TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396263 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 21, 2024, 07:12:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 45 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moji rezultati sa takmičenja i snimci sa treninga  (Pročitano 92278 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #294 poslato: Novembar 30, 2014, 08:42:04 posle podne »

Evo snimak sa današnjeg treninga 3x150kg čučanj, leĂ°a me još uvek bole ali je podnošljivo, najviše mi smeta taj donji deo dok sam u rupi. Nisam mogao više od ovoga jer me bol ograničava i odvlači mi dosta pažnje. Plan je bio da ako izaĂ°em 27. na takmičenje  doguram do nekih 180kg, pre par nedelja je bilo 170kg sa još malo prostora ali eto povreda me je usporila i ograničila, videćemo šta će biti.

Posle čučnja probao sam mrtvo 3x120kg i pošto osećam napetost u leĂ°ima neću ga raditi još neko vreme kako bi se skroz oporavio.

https://www.youtube.com/watch?v=tYmSqfq9C6k&feature=youtu.be
Sačuvana
kopa
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


« Odgovor #293 poslato: Novembar 27, 2014, 09:51:16 posle podne »

Iron man i Milan vidim da spominjete neke pocetnicke cifre,evo i ja malo da se pohvalim nakom 2.5 meseca(max 3) traljavog bb rada sam imao 180 cucanj bez bandaza,benc 125.Mrtvo sam poceo raditi malo kasnije i to ponekad i vrlo brzo naguro 240 i to sa svojih 86,7 kg-a.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #292 poslato: Novembar 26, 2014, 05:53:08 posle podne »

Danas sam snimio kičmu pa ću videti sutra šta kažu rezultati. U meĂ°uvremenu svratio kod čika Rajka i on mi naštelovao 4-5 pršljena koji nisu bili na mestu i osećam se mnogo bolje. Ako je on sve podesio kako treba + primam inekcije koje treba da smanje upalu nadam se da će do kraja nedelje proći :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #291 poslato: Novembar 25, 2014, 09:44:09 posle podne »

Sutra idem da snimim kičmu i nadam se da nije ništa ozbiljno, odužilo se već skoro 2 nedelje a ne prolazi. Od sad treningu pristipam na sasvim drugačiji način. Preći ću verovatno na sumo pa neka bude i manji maksimum ali ću duže izdržati i manje opterećivati leĂ°a :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #290 poslato: Novembar 25, 2014, 07:35:00 posle podne »

@milan
eto ipak je bilo malo treninga sa tegovima  ;D odličan je to napredak... retko ko u ovoj zemlji ima toliko staža u ovom sportu, što je dosta tužno. Mnogi su bilo 2-3 godine i batalili. A kakva je sad situacija, sumnjam da će se to popraviti any time soon  :-\
@pedjoni
opušteno, malo zajebancije nije na odmet, znam da si furao tu priču a la D. Grej za mrtvo.. što se tiče saveta bio je korektan, ali početnici nekad ne znaju to da cene na pravi način.
@dule
red je malo da spustiš loptu i bez previše adrenalina nastaviš sa deadliftom. Nadam se da nije ozbiljna povreda sa leĂ°ima, pa polako sutra novi list i čvršće u početnom položaju  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #289 poslato: Novembar 25, 2014, 06:46:35 posle podne »

A lednji misici su samo lepeze jel ? Bravo za tebe, posto ne znas da polemises, i ljutis se ko malo dete, onda nemamo sta da polemisemo vise. Svi ovde zele da pomognu, zato su i ovde, a ti cujes neke polusuplje informacije i prosipas ih, a ne znas ni sta znace. I ona forma sa snimka mrtvog je ocajna, zato sam ti i sugerisao sta ne valja, a ti radi po svome, ortopedija svakako najbolje radi u danasnjici. Da ne trolujemo vise temu coveku, bub
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #288 poslato: Novembar 25, 2014, 06:32:09 posle podne »

Ne, nego karikiram bzv, dakle ja i dalje cekam da nam pojasnis kakve veze ima lepeza sa kicmom i kako to lepeza ucestvuje u mrtvoj vuchi ? Kad neke tvrdnje izneses onda ih potkrepis argumentima.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #287 poslato: Novembar 25, 2014, 06:16:46 posle podne »

Pa niko strucan to nije rekao, nego konstatujes ti, kad nesto kazes iznesi ga do kraja. Kao prvo jel znas sta je kicma a sta su lepeze ? Kako to lepeze kicmu cuvaju ? Lepeze su angazovane 5% kod mrtve vuce ako se pravilno radi. Za lepeze su druge vezbe a ne vucha.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #286 poslato: Novembar 25, 2014, 06:08:42 posle podne »

