TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:31:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najbolji suplement za brze dobijanje mase...  (Pročitano 15704 puta)
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #48 poslato: Mart 16, 2014, 09:50:04 posle podne »

Hvala svima na odgovorima,
ubacicu dekstrozu uz protein posle treninga
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #47 poslato: Mart 16, 2014, 07:57:23 posle podne »

Odlucio sam da radim masu, zanima me da li je ostvarljivo da do leta dodjem na 75kg (trenutno imam 66-67kg i ne mogu da se mrdnem odatle mesecima)
Elite Whey pijem samo posle treninga sa vodom (mericu i po) i pijem kre alkalyn (koji kad popijem ne planiram da nastavim)
Da li bi mi preporucili neki gejner da pijem uz dorucak, a da ostanem na proteinu ili je protein dovoljan?

Da li dekstrozu da ubacim posle treninga sad ili kad popijem kre alkalyn?
trudi se da povecavas misicnu masu i realno je da dobijes do 2 kg do leta uz kvalitetnu ishranu.Dovoljno je whey protein,nakon treninga mozes do 30g dextroze a kre alkalyn odmah nakon treninga.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #46 poslato: Mart 15, 2014, 08:42:44 pre podne »

Odlucio sam da radim masu, zanima me da li je ostvarljivo da do leta dodjem na 75kg (trenutno imam 66-67kg i ne mogu da se mrdnem odatle mesecima)
Elite Whey pijem samo posle treninga sa vodom (mericu i po) i pijem kre alkalyn (koji kad popijem ne planiram da nastavim)
Da li bi mi preporucili neki gejner da pijem uz dorucak, a da ostanem na proteinu ili je protein dovoljan?

Da li dekstrozu da ubacim posle treninga sad ili kad popijem kre alkalyn?
80 % ti je ishrana a 20% suplement... Ishranu sredis i bice dobro.. Ja sam pio gejner i video da nema nesto efekta.. Posle sam jeo 5 puta na dan i dobio sam nekih 8 kg za 5 meseci.. Znaci jedi 5 do 6 puta na dan i videces. A mozes i neki suplement uzeti.. Ja cu uzeti kreatin,protein i dextrozu.. Dextroza se pije posle treninga zajedno sa proteinom i kreatinom.. I naravno pi dosta tecnosti,ja pijem oko 2 litre vode dnevno..

2 litre tecnosti treba piti ovako redovno, a kada vezbas, kad je toplije vreme ili koristis kreatin moras piti vise vode. Razlicito je za svakoga ali treba piti bar 3 litre, u ovim uslovima.
Sačuvana
ThePunisher
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90

« Odgovor #45 poslato: Mart 13, 2014, 10:11:48 posle podne »

Odlucio sam da radim masu, zanima me da li je ostvarljivo da do leta dodjem na 75kg (trenutno imam 66-67kg i ne mogu da se mrdnem odatle mesecima)
Elite Whey pijem samo posle treninga sa vodom (mericu i po) i pijem kre alkalyn (koji kad popijem ne planiram da nastavim)
Da li bi mi preporucili neki gejner da pijem uz dorucak, a da ostanem na proteinu ili je protein dovoljan?

Da li dekstrozu da ubacim posle treninga sad ili kad popijem kre alkalyn?
Do leta ? ahhahaha, neces nabaciti nikad tih 8,9 kg ako ne budes jeo,jeo i jeo..
Jel ti ide sporo nabacivanje kilaze a?
Sačuvana
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #44 poslato: Mart 13, 2014, 12:04:32 posle podne »

Odlucio sam da radim masu, zanima me da li je ostvarljivo da do leta dodjem na 75kg (trenutno imam 66-67kg i ne mogu da se mrdnem odatle mesecima)
Elite Whey pijem samo posle treninga sa vodom (mericu i po) i pijem kre alkalyn (koji kad popijem ne planiram da nastavim)
Da li bi mi preporucili neki gejner da pijem uz dorucak, a da ostanem na proteinu ili je protein dovoljan?

