TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:23:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Disanje  (Pročitano 8308 puta)
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #33 poslato: Jun 25, 2007, 08:41:34 posle podne »

Knjiga. Ne veruj baš svemu što piše u knjizi! Npr. pročitao sam u jednoj da je E/C/A najbolje sredstvo za gubitak masti, održavanje i nabacivanje mišića!  ??? ::) :o  Svaki dalji komentar je suvišan...

ECA pack je dokazano najbolje sredstvo za topljenje masti i to je fakat. Probelm lezi u cinjenici da vecina ljudi nema dovoljno znanja da bi kombinovala ove supstance u pravom omeru i na pravi nacin uz minimalne rizike po zdravlje. Opste je poznata cinjnenica da efedrin ima najjaci uticaj na povecanje termogeneze a u kombinaciji sa kofeinom i acetilsalicilnom kiselinom uz obilni aerobni trening daje odlicne rezultate.

Nakon sto je efedrin izbacen iz svih suplemenata tokom godina koje su sada iza nas gotovo da svi "sagorevaci masti" koji funkcionisu na principu termogeneze predstavljaju zapravo samo bledu kopiju ovog combo stack-a

Sto se tice odrzavanj i nabacivanja misine mase to svakako nije onon  cemu je namenjen  ECA pack!


Miki, u potpunosti se slažem sa tobom i da dodam da ECA može biti veoma opasna jer, koliko mi je poznato, zahteva povećan unos vode, a dosta njih zaboravi da se rehidrira u toku treninga ( krivica se prepisuje efedrinu).
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
mikiveliki
Gost
« Odgovor #32 poslato: Jun 25, 2007, 10:32:58 pre podne »

E da kao i uvek Jovo mi je dao izvaredan slagvort da nastavim na tu temu...

Da ne bi bilo nesporazuma tehnike disanja koje sam prethodno obrazlozio u mom postu odnosile su se iskljucivo na vezbe u kojima radimo stomak!

Sve ostale vezbe kao sto je JOvo ppomenuo moraju imati uobicajnei princip: izdah na vrhu opterecenja i udah u ekscentricnoj fazi

U vezbama koje imaju izuzetno spor tempo (505) bice viuse sekvenci udaha i izdaha kako teg putuje citavih 5 sec. na dole i isto toliko na gore.
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #31 poslato: Jun 25, 2007, 08:45:22 pre podne »

Ako se tokom rada sa tegom zadrzava dah nase telo ne dobija dovljno kiseonika sto moze da dovede do vrtoglavice,nesvestice,krvarenja iz nosa itd.
Kao sto je vecini vezbaca poznato pravilno disanje tokom treninga podrazumeva udah prilikom potiska i izdah kod negativnog dela vezbe. Kod vezbi vucenja: izdah prilikom faze vucenja(kada povucemo,izdahnemo).Disanje,udah i izdah treba da budu kao sto ga karatisti izvode kada udaraju protivnika(samo navodim primer!!!!!)
Interesantno je (kaze Lee Haney - izvor:www.viwezone.com\breathing.html) da kod vezbi kod kojih se pokret izvodi vrlo sporo(vezbe koje nece iziskivati previse energije;npr koncentracioni pregib,sedeci)disanje moze da se obavlja na proizvoljan nacin,sve dok se ne zadrzava dah.
POZDRAV!!!
Sačuvana
EMIR-NEMIR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #30 poslato: Jun 24, 2007, 10:34:48 posle podne »

DISANJE----------jako bitan momenat u treniranju,,,,,,,,,,,,,,,radim ga na isti nacin  koji je objasnila danijela,,,
 knjiga koju imam upravo ispred sebe i koja se smatra najboljim prodavanim djelom iz ove oblasti,,,,,
 TRENING SNAGE--ANATOMIJSKI VODICi
 
jako dobra knjiga koju je obradio FREDERIC DELAVIER,,,francuz.............................bas isti nacin tehnike disanja.........


Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #29 poslato: Jun 24, 2007, 10:26:00 posle podne »

Znas zasto mislim KNJIGA..Zato sto je to knjiga-zivotno delo poznatog americkog trenera Frank Sepea...Knjiga ima 387 strana... Nije ono neka obicna knjiga..Ili tipa Mens Health... Eto samo to.. A sta kaze MIKI ??

Ogranicimo se samo na stomak...

u tom smislu i jedna i druga tehnika disanja ima smisla i moze biti koriscena.

primer:
Vezba dizanja nogu iz visa na vratilu moze da bude kombinovana dvojako po pitanju koriscenih tehnika disanja. Podizanjem nogu trbusni zid se kontrahuje povecava se pritisak u grudnom kosu usled kontrakcije i pritiska dijafragme i po prirodi stvari mi izdisemo. Dok se vracaju noge na dole, pod kontrolom misica stomaka, mi udisemo spremajuci se za novi ciklus...

