TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:43:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Креатин-помоћ  (Pročitano 4073 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: April 14, 2013, 06:36:15 posle podne »

Dobra tema, zanima me koji kreatin je dobar da se uzme, idem u teretanu vec 4 meseca evo sad ce 5-ti i zanima me sta bi moglo da se pije za masu. Imam 197cm i 88kg. Jedem, ali slabo se gojim, dosta se trosim, odem ujutru na trcanje pa skola pa posle skole odem uvece u teretanu. Jednostavno tim trcanjem i teretanom izbacujem svu onu negativnu energiju koju imam iz sebe. Hvala pozdrav. Btw Izvini sto sam ti se ubacio ovako u temu.

Moraš povećati kaloirijski unos da bi se ugojio - kvalitetni složeni ugljeni hidrati, nemasni protein, zdrave masnoće...

Suplementi su samo dodatak celoj priči, ja bih savetovala najpre protein (bilo koji čist protein surutke ili whey, npr Dymatize Elite whey, Scitec 100% whey), a kreatin monohidrat možeš u dodatku - npr Dymatize, Scitec...
i neki multivitamin, poput Daily formule ili Natrol energizer - kao dopuna vitaminima i mineralima.

To je nešto osnovno od suplementacije, ali kao što rekoh moraš da povećaš unos kvalitetne hrane. Nemoj previše da forsiraš trčanje ako radiš ozbiljno na masi.
Sačuvana
radulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #19 poslato: April 12, 2013, 02:05:44 posle podne »

Па да, због тога сам се ја и одлучио да кренем прво са креатином(а касније додам и Whey).
Ма нема на чему. :)
Sačuvana
Vlajcu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #18 poslato: April 12, 2013, 02:00:37 posle podne »

Тренирам 5 дана у недељи, то ти је 50г. и још два дана паузе, 10г., свеукупно недељно 60г. Пошто је паковање од 500г., трајаће ми мало јаче од 8 недеља.  :)

Pa dobro, 2 meseca, to je vrh, imas vremena da ustedis za sledecu kupovinu. Inace hvala
Sačuvana
radulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #17 poslato: April 12, 2013, 01:55:19 posle podne »

Тренирам 5 дана у недељи, то ти је 50г. и још два дана паузе, 10г., свеукупно недељно 60г. Пошто је паковање од 500г., трајаће ми мало јаче од 8 недеља.  :)
Sačuvana
Vlajcu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #16 poslato: April 12, 2013, 01:49:50 posle podne »

Ма опуштено, од вишка савета глава не боли.  :D Ја сам се одлучио да узмем http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY306-Creatine-monohydrate-micronised.html и да га пијем како ми је Ален већ рекао, 5г. пре и 5г. после тренинга са теговима, а данима када не тренирам као што рече Горана, 5г. ујутру. :)

I koliko ti traje kad ga pijes tako 2 puta u danima kad treniras a 1 u danima kada ne treniras?!
Sačuvana
radulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #15 poslato: April 12, 2013, 01:36:32 posle podne »

Ма опуштено, од вишка савета глава не боли.  :D Ја сам се одлучио да узмем http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY306-Creatine-monohydrate-micronised.html и да га пијем како ми је Ален већ рекао, 5г. пре и 5г. после тренинга са теговима, а данима када не тренирам као што рече Горана, 5г. ујутру. :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #14 poslato: April 12, 2013, 01:27:22 posle podne »

Jedem, ali slabo se gojim, dosta se trosim ...

Onda jedi vise. Za pocetak uzmi malo pakovanje monohidrata, koristi ga kako pise na kutiji pa ako si zadovoljan onda nastavi s njim. Ako se jave stomacni ili probavni problemi predji na naprednije vrste kreatina.
Sačuvana
Vlajcu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #13 poslato: April 12, 2013, 01:03:24 posle podne »

Dobra tema, zanima me koji kreatin je dobar da se uzme, idem u teretanu vec 4 meseca evo sad ce 5-ti i zanima me sta bi moglo da se pije za masu. Imam 197cm i 88kg. Jedem, ali slabo se gojim, dosta se trosim, odem ujutru na trcanje pa skola pa posle skole odem uvece u teretanu. Jednostavno tim trcanjem i teretanom izbacujem svu onu negativnu energiju koju imam iz sebe. Hvala pozdrav. Btw Izvini sto sam ti se ubacio ovako u temu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: April 12, 2013, 12:07:37 posle podne »

