TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:44:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koriscenje proteina  (Pročitano 39515 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #49 poslato: Jun 23, 2014, 07:50:07 pre podne »

Ta vrsta treninga ce poboljsati kondiciju i izdrzljivost.Vodi racuna o kalorijskom unosu u toku dana da ne udjes u katabolizam ,jer moze doci do gubitka misicne mase.
Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #48 poslato: Jun 20, 2014, 09:14:35 pre podne »

Ja sam za ta četri dana planirala jutarnje trčanje (sprintevi cca 10x100m), posle podne čučnjevi, iskoraci, zgibovi (polu-zgibovi  :) ), trbušnjaci, propadnja, step up i sl. što je dostupno na trim stazi).
U toku dana će biti i dugih šetnji, pa i malo basketa, sve bez nekog posebnog intenziteta.
Nažalost, Nitron nisu imali na B.brdu neću stići da ga uzmem za put, ali ishrana će biti ok, a i odmora i sna će biti dosta.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #47 poslato: Jun 19, 2014, 07:34:55 posle podne »

I obavezno trening sa opterecenjem !
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #46 poslato: Jun 19, 2014, 04:38:14 posle podne »

brzi hod.... lagani džoging... treba da imaš osećaj da možeš da pričaš u isto vreme, znojiš se ali ne ostaješ bez daha.... i tako što duže, treba da ti prija... da osećaš napor srednji ali da ti prija i da bi taj intenzitet mogla da održiš bar jedno 2 sata...

jel sad jasnije? :)   to je okvirna procena, subjektivni osećaj, u aerobnoj zoni....  naravno uz korišćenje pulsmetra je daleko sve bolje i preciznije
Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #45 poslato: Jun 19, 2014, 09:27:29 pre podne »

Nisam baš sve stručne pojmove razumela  :D, ali generalno shvatam poentu, baš to mi se i dešava, ali računam da je bolje da radim nešto (tj ono što volim) nego ništa. Očigledno je da idem linijom manjeg otpora i da je potrebno da se više potrudim oko treninga.
Sad idem van grada na četri dana, biću smeštena neposredno pored trim staze (planirano), ali sad više ne znam da li uopšte da radim nešto ili da samo šetam.   :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #44 poslato: Jun 18, 2014, 07:44:43 posle podne »

Trening sa opterecenjem u zoni hipertofije u kombinaciji sa kardio treningom daje najbolje rezultate.Samo kombinacija kardio treninga(obicno se rade u pogresnim zonama) dovode do gubitka telesne tezine ali i previse gubitka misicne mase .Preporuka je da pocnes da radis trening sa opterecenjem.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #43 poslato: Jun 13, 2014, 06:37:27 posle podne »

nema potrebe da se izvinjavaš, uvek je bolje kad daš što više informacija :)  slobodno nam javi kako ide, kako napreduješ i ako ima pitanja tu smo!
Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #42 poslato: Jun 13, 2014, 06:17:23 posle podne »

Odlično, hvala na brzim odgovorima i izvinjavam se ako sam bila preopširna. Ako rezultati izostanu javiću se u nekoj drugoj temi ili probati teretanu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #41 poslato: Jun 13, 2014, 03:34:44 posle podne »

Ok, gledaj da u tom dorucku uneses kvalitetne ugljene hidrate - npr crni hleb, ovsene... i bar neki protein / jaja, whey protein...  ne kazu za dzabe da je dorucak najvazniji obrok u toku dana :)

opet stojim iza toga da ti za taj zategnuti izgled koji zelis treba teretana, nemam nista protiv trcanja i plivanja - i sama obozavam kardio i plivanje sam trenirala godinama.... ali rad sa opterecenjem je zakon za figuru :)  tako da razmisli o tome jos jednom...

tecne amino su odlicne, pre i posle treninga, jedina mana im je sto su skupe... tako da ako si to zamislila ok je, nema nista lose u tome.... racunaj bar jedno 2 supene kasike posle treninga, pre treninga 1 ili 2 isto....

Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #40 poslato: Jun 13, 2014, 09:36:01 pre podne »

Hvala na savetu. Mislim da ću ipak sačekati sa teretanom, iskreno nikada nisam ni išla do sada, ali do jeseni ću ipak vežbati na otvorenom i iskoristiti svež vazduh, pa ako i dalje ne bude rezultata možda ću krenuti kada krenu kiše i hladno vreme.

Što se suplemenata tiče najiskreniije sam se nadala da bih možda mogla da koristim tečne amino kiseline, samo zbog praktičnosti pakovanja i upotrebe...

Ove preporuke nisam probala, pa ukoliko se baš ne savetuju tečne amino kiseline probaću neki od ponuđenih.