Koju tacno ulogu imaju lepeze u dl ?
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 912


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #285 poslato: Novembar 25, 2014, 05:11:58 posle podne »

zgib sa opterecenjem nema nikakve veze sa kicmom xd

mislim da je obican dl mnogo bolji od sumo za nekog kome je prioritet izgled i bb

inace eto ja se jos mucim sa cucnjem nisam radio noge moze se reci bas dugo i kad jesam to je bilo extenzije ili tako nesto xD svejedno brze zahir dosao od 360 do 450 nego ja od 130 do 200 sto cu xDDD

inace odveli smo temu u zesci offtopic xd
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #284 poslato: Novembar 25, 2014, 04:43:46 posle podne »

Ja razumem sta si mi rekao, ali kako onda ti radis mrtvo ako ti moji saveti nisu pomogli ? Jer sam ti osnovne smernice dao kako skolski da ga odradis, tj podeli sa nama gde je zapelo konkretno, u kom delu pokreta ? Sta ti je najveci problem kod mrtvog ? Ja sam ti bio dao te smernice u odnosu na onaj snimak koji smo videli itd.. Naravno da svako treba da trazi svoju verziju da sto lakse izbaci teret, ako je u pitanju snaga, ali neke osnovne smernice su osnovne.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #283 poslato: Novembar 25, 2014, 04:35:19 posle podne »

@IRon  Da, bio sam pauzirao sa mrtvom vucom 2-3 god jer radim bb treninge oduvek, to stoji, ali ja rotiram stalno treninge, uvek ubacujem nesto novo inovativno zbog razbijanja monotonije bla bla, ali evo mrtvo mi osnova vec mesecima jer popunjavam donja ledja ,takodje i dubinu ledja modifikovanim veslanjima itd, a i popravljao sam generalno snagu celog tela, pa tu naravno mrtvo je prisutno. Naravno sve modifikovano u skladu sa mojim ciljevima, ali dosta cesto radim petice i trojke, i malo modifikovan snagaski trening, jer naravno zima je :)

To sto sam bio pricao ranije nije da postoje bolje vezbe, vec da ledja mogu i bez mrtvog da se izgrade sa ostalim vezbama, znam x primera,  jer postoje i druge vezbe za donja ledja kao sto su good morning, i hiperextenzija sa opterecenjem.
A i kako pocetnici rade mrtvo i tovare tezine strahota je samo gledati, tako da bolje da lagano i postepeno ulaze u kostac sa  tom jako kompleksnom vezbom. Svakako ono sto sam rekao decku i dalje ne vidim da je neki los savet, jednostavno mora biti svestan da konvencionalnim metodom kicma i donja ledja vise trpe, ako jednostavno kicma genetski je slaba i nema predispozicije za jake tezine, neka se fokusira na sumo i resice prob, ako mu je snaga prioritet a ne izgled i ostalo sto se tice BB.
Sačuvana
milanv0507
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67


« Odgovor #282 poslato: Novembar 25, 2014, 03:41:32 posle podne »

@Ironman
Ne ne, radio sam noge u bb maniru, ali solidno jako za moj uzrast tad.Npr leg press sa 400kg serije itd.Nisam radio cucanj i mrtvo, ali sam ostalo trenirao.Ima dosta i genetike tu :)
Necemo o tome koliko je ko skocio sto se tice tezinskih kategorija :D sa 105kg na 140kg za nekih 5 godina. Hocu da sledece god popravim hvat, resim strah na bencu i da cucanj bude ubedljiviji i mislim da sam ok za 5-6 god treninga
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #281 poslato: Novembar 25, 2014, 03:27:27 posle podne »

Ja noge nisam uopšte trenirao par godina i mogao sam da čučnem 3x60kg i posle tačno mesec i  5 dana  ja izadjem na takmičenje i čučnem 160kg sa 66kg :D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #280 poslato: Novembar 25, 2014, 03:01:04 posle podne »

@pedzoni
sećam se da si negde ranije govorio da ne radiš mrtvo, jer ima boljih vežbi za leĂ°a... ispravi me ako grešim...
@milan
heh pa ima i takvih slučajeva, mada to ne znači da si bio apsolutno neaktivan fizički pre ta 3 meseca?
ja sam imao neki traljavi čučanj 180kg na paralelu bez bandaža i steznika, sa 85kg telesne težine, u ovo vreme pre 3 godine. Powerlfiting sam počeo da radim sad će uskoro 2 godine... a sad imam oko 105kg i čučanj sa steznicima oko 220-230. Dakle, nepredak od oko 40kg za 4 godine, i tri težinske kategorije gore  :D :D pound for poud ko da ništa nisam ni radio  :D :D   
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 45 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.147 sekundi sa 19 upita.