TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396304 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 04:24:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KOLENO :(  (Pročitano 13694 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #51 poslato: Jul 24, 2013, 09:23:43 pre podne »

Kako da se zagrejem pred istezanje posto treba da radim svaki dan, a ne radim svaki dan trening nogu, sta preporucujes dok sam kuci? Mogu u taj polozaj, ne mogu do kraja, ali se oslonim na laktove i osetim zatezanje, ali nikad nisam ostao u polozaju duze od 30 sekundi, ostacu sad par minuta.

Sta da istezem za ovo skljocanje kuka, cini mi se da skljoca napred, ne mogu tacno da osetim? Samo desni kuk, levi je ok.

Jel ovo sve sto mi se desava relativno za normalno za nekog ko nije duze bio godina aktivan pa je poceo da trenira, a nisam se istezao redovno, jel opasno i da li ce proci vremenom tj. istezanjem?

pozz, hvala
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Jul 24, 2013, 09:14:23 pre podne »

Ni ja se nisam pridrzavao saveta, ali nemam problema sa kolenom, jedino ono 'skripanje', ali rekao si mi da je to zategnut kvad. Juce sam se istezao, danas takodje. Radicu jos par dana, a onda samo posle treninga nogu (koji nisam radio jedno mesec dana). Jel moguce da sam onaj bol u kolenu, tj. ziganje osetio zato sto nisam dupetom isao dovoljno nazad u cucnju? Danas pred istezanje sam uradio malo bodyweight cisto da se ne istezem na hladno i koncentrisao sam se na to da zadnjica ide maximalno nazad i nema nikakvog bola, cak sam isao prilicno brzo i to na hladno, ali osetio sam bas da radi quad.

Posle koliko bi istezanja trebalo da prodje to 'skripanje' i jel mogu da se povredim ako se istezem na hladno?
zadnjica pozadi smanjuje zatezanje na čašici kolena i pritisak na čašicu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Jul 24, 2013, 09:08:58 pre podne »

Istezanje ne na hladno, efekat je slabiji a i postoji rizik od povrede mišića... Najbolje istezanje je u klečećem položaju da sedneš na potkolenice i spustiš se ramenima na podlogu... Ako ti je teško skroz do dole, može i do pola za početak. Važno je da ostaneš u tom položaju nekoliko minuta...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #48 poslato: Jul 24, 2013, 09:02:17 pre podne »

Pogledaj txt

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-kljocanja-kuka-snapping-hip-syndrome.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #47 poslato: Jul 24, 2013, 08:56:51 pre podne »

Takodje kad podignem koleno skroz do grudi, a ispravim se i pri vracanju kvrca tj preskace neki zglob u kuku, kod leve noge nije problem kod desne se cuje. Jel to sve ima veze sa zategnutim kvadricepsom? Kada ga istegnem i kada to prodje kako da povecam pokretljivost tela i da budem razgibaniji, a da vezbe za to upraznjavam 4x nedeljno posle treninga?
preskakanje u zglobu kuka je od skraćene tetive jednog od mišića u zglobu kuka. Takodje i za to je potrebno istezanje. Da li je preskaknje napred ili sa sa strane?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #46 poslato: Jul 24, 2013, 08:33:38 pre podne »

Takodje kad podignem koleno skroz do grudi, a ispravim se i pri vracanju kvrca tj preskace neki zglob u kuku, kod leve noge nije problem kod desne se cuje. Jel to sve ima veze sa zategnutim kvadricepsom? Kada ga istegnem i kada to prodje kako da povecam pokretljivost tela i da budem razgibaniji, a da vezbe za to upraznjavam 4x nedeljno posle treninga?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #45 poslato: Jul 23, 2013, 02:42:38 posle podne »

Ni ja se nisam pridrzavao saveta, ali nemam problema sa kolenom, jedino ono 'skripanje', ali rekao si mi da je to zategnut kvad. Juce sam se istezao, danas takodje. Radicu jos par dana, a onda samo posle treninga nogu (koji nisam radio jedno mesec dana). Jel moguce da sam onaj bol u kolenu, tj. ziganje osetio zato sto nisam dupetom isao dovoljno nazad u cucnju? Danas pred istezanje sam uradio malo bodyweight cisto da se ne istezem na hladno i koncentrisao sam se na to da zadnjica ide maximalno nazad i nema nikakvog bola, cak sam isao prilicno brzo i to na hladno, ali osetio sam bas da radi quad.

