TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:24:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li i gde gresim :) ? Vezano za ishranu i trening...-misice :)  (Pročitano 8648 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #24 poslato: Januar 24, 2014, 11:13:39 posle podne »

Da,bitno je da vidiš koliki bi ti bio kalorijski deficit i da tačno toliko unosiš kalorija.Ali ono što mogu da primetim da radiš pogrešno jesu te količine mlečnih proizvoda,dok gubiš kilažu,nemoj ih unositi kao ni med,ni supu ,ni pasulj i nikako na kraju dana 8 jaja! Nikako!
Dakle belanca možeš da jedeš i eventualno 1 celo jaje,ali ti 8 komada u ovom periodu ne treba.Užine treba da ti budu voće.
Da li radiš kardio?
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #23 poslato: Januar 24, 2014, 10:58:24 posle podne »

Sve ovo sto si nabrojao nista ne znaci ako ne znas vrednost svog bazalnog metabolizma i ukupne dnevne potrosnje.Tek onda mozes da kreiras plan ishrane u odnosu na cilj.
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
AleksaKv94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #22 poslato: Januar 24, 2014, 05:13:48 posle podne »

Postavicu pitanje u ovoj temi,kako ne bih otvarao novu.
Visok sam 186cm , imam 95 kg , hocu da smrsam , slabije gubim kilograme .. moja ishrana je ovakva :
popijem limunadu od 2 limuna i 1 dl vode bez secera
prvi obrok 100 g ovsenih sa mlekom i medom
drugi obrok mi je nesto kuvano  pasulj, supa, samo sto uz supu uzmem jos nesto sta ima da se jede jer nisam u mogucnosti mnogo da biram
treci obrok mi je piletina oko 200g piletine uz kupus salatu ili zelenu salatu onako kiseliju jer volim , i krisku sira, jogurn ili mleko oko pola litra
odradim trening  otrpilike 2-3 sata ...
cetvrti obrok mi je 8 kuvanih jaja , kriska sira i pola litra mleka
Treniram  svaki dan po jednu grupu ili dve kako kad menjam  i obavezno kardio .. Hvala 8)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Avgust 16, 2013, 11:23:53 posle podne »

Postavicu pitanje u ovoj temi,kako ne bih otvarao novu.
E ovako. Visok sam 203cm i imam 135kg. Naravno hocu da smrsam,ali nesto mi to ne polazi za rukom i ne znam gde gresim. Posto bi kg trebali kod mene posebno ( posto ih imam dosta ) ,a i iz mog iskustva dosta brzo da se skidaju ( bar u pocetku ).
Evo kako se ja hranim i vezbam :
8h : Mleko+ovsene 100g+borovnice 20g+whey 15g
10h30min : voce neko,tipa breskve,sad i kriska lubenice,dinje i tako to
12h30min : Belo meso 300g,pirinac,povrce neko ( kuvano na vodi ) i salata : krastavac,paradajz i tako te stvari +omega 3
15h: 3 tablete Super cuts 3, zatim kardio pola sata ( bicikli,trcanje ) ,pa onda tegovi + 30whey posle i orasasto voce
18h30min : 4-5 belanca,malo manje pirinca,opet kuvano povrce neko i salata.
I negde oko 11h : Jos jedan whey ali sa mlekom
Sve spremam bez ulja,meso je grilovano.
Proslo je samo 10 dana kako ovako sve radim. Ali nisam izgubio ni jedan gram. I pijem sigurno jedno 3l vode,posto je jako vruce :)  Mislite da je kratko vreme ili nesto radim pogresno ? Hvala unapred

Ishrana ti nije losa, povedi racuna da ne preteras sa vocem, onda, whey pred spavanje "protrci", tada bolje uzeti neki blend ili mladi sir, nesto proteinsko. I jaja slobodno mozes pojesti cela, ne moras izdvajati zumanca. Posle koliko vremena nakon treninga imas cvrst obrok?
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #20 poslato: Avgust 12, 2013, 05:33:05 posle podne »

sto se tice ishrane treba da prihvatite cinjenicu da sa jednim potpuno istim stilom ishrane ne mozete izgubiti vise od 3-4(cak ni toliko sem ako nemate srece) morate postepeno povecavati kardio i smanjivati kolicinu masti/uha tokom dijete...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Avgust 12, 2013, 05:17:38 posle podne »

