ramena ,triceps
Sre : odmor
Cet: biceps podlaktice
Pet: Zavisi kako sam odmoran ako sam se regenerisao dovoljno da mogu grudi da odradim onda radim grudi ako ne onda Noge ,trapez
Sub: zavisi od petka ono sto ne uradim u petak radim u subotu tj noge trapez ili grudi .

Da li je dobar ovaj sistem ako ne da li mozete nesto da mi preporucite da izmenim , ili neki vas sistem treniranja , mada gledajte samo ove dane u koje treniram jer tim danima jedino mogu.

Odgovor na ovo pitanje:
Trening plan se pravi iskljucivo po tome sta zelis od sebe da uradis,koliko vremena imas itd.... posto si sam po sebi ovo napravio ne vidim nista lose u tome jer taj nacin tebi verovatno odgovara zbog slobodnog vremena itd....,ja bih to ovako spakovao:
1.dan grudi,biceps
2.dan ledja,podlaktica
3 dan pauza
4 dan noge
5 dan ramena,triceps

3. Nemam mnogo sala na stomaku ali svakako smeta da se vide trbusnjaci dobro , naziru se oni ali nije to to ali ja nemam vremena za kardio trening pa me interesuje da li moze da se skine to salo samo korigovanjem ishrane ili mora da se uvede kardio trening ?

Ne moras kardio ali bi u tom slucaju morao da korigujes postojeci trening sa tegovima i obavezno da regulises ishranu,sto se tice treninga,kratke pauze izmedju serija,veci broj ponavljanja

4. Sto se tice ishrane interesuje me sledece :

Inace putujem na fakultet u drugi grad a putujem sledecim danima Pon,Utorak(ponekad),Sre,Cet i Subota(ponekad) tim danima mi izgleda ishrana ovako :
- Dorucak : 150-200 gr belog mesa ,salata  u malu piticu ili uzmem na tanjir pa pojedem pola od te male pitice .
-Rucak : Ako ne stignem kuci onda ponovo 100-200grama belog mesa a ako stignem onda kuci ide neki pileci bataci ili belo meso ili riba a uz to pirinac ili krompir ili makarona uz sve to ide salata
-Vecera : ako je ostalo od rucka onda to sa nemasnim sirom bez hleba a ako ne onda tunjevina sa jajima ali samo belance inace njih troje kuvanih.

A kada ne putujem onda za dorucak Ovsene(3-4 merice od proteina)+ laneno seme+ suvo grozdje + bademi + malo ,,integralnog" keksa sa mlekom ili  5 jaji od toga jedno zumance .

Izmedju tih obroka ponekad uzmem malo badema ili oraha zavisi sta ima uz to neka banana ili jabuka . Koristim integralni hleb ovaj https://www.dropbox.com/s/h54bknis1fiv37d/20121216_010317.jpg  i njega ne jedem puno 1-2 parceta.

Da li sa ovom ishranom moze da se dobije na misicnoj masi ili treba da povecavam kolicine i korigujem ishranu , nije mi cilj da nabijem bilo kakvu MASU vec cistu misicnu masu ali uz to da mi se vide trbusnjaci nista perfektno vec dovoljno, oni naziru ali treba tu jos malo da se skida sala.

Sto se tice ishrane ja preferiram LOW CARB,bez masti iz orasastog voca ,meso kuvano ili sa par kapi ulja na teflonu a od masti jedino ubacujem omega 3.

primer ishrane:
dorucak:ovsene i belanca
uzina:moze banana ili neka jabuka
rucak:meso,pirinac ili kuvani krompir,povrce(zelene boje) ;)
pre treninga:tecne amino kiseline,glutamin
nakon treninga:bcaa,glutamin,whey
vecera:meso,povrce

pred spavanje:cassein ili ako nemas onda sir(svapski,ella itd...)




« Poslednja izmena: Decembar 19, 2012, 05:23:21 posle podne od strane Milovan Mika Ilic » Sačuvana
PANSPORT SPONZORISANI SPORTISTA - NAJJAČI UZ NAJJAČE!
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #23 poslato: Decembar 16, 2012, 01:12:19 pre podne »

Pozdrav, pre svega cestitam na vasem uspehu u ovom sportu.

Imam par pitanja ako bi mogli da mi odgovorite na njih :

1. Zaostaje mi spoljasni deo tricepsa koje vezbe da radim za njega (http://www.dodaj.rs/f/2q/Jb/24tIfZRQ/6.jpg)

2. Treniram ovako :
Pon: Ledja
Uto: Ramena ,triceps
Sre : odmor
Cet: biceps podlaktice
Pet: Zavisi kako sam odmoran ako sam se regenerisao dovoljno da mogu grudi da odradim onda radim grudi ako ne onda Noge ,trapez
Sub: zavisi od petka ono sto ne uradim u petak radim u subotu tj noge trapez ili grudi .