Da li dekstrozu da ubacim posle treninga sad ili kad popijem kre alkalyn?
80 % ti je ishrana a 20% suplement... Ishranu sredis i bice dobro.. Ja sam pio gejner i video da nema nesto efekta.. Posle sam jeo 5 puta na dan i dobio sam nekih 8 kg za 5 meseci.. Znaci jedi 5 do 6 puta na dan i videces. A mozes i neki suplement uzeti.. Ja cu uzeti kreatin,protein i dextrozu.. Dextroza se pije posle treninga zajedno sa proteinom i kreatinom.. I naravno pi dosta tecnosti,ja pijem oko 2 litre vode dnevno..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #43 poslato: Mart 13, 2014, 12:25:00 pre podne »

Izvodljivo je, i u velikoj meri zavisi od tebe tj od toga kako ces se hraniti pre svega, a onda i od suplemenata. Moras konstantno biti u kalorijskom suficitu, bez toga nece ici.
Os suplemenata, kombinacija wheya i kreatina je odlicna, ali je bolje uzeti monohidrat od kre alkalyna, jer ce povuci i malo vode i ubrzati prve znake napretka. Cisto pitam, zasto neces nastaviti kre alkalynom? Ako i na ovaj nacin kilaza ne bude isla gore, onda mozes uzeti gejner.
« Poslednja izmena: Mart 15, 2014, 08:35:07 pre podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #42 poslato: Mart 12, 2014, 10:30:38 posle podne »

Odlucio sam da radim masu, zanima me da li je ostvarljivo da do leta dodjem na 75kg (trenutno imam 66-67kg i ne mogu da se mrdnem odatle mesecima)
Elite Whey pijem samo posle treninga sa vodom (mericu i po) i pijem kre alkalyn (koji kad popijem ne planiram da nastavim)
Da li bi mi preporucili neki gejner da pijem uz dorucak, a da ostanem na proteinu ili je protein dovoljan?

Da li dekstrozu da ubacim posle treninga sad ili kad popijem kre alkalyn?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #41 poslato: Mart 09, 2014, 11:07:56 posle podne »

A i nema potrebe da ih rastvaras zasebno i pijes jedan po jedan kad vec sve ide na isto mesto.
Sačuvana
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #40 poslato: Mart 09, 2014, 10:13:21 posle podne »

Da li je dobro mesati whey protein,dextrozu i kreatin posle treninga?


Ako te zanima da li ih mozes mesati i zajedno popiti - mozes, ne smetaju jedan drugom.
Pa da mislio sam da ih pomesam zbog boljeg efekta.. Naravno to cu i uraditi..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #39 poslato: Mart 09, 2014, 10:06:27 posle podne »

Da li je dobro mesati whey protein,dextrozu i kreatin posle treninga?


Ako te zanima da li ih mozes mesati i zajedno popiti - mozes, ne smetaju jedan drugom.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #38 poslato: Mart 09, 2014, 08:07:35 posle podne »

To je idealna kombinacija suplemenata.Tu mozes dodati i glutamin i bcaa.
Sačuvana
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #37 poslato: Mart 09, 2014, 05:17:51 posle podne »

Da li je dobro mesati whey protein,dextrozu i kreatin posle treninga?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Septembar 23, 2013, 02:18:49 posle podne »

jel moze neko  da uporedi ova dva suplementa,koja je razlika?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/BI350-Hyper-mass-5000.html
koji dodatak je bolji za dobijanje mase

ja bih se opredelila za protein, ili prvu opciju koju si naveo, a uz to dekstrozu kao dodatak ugljenih hidrata i to samo posle treninga.

Gejner, ako budeš želeo da uzmeš, predložila bih ti nešto bolje od Hypermassa- npr Scitec Volumass 35 čiji je sastav znatno bolji i ima manje šećera i više proteina.

Musli jedi ujutru, a uz to napravi i kajganu npr ili pojedi par kuvanih jaja.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #35 poslato: Septembar 22, 2013, 11:47:37 pre podne »

6 do 7 kilograma je vrlo realan i ostvarljiv cilj, po meni nema potrebe da u tom slucaju uzimas gejner, protein ce biti sasvim dovoljan uz dobru ishranu.

Malo ti je da pojedes samo musli za dorucak ( to je inace malo a pogotovu za nekoga ko zeli masu ), treba uneti i proteine, pa je bolje da uzimas ovsene i njih da kombinujes sa jajima ili proteinom posto kazes da malo proteina unosis. Najbolje bi bilo da u delu foruma o ishrani napises kako ti ishrana trenutno izgleda, pa da vidimo sta bi mogao da promenis tu.
Sačuvana
toma 44
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #34 poslato: Septembar 22, 2013, 11:41:42 pre podne »

ok,hvala.unosim manje proteina ishranom.da li je musli dobar u ishrani za masu kao dorucak?bavim se kosarkom,6-7 kg mi je cilj do nove godine.koliko je realno da dobijem tu masu uz promenu ishrane?
jel protein mora da se pije samo posle trening,posto su mi treninzi kasnije uvece a video sam da neke proteine nije dobro piti pred spavanje
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2013, 12:00:00 posle podne od strane toma 44 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.