TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:47:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misicna definicija , ishrana itd.  (Pročitano 27959 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #76 poslato: Mart 18, 2013, 01:21:33 posle podne »

Nekad je bolje malo iskulirati sa masom, srediti salo , izgubiti 2-3 meseca, videti ^realno^ stanje (pa makar izgubili i nesto krtine) ,pa onda krenuti sa jos boljom masom.. Nema zurbe,ovo je lagani put,nema precice ;) I masa i definicija u isto vreme,nece to tako svi bi mi to hteli ali not :)
Mudro zboris, to cu sad da odradim. Nego kad 'istesan' pocnem da radim masu, ali sa perfektnom ishranom bez junk-a, da li i onda dodje salo ili ne? Znam brdo ljudi da mrsavi krenu u teretanu, nemaju veze sa ishranom, a dobiju finu masu bez trunke sala. Pa nemoguce da su svi bas sa perfektnom genetikom. Od suplementacije se uglavnom koristi ili whey ili nista...

Termin perfektna ishrana nije za svakog ista, nekom treba 2 gr/kg proteina, nekom 3 ,nekom 1.5..to znaci da ces morati da tragas za tvojom brojkom, i ako i clean hranu unosis kako valja,mozda ces preterati sa hidratima  i mastices se malo, jer ne znas jos uvek svoju brojku,zato treba dok si na defki,da zapamtis sta kada kako si gubio a sta dobijao..i nece biti prob sa lean masom.
Ako imas preko 90 kg tek tad je tesko izdefinisati se..mnogo toga treba das e poklopi,kad imas 70 onda imas mnogo manji posao.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #75 poslato: Mart 18, 2013, 01:19:29 posle podne »

Inace, 3 glavna obroka, i 2 uzine.. tipa ovsene, neko voce, badem i td.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #74 poslato: Mart 18, 2013, 01:16:06 posle podne »

Ja sam se najbolje osecao i najbolje izgledao pred novu godinu, period od 15-tog decembra pa do pocetka januara ove godine. Zasto? Zato sto sam tada imao u sva 3 obroka ribu, rusku salatu, krompir salatu, razne vrste mesa i proteini na sve strane, inace i Sv. Nikola je bio 19-tog, pa sam i tu jeo kvalitetno. Za novaka takodje. i u pravu je Heat, maltene sam skroz izravnjao stomak i taman su krenuli da se naziru gornji trbusni, dosla je nova, alkohol, bez teretane 15 dana, neredovni obroci, i sve ode u q... tako da, proteini grade lepo telo, i da imam 2 gr dnevno protein po tezini, napredak bi bio 3 puta brzi, bez sala... jbg.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #73 poslato: Mart 18, 2013, 01:08:29 posle podne »

Nekad je bolje malo iskulirati sa masom, srediti salo , izgubiti 2-3 meseca, videti ^realno^ stanje (pa makar izgubili i nesto krtine) ,pa onda krenuti sa jos boljom masom.. Nema zurbe,ovo je lagani put,nema precice ;) I masa i definicija u isto vreme,nece to tako svi bi mi to hteli ali not :)
Mudro zboris, to cu sad da odradim. Nego kad 'istesan' pocnem da radim masu, ali sa perfektnom ishranom bez junk-a, da li i onda dodje salo ili ne? Znam brdo ljudi da mrsavi krenu u teretanu, nemaju veze sa ishranom, a dobiju finu masu bez trunke sala. Pa nemoguce da su svi bas sa perfektnom genetikom. Od suplementacije se uglavnom koristi ili whey ili nista...
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #72 poslato: Mart 18, 2013, 01:07:51 posle podne »

Koliko para toliko muzike.

