TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 08:51:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Alkohol i proteini ...  (Pročitano 10817 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #25 poslato: Novembar 02, 2012, 03:12:40 posle podne »

ma nisam ga stavio na vešala peĂ°oni, ali nadam se da je jasno šta sam hteo da kažem. Uvek je problem generalno sa ljudima taj da ne dolaze na forum po savet ili na diskusiju, već samo traže potvrdu nekih svojih (najčešće) pogrešnih sistema i zaključaka. Dakle, ljudi su već doneli odluku, a onda dolaze da od ljudi na forumu traže potvrdu za to što rade (što je u 90% slučajeva opet pogrešno)... i onda počnu pogrešno da savetuju i prenose dezinformacije, to je stvaranje bro-science par excellence  :)

I moja borba protiv vetrenjača  :-\
Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #24 poslato: Novembar 02, 2012, 02:48:11 posle podne »

Dal je greh sto je decko pitao ? Verovatno prvi put ulazi u pricu sa suplementima, bolje da pita, ne vidim sta je bilo lose u njegovom pitanju..
Pitao je,dobio je odgovore,sad je na njemu da proceni sta i kako ako je pametan itd..
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #23 poslato: Novembar 02, 2012, 02:46:13 posle podne »

da, samo što dok nije postao Ronaldinjo koga svi znamo kao Ronaldinja, nije bilo ni žena ni cuge, već suva disciplina i rad. Lopta mu je bila i devojka i majka i maćeha i seks i zezanje i sve u životu...

Ali nije to poenta, ni ja nisam svetica, imam momente kad se prelijem od alkohola - svestan sam da je to loše za mene, da mi sjebe pet sledećih treninga da ne odradim ko čovek, ALI ne tražim potvrdu od društva ili porodice da mi neko kaže da je to ok da se nekad odvalim od alkohola i ne tražim potvrdu da neću dobiti cirozu od toga, pa da mi bude lakše. Kontaš?   ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #22 poslato: Novembar 02, 2012, 02:26:31 posle podne »

Svi mi znamo da alkohol i sport ne idu al' nam Ronaldinho dokaza suprotno! :)
U svoje najbolje dane nije se mogao odreci zena i alkohola... ;)
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #21 poslato: Novembar 02, 2012, 02:19:36 posle podne »

Druze ne razumes me :S

Odlično ja tebe razumem. Bilo je još likova pre tebe koji su dolazili da pitaju da li sme da se pije alkohol i da se koristi kreatin/no reaktor/protein/bcaa... Bilo je čak momenata gde su neupućeni mladi momci poput tebe pili po mericu Xpanda ili Super Pumpa, pa se spremali da krenu u grad da cugaju i ganjaju curice, a da ih no reaktori napucaju u klubu/kafiću da budu nabildovaniji tih par sati. I oni su dolazili ovde da overe, da im neko s foruma kaže kako je to ok i kako im neće biti ništa od alkohola.

Iz moje perspektive sada, govorim tebi i sličnima koji postavljaju ovakva pitanja i traže pomoć i potporu da cugaju, tj. da im neko odobri i overi u fazonu: ma ok je to brate, šta je par čašica, neće ti ništa biti... ALKOHOL I SPORT ne idu jedno sa drugim, bilo kada, bilo koliko retko ili često, bilo kap ili krigla --- NE IDE. To je kraj priče, ako hoćeš da cugaš - cugaj, ako hoćeš da j..š - je... Ne treba niko sa strane ili sa foruma da ti drži sveću ili daje podršku za to, pogotovo ne za nešto što etički ne ide sa sportom. I sam to dobro znaš, ali se praviš neupućen. Posle ćeš ići po gradu i govoriti kako su ti na Pansportu rekli da je ok da cugaš alkohol i piješ protein.. 

Ovo je dobronameran post, nemoj ovo shvatati kao uvredu ili prozivanje, jer mi to nije namera. Još si neiskusan u ovom sportu, imaš još puno stvari da naučiš o ishrani i treningu. Ako ikada proĂ°eš taj začarani krug u kome svi mladi momci poput tebe ostanu zarobljeni zauvek, a to je mesec i po dana teretane, pa pauza od pola godine i tako u krug ---- ako ne budeš to, pa uložiš vreme i energiju, i edukaciju - pa postaneš napredan vežbač, smejaćeš se ovoj temi koju si otvorio i pitanju koje si postavio. Ali, ako je za tebe veliko AKO....

Sačuvana
Arbeit macht frei.
whey3500
Gost
« Odgovor #20 poslato: Novembar 02, 2012, 01:38:06 posle podne »

U principu mozes ga piti u izuzetnim situacijama, neke proslave ili neka posebna slava( kao ja sto sam u prethodna dva dana cele cetiri case vermuta), ali cesto izlasci, svaki vikend ..to nemoj raditi...

