TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 10:19:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skidanje kilograma :-)))  (Pročitano 11842 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Maj 19, 2013, 09:36:54 posle podne »

Nije komplikovano,to je jedini nacin da svoj trening radis u pravim zonama koji ce dati konkretne rezultate a sve ostalo je improvozacija i lutanje.
Sačuvana
MMAkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #18 poslato: Maj 19, 2013, 05:26:18 posle podne »

S obzirom da se ozbiljno bavis sportom to zahteva malo ozbiljniju funkcionalnu dijagnostiku,d a znas tacnu vrednost bazalnog metabolizma,da uz pomoc pulsmetra pratis potrosnju kalorija na svim treninzim,da znas vrednost VO2 max i sve cetri zone kardio treninga za tebe i tek onda dizajnirati ishranu.Moras biti u deficit kalorijskom ali dozirano I ne vise od 500cal dnevno.


:O
Uh, ovo mi je već malo komplikovano...:/
Sačuvana
MMAkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #17 poslato: Maj 19, 2013, 05:25:52 posle podne »

nemoj se ustručavati da postaviš pitanje ako ih ima još, zato smo tu :)

:-)))) Važiiii
Sačuvana
MMAkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #16 poslato: Maj 19, 2013, 05:25:12 posle podne »


P.S. Za Dr Goranu bih imala još jedno pitanje u vezi tzv. 'stiropova', 'hleb' od pirinča, koliko je zdrav, tj.da li uopšte mogu to da koristim umesto hleba? Ja toga pojedem možda 2 na dan, nekad ni jedan, kako kad, ako mi zatreba. Rečeno mi je da ima visok glikemijski indeks, da je navodno gori od belog šećera...

Mislis na pirincane galete? Jeste, imaju visok glikemijski indeks, nisu bas preporucljive, ali, mozes ih povremeno uzeti, kao do sada.



Da, da, na njih. Dobro, hvala :-)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: Maj 16, 2013, 11:35:48 posle podne »

S obzirom da se ozbiljno bavis sportom to zahteva malo ozbiljniju funkcionalnu dijagnostiku,d a znas tacnu vrednost bazalnog metabolizma,da uz pomoc pulsmetra pratis potrosnju kalorija na svim treninzim,da znas vrednost VO2 max i sve cetri zone kardio treninga za tebe i tek onda dizajnirati ishranu.Moras biti u deficit kalorijskom ali dozirano I ne vise od 500cal dnevno.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Maj 16, 2013, 10:28:42 posle podne »


P.S. Za Dr Goranu bih imala još jedno pitanje u vezi tzv. 'stiropova', 'hleb' od pirinča, koliko je zdrav, tj.da li uopšte mogu to da koristim umesto hleba? Ja toga pojedem možda 2 na dan, nekad ni jedan, kako kad, ako mi zatreba. Rečeno mi je da ima visok glikemijski indeks, da je navodno gori od belog šećera...

Mislis na pirincane galete? Jeste, imaju visok glikemijski indeks, nisu bas preporucljive, ali, mozes ih povremeno uzeti, kao do sada.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Maj 16, 2013, 02:16:46 posle podne »

nemoj se ustručavati da postaviš pitanje ako ih ima još, zato smo tu :)
Sačuvana
MMAkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #12 poslato: Maj 15, 2013, 07:12:06 posle podne »

U vezi suplementacije - može sve zajedno da se koristi. 

To bi izgledalo otprilike ovako - vitamine i minerale (1 tabletu) piješ svaki dan, najbolje uz doručak
Omega 3 bi bilo dobro 2 puta dnevno uz bilo koji obrok, npr ujutru i uveče

Whey protein posle svakog treninga, bilo da je mma ili teretana, sa vodom i zajedno sa njim glutamin, bar jedno 10 g (dve kafene kašičice odokativno)

Što se tiče sagorevača, možda da sačekaš još malo, bar mesec dana.  Kada doĂ°e do zastoja, ako doĂ°e, onda ubaciti sagorevače.

Za sada bih ti preporučila da jedeš grejp i limun (najlakše da iscediš u vodu)  i da piješ zeleni čaj pre treninga.

Odlično :-D

Za sad je to to valjda od pitanja.

