TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 04:42:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 84505 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #153 poslato: Mart 06, 2014, 11:57:55 posle podne »

Повредио сам раме пре месец дана, осећам бол само кад радим груди. Јуче сам био код доктора који ме је упутио код физиотерапеута да ми напишу терапију. Речено ми је да месец дана не дижем тегове. Смем ли да радим мишићне партије где раме не учествује или учествује минимално?
pozdrav da li boli pri nekim pokretima?
u kom delu ramena se javlja bol?
Sačuvana
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #152 poslato: Mart 06, 2014, 11:04:43 posle podne »

Повредио сам раме пре месец дана, осећам бол само кад радим груди. Јуче сам био код доктора који ме је упутио код физиотерапеута да ми напишу терапију. Речено ми је да месец дана не дижем тегове. Смем ли да радим мишићне партије где раме не учествује или учествује минимално?
Sačuvana
Mićo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90


« Odgovor #151 poslato: Mart 06, 2014, 09:18:24 pre podne »

jesam svaki dan prvo uradim one fizikalne vjezbe lagano i onda istezanja a istezanje za zadnje rame   http://body.ba/pictures/article/240x240/fleksibilnost-ramena-240x240.jpg  i  ovo  http://www.dijetica.com/sites/all/images/vezbe/vezbe_istezanja/ramena.jpg ako je to ovo istezanje onda jesam. A skljocanje se javlja pri ovome pokretu  http://www.stetoskop.info/images/dragana/oktobar/RAMENA4.jpg i pri ovome pokretu samo sto ja ne radim sa trakama nego sa bucicom ali ovo je ovaj pokret http://www.exercisegoals.com/images/shoulder-internal-rotation.jpg.  ;)  i ponekad ka ono malo c c se cuje pri nekim obicnim pokretima uobicajenim
« Poslednja izmena: Mart 06, 2014, 10:52:00 pre podne od strane Mićo » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #150 poslato: Mart 06, 2014, 08:51:34 pre podne »

Ćao Pedja :) Imam neki problem sa ramenom a neznam vise sto je u pitanju. Prije 2 nedelje sam primijetio skljocanje u ramenima i odprilike sam mislio da je to zamor tetiva ramena stao sam sa treninzima jedno vrijeme i radio sam samo istezanje a posle par dana sam krenuo da radim vjezbe za jacanje rotatorne manzetne doduse sa malim tezinama sa 2 kila i radio sam sa sipkom od 7 kila ono da je dizem ispred sebe za deltoide. Juce mi se ucinilo da mi je bolje ali normalno ne pomisljam da pocnem da treniram nego sam opet krenuo da radim ove vjezbe danas sam povecao bucice na 4 kila i opet pocije to odvratno skljocanje e sad sam vise zbunjen i neznam sto da radim mazem konjsku mast eo nedelju dana. Imas li ti kakav savjet ili neke vjezbe ili bilo sto da mogu da saniram ovu povredu jer vise stvarno neznam sto je ovo  :-\ Hvala ti unaprijed
pri kojim pokretima se javlja škljocanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #149 poslato: Mart 06, 2014, 08:50:41 pre podne »

da li si radio istezanja svaki dan?
da li si radoo istezanja za zadnje rame?
Sačuvana
Mićo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90


« Odgovor #148 poslato: Mart 04, 2014, 10:51:30 pre podne »

Ćao Pedja :) Imam neki problem sa ramenom a neznam vise sto je u pitanju. Prije 2 nedelje sam primijetio skljocanje u ramenima i odprilike sam mislio da je to zamor tetiva ramena stao sam sa treninzima jedno vrijeme i radio sam samo istezanje a posle par dana sam krenuo da radim vjezbe za jacanje rotatorne manzetne doduse sa malim tezinama sa 2 kila i radio sam sa sipkom od 7 kila ono da je dizem ispred sebe za deltoide. Juce mi se ucinilo da mi je bolje ali normalno ne pomisljam da pocnem da treniram nego sam opet krenuo da radim ove vjezbe danas sam povecao bucice na 4 kila i opet pocije to odvratno skljocanje e sad sam vise zbunjen i neznam sto da radim mazem konjsku mast eo nedelju dana. Imas li ti kakav savjet ili neke vjezbe ili bilo sto da mogu da saniram ovu povredu jer vise stvarno neznam sto je ovo  :-\ Hvala ti unaprijed
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #147 poslato: Februar 23, 2014, 04:31:49 posle podne »

ok, polako. posebno pazi na spustanje laktova, sklek i propadanja ne radi.
javi kako ide...
pozdrav
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #146 poslato: Februar 21, 2014, 05:32:17 posle podne »

ne spustaj laktove nisko, zato zaboli....
Radim na podu da ne bi doslo do ovoga ;) Oke, onda nastavljam, valjda ce vremenom proci. Ubaci cu to za rotatore.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #145 poslato: Februar 21, 2014, 02:09:47 posle podne »

ubaci rotatore obavezno.
podigni front i lat na 6 ili 8 kg...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #144 poslato: Februar 21, 2014, 02:08:36 posle podne »

ako treba, malo smanji tezine na
pressu npr 12 kg...
ne spustaj laktove nisko, zato zaboli....
istezi grudni posle treninga - prava ruka u visini ramena, iza ledja, rotiraš se od ruke....
ako ima problem, javi se...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #143 poslato: Februar 20, 2014, 12:27:49 posle podne »

radiš ramena rotatore, zadnje rame? koja tezina?

Rotator nisam radio, ali inace radim ramena. Tezine one 4/4/7kg front/lateral/bent over, dizem sl nedelje tezine.

sa kojom težinom radiš dumbell chest press?
radiš ramena bucice? koja tezina?
istezanja ramena?
u kojoj fazi dumb ch prs vezbe se javlja bol?
sklekovi kad boli?

Radim sa 2x15kg dumbel press, javlja se pri kraju kad zavrsavam, isto i sa sklekovima, kad pocnu da otkazuju grudi pa verovatno nesvesno prebacim na rame. Samo ne zigne, nego se jako polako, linearno pojacava. Evo danas ne osecam nista, skroz je ok.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #142 poslato: Februar 20, 2014, 11:58:56 pre podne »

radiš ramena rotatore, zadnje rame? koja tezina?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #141 poslato: Februar 20, 2014, 11:58:05 pre podne »

u kojoj fazi dumb ch prs vezbe se javlja bol?
sklekovi kad boli?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #140 poslato: Februar 20, 2014, 11:57:00 pre podne »

sa kojom težinom radiš dumbell chest press?
radiš ramena bucice? koja tezina?
istezanja ramena?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #139 poslato: Februar 20, 2014, 12:58:25 pre podne »

Pedja ja radim i zgibove, nemam problema ni sa cim sem sklekova i dumbbell chest pressa. Iako radim maximalno koncentrisano grudima ode deo sile i na rame i osecam bol. Nije to onaj ostar bol koji sam osetio prvi put kad sam se povredio, nego osetim da boli malo, ali radim s tim. Jednostavno ako budem cekao da prodje skroz kontam da nikad nece proci. Nemam problem sa svakodnevnim pokretima, a posle treninga grudi vec sutradan mi je rame ok, ne osecam nikakav problem. Smem li tako da nastavim?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 18 upita.