TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397152 Teme od strane 25044 Članovi Poslednji član: KiaraMcKil

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 24, 2024, 10:22:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KOLENO :(  (Pročitano 13993 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1525

« Odgovor #81 poslato: Jul 26, 2013, 10:48:33 posle podne »

Aha razumeo, samo ja kad sam za kompom ili ucim, a to je dosta sati dnevno drzim noge bas tako skroz ispravne u kolenu i podignute uvis posto ispred mene stoji manja stolicica na koju stavim noge, jedino nisu rotirane ka spolja, jel smem to tako ili da budu blago savijene kad sedim. Ok upamtio sutra cu prvo ove vezbe pa istezanje, poz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #80 poslato: Jul 26, 2013, 10:45:16 posle podne »

Pedja nisam te razumeo ??? Ovaj deo
Citat
za početak 5dana:
-noga ispravljena u kolenu, sedeći, stopalo rotirano spolja, zadržaj 20-25sec. Ponoviša drugom nogom, i uradiš 3serije sa 1min pauze.

Znaci zagrejem se trckanjem i bodyweight cucnjem 3x10, zatim uradim ono sa klecanjem i prvo na laktovima pa kada budem mogao onda na ramenima, a posle te vezbe uradim ono zadrzavanje u polucucnju po 30sek i ovu tezu koju nisam razumeo?
sedeći na stolici podigneš nogu u kuku na 90°, noga prava u kolenu 180°, rotirana ka spolja na 45° - u tom položaju zadržaj 15-20sec. Uradiš isto i sa drugom nogom.
Ponoviš 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #79 poslato: Jul 26, 2013, 10:42:29 posle podne »

Dovoljno bi bilo da svakodnevno radiš vežbe za kvad koje si dobio i da se posle vežbi istežeš... To možeš raditi i 2x dnevno....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #78 poslato: Jul 26, 2013, 10:41:15 posle podne »

U zagrevanju izbaci čučnjeve. Sobzirom na stanje hrskavice koleno, moguće je da čučnjevi opterete čašicu više nego što bi trebalo....
Zagrevaj se trčkanjem...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1525

« Odgovor #77 poslato: Jul 26, 2013, 02:57:49 posle podne »

Evo sta sam upravo uradio. Zagrevanje: 3x10 bw cucanj, pauze 10-15sek izmedju serija, mountain climbers koji minut, trcanje u mestu koji minut. Osetio sam vec posle cucnja da sam zagrejan, bilo je kvrckanja, ali nije bilo ziganja i bola.

Istezanje: radio sam samo vezbu sa video klipa, izdrzao sam 2min konstantno na laktovima podizuci kukove kako bi se sto vise istegao, zbog bola u zglobu stopala i laktovima morao sam da ustanem, koju sekundu dosao sebi i opet se vratio u isti polozaj, ali je istezanje bilo slabije, spustio sam se na ledja (glavu tacnije) i izdrzao jedno minut, morao sam ustati zbog zglobova stopala. Sutra se nadam da cu izdrzati 4-5minuta.

I jel normalno da se posle toga osecam kao da sam radio quad, kao da podrhtava kad hodam i kao da imam blagu upalu.

I stvarno skripi casica bas u kolenu, nije misic kao sto sam mislio. Ispravim nogu skoro skroz i onda prstom pipkam i kako je pomerim osetim skripanje. strasan osecaj, ne boli uopste, ali jako je neprijatno, nadam se da ce proci.
« Poslednja izmena: Jul 26, 2013, 03:52:38 posle podne od strane R1 » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1525

« Odgovor #76 poslato: Jul 26, 2013, 02:35:39 posle podne »

Pedja nisam te razumeo ??? Ovaj deo
Citat
za početak 5dana:
-noga ispravljena u kolenu, sedeći, stopalo rotirano spolja, zadržaj 20-25sec. Ponoviša drugom nogom, i uradiš 3serije sa 1min pauze.

