TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:45:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 155 156 [157] 158 159 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 603310 puta)
Srdjan1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126


« Odgovor #531 poslato: Januar 28, 2014, 04:51:23 posle podne »

Uzimam protein dva puta dnevno, posle teretane kad i posle trcanja..Eh sad, kad ne idem na trcanje kad mi je najbolje da uzmem tu drugu dozu, ujutru uz dorucak ili kao neki medjuobrok do rucka..Dorucak mi je isti vec 2 meseca i u njemu ima oko 50-ak grama proteina iz mesa, jaja i mlecnih proizvoda i on mi je ujutru u 06:45 .. Taj medjuobrok je u 10:00 i do sada sam uzimao mericu sa 30-40 gr. badema/lesnika/kikirikija..
Pa da li je bolje da protein ubacim u dorucak ili u taj medjuobrok? Nisam se bas najbolje izrazio, ali nadam se da ste shvatili sta pitam. :D
Sačuvana
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #530 poslato: Januar 28, 2014, 03:56:45 posle podne »

Људи, имам једно питање, није за мене, за друга који не може да нађе одговор на то нигде на интернетау а нема кога да пита...

Наиме, тај мој друг је до сада узимао протеин и трибулус, е сад, купио је и сагоревач масти и бца, да ли сме све то да комбинује или не? Највише га буни комбинација трибулус-сагоревач...

Хвала унапред на одговору!
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #529 poslato: Januar 27, 2014, 02:36:27 posle podne »

Јел није мало да се узима веј протеин само после тренинга?

ako u toku dana unosiš dovoljno proteina iz hrane, whey posle treninga je sasvim dovoljan. Ako gledaš na whey kao dodatak, to je prava stvar, ali znam mnoge koji uzimaju whey misleći da neće morati da se trude toliko oko unosa proteina iz hrane što je pogrešan pristup...
Reci mi, MightyMO, da li je OK ovako kako ja radim, da dnevno unsem 1-1,5 dozu ali podelim na 2,3 dela po manje? Posto svakodnevno radim duzi kardio, nekad i 2x dnevno (te sam u prilicnom riziku od katabolizma) primetila sam da mi jako prija da ga pijem ovako (jer inace ne pijem bilo kakve sokove, mleko i sl) a ujedno ga malo vise razblazim, pa je to nacin da unesem vise tecnosti u toku dana :) Inace mi nikad nije zamena za obrok, a i proteina unosim sasvim dovoljno...

to bi onda bilo nekih 10 g proteina po dozi, to je jako malo, pogotovo ako imaš tako duge i česte treninge...  u principu unosiš dodatnih 30-ak grama proteina na dnevnom nivou, što je ok ali ne puno, naravno sve sad zavisi od tvoje ishrane i koliko ishranom unosiš proteina i svega ostalog
A OK onda, ja sam se samo plasila da ne preterujem sa 1,5 dozom dnevno, posto mi je unos proteina oko 2g/kg telesne mase ;)
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #528 poslato: Januar 27, 2014, 01:56:37 posle podne »

trebalo bi minimum 20gr po obroku valjda :) merica prosecnog wheija ima taman 20-25gr
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #527 poslato: Januar 27, 2014, 11:22:14 pre podne »

Јел није мало да се узима веј протеин само после тренинга?

ako u toku dana unosiš dovoljno proteina iz hrane, whey posle treninga je sasvim dovoljan. Ako gledaš na whey kao dodatak, to je prava stvar, ali znam mnoge koji uzimaju whey misleći da neće morati da se trude toliko oko unosa proteina iz hrane što je pogrešan pristup...
Reci mi, MightyMO, da li je OK ovako kako ja radim, da dnevno unsem 1-1,5 dozu ali podelim na 2,3 dela po manje? Posto svakodnevno radim duzi kardio, nekad i 2x dnevno (te sam u prilicnom riziku od katabolizma) primetila sam da mi jako prija da ga pijem ovako (jer inace ne pijem bilo kakve sokove, mleko i sl) a ujedno ga malo vise razblazim, pa je to nacin da unesem vise tecnosti u toku dana :) Inace mi nikad nije zamena za obrok, a i proteina unosim sasvim dovoljno...

to bi onda bilo nekih 10 g proteina po dozi, to je jako malo, pogotovo ako imaš tako duge i česte treninge...  u principu unosiš dodatnih 30-ak grama proteina na dnevnom nivou, što je ok ali ne puno, naravno sve sad zavisi od tvoje ishrane i koliko ishranom unosiš proteina i svega ostalog
Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #526 poslato: Januar 27, 2014, 11:20:03 pre podne »