Da li je dobar ovaj sistem ako ne da li mozete nesto da mi preporucite da izmenim , ili neki vas sistem treniranja , mada gledajte samo ove dane u koje treniram jer tim danima jedino mogu.

3. Nemam mnogo sala na stomaku ali svakako smeta da se vide trbusnjaci dobro , naziru se oni ali nije to to ali ja nemam vremena za kardio trening pa me interesuje da li moze da se skine to salo samo korigovanjem ishrane ili mora da se uvede kardio trening ?

4. Sto se tice ishrane interesuje me sledece :

Inace putujem na fakultet u drugi grad a putujem sledecim danima Pon,Utorak(ponekad),Sre,Cet i Subota(ponekad) tim danima mi izgleda ishrana ovako :
- Dorucak : 150-200 gr belog mesa ,salata  u malu piticu ili uzmem na tanjir pa pojedem pola od te male pitice .
-Rucak : Ako ne stignem kuci onda ponovo 100-200grama belog mesa a ako stignem onda kuci ide neki pileci bataci ili belo meso ili riba a uz to pirinac ili krompir ili makarona uz sve to ide salata
-Vecera : ako je ostalo od rucka onda to sa nemasnim sirom bez hleba a ako ne onda tunjevina sa jajima ali samo belance inace njih troje kuvanih.

A kada ne putujem onda za dorucak Ovsene(3-4 merice od proteina)+ laneno seme+ suvo grozdje + bademi + malo ,,integralnog" keksa sa mlekom ili  5 jaji od toga jedno zumance .

Izmedju tih obroka ponekad uzmem malo badema ili oraha zavisi sta ima uz to neka banana ili jabuka . Koristim integralni hleb ovaj https://www.dropbox.com/s/h54bknis1fiv37d/20121216_010317.jpg  i njega ne jedem puno 1-2 parceta.

Da li sa ovom ishranom moze da se dobije na misicnoj masi ili treba da povecavam kolicine i korigujem ishranu , nije mi cilj da nabijem bilo kakvu MASU vec cistu misicnu masu ali uz to da mi se vide trbusnjaci nista perfektno vec dovoljno, oni naziru ali treba tu jos malo da se skida sala.

Sačuvana
Milovan Mika Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #22 poslato: Novembar 16, 2012, 04:42:13 posle podne »

Хвала још једном

Ma nista druze ,ja recimo najvise jedem galete jer ne stizem da kuvam pirinac i sad sam se vec navikao pa ne mogu bez njih a i mngogo su prakticnije i lakse za varenje :))))
Sačuvana
PANSPORT SPONZORISANI SPORTISTA - NAJJAČI UZ NAJJAČE!
South Serbia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #21 poslato: Novembar 10, 2012, 12:55:05 posle podne »

Хвала још једном
Sačuvana
Milovan Mika Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #20 poslato: Novembar 10, 2012, 11:44:16 pre podne »

Nemam iskreno ali imam recept za mafine :) doduse nisu bas ful dijetalni ali su kvalietnog sastava :) ,a sto se tice galeta ima recimo varijanta uzmes expandirani pirinac,pomesas whey,belanca i to i zapeces u rerni budu kao kolacici samo treba biti vest kad se pravi smesa da bude malo gusca jer ako je retlko sve se razlije inace ukus 10ka
Sačuvana
PANSPORT SPONZORISANI SPORTISTA - NAJJAČI UZ NAJJAČE!
South Serbia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #19 poslato: Novembar 09, 2012, 10:07:51 pre podne »

Знам да их има у здравој храни али рекох можда има рецепт за њих да их сам направим. Хвала у сваком случају, поздрав
Sačuvana
Milovan Mika Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #18 poslato: Novembar 09, 2012, 09:39:12 pre podne »

Поштовање, ако сами правите те галете од пиринча молим вас да напишете рецепт за њих

kako to mislis da ih pravim?Imas u zdravoj hrani da kupis!
Sačuvana
PANSPORT SPONZORISANI SPORTISTA - NAJJAČI UZ NAJJAČE!
South Serbia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #17 poslato: Novembar 08, 2012, 09:58:11 pre podne »

Поштовање, ако сами правите те галете од пиринча молим вас да напишете рецепт за њих
Sačuvana
Milovan Mika Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #16 poslato: Novembar 08, 2012, 12:42:38 pre podne »

Jako mi je drago da imam cast da mi ti licno das savet!