Hvaaaaalaaa, divni steee ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Maj 15, 2013, 05:59:05 posle podne »

U vezi suplementacije - može sve zajedno da se koristi. 

To bi izgledalo otprilike ovako - vitamine i minerale (1 tabletu) piješ svaki dan, najbolje uz doručak
Omega 3 bi bilo dobro 2 puta dnevno uz bilo koji obrok, npr ujutru i uveče

Whey protein posle svakog treninga, bilo da je mma ili teretana, sa vodom i zajedno sa njim glutamin, bar jedno 10 g (dve kafene kašičice odokativno)

Što se tiče sagorevača, možda da sačekaš još malo, bar mesec dana.  Kada doĂ°e do zastoja, ako doĂ°e, onda ubaciti sagorevače.

Za sada bih ti preporučila da jedeš grejp i limun (najlakše da iscediš u vodu)  i da piješ zeleni čaj pre treninga.
Sačuvana
MMAkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #10 poslato: Maj 15, 2013, 03:58:15 posle podne »

program je vrlo "ambiciozan", za njega moraš biti veoma spremna, u smislu, da već imaš neki staž u teretani, da si imala uvodne treninge... jer ovo program za početnika nije.  Nadam se da imaš nekoga ko je pored tebe, da vidi kako radiš jer je i to jako bitno. 
Što se tiče zadnjice i butina (znam kako je to kod nas žena) - slobodno možeš da radiš trening sa otperećenjem, ali ono što će imati najviše uticaja na njihovo stanjivanje je dijeta , tj korigovana ishrana. Možda će ti kilogrami u početku "spadati" sa stomaka, ruku a noge će ostati netaknute. Ne mora da znači, ali čisto da se ne obeshrabriš.  Aerobni trening, pogotovo eliptika, bajs, hod uzbrdo - "stanjuje" noge...

najvažnije u ovom momentu je da ishrana bude sreĂ°ena, jer ti treninge imaš i problem je gotovo sigurno bio u njoj.

Drago mi je što si voljna da radiš i da menjaš način ishrane. Samo napred

Hmmm, nisam baš imala uvodne treninge, kontala sam da mogu da radim taj program jer sam već u treningu u MMA 9 meseci. Idem polako, radim sa malim opterećenjima i dodajem po 5 kg, ili ni ne dodam.
Da, imam druga koji već 4 godine ide u teretanu, i zna kako se vežbe rade, ali zaista zna, to ga zanima i puno se informiše (živim u malo mestu gde nema trenera u teretani).

Da, definitivno je problem u ishrani.

Jeste, i ranije kad sam mršavila, noge sporije mnogo idu.

Zanimala bi me i suplementacija, jer imam u planu da je koristim čim pre budem mogla da priuštim. Već ste rekli whey protein (surutka), omega 3 riblje ulje, vitamine i minerale, i glutamin u mom slučaju za oporavak. To bih sve zajedno trebala da koristim? I da li bih uz to mogla i sagorevače masti možda? Da li mi je uopšte potreban?

Jesam voljna jer mi je već dosta lenjosti, odustajanja i kilaže. Trening mi je već ušao u krv, i užasno se osećam kad ne treniram ;D

Hvala i Vama Mighty na odgovorima :-)

P.S. Za Dr Goranu bih imala još jedno pitanje u vezi tzv. 'stiropova', 'hleb' od pirinča, koliko je zdrav, tj.da li uopšte mogu to da koristim umesto hleba? Ja toga pojedem možda 2 na dan, nekad ni jedan, kako kad, ako mi zatreba. Rečeno mi je da ima visok glikemijski indeks, da je navodno gori od belog šećera...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Maj 15, 2013, 01:45:38 posle podne »

program je vrlo "ambiciozan", za njega moraš biti veoma spremna, u smislu, da već imaš neki staž u teretani, da si imala uvodne treninge... jer ovo program za početnika nije.  Nadam se da imaš nekoga ko je pored tebe, da vidi kako radiš jer je i to jako bitno. 
Što se tiče zadnjice i butina (znam kako je to kod nas žena) - slobodno možeš da radiš trening sa otperećenjem, ali ono što će imati najviše uticaja na njihovo stanjivanje je dijeta , tj korigovana ishrana. Možda će ti kilogrami u početku "spadati" sa stomaka, ruku a noge će ostati netaknute. Ne mora da znači, ali čisto da se ne obeshrabriš.  Aerobni trening, pogotovo eliptika, bajs, hod uzbrdo - "stanjuje" noge...

najvažnije u ovom momentu je da ishrana bude sreĂ°ena, jer ti treninge imaš i problem je gotovo sigurno bio u njoj.

