TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397121 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 22, 2024, 07:39:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 44 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moji rezultati sa takmičenja i snimci sa treninga  (Pročitano 94812 puta)
milanv0507
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67


« Odgovor #243 poslato: Novembar 21, 2014, 01:06:42 posle podne »

Naravno da treba da bude ista :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #242 poslato: Novembar 20, 2014, 10:51:00 posle podne »

Extra, naravno da tehnika nece biti ista sa 190kg i 90kg... :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #241 poslato: Novembar 20, 2014, 10:39:58 posle podne »

Mrtvo dizanje sa proslog treninga, tehnički dosta loše i ovo je poslednji put da radim tako. Od sledećeg treninga moraću malo da poradim na tehnici i nema više cimanja :)
https://www.youtube.com/watch?v=u6Sr9FtGZPc
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 28846


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #240 poslato: Novembar 12, 2014, 11:30:59 pre podne »

Mene je bolelo nekih godinu dana iako sam i ja mazao gelovima,stavljao kinezi trake i meni su rekli da bi najbolje bilo da odmaram....naravno nisam odmarao i prosao je.Ne kazem da i vi ovako postupite,nego samo delim svoj slucaj.
Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1290


« Odgovor #239 poslato: Novembar 11, 2014, 11:43:38 posle podne »

Ja sam imao tu upalu tzv tendonitis, 2 meseca nisam mogao da se naslonim na ruku kolko me bolelo,
70% vežbi nisam mogao da radim. Išao sam na terapiju strujom i još nečim ( ne mogu sad da se setim)
par nedelja i pomoglo je jedno 40% al realno, jedini lek je odmor od tegova. Mazao sam razne kreme,
kolko se sećam, Fastum gel je malo pomagao. 2 godine me to fino cimalo, tek od pre par meseci
sam počeo da radim propadanja (koja obožavam). Vi ste takmičari tako da čisto sumnjam da ćete sebi
priuštiti pauzu al gledajte da vam to ne preraste u hroničnu upalu jer to je onda ćao.
@eXe88ns- inekcija Kortizona se ubrizgava na upalna mesta.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #238 poslato: Novembar 10, 2014, 01:23:29 pre podne »

Još sam ja mlad za to :)
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 474


« Odgovor #237 poslato: Novembar 10, 2014, 01:20:47 pre podne »

Lek za takve stvari je jednostavno stara dobra "Deka" :)
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #236 poslato: Novembar 10, 2014, 01:11:21 pre podne »

Hvala na savetima,bas sam te stvari počeo da shvatam u poslednje vreme i ubacio dosta vezbi koje sam ranije bio zapostavio.Pogotovo ledja i biceps sam neko vreme prestao da radim i od tad je sve krenulo na dole ali polako vracam sve vezbe u trening od sutra ubacujem i biceps u redovan trening :)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #235 poslato: Novembar 10, 2014, 01:01:02 pre podne »

To mi liči na povredu od "potiska sa čela"
U svakom slučaju si morao da radiš biceps da bi održavao ravnomernu raspodelu opterećenja po agonistima i antagonistima i njihovim pripojima pri jakim potiscima.
Preporučljivo je uvek voditi računa da nema podtreniranih partija jer to dovodi do sigurne povrede.
Kreni od sada da svaki trening radiš biceps 5x20 ili 4x25, znači 100 ponavljanja ukupno može i 80 ali bez otkaza. Pozabavi se malo, kao što već rekoh, i gornjim leĂ°ima i zadnjim ramenom. Moraš biti uravnotežen tj. ravnomerno opterećivati kako potisne tako i sve vučne mišićne grupe. Većina povreda može da se sanira ali treba dosta vremena i sistematičnosti. Kao što i sam često kažeš ovde nema ništa na brzinu i preko noći. Ja sam neke povrede oporavljao i preko godinu dana, BP nisam radio dve godine (kosi da). I evo sada opet sve radim (sad sam malo iskusniji da ne kažem pametniji).
Ako nemaš neki deformitet u laktu daj mu dovoljno vremena uz pravilne rehabilitacione vežbe. Verovatno ti je malo tetiva "testerisala" po laktu pa si zakačio hroničnu upalu (tendinitis).
Uvek je dobro odraditi što bolju dijagnostiku: fizijatrijski pregled, UZ mekih tkiva ili šta već preporuče. Ti u svakom slučaju moraš da se prilagodiš situaciji i da po potrbi smanjiš intezitet vežbanja ali i da uvedeš potrebne vežbe zarad bržeg i boljeg oporavka.

