TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:35:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vasa vecera...?  (Pročitano 177987 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #850 poslato: Mart 04, 2015, 05:17:48 posle podne »

Koliko vremena treba da prodje izmedju vecere i poslednjeg obroka(ella sir i saka badema) ?
Dobio si odgovor, oko 3-4 sata bi trebalo da prodje. Ja iskreno, cesto, posle 2 sata nakon vecere imam jos jedan obrok (obrok pred spavanje) posto jako kasno veceram.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #849 poslato: Mart 04, 2015, 04:41:27 posle podne »

Oko 3 sata treba biti period izmedju cvrstih obroka, a do 1 sat nakon sejka cvrst obrok.
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #848 poslato: Mart 04, 2015, 03:20:21 posle podne »

Koliko vremena treba da prodje izmedju vecere i poslednjeg obroka(ella sir i saka badema) ?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #847 poslato: Mart 04, 2015, 08:14:41 pre podne »

Probajte Ellu sa Scitec Vanila-Šumsko voće.  :o
Najbliže moguće onim kupovnim sladoledima. Love.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #846 poslato: Mart 02, 2015, 02:21:40 posle podne »

Hvala puno!!!  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #845 poslato: Mart 02, 2015, 02:13:48 posle podne »

4. Obrok 150g ovsenih i 150-200g belog+Salata
5. Obrok 250g elle

Možeš dodati i malo zdravih masti u obrok br.5...npr. 30-40 gr kikirikija uz elu...

Obrati pažnju i na ukupan dnevni unos masti...ne zapostavljaj ih...
Doktore koliko badema da ubacim u Ellu i whey?
Ne želim da ne unosim masti u dovoljnoj količini, ja masl.ulje koristim samo kad pečem jaja na teflonu, 2 žumanceta dnevno, meso spremam bez ičega. Desi mi se da na kraju nedelje (ponekad) imam i do kg manje, hidrati su mi na 3 gr/kg, proteini oko 2.8. Ubacivao sam 20-ak komada badema, jer kuhinjska vaga nije precizna toliko. Da li da povećavam?

Ja bih koristio "saka metod"...npr.

30 grama (jedna šaka) = oko 23 badema; to je 163 kCal, 6 grama proteina i 14 grama masti...

30 grama (jedna šaka) = oko 14 polovina oraha; ova količina sadrži 185 kCal, 4 grama proteina i 19 grama masti...

Tako da se mozes orijentisati...okvirno...inace maslinovo ulje i malo jabukovog sirceta mozes dodati uz salate od povrca...ne zapostavljajte masti...NIKADA!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #844 poslato: Mart 02, 2015, 07:37:37 pre podne »

4. Obrok 150g ovsenih i 150-200g belog+Salata
5. Obrok 250g elle

Možeš dodati i malo zdravih masti u obrok br.5...npr. 30-40 gr kikirikija uz elu...

Obrati pažnju i na ukupan dnevni unos masti...ne zapostavljaj ih...
Doktore koliko badema da ubacim u Ellu i whey?
Ne želim da ne unosim masti u dovoljnoj količini, ja masl.ulje koristim samo kad pečem jaja na teflonu, 2 žumanceta dnevno, meso spremam bez ičega. Desi mi se da na kraju nedelje (ponekad) imam i do kg manje, hidrati su mi na 3 gr/kg, proteini oko 2.8. Ubacivao sam 20-ak komada badema, jer kuhinjska vaga nije precizna toliko. Da li da povećavam?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #843 poslato: Februar 28, 2015, 11:22:34 posle podne »

4. Obrok 150g ovsenih i 150-200g belog+Salata
5. Obrok 250g elle

Možeš dodati i malo zdravih masti u obrok br.5...npr. 30-40 gr kikirikija uz elu...

Obrati pažnju i na ukupan dnevni unos masti...ne zapostavljaj ih...
Naravno, nisam napisao peceni kikiriki (neslani) svaki dan jedem oko 50g to mi je izvor masti nego zaboravio da napisem, hvala u svakom slucaju.
Inace dnevni unos zdravih masti mi je 0,6-0,8g po kg
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #842 poslato: Februar 28, 2015, 11:17:29 posle podne »

4. Obrok 150g ovsenih i 150-200g belog+Salata
5. Obrok 250g elle

Možeš dodati i malo zdravih masti u obrok br.5...npr. 30-40 gr kikirikija uz elu...

