TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395710 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 01:17:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KOLENO :(  (Pročitano 13613 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #36 poslato: Jun 14, 2013, 12:44:42 posle podne »

Mesto bola hladi ledom 3x na dan po 10 min. Sedi sa nogom ispravljenom u kolenu...
Javi kako ide
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #35 poslato: Jun 14, 2013, 10:23:20 pre podne »

Srednji/mozda prednji, jutros kako sam ustao upala je dosta slabija i tog bola gotovo i da nema. Javim sutra kako je i jel prolazi ili se pojacava.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Jun 13, 2013, 10:36:37 posle podne »

u kom delu kolena se javlja taj bol?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #33 poslato: Jun 13, 2013, 08:55:24 posle podne »

Mene bas poteralo. U utorak sam radio trening za noge posle mesec dana i razvaljuje me upala, ali sad kao i neki zivac da me boli u kolenu. Ne stalno nego kada skroz ispravim i zategnem nogu, ili kad bude savijena pa je ispravim. Jel to povezano sa upalom ili ovom nasom prethodnom pricom o casici?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Jun 13, 2013, 08:13:33 pre podne »

Ok, radi tako 2-3 dana, pa javi kako ide....
Pozdrav
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #31 poslato: Jun 12, 2013, 01:48:53 posle podne »

Ok, hvala. Izvini ako sam smorio, ali uplasih se malo pa detaljisem ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Jun 12, 2013, 01:46:58 posle podne »

Ni čučanje kao položaj, ni vežba....
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #29 poslato: Jun 12, 2013, 01:43:55 posle podne »

Čučanje na naredne dve nedelje, videćemo posle. Vežbe radi sa manjim težinama - leg pres do 50kg, leg ekst sa 20-25kg...
Radi 15-20 ponavljanja...
Bicikl može, ako ne izaziva bolove i škljocanje.
Javi kako ide
Sve ok, samo nisam razumeo za cucanje? Mislis na cucanj da ga odlozim do daljnjeg?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Jun 12, 2013, 11:05:57 pre podne »

Škljocanje je zbog nestabilnosti čašice, koja preskače, važno je pored istezanja jačanje medijalnog vastusa mišića kvadricepsa koji pozicionira i stabilizuje čašicu....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Jun 12, 2013, 11:03:48 pre podne »

Čučanje na naredne dve nedelje, videćemo posle. Vežbe radi sa manjim težinama - leg pres do 50kg, leg ekst sa 20-25kg...
Radi 15-20 ponavljanja...
Bicikl može, ako ne izaziva bolove i škljocanje.
Javi kako ide
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #26 poslato: Jun 12, 2013, 10:14:29 pre podne »

Znaci cucanj da ne radim dok ne prodje? ok, javicu se... A zagrevanje jel ok biciklo 15, 20 min/?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Jun 12, 2013, 09:05:41 pre podne »

@R1
skraćen je kvadriceps, zategnuta čašica, iritirana hrskavica...
Izbaci sve vežbe, radi u teretani - šutalica leg ekstenzija (single leg radiš) i leg pres, stopalo u spoljnoj rotaciji. posle vežbi istezanje kvadricepsa. Sediš sa ispravljenim nogama....
Javi kako ide.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #24 poslato: Jun 11, 2013, 03:13:44 posle podne »

Pedja sada sam radio trening za noge. Posto radim kuci radim samo cucanj (bw, pa posle sa opterecenjem) i podizanje na prste. Zagrevanje sam radio tako sto sam legao na ledja i kao 'vozio biciklo' u vazduhu, nekih minut, dva, zatim ustao i podizanje kolena do grudi nekoliko desetina puta. Cini mi se da to nije dovoljno, ali nakon 30 bw cucnjeva (jako sporih) malo sam se zagrejao i radio sa opterecenjem. U drugoj seriji sam na trenutak predosetio da ce da me zigne u desnom kolenu, ali sam usporio pokret i izvukao se. E sad, do kraja je bilo sve ok, ali morao sam da radim jaaako sporo. Imam nekoliko pitanja.

1) da li taj osecaj 'ziganja' kod brzog pokreta znaci da nisam dovoljno zagrejan ili nesto drugo
2) molim te preporuci mi nekoliko dobrih vezbi za zagrevanje dok sam kuci i reci mi jel ok kad krenem u teretanu 15-20min voznje bicikla da se kolena zagreju pred cucanj
3) na ovoj slici, tacno negde na polovini srednjeg prsta, u tom predelu kolena u toku pokreta osetim neko preskakanje i kvrckanje. Nije bol, ali kad se spustim u polozaj cucnja tu nesto preskoci i tacno  mogu da opipam i kad se vratim u stojeci polozaj vrati se. da li je to normalno ili? Takodje ovo preskakanje osetim dok vozim biciklo u vazduhu :D, ali sto vise vreme prolazi to se preskakanje smanjuje, sta je to?



Radim istezanja koja si mi rekao, ne mogu da izdrzim 10 min, malo su mi nezgodni polozaji, ali povecavam vreme istezanja, dodao sam i jos jednu vezbu. Ista kao kad stojim i vucem nogu u nazad samo legnem pa je vucem prema zadnjici/ledjima. Kada sam hladan jos vise osetim 'skripanje' misica, nego prvi put kad sam pitao, ali mozda to tako treba? :D

Na kraju, moram da priznam da se nekako bojim svakog treninga za noge. Mrzim taj dan, radim ga bezvoljno, jedva cekam da prodje i ne smem skroz da se predam i dizem jako tesko jer se bojim kolenima i najvise me brine to ziganje. Jel mozes da mi napises samo za taj dan, kako da se zagrejem (dobro), koje vezbe za noge da odradim (krecem od nedelje u teretanu pa necu biti ogranicen samo na cucanj) i za istezanje znam. Ako je to ziganje posledica loseg zagrevanja onda se ne brinem jer to mogu da popravim, ali ako je nesto drugo kuku meni :/ Danas sam se kao zagrejao, ali opet to nije bilo puno vremena, svega 5-10min. Mozda i manje.
« Poslednja izmena: Jun 11, 2013, 03:16:08 posle podne od strane R1 » Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #23 poslato: Jun 10, 2013, 10:05:08 pre podne »

hvala najlepse :)
ovaj tekst sam propustila da procitam :)
probacu sve sto si naveo pa javljam
hvala jos jednom!
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Jun 10, 2013, 09:13:45 pre podne »

Pogledaj txt

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/bolni-sindrom-aice-kolena-pfps.html
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 12 upita.