Па због финансијских (не) прилика покушавам мало да приштедим на веју, да што дуже траје... Из храде солидно уносим протеине, бар ја мислим да је тако...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #525 poslato: Januar 27, 2014, 10:57:17 pre podne »

Јел није мало да се узима веј протеин само после тренинга?

ako u toku dana unosiš dovoljno proteina iz hrane, whey posle treninga je sasvim dovoljan. Ako gledaš na whey kao dodatak, to je prava stvar, ali znam mnoge koji uzimaju whey misleći da neće morati da se trude toliko oko unosa proteina iz hrane što je pogrešan pristup...
Reci mi, MightyMO, da li je OK ovako kako ja radim, da dnevno unsem 1-1,5 dozu ali podelim na 2,3 dela po manje? Posto svakodnevno radim duzi kardio, nekad i 2x dnevno (te sam u prilicnom riziku od katabolizma) primetila sam da mi jako prija da ga pijem ovako (jer inace ne pijem bilo kakve sokove, mleko i sl) a ujedno ga malo vise razblazim, pa je to nacin da unesem vise tecnosti u toku dana :) Inace mi nikad nije zamena za obrok, a i proteina unosim sasvim dovoljno...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #524 poslato: Januar 27, 2014, 10:06:28 pre podne »

Јел није мало да се узима веј протеин само после тренинга?

ako u toku dana unosiš dovoljno proteina iz hrane, whey posle treninga je sasvim dovoljan. Ako gledaš na whey kao dodatak, to je prava stvar, ali znam mnoge koji uzimaju whey misleći da neće morati da se trude toliko oko unosa proteina iz hrane što je pogrešan pristup...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #523 poslato: Januar 27, 2014, 06:55:24 pre podne »

Јел није мало да се узима веј протеин само после тренинга?
Mozes i vise puta dnevno. Negde do 3 merice je dovoljno. Zavisi od finansija,naravno.
Sačuvana
pumping iron
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #522 poslato: Januar 27, 2014, 12:40:50 pre podne »

Јел није мало да се узима веј протеин само после тренинга?
pa to je ona "ekonomicnija " varijanta .....samo jednom posle treninga, uprincipu tad ti je i najbitnije ako imas uslova da cesce uzimas whey onda mozes i jednom pred spavanje
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #521 poslato: Januar 26, 2014, 11:49:36 posle podne »

Јел није мало да се узима веј протеин само после тренинга?
Ja recimo uzimam pola doze za dorucak, pola posle treninga i to mi bas odgovara :) Danima kada ne treniram uzmem nekad i 1,5 dozu za oporavak. Ne treba ni sa cim preterivati, zavisi sta ti je cilj. Zavisi verovatno i koji protein uzimas, ali to ce ti bolje ljudi iz Pansporta reci.
Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #520 poslato: Januar 26, 2014, 11:41:56 posle podne »

Јел није мало да се узима веј протеин само после тренинга?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #519 poslato: Januar 26, 2014, 09:00:52 posle podne »

Gejner (Mass 20) piješ uvek isto nezavisno od kreatina dal si u fazi punjenja ili ne.Marko ti je već napisao kako  "gejner ujutru ,nakon treninga a mozes i uvece ukoliko tezis povecanju telesne tezine.ako zelis rad na misicnoj masi nemoj ga koristiti uvece."
Sačuvana
MILOVAN13
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #518 poslato: Januar 26, 2014, 08:55:51 posle podne »

Kreatin pijem 4 puta dnevno po 5grama u fazi 5-7 dana.U drugoj nedelji kreatin mogu piti pre i posle treninga po 5 g.Meni je bitno Mass 20 kako da pijem u drugoj nedelji?(Pocetnik sam zato se interesujem)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #517 poslato: Januar 26, 2014, 01:52:24 posle podne »

Pozdrav.Kupio sam MASS 20,Kreatin Monohidrat i dekstrozu.Zanima me kako piti?U fazi punjenja jel trebam 20min. pre dorucka 5g,20min. pre treninga 5g,posle treninga 5g i pred spavanja 5grama? A kako protein da pijem posle punjenja? Mozda posle treninga i pred spavanja da unesem protein po 50grama?.
Uz gejner ti ne treba dextroza,na kon faze punjenja 5g pre treninga i 5g nakon treninga.gejner ujutru ,nakon treninga a mozes i uvece ukoliko tezis povecanju telesne tezine.ako zelis rad na misicnoj masi nemoj ga koristiti uvece.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 155 156 [157] 158 159 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 19 upita.