Drago mi je što si voljna da radiš i da menjaš način ishrane. Samo napred
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Maj 15, 2013, 07:15:36 pre podne »

Izbegavaj u pocetku ako vec nisi sigurna, ali, da znas, svi ponekad ubace ponesto slatko, to je normalno - ako se ostalih dana hranis i treniras kako treba nece biti problema.

Nes je ok, ne znam koliko sladis ali moze i secer da dodje u obzir ako je to sasvim malo, ne mora stalno da bude zasladjivac.

Drago mi je da smo pomogli! :-)

Tu smo, sta god da zatreba.
Sačuvana
MMAkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #7 poslato: Maj 15, 2013, 12:54:06 pre podne »

Dobro je da ces to sada promeniti i krenuti da radis kako treba. Videces kako ce ici lakse.

Znas kako, neko sebi odredi ceo dan, neko samo obrok. Za pocetak, dok malo ne udjes u fazon, mozes povremeno ubaciti poneki takav obrok, naravno, pod uslovom da ces to sutradan istrositi na treningu.

I, sad sam se setila, ne znam da li je Mighty napisala, zeleni caj je jako dobar za detoksikaciju organizma i sagorevanje masnih naslaga,  u sklopu cele price, pa nije lose da i njega ubacis.

Ne bih se ja igrala sa cheat meal-om ipak, nikad ne znam kakav me treninga čeka u sali.

Mislim da nije napisala, ali već ga pijem :-)

Nes kafa nadam se da je ok, ne 3u1 ni 2u1, nego pravi nes... Pravim sa mlekom i zaslaĂ°ivačem.

Hvala još jednom, mnogo mi znači, konačno sad znam da radim kako treba, bila sam mnogo zbunjena. :-)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Maj 14, 2013, 11:41:33 posle podne »

Dobro je da ces to sada promeniti i krenuti da radis kako treba. Videces kako ce ici lakse.

Znas kako, neko sebi odredi ceo dan, neko samo obrok. Za pocetak, dok malo ne udjes u fazon, mozes povremeno ubaciti poneki takav obrok, naravno, pod uslovom da ces to sutradan istrositi na treningu.

I, sad sam se setila, ne znam da li je Mighty napisala, zeleni caj je jako dobar za detoksikaciju organizma i sagorevanje masnih naslaga,  u sklopu cele price, pa nije lose da i njega ubacis.
Sačuvana
MMAkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #5 poslato: Maj 14, 2013, 11:34:28 posle podne »

Evo i ja da se oglasim, mada, nemam mnogo sta da dodam, Monika je napisala tih par stvari na koje bi valjalo obratiti paznju i slazem se tim, a ostalo je sasvim solidno. Ne znam koliko dugo si na ovom rezimu ishrane, a svakako si prethodnim dijetama usporila metabolizam, tako da treba vremena da se organizam prilagodi.

Voda je obavezna, ne samo zbog treninga, verovatno sve to znas pa se potrudi da to ispravis. Narocito je dobro ujutru, na prazan stomak, popiti dve case vode na sobnoj temperaturi ( posto nisi navikla mozes krenuti sa jednom ), tako se pokrece metabolizam i detoksikacija organizma.

Hvala Vam puno :-) Drago mi je da ne grešim mnogo.

Trudim se kao već 2 godine da budem na tom režimu, ali nikad ne istrajem. Evo trenutno neke dve nedelje da se baš pridržavam, videćemo rezultate, sad mi već polako ulazi u rutinu i mnogo mi odgovara.

Bilo mi je bitno da ne grešim sa obrokom posle treninga, jer sam ga u početku izbegavala, dok mi svi živi na treningu nisu rekli da moram da jedem :D Meni je to bilo strašno, kao ju da jedem u 12 uveče :-D Sad sam ipak malo više informisana.

Zanima me i cheat meal, cheat day? To u mom slučaju verovatno ne važi ;D ?

Ovo za vodu ću svakako uvesti, znači umesto činije za doručak prvo voda :-)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.