Obrati pažnju i na ukupan dnevni unos masti...ne zapostavljaj ih...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #841 poslato: Februar 28, 2015, 07:48:47 posle podne »

4. Obrok 150g ovsenih i 150-200g belog+Salata
5. Obrok 250g elle
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #840 poslato: Februar 26, 2015, 01:04:27 posle podne »

Da, kao što ti je napisao gambion, tražiš da ti samelju od buta, ne uzimaj već gotovo mleveno jer ne znaš šta je u njemu. Nemoj vegetu, već so i biber. Neko dodaje crnog luka sitno iseckanog, može i to. Ali standardni recept je samo so i biber.
Ok, jasno sve. Hvala.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #839 poslato: Februar 26, 2015, 12:55:02 posle podne »

Da, kao što ti je napisao gambion, tražiš da ti samelju od buta, ne uzimaj već gotovo mleveno jer ne znaš šta je u njemu. Nemoj vegetu, već so i biber. Neko dodaje crnog luka sitno iseckanog, može i to. Ali standardni recept je samo so i biber.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #838 poslato: Februar 26, 2015, 12:49:59 posle podne »

Hvala puno...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #837 poslato: Februar 26, 2015, 12:48:33 posle podne »

Ja sam od pre par meseci počeo redovno junetinu da jedem. U mesari tražim da mi samelju juneći but, i napravim hamburgere uz dodatak samo soli (2% od težine mesa) i biber po ukusu. Pečem  ih u konv. pećnici i skroz mi je super.
Extra, sigurno je ukusno, samo ne mogu ja tako... Nemam uopste rernu. Samo da kuvam mogu, ne znam kako drugacije.
Ako možeš da pečeš u tiganju, mislim da će ti i tada biti ok. Na malo maslinovog ulja. Ja kada sam gledao recept na tv-u, taj lik je pekao u tiganju, doduše na puteru. Ako možeš samo da kuvaš, onda je druga priča.
Mada, treba da probaš da pronaĂ°eš negde, tj. msm da naĂ°eš jeftino, one male el. pekače, tu ti je meso za par minuta gotovo, bez ikakvih dodataka.
Mogu da przim na malo maslinovog ulja, ali meso je jako tvrdo, ako ga tako isprzim... Probao si? Mozda gresim.

Mislio sam na hamburgere, od mlevene junetine. Juneći odrezak u tiganju bude jako tvrd, kao što si i sam skontao.
Da... Video sam uvde u marketu vec samleveno junece meso. Znaci uzmem malo bibera, vegete, pomesam sa mesom i isprzim na malo maslinovog ulja?
funta, bolje da ne uzimas vec ranije mljeveno meso jer mesari tu ubacuju dosta masnoca i ono je jeftinije, ...., kada dodjes u mesaru pokazes prstom na komad junetine koji nije mastan i trazis da ti ga samelje pred tvojim ocima, u tom slucaju placas cijenu po Kg junetine bez kostiju :)
ja tako radim i nema fule :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #836 poslato: Februar 26, 2015, 12:45:26 posle podne »

Ja sam od pre par meseci počeo redovno junetinu da jedem. U mesari tražim da mi samelju juneći but, i napravim hamburgere uz dodatak samo soli (2% od težine mesa) i biber po ukusu. Pečem  ih u konv. pećnici i skroz mi je super.
Extra, sigurno je ukusno, samo ne mogu ja tako... Nemam uopste rernu. Samo da kuvam mogu, ne znam kako drugacije.
Ako možeš da pečeš u tiganju, mislim da će ti i tada biti ok. Na malo maslinovog ulja. Ja kada sam gledao recept na tv-u, taj lik je pekao u tiganju, doduše na puteru. Ako možeš samo da kuvaš, onda je druga priča.
Mada, treba da probaš da pronaĂ°eš negde, tj. msm da naĂ°eš jeftino, one male el. pekače, tu ti je meso za par minuta gotovo, bez ikakvih dodataka.
Mogu da przim na malo maslinovog ulja, ali meso je jako tvrdo, ako ga tako isprzim... Probao si? Mozda gresim.

Mislio sam na hamburgere, od mlevene junetine. Juneći odrezak u tiganju bude jako tvrd, kao što si i sam skontao.
Da... Video sam uvde u marketu vec samleveno junece meso. Znaci uzmem malo bibera, vegete, pomesam sa mesom i isprzim na malo maslinovog ulja?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.