Ako ne mrsas nisi u kalorijskom deficitu a verovatno je intrening niskog inteziteta.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Avgust 06, 2013, 04:03:16 posle podne »

Sto se tice ishrane tako je kako sam napisao. Nista drugo nisam uzimao. A sto se tice treninga stvarno idem na svoj maksimum. Ne znam. Evo bas sam sad zavrsio trening,pa cu se meriti ponovo za jedno nedelju dana da vidim da li gubim neke kile . :)

Pa napisi u drugoj temi u podforumu trening kako treniras,pa da vidimo o cemu se radi
Sačuvana
Curver7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #17 poslato: Avgust 06, 2013, 03:20:55 posle podne »

Sto se tice ishrane tako je kako sam napisao. Nista drugo nisam uzimao. A sto se tice treninga stvarno idem na svoj maksimum. Ne znam. Evo bas sam sad zavrsio trening,pa cu se meriti ponovo za jedno nedelju dana da vidim da li gubim neke kile . :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Avgust 06, 2013, 03:11:49 posle podne »

Trening ti ne valja, posto hrana manje vise nije losa, cak se hranis bolje od 60-70% pocetnika.. Jedino se mozda setkas vise po teretani,i ne dajes sve od sebe,ili previse silujes tu biciklu pa nemas rezultate..uhvati se jace tegova, naravno i kardio ne zapostavi..ali cudno mi je da za 10 dana nisi ni krenuo da skidas...e sad jedino i da ne lagis malo oko ishrane i to je moguce :)
Sačuvana
Curver7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #15 poslato: Avgust 06, 2013, 10:23:51 pre podne »

Postavicu pitanje u ovoj temi,kako ne bih otvarao novu.
E ovako. Visok sam 203cm i imam 135kg. Naravno hocu da smrsam,ali nesto mi to ne polazi za rukom i ne znam gde gresim. Posto bi kg trebali kod mene posebno ( posto ih imam dosta ) ,a i iz mog iskustva dosta brzo da se skidaju ( bar u pocetku ).
Evo kako se ja hranim i vezbam :
8h : Mleko+ovsene 100g+borovnice 20g+whey 15g
10h30min : voce neko,tipa breskve,sad i kriska lubenice,dinje i tako to
12h30min : Belo meso 300g,pirinac,povrce neko ( kuvano na vodi ) i salata : krastavac,paradajz i tako te stvari +omega 3
15h: 3 tablete Super cuts 3, zatim kardio pola sata ( bicikli,trcanje ) ,pa onda tegovi + 30whey posle i orasasto voce
18h30min : 4-5 belanca,malo manje pirinca,opet kuvano povrce neko i salata.
I negde oko 11h : Jos jedan whey ali sa mlekom
Sve spremam bez ulja,meso je grilovano.
Proslo je samo 10 dana kako ovako sve radim. Ali nisam izgubio ni jedan gram. I pijem sigurno jedno 3l vode,posto je jako vruce :)  Mislite da je kratko vreme ili nesto radim pogresno ? Hvala unapred
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2013, 10:27:07 pre podne »

Odgovara mi kajgana sa ovsenim, skoro pa savrseno. Mesam, da ne bude u jedna te ista hrana. Kad kajgana, kad ovsene u mleku ili vodi sa suvim grozdjem i cimetom.. Zaboravio da pitam, da li se moze unositi kofein u ogranicenim kolicinama? Tipa jedan caj i jedna turska ili nes 2/1 u toku dana. pedjoni986 Iz kog razloga, nesmem mesati bananu sa ovsenima? Hvala Vam na odgovorima!
200 do 300 mg kofeina dnevno ujutru i pre treninga je sasvim dovoljno.
Sačuvana
Pejcha89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2013, 05:43:00 posle podne »

