TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:31:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Alkohol i proteini ...  (Pročitano 10793 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Novembar 08, 2012, 12:21:48 pre podne »

Vrednosti kcal/g:
protein 4kcal
uh 4 kcal
masti 9 kcal
alkohol 7 kcal!



Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Novembar 08, 2012, 12:19:14 pre podne »

Ove o ulozi crvenog vina u prevenciji karcinoma su novijeg datuma, ali ove vezane za kardiovaskularni sistem odavno datiraju. Verovatno je poznato svima, ili bar vecini da je dobro za srce piti jednu casu vina dnevno.:-)
živeli!   :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Novembar 08, 2012, 12:18:13 pre podne »

Ja sam skoro prestao da pijem, eto posle dva meseca uhvatilo me. Na zurci, ponelo me drustvo,  muzika, devojka...I kajem se.Lepse mi je da ja gledam kako neko glumi idiota nego da mene gledaju kako glumim idiota.

A ovu temu sam postavio, jer me nakrpise ukucani,  koristis proteine a pijes.STOP ALKOHOLU ;)


ako si ti devojku pobedio makar i sa alkoholom, onda je opravdano...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #37 poslato: Novembar 06, 2012, 06:44:46 posle podne »

Ove o ulozi crvenog vina u prevenciji karcinoma su novijeg datuma, ali ove vezane za kardiovaskularni sistem odavno datiraju. Verovatno je poznato svima, ili bar vecini da je dobro za srce piti jednu casu vina dnevno.:-)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #36 poslato: Novembar 06, 2012, 06:38:26 posle podne »

Svaki dan neka nova studija.

Nece ni slanina naskoditi ako se pojede kockica a ne pola kile.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #35 poslato: Novembar 06, 2012, 06:33:52 posle podne »

Salu na stranu :-), crno vino ima dosta pozitivnih strana. Neke od najnovijih studija pokazuju da ima ulogu u prevenciji karcinoma gornjeg digestivnog trakta, pluca, non hodgkin limfoma..i prevenciji kardiovaskularnih bolesti.
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #34 poslato: Novembar 06, 2012, 01:42:28 posle podne »

evo ima nesto i zdravo u alkoholu.... :)

http://www.bigradiobl.com/ljepota-zdravlje/4-zdrava-alkoholna-pica
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Novembar 05, 2012, 03:08:46 posle podne »

ako je dijeta u pitanju alkohol definitivno ne, prvo što takoĂ°e donosi kalorije i to što Gorana kaže - prazne kalorije, drugo otvara apetit... 
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #32 poslato: Novembar 05, 2012, 12:50:57 posle podne »

jbg. na kraju svi smo mi ljudi.... volimo da treniramo, izlazimo, druzimo se..... od toga svega ni alkohol nije daleko samo u granicama normale.
Ponekad se covjek i "odvali" od alkohola ali ko i malo ozbiljnije trenira zna da narednih 4-5 dana nema pravog treninga! :) zato je cuganje najbolje izbjegavati... :)

Samo jos da definisemo sta su za koga granice normale i sve ce biti ok. :-) U svakom slucaju, to su prazne kalorije, treba voditi racuna.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #31 poslato: Novembar 03, 2012, 12:00:56 posle podne »

Veoma i zavisi i u kom ste periodu,jer ako zelite bas dobru definiciju onda totalno zaboravite alkohol.
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #30 poslato: Novembar 03, 2012, 03:08:06 pre podne »

jbg. na kraju svi smo mi ljudi.... volimo da treniramo, izlazimo, druzimo se..... od toga svega ni alkohol nije daleko samo u granicama normale.
Ponekad se covjek i "odvali" od alkohola ali ko i malo ozbiljnije trenira zna da narednih 4-5 dana nema pravog treninga! :) zato je cuganje najbolje izbjegavati... :)
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #29 poslato: Novembar 02, 2012, 10:47:09 posle podne »

Ne mora bas STOP, ali ga svedi na minimum. Nece ti alkohol naskoditi, ali neces ni postici efekte koje ocekujes. Isto je i za alkohol i lekove, nece se desiti nesto drasticno ukoliko se uzimaju zajedno ( ovo se ne odnosi na lekove za smirenje ) ali ce visestruko smanjiti efekat leka.
Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #28 poslato: Novembar 02, 2012, 06:20:16 posle podne »

Ja sam skoro prestao da pijem, eto posle dva meseca uhvatilo me. Na zurci, ponelo me drustvo,  muzika, devojka...I kajem se.Lepse mi je da ja gledam kako neko glumi idiota nego da mene gledaju kako glumim idiota.

A ovu temu sam postavio, jer me nakrpise ukucani,  koristis proteine a pijes.STOP ALKOHOLU ;)

Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #27 poslato: Novembar 02, 2012, 06:14:36 posle podne »

Ronaldinja cu prebiti kad ga vidim. :D Pic.a jedna,umesto da igra i dalje kao ranije i da narod uziva u njegovim igrama on se opusti skroz i sad genijalnost nije konstantna kao ranije,vec je povremena,sto je velika steta. :(


Trudim se da ne pricam o necemu kroz sta nisam prosao,a ono sto mi se desilo ili sto sam radio uvek prozivim jos koji put u svojoj glavi da vidim kakvi su efekti ili posledice od toga...

Pa tako sto se tice alkohola mogu reci sledece...

Kad si klinac u osnovnoj i srednjoj skoli vuce te da pijes,em drugari em devojke,em da budes glavni i pokazes kako smes i ostale klinacke gluposti i kroz to treba proci i videti sta je alkohol,a svako pametan ko zeli da prizna sebi zna da je ZLO.

Znao sam da budem mrtav pijan sa 16 godina u petak u skoli,pa u gradu uvece a sutradan da igram utakmicu (dam i dva gola na toj utakmici :D ;D ). Ili da se napijem pa da me drugari nose kuci i to ni manje ni vise nego sa 14 godina...


Ali na kraju ko ima pameti vidi da je to nesto sto ne zeli sebi i da ne vodi nigde sem u propast...To je samo izgubljeno vreme u zivotu.Da je srece pa da sam tad imao pameti ili nekog da urazumi ludu glavu,sad bi bilo daleko bolje,a ne ovako juri da nadoknadis propusteno. ;)


P.S kao ispovest nekog alkoholicara. :D A najcrnje je to sto je to period od 14 do 18 godine zivota. ;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #26 poslato: Novembar 02, 2012, 03:17:45 posle podne »

ma nisam ga stavio na vešala peđoni, ali nadam se da je jasno šta sam hteo da kažem. Uvek je problem generalno sa ljudima taj da ne dolaze na forum po savet ili na diskusiju, već samo traže potvrdu nekih svojih (najčešće) pogrešnih sistema i zaključaka. Dakle, ljudi su već doneli odluku, a onda dolaze da od ljudi na forumu traže potvrdu za to što rade (što je u 90% slučajeva opet pogrešno)... i onda počnu pogrešno da savetuju i prenose dezinformacije, to je stvaranje bro-science par excellence  :)

I moja borba protiv vetrenjača  :-\

Pa znam da je tako ali jbg.. trudimo se koliko toliko,sto je do nas..i rekoh malopre, dobio je dosta informacija, sad ako je pametan skapirace.. ako ne,jbg :D

A i verovatno je jako mlad decko,pa tek ulazi u formu pijanki ,partijana i cura.. (ne poznajem coveka koji tu fazu ne predje ) tako da naucice vremenom na iskustvu sta je alkohol  i sta radi organizmu vezbaca , naravno na svom primeru :)
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2012, 03:19:51 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 17 upita.