Posle koliko bi istezanja trebalo da prodje to 'skripanje' i jel mogu da se povredim ako se istezem na hladno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Jul 16, 2013, 10:02:10 pre podne »

Nisam, iz ZR sam. Potrebno je d se baviš bolenom i biće ok. Dobićeš savete ovde, potrebno je da radiš vežbe, da sepridržavaš saveta i koleno će biti bolje....
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #43 poslato: Jul 14, 2013, 02:47:13 posle podne »

moracu da budem strpljiva, mada ovo traje preko dva meseca, nema mi druge
ti nisi iz beograda?
hvala ti mnogo!!
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Jul 14, 2013, 12:40:34 posle podne »

Problem koji imaš je bolni sindrom čašice (PFPS).
kad sediš treba da držiš noge ispravljene, ne savijene u kolenima - uvek! moraš izbegavati čučanja, klečanja. Stepenice izbegavaj.
Potrebno je da jačaš medijalnu glavu (vastus)mišića kvadricepsa + istezanje kvadricepsa posle treninga. Problem je nestabilnost čašice i iritacija hrskavice...
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #41 poslato: Jul 13, 2013, 10:58:53 posle podne »

boli me gotovo uvek? ali ubedljivo najvise prilikom sedanja i ustajanja sa stolice kreveta itd, razumes vec
cak recimo dok lezim na neki nacin je dovoljno da napravim neku tenziju u nozi i da mogu da osetim taj bol, blaze nego kad ustajem/sedam
ne treniram vec neko duze vreme, sigurno preko mesec dana

hvala ti sto imas strpljenja
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Jul 13, 2013, 10:52:20 posle podne »

Pri kojim pokretima se javlja bol?  da li radiš neke treninge?
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #39 poslato: Jul 13, 2013, 07:31:40 posle podne »

pedja, moram da priznam da nisam bila bas redovna sa savetima koje si mi dao
bila sam u katastrofalnom haosu, menjanje stana i jos brdo drugih stvari, nisam ni trenirala od kad sam ti pisala poslednjeg puta

ovaj bol je neverovatan :/
stalno mu se smenjuje intenzitet, nekad gotovo prestane, nekad se vrlo intezivira a uopste ne mogu da shvatim od cega to zavisi :(

boli me unutrasnje jastuce


ovaj medialis obliqus, otprilike bas tu gde su stavili strelicu za ime

da li i dalje mislis da je u pitanju ona stvar koju si mi prethodno napisao?
nekako imam osecaj da ovo ima veze samo sa misicem, pojma nemam, ocajna sam...
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Jun 17, 2013, 07:58:11 posle podne »

Nastavi da radiš kao prethodnih dana, treba da odmaraš kolena još dve nedelje da se hrskavice čašice odmore... Radi vežbe za kvad, istezanja...
Javi kako ide...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #37 poslato: Jun 17, 2013, 04:19:52 posle podne »

Pedja danas su mi noge ok, prosla je upala, kada ispravljam i savijam nogu ne osecam vise taj bol koji lici na 'ukljestavanje zivca', mogu da hodam normalno, ne znam do cega je bilo, da li sam preterao sa cucnjem ili je upala, ali sada je ok. Pocetni problem zbog kojeg sam i usao u temu je bilo 'skripanje' kolena, ali izgleda da je to stvarno bilo skripanje quada. Nisam smeo pod jakom upalom da nastavim istezanje, ali od onog istezanja ranije cini mi se da je 'skripanje' znatno manje. Redje ga cujem. Kako da nastavim dalje, da li jos da se istezem do potpunog prekida i da li da cucanj izbegavam jos uvek, a da radim leg extension i press, sa manjim tezinama? Zagrevanje biciklo?

Mada puckaju malo kolena kada radim mountain climbers u mestu...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.