Znaci zagrejem se trckanjem i bodyweight cucnjem 3x10, zatim uradim ono sa klecanjem i prvo na laktovima pa kada budem mogao onda na ramenima, a posle te vezbe uradim ono zadrzavanje u polucucnju po 30sek i ovu tezu koju nisam razumeo?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #75 poslato: Jul 26, 2013, 02:23:18 posle podne »

Od suplementacije za zglobove možete uzeti animal flex ili nodol tablete....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #74 poslato: Jul 26, 2013, 02:22:08 posle podne »

Samo radi istezanja i vežbe i to će se popraviti. Posle dajemo i vežbe u teretani...
Javi kako ide....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #73 poslato: Jul 26, 2013, 02:20:45 posle podne »

Malo sam se glupo izrazio sa zakljucavanjem, uglavnom kad nogu ispravim maksimalno, kao kad hoces da kontrahujes quad. Ovako nekako, sto ga jace kontrahujem cujem skripanje, ali ne uvek nego nekad. Istezanje radim ovo na laktovima je na 3:50

http://www.youtube.com/watch?v=ZEFbRJpP8WE

Ja sam jos pokusao da legnem skroz na ledja, i mogu, osetim zatezanje, ali dosta jace nego na laktovima. Kad sam na laktovima dosta je slabije, bio sam u polozaju 1.5-2min.
škripanje je od pritiska čašice na butnu kost, zbog zategnutog kvadricepsa. Koliko ti kvad skraćen vidiš kad probaš da radiš istezanja...  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #72 poslato: Jul 26, 2013, 02:19:11 posle podne »

Malo sam se glupo izrazio sa zakljucavanjem, uglavnom kad nogu ispravim maksimalno, kao kad hoces da kontrahujes quad. Ovako nekako, sto ga jace kontrahujem cujem skripanje, ali ne uvek nego nekad. Istezanje radim ovo na laktovima je na 3:50

http://www.youtube.com/watch?v=ZEFbRJpP8WE

Ja sam jos pokusao da legnem skroz na ledja, i mogu, osetim zatezanje, ali dosta jace nego na laktovima. Kad sam na laktovima dosta je slabije, bio sam u polozaju 1.5-2min.
kreni da radiš vežbe svakodnevno

za početak 5dana:
-noga ispravljena u kolenu, sedeći, stopalo rotirano spolja, zadržaj 20-25sec. Ponoviša drugom nogom, i uradiš 3serije sa 1min pauze.
- Stojeći, noge u spoljnoj rotaciji (V), razmaknute u širini kukova, napraviš polučučanj, zadržaj 30sec. Pauza 1min, pa 3ponavljanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #71 poslato: Jul 26, 2013, 02:17:38 posle podne »

Istezanje kvadricepsa sam radio stojeci, sa zadrzavanjem oko 10 sec. U teretanu ne idem, ali ako ima vezbi koje bi pomogle isao bih
vežbe možeš raditi prvo bez opterećenja, a kasnije i u tererani.
za početak 5dana:
-noga ispravljena u kolenu, sedeći, stopalo rotirano spolja, zadržaj 20-25sec. Ponoviša drugom nogom, i uradiš 3serije sa 1min pauze.
- Stojeći, noge u spoljnoj rotaciji (V), razmaknute u širini kukova, napraviš polučučanj, zadržaj 30sec. Pauza 1min, pa 3ponavljanja...


Posle vežbi istezanje. Javi kako ide....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #70 poslato: Jul 26, 2013, 02:11:37 posle podne »

Ok je stojeći kvadriceps, ali je bolje iz klečeć položaja sedanje na potkolenice i spuštanje ramena na podlogu... Ova vežba je u početku teška ali je efekat odličan. Možeš raditi na laktovima prvih par puta...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #69 poslato: Jul 26, 2013, 02:10:37 posle podne »

Istezanje kvadricepsa sam radio stojeci, sa zadrzavanjem oko 10 sec. U teretanu ne idem, ali ako ima vezbi koje bi pomogle isao bih
istezanje treba da radiš sa zadržavanjem 45-60sec, zatim pomeriš za 2-3cm(pojačaš), pa opet zadržaj 45sec u novom položaju, pa zategneš još malo... Ukupno 3-5min istezanje.
Sačuvana
djoler
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #68 poslato: Jul 25, 2013, 04:51:09 posle podne »

Istezanje kvadricepsa sam radio stojeci, sa zadrzavanjem oko 10 sec. U teretanu ne idem, ali ako ima vezbi koje bi pomogle isao bih
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1525

« Odgovor #67 poslato: Jul 25, 2013, 03:27:28 posle podne »

Malo sam se glupo izrazio sa zakljucavanjem, uglavnom kad nogu ispravim maksimalno, kao kad hoces da kontrahujes quad. Ovako nekako, sto ga jace kontrahujem cujem skripanje, ali ne uvek nego nekad. Istezanje radim ovo na laktovima je na 3:50

http://www.youtube.com/watch?v=ZEFbRJpP8WE

Ja sam jos pokusao da legnem skroz na ledja, i mogu, osetim zatezanje, ali dosta jace nego na laktovima. Kad sam na laktovima dosta je slabije, bio sam u polozaju 1.5-2min.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.277 sekundi sa 18 upita.