TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396304 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 04:07:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KOLENO :(  (Pročitano 13693 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #66 poslato: Jul 25, 2013, 03:06:48 posle podne »

@djoler


pauzu u trčanju napravi dve-tri nedelje. Da li imaš pristup teretani?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #65 poslato: Jul 25, 2013, 03:04:23 posle podne »

Istezanja kvadricdepsa sam radio, a za kvadriceps bih rekao da je jači. Što se tiče simptoma, bol ne osećam, a javlja mi se mali otok nakon aktivnosti (trčanja) i nesigurnost u kolenu (strah me je da ga jače opteretim). Tekst sam pročitao, i s obzirom da nemam bolnu fazu, pretpostavljam da treba da koristim kompresiju u kombinaciji sa krioterapijom (radi smanjenja otoka). Pošto krioterapija traje dva dana, da li da ubacim još nešto (vežbe, suplemente...), i koliko dugo pre povratka na trčanje?
kako si radio istezanja kvadricepsa - stojeći, sedeći?  koliko dugo si u zadržaju pri istezanju?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #64 poslato: Jul 25, 2013, 03:01:35 posle podne »

@R1

istezanja ne treba da radiš u bolnom položaju, kada je mišić previše zategnut. Postavi se u položaj na laktovima gde je manje opterećenje na butnim mišićima i polako ih isteži...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #63 poslato: Jul 25, 2013, 02:59:25 posle podne »

Ja nisam izdrzao duze od 1.5min u onom polozaju na ramenima :D, morao sam svako malo da se dizem na laktove, malo popusti pa se opet spustim dole i zateze. Kad sam na ramenima bas dobro zateze, ne znam da li da trpim duze ili valja malo da se izdignem i popustim ih. I dalje osetim skripanje kada su noge ispravne pa rukom guram koleno jos dole do 'zakljucavanja' kad savijam nogu u kolenu tad ne skripi mada se trudim da noge budu ispravne. Sutra cu probati jos duze da budem na ramenima. Radim i za iliopsoas, tu nema problema, prija, samo nisam danas bio dovoljno dugo, bio sam umoran od treninga, sutra cu raditi samo istezanja.
Nisam siguran šta znači zaključavanje kolena?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #62 poslato: Jul 25, 2013, 01:13:00 posle podne »

Ja nisam izdrzao duze od 1.5min u onom polozaju na ramenima :D, morao sam svako malo da se dizem na laktove, malo popusti pa se opet spustim dole i zateze. Kad sam na ramenima bas dobro zateze, ne znam da li da trpim duze ili valja malo da se izdignem i popustim ih. I dalje osetim skripanje kada su noge ispravne pa rukom guram koleno jos dole do 'zakljucavanja' kad savijam nogu u kolenu tad ne skripi mada se trudim da noge budu ispravne. Sutra cu probati jos duze da budem na ramenima. Radim i za iliopsoas, tu nema problema, prija, samo nisam danas bio dovoljno dugo, bio sam umoran od treninga, sutra cu raditi samo istezanja.
Sačuvana
djoler
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #61 poslato: Jul 25, 2013, 11:24:10 pre podne »

Istezanja kvadricdepsa sam radio, a za kvadriceps bih rekao da je jači. Što se tiče simptoma, bol ne osećam, a javlja mi se mali otok nakon aktivnosti (trčanja) i nesigurnost u kolenu (strah me je da ga jače opteretim). Tekst sam pročitao, i s obzirom da nemam bolnu fazu, pretpostavljam da treba da koristim kompresiju u kombinaciji sa krioterapijom (radi smanjenja otoka). Pošto krioterapija traje dva dana, da li da ubacim još nešto (vežbe, suplemente...), i koliko dugo pre povratka na trčanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #60 poslato: Jul 24, 2013, 11:18:56 posle podne »

Pogledaj txt

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/bolni-sindrom-aice-kolena-pfps.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #59 poslato: Jul 24, 2013, 11:14:24 posle podne »