P.S. povećaj omega 3 m.k.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #234 poslato: Novembar 10, 2014, 12:24:49 pre podne »

Ma zašto bi se ljutio,ja sam veoma zahvalan na sugestijama i savetima koje dobijam od vas :)
Tetiva,pisao sam o tome u delu foruma kod doktora.Kad spuštam tetiva kao da upadne izmedju zgloba i blokira mi pokret mehaniki ili preskace preko zgloba(takav osecaj imam) i tad boli. Noću spavam sa isruženom rukom ejr čim se savijem ili skor zaključam ona počne da trne.
A biceps gotovo i da ne radim već godinu dana,jednom mesećno uzmem bucice od 25 ili 30kg i odradim 4 serija 8 pon po ruci.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #233 poslato: Novembar 10, 2014, 12:10:26 pre podne »

Za PL previše otvoreno, opet nema tricepsa ni leĂ°a.
Šta je povrĂ°eno na laktu? Radiš li biceps i b.brahialis dovoljno? Boli li te pri spuštanju lakat?
Imaš li svoj snimak tehnike na UBP?
Možda da razmisliš da malo odmoriš od PL-a. Nije naručito preporučljivo terati +90%, a imati povrede (čisto predlog,  bez ljutnje)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #232 poslato: Novembar 09, 2014, 11:53:56 posle podne »

Uski bench ne mogu da radim jer imam povredu lakta i pojedine pokrete uopste ne mogu da izvodim.
Ovde mi je klupa veoma loša,evo kako je to izgledalo u staroj teretani
https://www.youtube.com/watch?v=BA86OaW8hCw
https://www.youtube.com/watch?v=0UKH7pHkA3I

Sa mojom kilažom veći maksimum ne mogu da izvučem,probao sam da menjam tehniku i uvek bude sve gore.Ovako mi najvise odgovara,triceps pokušavam da popravim ali on mi je genetrski najlošija mišićna grupa i od kad sam počeo da treniram ja se mučim sa njim.Povredio sam i tetive na laktu u prvih mesec dana treniranja i evo već 5 godina se to vuče i ne mogu da treniram lepo jer uski bench,potisak sa čela, vežbe bucicama iznad glave pa nekad i propadanja ne mogu da radim.
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2014, 11:56:49 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #231 poslato: Novembar 09, 2014, 11:30:08 posle podne »

Dušane upravu si. Treba malo da doradiš tehniku kako na BP tako i na FP.
Ono što mi odmah upada u oči je položaj stopala na BP. Trebao bi da pete spustiš na pod da bi mogao da imaš tzv "leg drive". Tada ćeš biti daleko stabilniji na klupi i više ćeš koristiti leĂ°a u negativnom delu pokreta.
Kada iz spuštanja prelaziš u dizanje nadlatica ti je mnogo nestabilna, previše se otvaraš pa stres prebacuješ na pripoje pectoralisa i prednjeg deltoida, a samim tim isključuješ triceps i podlaktica ti pronira pod optrerećenjem što generalno nije dobro na duge staze. To je upravo i razlog tome, jer stres uvek preuzima dominantna grupa (mislim na slabiji tj. podtreniran triceps)
Dobro je što si počeo sa FP on je upravo ono što ti treba da popraviš triceps u BP.

Trudi se da laktove fiksiraš tokom celog pokreta (naravno mislim na Y formu). Za to povećaj malo akcenat na veslanja tj. vučenja u horizontalnoj ravni i zadnje rame jer je ta cela grupa odgovorna za stabilizaciju pokreta u BP.
Pored BP-a, FP-a, UKBP-a radi obavezno i UBP (uski BP) hvat u širini ramena i laktovi uz telo.
Nemoj prelaziti 85% dok koriguješ tehniku. 5-ce i 3-ojke radi u toj zoni dok se malo ne adaptiraš.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #230 poslato: Novembar 09, 2014, 09:21:13 posle podne »

Malo radio i ponavljanja na Bench-u  12x100kg  :)
https://www.youtube.com/watch?v=9JaJzW1cxME&feature=youtu.be
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #229 poslato: Novembar 09, 2014, 09:18:58 posle podne »

Danas drugi trening kako radim Floor press,do sad nikad nisam radio pa ako imate neke kritike u vezi tehnike voleo bih da čujem :)
https://www.youtube.com/watch?v=DRHjQJjTNQE&feature=youtu.be
Sačuvana
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 44 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.32 sekundi sa 17 upita.