Ok. Hvala.
Sačuvana
Pejcha
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2013, 05:32:16 posle podne »

Odgovara mi kajgana sa ovsenim, skoro pa savrseno. Mesam, da ne bude u jedna te ista hrana. Kad kajgana, kad ovsene u mleku ili vodi sa suvim grozdjem i cimetom.. Zaboravio da pitam, da li se moze unositi kofein u ogranicenim kolicinama? Tipa jedan caj i jedna turska ili nes 2/1 u toku dana. pedjoni986 Iz kog razloga, nesmem mesati bananu sa ovsenima? Hvala Vam na odgovorima!

mozes unositi umereno kofein, bez brige, kolicine koje si naveo su skroz ok... samo nemoj kasno uvece, i to je to
Sačuvana
Pejcha89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2013, 05:10:03 posle podne »

Odgovara mi kajgana sa ovsenim, skoro pa savrseno. Mesam, da ne bude u jedna te ista hrana. Kad kajgana, kad ovsene u mleku ili vodi sa suvim grozdjem i cimetom.. Zaboravio da pitam, da li se moze unositi kofein u ogranicenim kolicinama? Tipa jedan caj i jedna turska ili nes 2/1 u toku dana. pedjoni986 Iz kog razloga, nesmem mesati bananu sa ovsenima? Hvala Vam na odgovorima!
Sačuvana
Pejcha
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2013, 02:42:55 posle podne »

Pozdrav ljudi!
Ovo mi je prvi post, pa ne znam kako zapoceti..?
Imam 24 godina, 189cm, 90kg..
Interesuje me, da li mi je ovo dobar nacin ishrane i treninga? I sta treba uciniti, da bi poboljsao izgled trbusnih misica(na prvom mestu, a potom i ostale grupe misica) Ovako...
Treniram 6x nedeljno, naravno sve grupe misica.
Ponedeljak:grudi+biceps..na kraju treninga, trbusnjaci.
Utorak:ledja+triceps..na kraju trbusnjaci.
Sreda:Ramena+noge..na kraju trbusnjaci. Ovo sve ponovim u naredna tri dana,  uz poneku promenu vezbi. Nedeljom odmaram.
Trenutno sam povredjen, alli uz treninge u teretani, bavim se i fudbalom. Vec mesec dana idem samo u teretani. Inace, idem nekih godinu i po u teretani.
Ustajem obicno izmedju 09-10h. Dorucak mi pocinje sa 100-150g ovsenih pahuljica(uvece natopljenih u 1dl mleka ili vode). Koje, cim ustanem stavljam u blender, a u uz ovsene  stavim i jednu bananu, 20-30g suvog grozdja ili orahe i malo cimeta. Trening mi pocinje u 12-13h, zavisno kad ustanem. Za uzinu pojedem jednu jabuku, par tresnji ili jagoda. Za rucak ide 200g pileceg belog uz salate. Pa kasnije pojedem, koji orah, lesnik... Vecera mi je tipa, 100g pirinca ili fileti soma ili belog pileceg.. Uglavnom rotiram obroke. Ali ono sto jedem, jeste:ovsene, razene, jecmane, pirinac(na vodi) bele pilece, fileti soma, voce(jabuka, banana, pomorandza...), povrce(krompir, grasak, boranija, pasulj, sargarepa, karfiol, krastavac, paradajz). Uz sve to, recimo na nedelju dana, pojedem neki kolac., parce torte. Jos jednom, voleo bih da korigujem trbusne misice,naziru se, ali nije to sto ja zelim, ali ne znam ni da li mogu.. :). Hvala unapred, na odgovorima, savetima.. Nadam se da sam bio jasan, koliko-toliko :). Pozz..

ramena I noge radi zasebnim danima.Sto se ishrane tice moras biti u kalorijskom deficit da bi skidao visak masti.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.