TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:25:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li i gde gresim :) ? Vezano za ishranu i trening...-misice :)  (Pročitano 8647 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2013, 02:13:51 posle podne »

Da li bi bilo prenatrpano uz jaja pojesti i ovsene? Za leto :D. A kupovinu whey-a, posle leta, ne znam kako bi bilo koristiti ga i sada :).

što se tiče jaja i ovsenih itekako možeš zajedno, ja npr. volim da ih kombinujem tako što napravim kajganu od 4-5 jaja i dodam šolju ovsenih u to - sve zajedno pečeš kao kajganu na tek tek malo ulja... i odgore dodam masline (meni ide super zajedno, ali ne moraš)
možeš jesti i jaja i neki pravi crni integralni hleb, ako ti ne ide sa ovsenim... ili čisto za promenu

whey možeš da piješ uvek, prvo zbog boljeg oporavka nakon treninga, drugo zbog povećanja ukupnog dnevnog unosa proteina... neće smetati definiciji, minimum ugljenih hidrata i masti
Sačuvana
Pejcha89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2013, 09:45:11 posle podne »

Aham.. Pitam, da ne bih preterao, nisam bas vican, zato i pitam :). Najbitnije na kraju :D
Sačuvana
Pejcha
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2013, 09:26:32 posle podne »

Da li bi bilo prenatrpano uz jaja pojesti i ovsene? Za leto :D. A kupovinu whey-a, posle leta, ne znam kako bi bilo koristiti ga i sada :).

Ma daj ,ja jedem 6-10 jaja svakog dana unazad mesecima pa sam ziv,zdrav i uvek prav :D
Sačuvana
Pejcha89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2013, 09:19:42 posle podne »

Da li bi bilo prenatrpano uz jaja pojesti i ovsene? Za leto :D. A kupovinu whey-a, posle leta, ne znam kako bi bilo koristiti ga i sada :).
Sačuvana
Pejcha
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2013, 09:13:27 posle podne »

Hvala na savetima. Jos nesto, samo belanca ili moze mesavina(tipa, 3 belanca, 1 zumance)? A ovsene, recimo uz jaja da pojedem nesto ovsenih i ostatak kad se vratim sa treninga? I da, zaboravio sam da napisem, trening mi traje od 1.30-2h.

2-3 zumanca mozes slobodno svaki dan. Inace mnogo malo proteina imas u tvojoj ishrani. Trebao bi da razmislis o kupovini nekog whey-a ali ako radis stomak za leto onda ne moras..
Sačuvana
Pejcha89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2013, 09:08:07 posle podne »

Hvala na savetima. Jos nesto, samo belanca ili moze mesavina(tipa, 3 belanca, 1 zumance)? A ovsene, recimo uz jaja da pojedem nesto ovsenih i ostatak kad se vratim sa treninga? I da, zaboravio sam da napisem, trening mi traje od 1.30-2h.
Sačuvana
Pejcha
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2013, 07:50:48 posle podne »

mislim da si mnogo natrpao svega u tih nedelju dana. Skrati treninge na 4 ili max 5x nedeljno, i odradi ih muski. Obavezno odvoji noge i ramena! A sto se trbusnih tice, oni se prave u kuhinji, mozes da radis trbusnjake i svaki dan, ako ne izbacis ono sto te goji, dzaba.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2013, 07:47:39 posle podne »

Split ne valja, i 6x treniranje, 4-5x treninga su ti dovoljna,za trbusnjake 2-3x nedeljno,ne moras svaki dan jer ces imati kontra efekat i nista pametno.. Namirnice su ti generalno ok, ali kako vreme prolazi shvatices koja kolicina hrane te goji,a koja ti skida kilograme i masne naslage..Samo se potrudi da za dorucak pre odlaska u teretanu ubacis neki izvor proteina (jaja default) jer imas samo ovsene,a tu proteina nema, vec samo UH, moras da imas aminokiselinski jak profil u telu pre treninga da bi na treningu to iskoristio..
Sačuvana
Pejcha89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2013, 07:15:36 posle podne »

Pozdrav ljudi!
Ovo mi je prvi post, pa ne znam kako zapoceti..?
Imam 24 godina, 189cm, 90kg..
Interesuje me, da li mi je ovo dobar nacin ishrane i treninga? I sta treba uciniti, da bi poboljsao izgled trbusnih misica(na prvom mestu, a potom i ostale grupe misica) Ovako...
Treniram 6x nedeljno, naravno sve grupe misica.
Ponedeljak:grudi+biceps..na kraju treninga, trbusnjaci.
Utorak:ledja+triceps..na kraju trbusnjaci.
Sreda:Ramena+noge..na kraju trbusnjaci. Ovo sve ponovim u naredna tri dana,  uz poneku promenu vezbi. Nedeljom odmaram.
Trenutno sam povredjen, alli uz treninge u teretani, bavim se i fudbalom. Vec mesec dana idem samo u teretani. Inace, idem nekih godinu i po u teretani.
Ustajem obicno izmedju 09-10h. Dorucak mi pocinje sa 100-150g ovsenih pahuljica(uvece natopljenih u 1dl mleka ili vode). Koje, cim ustanem stavljam u blender, a u uz ovsene  stavim i jednu bananu, 20-30g suvog grozdja ili orahe i malo cimeta. Trening mi pocinje u 12-13h, zavisno kad ustanem. Za uzinu pojedem jednu jabuku, par tresnji ili jagoda. Za rucak ide 200g pileceg belog uz salate. Pa kasnije pojedem, koji orah, lesnik... Vecera mi je tipa, 100g pirinca ili fileti soma ili belog pileceg.. Uglavnom rotiram obroke. Ali ono sto jedem, jeste:ovsene, razene, jecmane, pirinac(na vodi) bele pilece, fileti soma, voce(jabuka, banana, pomorandza...), povrce(krompir, grasak, boranija, pasulj, sargarepa, karfiol, krastavac, paradajz). Uz sve to, recimo na nedelju dana, pojedem neki kolac., parce torte. Jos jednom, voleo bih da korigujem trbusne misice,naziru se, ali nije to sto ja zelim, ali ne znam ni da li mogu.. :). Hvala unapred, na odgovorima, savetima.. Nadam se da sam bio jasan, koliko-toliko :). Pozz..
Sačuvana
Pejcha
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 19 upita.