Puno pozdrava i ocekuj more pitanja u buducnosti! :)

veliki pozdrav!
takodje veliki pozdrav
Sačuvana
PANSPORT SPONZORISANI SPORTISTA - NAJJAČI UZ NAJJAČE!
Milovan Mika Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #15 poslato: Novembar 08, 2012, 12:39:26 pre podne »

Pozdrav i dobrodoslica i od mene :) Imam dva pitanja kada u onoj ishrani napises pirinac, na koliko grama pirinca mislis? :)

A drugo pitanje je kako mogu ona belanca iz metroa da ti budu ukusna? :P

Salu na stranu, mozda su ona sto sam ja uzeo bila pokvarena, niti su mirisala niti izgledala kao belance od jajeta, imala su umesto providne neku belicastu boju poput surutke...

Kada sam probao da ih popijem zamalo sam se ispovracao... na kraju sam ih przio cisto da se ne bace i na silu jeo :)

pozdrav

sto se tice pirinca 200-300gr dnevno kako kod zavisno od potrebe,ali suvog tj ja jedem galete jer cesto ne stignem da skuvam,sto se tice belanaca znam o cemu pricas ako su bila kao gazirana ta su pokvarena ali pio sam i ta nista mi nije falilo,ali meni je ok ukus u principu
Sačuvana
PANSPORT SPONZORISANI SPORTISTA - NAJJAČI UZ NAJJAČE!
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #14 poslato: Novembar 07, 2012, 04:10:19 posle podne »

Jako mi je drago da imam cast da mi ti licno das savet!

Puno pozdrava i ocekuj more pitanja u buducnosti! :)

veliki pozdrav!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #13 poslato: Novembar 07, 2012, 12:38:04 posle podne »

Pozdrav i dobrodoslica i od mene :) Imam dva pitanja kada u onoj ishrani napises pirinac, na koliko grama pirinca mislis? :)

A drugo pitanje je kako mogu ona belanca iz metroa da ti budu ukusna? :P

Salu na stranu, mozda su ona sto sam ja uzeo bila pokvarena, niti su mirisala niti izgledala kao belance od jajeta, imala su umesto providne neku belicastu boju poput surutke...

Kada sam probao da ih popijem zamalo sam se ispovracao... na kraju sam ih przio cisto da se ne bace i na silu jeo :)
Sačuvana
Milovan Mika Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 31, 2012, 10:12:54 posle podne »

Da li mozes da mi napises tvoju ishranu kada radis masu otprilike i koliko kalorija unosis u off sezoni?

:) jesi siguran da zelis da znas :))))))
pazi osnova mi je pirinac,banane sto se tice hidrata ,zatim sladoled bez toga ne mogu bar na svaki drugi ili treci dan ode kg zatim bude tu jos junk fooda ,nekom sam juce odgovorio bas imam brz metabolizam i generalno mi je forma uvek ok s obzirom sta sve pojedem,sto se tice kalorijskog unosa ne mogu ti tacno reci jer mi je svaki dan razlicit ne stignem uvek sve da ispratim zbog posla,ali u proseku je to negde izmedju 6000-8000kcal,naravno svi smo razliciti i kod ovakvih stvari je bitno da nadjete sta vama tj vasem telu najvise odgovara,ja treniram od svoje 14 godine i isprobavao sam sve i svasta na sebi sto se tice ishrane i treninga i sad znam sta mogu a sta ne mogu pa zato brzo udjem u dobru formu
Sačuvana
PANSPORT SPONZORISANI SPORTISTA - NAJJAČI UZ NAJJAČE!
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 31, 2012, 10:00:25 posle podne »

Da li mozes da mi napises tvoju ishranu kada radis masu otprilike i koliko kalorija unosis u off sezoni?
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Milovan Mika Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 31, 2012, 06:43:36 posle podne »

Za pocetak sve cestitke na pobedama i svaka cast,verujem da nije bilo ni malo lako. U skladu sa temom zeleo bih da ti postavim par pitanja 1. interesuje me koliko puta treniras nedeljno i 2. da li je novcano mnogo skupo uci u recimo neku tvoju pricu sa takmicenjem,odnosno i sam postati takmicar,mislim na ishranu i suplementaciju? Pozdrav i jos jednom sve cestitke ! ! !
Hvala druze,sto se tice treninga sve zavisi da li takmicenje ili off sezona,u off-u treniram po osecaju treniram sta mi se trenira i koliko sam raspolozen,3,4,5 nekad 7 dana nedeljno,kad su pripreme radim i vise treninga dnevno 6 dana nedeljno,sto se tice novca jeste skupo je zato i ima toliko malo takmicara danas bar sto se tice nasih prostora
Sačuvana
PANSPORT SPONZORISANI SPORTISTA - NAJJAČI UZ NAJJAČE!
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.