Ma jok :)
Svakih dva meseca se desi da malo vise popijem, kad je neki rodjendan 18ti, ovako pijem multi solu :))
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #19 poslato: Novembar 02, 2012, 01:12:43 posle podne »

U principu mozes ga piti u izuzetnim situacijama, neke proslave ili neka posebna slava( kao ja sto sam u prethodna dva dana cele cetiri case vermuta), ali cesto izlasci, svaki vikend ..to nemoj raditi...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Novembar 02, 2012, 11:05:06 pre podne »

Zavisi sta je kome cilj,ali alkohol sto manje to bolje.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Novembar 02, 2012, 10:48:21 pre podne »

alkohol i sport jednostavno ne idu zajedno, znam da to nije ono što bi neki želeli da čuju ali tako je...

jedno je opijati se svaki vikend, a drugo je nazdraviti ponekad
Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #16 poslato: Novembar 01, 2012, 09:53:59 posle podne »


Da, skontao sam neke stvari :) hvala vam...I nisam alkoholicar.Desava se nekad da se "dobijem" i da me uhvati, cisto da budem veseliji i pricljiviji ;)



Evo ja sam pre neki dan imao neku slavu, i pocepao 5,6 casice dobre novopecene rakije,i nije me sramota, osecam se gresno,ali   je stvar povadio kvalitetan sir i gomila ribe,tako da sam zaboravio vrlo brzo na greh :D

Ja jednostavno volim kvalitetnu rakiju i lepo meze,pogotovu u hladne zimske dane :)

Sad smo  vec otisli u nedogled, i ja sam u utorak imao zurku i pocepao sam se od 4 piva :D
Vidi se da nisam u kondiciji :p Da nepijem...hahha

p.s. zato sam i pitao ovo sve ;)
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2012, 09:56:26 posle podne od strane whey3500 » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Novembar 01, 2012, 09:30:03 posle podne »


Da, skontao sam neke stvari :) hvala vam...I nisam alkoholicar.Desava se nekad da se "dobijem" i da me uhvati, cisto da budem veseliji i pricljiviji ;)



Evo ja sam pre neki dan imao neku slavu, i pocepao 5,6 casice dobre novopecene rakije,i nije me sramota, osecam se gresno,ali   je stvar povadio kvalitetan sir i gomila ribe,tako da sam zaboravio vrlo brzo na greh :D

Ja jednostavno volim kvalitetnu rakiju i lepo meze,pogotovu u hladne zimske dane :)
Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #14 poslato: Novembar 01, 2012, 05:39:46 posle podne »

Dobio si vec odgovor pa da se ne ponavljam i ja.
A to sto kazes da kontas da ne smes da pijes alkohol kada pijes lekove pa si poistovetio i sa proteinom,znaci protein nije lek i nema svojstvo leka da bi morao da vodis racuna o alkoholu zbog toga.On je dodatak ishrani.A lekove i alkohol ne smes iz drugih razloga da pijes.Kontas?
Uostalom kao sto vec rekosmo svi ovde nije stvar alkoholizma vec umerenog,normalnog,konzumiranja pa onda nije problem,samo bez preterivanja  ;)

Da, skontao sam neke stvari :) hvala vam...I nisam alkoholicar.Desava se nekad da se "dobijem" i da me uhvati, cisto da budem veseliji i pricljiviji ;)

Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #13 poslato: Novembar 01, 2012, 05:07:16 posle podne »

Dobio si vec odgovor pa da se ne ponavljam i ja.
A to sto kazes da kontas da ne smes da pijes alkohol kada pijes lekove pa si poistovetio i sa proteinom,znaci protein nije lek i nema svojstvo leka da bi morao da vodis racuna o alkoholu zbog toga.On je dodatak ishrani.A lekove i alkohol ne smes iz drugih razloga da pijes.Kontas?
Uostalom kao sto vec rekosmo svi ovde nije stvar alkoholizma vec umerenog,normalnog,konzumiranja pa onda nije problem,samo bez preterivanja  ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
whey3500
Gost
« Odgovor #12 poslato: Novembar 01, 2012, 03:44:14 posle podne »



Mene je cisto zanimalo dal se sme koristiti alkohol, kad se piju proteini.
I to je to...Hvala sa odgovorima, sada moze moderator da zakljuca temu ili da brise.


Alkohol sam po sebi usporava proces izgradnje misicnih vlakana, ali nista ne smeta da sa vremena na vreme popijes koju casicu kvalitetnog alkohola, jos ako si mlad,sigurno neces moci uvek piti mineralnu vodicu,imaces povoda za neko slavlje itd..ne razmisljaj o tome, protein je samo suplement.. nije cudotvorni napitak :D samo koriguj konzumiranje alkohola, i ne uzimaj ga cesto i bice sve ok.. svi mi sa vremena na vreme budemo gresni i popijemo koju casicu :)

E ovo me zanimalo :)
Hvala druze..!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Novembar 01, 2012, 03:07:19 posle podne »



Mene je cisto zanimalo dal se sme koristiti alkohol, kad se piju proteini.
I to je to...Hvala sa odgovorima, sada moze moderator da zakljuca temu ili da brise.


Alkohol sam po sebi usporava proces izgradnje misicnih vlakana, ali nista ne smeta da sa vremena na vreme popijes koju casicu kvalitetnog alkohola, jos ako si mlad,sigurno neces moci uvek piti mineralnu vodicu,imaces povoda za neko slavlje itd..ne razmisljaj o tome, protein je samo suplement.. nije cudotvorni napitak :D samo koriguj konzumiranje alkohola, i ne uzimaj ga cesto i bice sve ok.. svi mi sa vremena na vreme budemo gresni i popijemo koju casicu :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 17 upita.