TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 09:16:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 189 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 689375 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2506 poslato: Januar 19, 2016, 03:09:47 posle podne »

Ako hocete da se lepo rastvara cak i bez sejkera i u hladnoj vodi i da pritom nemate stomacnih tegoba kupite labradin monohidrat. Skuplji je ali najbolji po tom pitanju.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 805


« Odgovor #2505 poslato: Januar 19, 2016, 03:07:59 posle podne »

Ja sam uvek tako radio, nema razlike u odnosu na ono kad sam neposredno pre ispijanja spremao  :D
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2504 poslato: Januar 19, 2016, 03:05:13 posle podne »

Boky ipak tvoja ideja u vezi nije bas tako dobra :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #2503 poslato: Januar 19, 2016, 02:31:34 posle podne »

Zar kreatin ne sme da stoji u vodi duže od 15 minuta?
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 805


« Odgovor #2502 poslato: Januar 19, 2016, 02:23:28 posle podne »

Narucio sam kreatin prvi put do sad, monohidrat. Necu da radim fazu punjenje. Ide 5g pre 5g posle treninga? U danima pauze samo 5g pre dorucka? Zanima me da li izaziva grceve u stomaku, nadustost ili slicno?

Nije na odmet da uradiš fazu punjenja, barem 5 dana po 20g i ćao.

 Pretežno je ljudima izazvalo stomačne tegobe kad uzmu neki krš koji je kao frakcija i još ga "rastvore" u hladnoj vodi.

Uzmeš lepo 1.5l vode staviš na šporet da se zagreje malo da bude topla voda, 2-3 flašice od pola litra vode sipaš u svaku kreatin, naliješ tu vodu 300-400ml u svaku, mućkaš dok se skroz ne razloži i imaš za ceo dan da ne moraš non stop da mućkaš svako malo..
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2501 poslato: Januar 19, 2016, 02:04:43 posle podne »

Odlicno pitanje Funta...da kreatin moze izazvati te tegobe...cak i proliv( osmotska dijareja)...

Da bi to sprecio najbolje je kreatin pripremiti u "mlakoj vodi", isto tako ne preterivati sa dozama kreatina "per serving"* ne vise od 5 gr "odjedared", na gram kreatina( monohidrat) oko 75 ml vode...

Činjenica je da se kreatin slabo razlaže na niskim temperaturama i ovo može da stvori problem u apsorbciji kreatina. Kada se nerastvoren kreatin naĂ°e u probavnom traktu, naš organizam vuče vodu iz digestivnog trakta da bi rastvorio kreatin, eto osmotske dijareje.

A koji si kreatin uzeo?
« Poslednja izmena: Januar 19, 2016, 02:19:52 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #2500 poslato: Januar 19, 2016, 12:52:58 posle podne »

Ja ga sad pijem prvi put a nemam nesto jak stomak i za sada nemam problema. A radio sam i punjenje i pijem svaki dan po 10g ukupno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2499 poslato: Januar 19, 2016, 12:33:46 posle podne »

Da, uzimš kao što si napisao. A ako imaš problema sa stomakom moguće da su od njega :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #2498 poslato: Januar 19, 2016, 12:15:19 posle podne »

Narucio sam kreatin prvi put do sad, monohidrat. Necu da radim fazu punjenje. Ide 5g pre 5g posle treninga? U danima pauze samo 5g pre dorucka? Zanima me da li izaziva grceve u stomaku, nadustost ili slicno?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #2497 poslato: Januar 19, 2016, 07:20:56 pre podne »

Kreatin i no reaktor zajedno, ili samo jedno od toga i šta? Hvala.
Ako uzimaš reaktor koji u sebi sadrži kreatin, a takvih je preko 90% na tržištu, onda ti kreatin i nije potreban, osim u danima kada ne treniraš, kada ne uzimaš NO reaktor ali bi bilo dobro uzeti 5 gr. kreatina.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2496 poslato: Januar 18, 2016, 04:43:24 posle podne »

Ja volim da kombinujem NO I monohidrat tako što pre treninga uzimam NO reaktor a posle trening 5g kreatina sa proteinom i dekstrozom.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2495 poslato: Januar 18, 2016, 04:31:17 posle podne »

Vecina "kompleksnijih" NO-reaktora ima i kreatin( razni oblici) u svom sastavu...a olako davanje preporuka moze biti jako nezahvalno..."individualna (pre)osetljivost na neke od sastojaka"...

Sta imas u planu? Ciljevi? Sta jos koristis od suplementacije? Kofein? Unos kofeina drugim izvorima( cajevi, kafa, energetski napici)?
Sačuvana
ShamShi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54


« Odgovor #2494 poslato: Januar 18, 2016, 04:19:06 posle podne »

Kreatin i no reaktor zajedno, ili samo jedno od toga i šta? Hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2493 poslato: Januar 11, 2016, 11:48:46 posle podne »

Dekstrozu po datim preporukama možeš uzimati...a i čak kada si u fazi održavanja, preporuka za 15-30 gr dekstroze( ili maltodekstrina, ili i dex i malto u odnosu 1:1, sumarno u već pomentoj količini) u PWM sa 5 gr kreatina i proteinskim suplementom...

Moja preporuka je da 15-30 gr dex sa kreatinom, u fazi punjenja uzimaš SAMO - ujutru,čim ustaneš "na prazan želudac", oko 20 min pre doručka; i posle treninga u pwm sa proteinskim suplementom, ostala 2 uzimanja, neka budu bez dekstroze...dakle, to se odnosi na fazu punjenja, u fazi održavanja kreatin uzimaj pre( bez dex) i posle treninga( pwm - sa dex)...
« Poslednja izmena: Januar 12, 2016, 12:24:43 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
pinter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #2492 poslato: Januar 11, 2016, 04:01:52 posle podne »

Pitanje u vezi kreatin monofosfat. Da li sa svakom dozom da uzimam dekstrozu i koliko. Posle treninga uzimam whey, da li mogu da pomesam zajedno sa kreatinom ili prvo kreatin pa neka vremenska pauza pa whey?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk



Mislis na kreatin-monohidrat, pretpostavljam...

Moj predlog bi bio identican sa twinowim...dekstrozu 15-30 gr ubaci sa whey u pwm...

Inace, ako vec zelis da maximalno ispostujes preporuke...nemoj dodavati dektrozu NIKAKO u uzimanju pre treninga( kompenzatorna hipoglikemija - brz skok, a zatim nagli pad "secera" u krvi - lose odradjen trening, osecaj slabosti, malaksalosti...)

P.S. Previse prostih hidrata daje veliki rizik od masnih naslaga i onog neprijatnog "vodenastog izgleda"( najprostije receno)...  ;)


Da monohidrat. A u fazi punjenja da li da uzimam dekstrozu? Verovatno ne :) ili?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 189 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 17 upita.