Da nam je obezbedjeno svakog dana 1,5kg pileceg filea,10 jaja,2 tunjevine,...to bi bilo moguce.Cak mozes i da rastes i da gubis salo, sto da ne.Mada zavisi dosta i od genetike.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #71 poslato: Mart 18, 2013, 01:03:31 posle podne »

na forumu je bas postala aktuelna ta tema za skidanje sala bez gubljenja misica.. svi bi da budu veliki i izdefinisani. sto bi reko pedjoni "nece da moze" :)  Ustvari moze, ali trnovit je taj put.. potrebne su godine, i puno odricanja i perfektna ishrana. Jos ako metabolizam nije srecnija strana, onda je tek tesko..  Imam ortake koji kad se skinu izgledaju dobro, definicija i td. ali kada su u sulji ili majci, duksu.. malltene se ne vidi da treniraju. Tako da, po meni je bolje biti krupan pa i sa malkice sala, nego biti mrsav i pozirati jednom godisnje na bazenu i moru, a ostatak godine bezati u misiju rupicu. A i zavisi kako se ko oseca. Meni prija kad "porastem" i izgledam tako, nego kada mi padne kilaza.. neko voli obrnuto. pratite srca svoga ritam!  :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #70 poslato: Mart 18, 2013, 01:03:21 posle podne »

Jos nesto, ima li sanse da se poveca misicna masa (bar nesto mizerno) dok se skida salo ili ce u najboljem slucaju ostati ista kolicina?

IMa teorijske sanse da se poveca, ali budi zadovoljan ako ostavis i to malo sto si steko..sve dolazi iskustvom,pa ces nauciti da balansiras sve posle nekog vremena.. samo se ne gubi u ciljevima, kada zelis defku zeli defku ,kada zelis masu zeli masu,da nabacis malo mase na rukama i grudima,a da steshes stomak i da nemas salo,nece da moze.. :)
Ok, skidam salo pa makar otisle i ruke malo. Pa cu onda masu opet ali pravilnije.


Nekad je bolje malo iskulirati sa masom, srediti salo , izgubiti 2-3 meseca, videti ^realno^ stanje (pa makar izgubili i nesto krtine) ,pa onda krenuti sa jos boljom masom.. Nema zurbe,ovo je lagani put,nema precice ;) I masa i definicija u isto vreme,nece to tako svi bi mi to hteli ali not :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #69 poslato: Mart 18, 2013, 01:00:40 posle podne »

Jos nesto, ima li sanse da se poveca misicna masa (bar nesto mizerno) dok se skida salo ili ce u najboljem slucaju ostati ista kolicina?

IMa teorijske sanse da se poveca, ali budi zadovoljan ako ostavis i to malo sto si steko..sve dolazi iskustvom,pa ces nauciti da balansiras sve posle nekog vremena.. samo se ne gubi u ciljevima, kada zelis defku zeli defku ,kada zelis masu zeli masu,da nabacis malo mase na rukama i grudima,a da steshes stomak i da nemas salo,nece da moze.. :)
Ok, skidam salo pa makar otisle i ruke malo. Pa cu onda masu opet ali pravilnije.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #68 poslato: Mart 18, 2013, 12:49:30 posle podne »

Jos nesto, ima li sanse da se poveca misicna masa (bar nesto mizerno) dok se skida salo ili ce u najboljem slucaju ostati ista kolicina?

IMa teorijske sanse da se poveca, ali budi zadovoljan ako ostavis i to malo sto si steko..sve dolazi iskustvom,pa ces nauciti da balansiras sve posle nekog vremena.. samo se ne gubi u ciljevima, kada zelis defku zeli defku ,kada zelis masu zeli masu,da nabacis malo mase na rukama i grudima,a da steshes stomak i da nemas salo,nece da moze.. :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #67 poslato: Mart 18, 2013, 12:47:13 posle podne »

Jos nesto, ima li sanse da se poveca misicna masa (bar nesto mizerno) dok se skida salo ili ce u najboljem slucaju ostati ista kolicina?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #66 poslato: Mart 18, 2013, 12:21:15 posle podne »