Nije obavezno da se napravi pauza ako se koristi u preporucenim dozama, ali ja mislim da treba napraviti 2 nedelje, posle mesec, dva.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: April 12, 2013, 11:15:26 pre podne »

Posle par meseci korišćenja, može kao što si napisao do leta , i onda pauza bar 1 mesec
Sačuvana
radulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #10 poslato: April 12, 2013, 10:50:13 pre podne »

Исxрана мени није проблем, бар ја тако мислим.:-D  Xраним се умерено(имам 193цм. и тежак сам 90кг., имам 7,7% масти), лети једем light храну јер ми више одговара. Проблем ми је само финансијски да испратим све то, па сам због тога прво планирао да кренем са креатином(капирам да креатин и протеини нису исто и да су то две различите супстанце и да обављају различите "послове".) Креатин је реално јефтинији и дуже би ми трајао, а чим будем скупио паре за Whey, убацујем и њега.
После колико времена треба да направим паузу са креатином и колика та пауза треба да буде?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: April 12, 2013, 09:36:44 pre podne »

Планирао сам да пијем креатин све до летње паузе(то је неких 2-3 паковања од по 300г) и за време те летње паузе, када немам кошаркашких обавеза, порадим још мало на себи и да добијем додатну мишићну масу убацивањем Whey протеина уместо креатина(наравно уз наставак вежбања) и тако уђем физички још спремнији у припремни период, касније сезону. :) Да ли је то добар потез?
У данима када не тренирам је л`, ујутру пијем 5г или 10г?

whey ti je svakako dobar potez, i ne moraš čekati leto... ali samo da ne shvatiš pogrešno neke stvari, mišićnu masu nećeš dobiti od whey-a  - mišićnu masu ćeš dobiti ako uklopiš celu priču - visokoproteinska i visokokalorična ishrana (kvalitetni ugljeni hidrati, proteini , masti) , trening sa opterećenjem, a whey je tu samo da ti pomogne posle treninga i eventualno još jednom u toku dana - oporavak, brza apsorpcija, dodatni unos proteina.

Ja , npr, pijem whey tokom cele godine, a ne radim na masi. Čisto da ne pobrkaš stvari :)

Tokom leta - malo je teže jesti veliku količinu hrane zbog visokih temperatura... možda to nije tvoj slučaj ali imaj i to u vidu - da leto nije baš najsjajnije doba za nabacivanje mase
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: April 11, 2013, 11:35:59 posle podne »

U danima kada ne treniras, ujutru ide 5 g.

Sto se tice ostalog, whey je nesto bazicno od suplemenata, kreatin takodje. Zasto ih ne koristis u kombinaciji nego jedan zamenjujes drugim? Oni svakako nemaju istu funkciju i ne iskljucuju jedan drugog, a u kombinaciji su vise nego pozeljni. I jos nesto, savetujem da povremeno napravis  pauzu sa kreatinom.
Sačuvana
radulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #7 poslato: April 11, 2013, 08:09:52 posle podne »

Планирао сам да пијем креатин све до летње паузе(то је неких 2-3 паковања од по 300г) и за време те летње паузе, када немам кошаркашких обавеза, порадим још мало на себи и да добијем додатну мишићну масу убацивањем Whey протеина уместо креатина(наравно уз наставак вежбања) и тако уђем физички још спремнији у припремни период, касније сезону. :) Да ли је то добар потез?
У данима када не тренирам је л`, ујутру пијем 5г или 10г?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: April 11, 2013, 08:45:45 pre podne »

Što se tiče kreatina, ljudi su zadovoljni sa Twinlabom, takoĂ°e topla preporuka za Dymatize i Labradu :)

whey protein bi bilo dobro da ubaciš što pre, jer whey je najprioritetniji od suplemenata - brza dostava amino kiselina u krvotok nakon treninga, što znači i brži oporavak - a to je od velike važnosti svakom sportisti.

Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.