Pozdrav, imam problem sa kolenom. Po simptomima koje imam mislim da je u pitanju "trkacko koleno". Naime, posle povećanja distance trčanja u istrošenim patikama mi se javio bol u časici, takoĂ°e sam kasnije osećao bol nakon sedenja sa savijenim nogama. Obustavio sam trčanje i počeo da "štedim" nogu pri svakodnevnim aktivnostima koliko je bilo moguce. Od terapije sam koristio samo kremu Nodol. Oko 2 meseca kasnije bol je utihnuo, ali sam osecao blagu nesigurnost u kolenu, ponekad prilikom hoda mi se desavalo da mi klecne koleno, ali sam resio da krenem ponovo sa trčanjem. U toku 2 veoma lagana treninga sam osetio blagi bol i mali otok nakon trčanja. Tada sam resio da se javim lekaru, isao sam na ultrazvuk, i rekli su mi da je sve ok, a fizijatar mi je preporucio elektroterapiju i magnet, na koju zbog radnog vremena ne mogu da idem. Moje pitanje je: Šta mogu sam da preduzmem (led, bandažiranje, neke vežbe ili šta već), i da li mogu da krenem sa laganim trčanjem? Hvala unapred, poz!
Za početak treba d sediš sa ispravljenim kolenima - uvek!  izbegavaj stepenice... Trčanje izbaci dve nedelje. Da li ima bola otoka sada?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #58 poslato: Jul 24, 2013, 11:11:09 posle podne »

Da li si radio istezanja mišića kvadricepsa?
kakav ti je butni mišić - kvadriceps - jači/slabiji?
Sačuvana
djoler
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #57 poslato: Jul 24, 2013, 05:35:49 posle podne »

Pozdrav, imam problem sa kolenom. Po simptomima koje imam mislim da je u pitanju "trkacko koleno". Naime, posle povećanja distance trčanja u istrošenim patikama mi se javio bol u časici, takoĂ°e sam kasnije osećao bol nakon sedenja sa savijenim nogama. Obustavio sam trčanje i počeo da "štedim" nogu pri svakodnevnim aktivnostima koliko je bilo moguce. Od terapije sam koristio samo kremu Nodol. Oko 2 meseca kasnije bol je utihnuo, ali sam osecao blagu nesigurnost u kolenu, ponekad prilikom hoda mi se desavalo da mi klecne koleno, ali sam resio da krenem ponovo sa trčanjem. U toku 2 veoma lagana treninga sam osetio blagi bol i mali otok nakon trčanja. Tada sam resio da se javim lekaru, isao sam na ultrazvuk, i rekli su mi da je sve ok, a fizijatar mi je preporucio elektroterapiju i magnet, na koju zbog radnog vremena ne mogu da idem. Moje pitanje je: Šta mogu sam da preduzmem (led, bandažiranje, neke vežbe ili šta već), i da li mogu da krenem sa laganim trčanjem? Hvala unapred, poz!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #56 poslato: Jul 24, 2013, 02:15:55 posle podne »

Javi za par dana kako istezanjima rade...    :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #55 poslato: Jul 24, 2013, 11:32:05 pre podne »

razumeo, hvala, javim se za nedelju, dve dana
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #54 poslato: Jul 24, 2013, 10:51:02 pre podne »

Kako da se zagrejem pred istezanje posto treba da radim svaki dan, a ne radim svaki dan trening nogu, sta preporucujes dok sam kuci? Mogu u taj polozaj, ne mogu do kraja, ali se oslonim na laktove i osetim zatezanje, ali nikad nisam ostao u polozaju duze od 30 sekundi, ostacu sad par minuta.

Sta da istezem za ovo skljocanje kuka, cini mi se da skljoca napred, ne mogu tacno da osetim? Samo desni kuk, levi je ok.

Jel ovo sve sto mi se desava relativno za normalno za nekog ko nije duze bio godina aktivan pa je poceo da trenira, a nisam se istezao redovno, jel opasno i da li ce proci vremenom tj. istezanjem?

pozz, hvala
Istezanje za kuk:
-verovatno je skraćen iliopsoas.
- Ležiš n stomaku postaviš ruke u sklek položaj i podižeš gornji deo tela od podloge do karlice, sa zadržajem 1-2min
- iskorak i sputaš se na dole da istežeš zadnju nogu u kuku, sa zadržajem...

Javi kako ide
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #53 poslato: Jul 24, 2013, 10:48:12 pre podne »

Zagrevanje pred istezanje može trčkanjem 5 min, ili 3x 10 čučnjeva sa stopalima u V položaju....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #52 poslato: Jul 24, 2013, 10:46:36 pre podne »

Normalno je, mišići su kruti i skraćeni... Sa istezanjem će se popraviti i biti ok.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.