Kao prvo, salo kako ti kažeš "perfektnom" ishranom nisi mogao dobiti. To ti je apsolutno i jedino vezano za ishranu.
Drugo, kad budeš i ako budeš skinuo predeo oko stomakaverovatno će ti se smanjiti masa ruku i leĂ°a, ali ne očajavaj ono što ostane to je čist mišić, a ono što ti spadne to je potkožno masno tkivo (mast).
Aha pa to mi je bitno, znaci masa koja i ode sa ruku bice mast, a ne misic. Samo da mi misici ne odu.
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #65 poslato: Mart 18, 2013, 09:40:37 pre podne »

Kao prvo, salo kako ti kažeš "perfektnom" ishranom nisi mogao dobiti. To ti je apsolutno i jedino vezano za ishranu.
Drugo, kad budeš i ako budeš skinuo predeo oko stomakaverovatno će ti se smanjiti masa ruku i leĂ°a, ali ne očajavaj ono što ostane to je čist mišić, a ono što ti spadne to je potkožno masno tkivo (mast).
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #64 poslato: Mart 18, 2013, 01:13:19 pre podne »

Ja se ubacujem u temu, ali cini mi se da necu smetati posto ste problem priveli kraju :) Naime za 7-8 meseci rada (doduse za moj ukus kilavog, tek poslednja 3 su kako treba) sam nabacio i misica, ali i sala. Obim ruke je skocio sa 31cm na 36. Nije puno, ali kako sam se hranio i dobro je. Posto mi treba mase, vodio sam se onom da uz pravilnu ishranu jedem i sve sto mi padne pod ruku sa strane. Medjutim, nakon svog ovog vremena vidim da su proteini u proseku bili na oko 50g dnevno +- 15-20g, UH potpuno nebitni ( :( pirinac nekad jedem, nekad ne, krompir nikad), ali zato ovog viska tipa slatkisi, torte, ostali junk je bilo izgleda vise nego sto treba.

E sad mene zanima, ovako teoretski, da li sam ovo sala sto sam dobio, dobio zbog tog junka ili bi istu kolicinu dobio i da je ishrana bila perfektna (ali u suficitu kalorija zbog mase)? Ovo me zanima cisto teoretski posto salo je tu pa je tu, ne mogu to promeniti kucajuci nego treninzima, ali zanima me.

Druga stvar. Posto me ekstremno nervira predeo oko stomaka, resio sam da to skinem, ali ne zelim da izgubim ovo misica sto sam nabacio na ruke i ledja pa da nakon mesec, dva, tri nastavim masu. E sad, sta ce se desiti ako nastavim sa potpuno istim treninzima, samo uz ciste proteine (riba) i umerene UH (pirinac/krompir) + voce, kostunjavo voce, bareno povrce, salatice itd.

Znaci ne znam sad ni sta sam hteo da pitam ni da li ste razumeli :D :D

Ispada da hocu i masu i definiciju u isto vreme (a i hocu realno :D). Drug je bio mrsav, poceo da radi na masi, lose se hranio, ali je em nabacio masu, em su se trbusnjaci videli tokom celog procesa, znaci uz junk nije dobio ni trunku sala. E sad mogu li ja odrzati ove ruke i ostatak misica, a skidati salo, ili mogu li cak uz to da povecavam (sporije doduse) misicnu masu, a da skidam salo.

Imam 70ak kg, unosio bih 150g proteina, 200-300UH, (junk-a BEZ, ali skroz), a trening bih radio kao i do sada.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #63 poslato: Mart 17, 2013, 09:09:23 posle podne »

Znaci sve u svemu moja ishrana nije losa .. samo trebam ubaciti taj zadnji obrok i izbegavati konzerve ... i takodje moram poboljsati aerobni rad :) i sve ce doci samo po sebi :)

Bolje poboljsaj anaerobni rad.
Sačuvana
PlaviDiv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


sve je u brojkama ...

« Odgovor #62 poslato: Mart 17, 2013, 07:12:17 posle podne »

Znaci sve u svemu moja ishrana nije losa .. samo trebam ubaciti taj zadnji obrok i izbegavati konzerve ... i takodje moram poboljsati aerobni rad :) i sve ce doci samo po sebi :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.