Ishrana je generalno: tunjevina/jaja/sir posle treninga (tada sam koristila i Nitro), ručak meso (ne samo pileće), povrće (i krompir), salata, doručak je ustvari najlošiji, ali budu tu i ovsene pahuljice, mleko,  jaja, pa čak i meso ili sir + povrće.
Kada baš ne stižem da doručkujem kako treba uzmem neku glupost i u pekari i tada uzmem i protein, ako sam vežbala veče pre.
Mlečne proizvode i pirinač koristim najmanje u ishrani, pretpostavljam da grešim, ali...
I ovo što sam navela ne poštujem baš 100%, jer jednostavno ne stižem...

Još jedna stvar, krećem sa jutarnjim plivanjem (pre doručka) tako da će se treninzi preko leta svesti samo na trčanje napolju uz vežbice i plivanje (30-45min srednjim, umerenim intenzitetom). 

* Užine su između, ili isto što i za doručak, ili voće, koštunjavo voće...
« Poslednja izmena: Jun 13, 2014, 09:41:45 pre podne od strane Grace » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #39 poslato: Jun 12, 2014, 03:39:16 posle podne »

ja bih ti najiskrenije savetovala da naĂ°eš dobrog instruktora - trenera i da kreneš u teretanu da radiš prave treninge sa opterećenjem.  Ne samo da je najbolji način da se zategneš i da oblikuješ telo već i najbolji način za skidanje masnih naslaga...

nitro gold pro se malo teže rastvara, zbog kazeina (mlečnog proteina) koji sadrži, on je malo peskast, to znam... ali naravno ako ti ne prija treba probati sa nekim drugim... da li si probala možda Dymatize elite whey ili Scitec 100% whey protein professional?   oba imaju dodatak digestivnih enzima u sebi i čist je whey u pitanju tako da ne bi trebalo da imaš problema sa varenjem.

to što kažeš za ishranu da je korektna, šta to podrazumeva?  pitam, jer postoji razlog što ne izgledaš kako bi želela... a suplementacija je tek mali procenat u celoj priči... zato moramo imati uvid u sve ostalo
Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #38 poslato: Jun 11, 2014, 09:56:59 posle podne »

MO: Visina 173cm/ težina varira 58-62, sa njom i obim struka i to do +10cm. Drugim rečima sve to što dobijem na kilaži ode u stomak.
Pila sam Nitro sa mlekom par puta, ali uglavnom sam mešala sa toplom vodom i iskreno jedva sam ga rastvarala.
Teretanu ne volim, mada radim dosta sa tegovima ili sopstvenom težinom i nisam samo na cardiu ako na to misliš. Npr ako odem na trčanje radim i zgibove i sl, uz ove kućne spravice sklekove, čučnjeve i iskorake svih vrsta i sl. Daleko sam od profesionalca da se razumemo, ja ne brojim serije, nemam poseban plan za treninge, i insanity i p90x nisam radila po njihovom programu već kako mi šta zatreba ili u tom trenutku odgovara izbegavajući čiste cardio treninge kakve naročito insanity ima.
Dušane: Ako imam mišiće oni su skroz opušteni tako da je ocrtavanje nedostižni san, tj mlitavo telo uz sve muke, što se toliko ne vidi u garderobi, ali zato u kupaćem kao da nikad vežbala nisam i kako ja to obično kažem - kao "pampur na čačkalicama"  :-[

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #37 poslato: Jun 11, 2014, 07:40:23 posle podne »

Iskreno,iako ne ideš u teretanu,pored trčanja,stepera i insanity-a,čudno mi je što nemaš mišića... U kom smislu ih nemaš?
Ne ocrtavaju se ili bukvalno osetiš da ih ne poseduješ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Jun 11, 2014, 06:20:27 posle podne »

ćaos!
koliko si visoka i teška?  

da li možda planiraš da kreneš u teretanu? trening sa tegovima je najbolje rešenje za zategnute i vitke mišiće...


jesi li nitro gold pro pila sa vodom ili sa mlekom?
Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #35 poslato: Jun 11, 2014, 03:01:14 posle podne »

Pozdrav svima,

Rekreativac sam, vežbam nekoliko puta nedeljno do svakodnevno različit tip treninga (nekad samo trčanje napolju, ili vežbe tipa insanity/p90x, neke po sopstvenom izboru sa bućicama + steper, traka za trcanje, vijača).
Koristila sam Nitro gold pro (pakovanje 500gr), ali mi ne prija (nadutost), B kompleks, Q10 i omega.
Uz to odmah po prestanku uzimanja (nitro) sav volumen koji sam uz njega dobila nestao je i izgledam kao neko ko se ničim u životu ne bavi osim sedenja i gladovanja (ovo znači tanke ruke i noge bez mišića + salo na stomaku).
Znam da ćete pitati za ishranu, pa odmah da odgovorim da je korektna za rekreativca, ne pravim neke banalne greške osim puno šećera uz kafu, što sam smanjila na cca 80-120gr dnevno.  ::)
Sad ne znam koje suplemente da uzmem, pa bih molila za savet.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 19 upita.