Moze i obratno!?

Udisemo dok noge putuju na gore  i izdisemo dok idu na dole. Na ovaj nacin angazovacemo misice trbusnog zida u trecem unutrasnjem sloju i jacate muskulaturu koja se ne manifestuje kao spoljasnja abdominalna misicna grupa.

U zakljucku sledi da i jedna i druga tehnika imaju razloga zasto se koriste samo je vazno da svesno kontrolisete faze disanja i u skladu sa njima, u istom ritmu, realizujete svaku narednu kontrakciju.

« Poslednja izmena: Jun 24, 2007, 10:27:33 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #28 poslato: Jun 24, 2007, 10:12:50 posle podne »

Knjiga. Ne veruj baš svemu što piše u knjizi! Npr. pročitao sam u jednoj da je E/C/A najbolje sredstvo za gubitak masti, održavanje i nabacivanje mišića!  ??? ::) :o  Svaki dalji komentar je suvišan...

ECA pack je dokazano najbolje sredstvo za topljenje masti i to je fakat. Probelm lezi u cinjenici da vecina ljudi nema dovoljno znanja da bi kombinovala ove supstance u pravom omeru i na pravi nacin uz minimalne rizike po zdravlje. Opste je poznata cinjnenica da efedrin ima najjaci uticaj na povecanje termogeneze a u kombinaciji sa kofeinom i acetilsalicilnom kiselinom uz obilni aerobni trening daje odlicne rezultate.

Nakon sto je efedrin izbacen iz svih suplemenata tokom godina koje su sada iza nas gotovo da svi "sagorevaci masti" koji funkcionisu na principu termogeneze predstavljaju zapravo samo bledu kopiju ovog combo stack-a

Sto se tice odrzavanj i nabacivanja misine mase to svakako nije onon  cemu je namenjen  ECA pack!
« Poslednja izmena: Jun 24, 2007, 10:17:46 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #27 poslato: Jun 13, 2007, 02:28:51 posle podne »

Pre Mikija, samo vo da kažem..
na primer na yogi mi pri udisaju kontrakujemo trbušnjake, dok u teretani kad kontrakujem mišić izdišem..

Miki?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #26 poslato: Jun 13, 2007, 12:28:52 pre podne »

Znas zasto mislim KNJIGA..Zato sto je to knjiga-zivotno delo poznatog americkog trenera Frank Sepea...Knjiga ima 387 strana... Nije ono neka obicna knjiga..Ili tipa Mens Health... Eto samo to.. A sta kaze MIKI ??
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #25 poslato: Jun 12, 2007, 10:02:52 posle podne »

Knjiga. Ne veruj baš svemu što piše u knjizi! Npr. pročitao sam u jednoj da je E/C/A najbolje sredstvo za gubitak masti, održavanje i nabacivanje mišića!  ??? ::) :o  Svaki dalji komentar je suvišan...
;D ;D ;D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #24 poslato: Jun 12, 2007, 10:02:06 posle podne »

Knjiga. Ne veruj baš svemu što piše u knjizi! Npr. pročitao sam u jednoj da je E/C/A najbolje sredstvo za gubitak masti, održavanje i nabacivanje mišića!  ??? ::) :o  Svaki dalji komentar je suvišan...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #23 poslato: Jun 12, 2007, 08:42:05 posle podne »

e jbg ko sad laze tu...  U ovoj knjizi lepo pise udah pri dizanju izdah pri spustanju kad se rade klasicni trbusni ... Meni to prija tako... A sve ostalo je kao sto kaze danijela,pri izbacaju izdah
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #22 poslato: Jun 12, 2007, 05:04:29 posle podne »

Da u pravu si...ide obrnuto :)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #21 poslato: Jun 12, 2007, 04:50:23 posle podne »

Nešto mi ovde ne valja - "Kada se rade trbusni..Udah pri podizanju a izdah pri vracanju..."  ::)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Jun 12, 2007, 03:17:17 posle podne »

Tako je Benny..
izdah pri kontrakciji mišića (onih koje vežba pre svega pogaĂ°a)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #19 poslato: Jun 12, 2007, 12:02:57 pre podne »

Kada se rade trbusni..Udah pri podizanju a izdah pri vracanju...Tako sam nasao u fitnes knjizi...
A benc udah pre podizanja i izdah pri izbacaju...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.