TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 05:58:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 602773 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #1116 poslato: Novembar 17, 2014, 10:35:18 posle podne »

Kada čučnem ili se savijem na desnu stranu, javlja se bol sa desne strane leĂ°a, kao da me nešto probode nožem, jak i oštar bol, i imam osećaj kao da u tom trenutku ne mogu da izdahnem, šta može biti?

Trazi uput za fizijatra. Koliko dugo vec traje taj bol? Da li sumnjas na neki uzrok?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1115 poslato: Novembar 17, 2014, 10:15:35 posle podne »

Ja sam prosle srede radio ledja i sve do juce su me bas bolela do pre 2 dana, cak i kada sam ubacivao u rikver ili drugu brzinu... A jos pritom stariji kolega, clan foruma isto, nije bio bas zadovoljan kako sam radio testeru.
Moras da povlacis ramenom, i onda samo zavrsis pokret iz lakta. Valjda me razumes. Kada radis veslanja ili bilo koje vucenje u pretklonu vuces lopatice i ramena u nazad kao da hoces da ih spojis u pozitivu, a u negativu iz skroz pustat napred. Isto kao da hoces da spojis prednja ramena. Eto ja se potrudio bas da pomognem, valjda me razumes... Radi mrtvo obavezno za ledja.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1114 poslato: Novembar 17, 2014, 09:09:34 posle podne »

Kada čučnem ili se savijem na desnu stranu, javlja se bol sa desne strane leĂ°a, kao da me nešto probode nožem, jak i oštar bol, i imam osećaj kao da u tom trenutku ne mogu da izdahnem, šta može biti?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1113 poslato: Novembar 17, 2014, 08:43:59 posle podne »

Tehnički loše izvodiš vežbe za leĂ°a i onda previše angažuješ biceps kod tih vežbi.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1112 poslato: Novembar 17, 2014, 04:51:13 posle podne »

Jel dobija neko upalu bicepsa kad odradi ledja?
Ja sam imao kada sam poceo da treninram. Nisam bas najhpravilnije radio vezbe. A ako od skoro trenias, normalno je da imas blagu upalu podlaktice i bicepsa, dok malo ojacaju ruke.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1111 poslato: Novembar 17, 2014, 04:49:26 posle podne »

Slazem se, cure se loze na vene ;)
Cure se loze na pare... Cast izuzecuma, ali je najvise takvih. Sada bi i vise bogatog "medu" (debeljana sa mercedesom), nego lepog decka koji je u trebinngu, a vozi se prevozom.
Funta, sve sto radis prvo valjda radis zbog sebe... zdrav zivot, ishrana, trening.. jer kad si ti zadovoljan sobom, to privlaci pozitivne stvari i okolinu - pa ako hoces i "lepe cure" ce prici kad-tad ;) Stvarno nije fraza - iz iskustva pricam, pod pretpostavkom da tvoj tip devojke nije neka starleta :D Posebno je tu problem sa zenama - ajde realno koliki procenat muske populacije se lozi na BB-ke, cak i rekreativce? Zasto bi zensko htelo da potpuno stese zadnjicu (i usput izgubi grudi), a sa druge strane imas hrpu riba koje ce ubrizgati salo u pozadinu da bi dobile kantu kao KK? Ko je tu lud? Nazalost zivimo u svetu ekstrema, samo sto u BB se to zove perfekcija, a u realnom svetu bolest :)

@Slavisa - poslusacu savet, hvala.
Zbog sebe i treniram, to sam ovako rekao, to je cinjenica, slazem se sa tobom, ali je sve vise sponzorusa . Hvala bogu pa sam u vezi vec 5 godina, iskreno ne znam sta bih radio da nisam. Izvinjavam se zbog offa.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1110 poslato: Novembar 17, 2014, 04:13:18 posle podne »

Jel dobija neko upalu bicepsa kad odradi ledja?
Ja nikada. To moze znaciti da imas losu tehniku vezbi za ledja, te vuces vise bicepsom nego ledjima. To je opsta pocetnicka greska, koliko dugo treniras ? Moze neki snimak 1-2 vezbe kako radis ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1109 poslato: Novembar 17, 2014, 04:09:38 posle podne »

Jel dobija neko upalu bicepsa kad odradi ledja?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1108 poslato: Novembar 17, 2014, 03:03:47 posle podne »

Uvek će biti devojaka koje će pre izabrati blejanje kod tebe i šetnju, nego vožnju skupim kolima i skup kafić. :)
Sve manje je takvih
Da!
@trkacice Evo ja se lozim na ozbiljne rekreativke u teretani, a tek se za bikini modele ne bih bunio. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1107 poslato: Novembar 17, 2014, 02:21:12 posle podne »

Slazem se, cure se loze na vene ;)
Cure se loze na pare... Cast izuzecuma, ali je najvise takvih. Sada bi i vise bogatog "medu" (debeljana sa mercedesom), nego lepog decka koji je u trebinngu, a vozi se prevozom.
Funta, sve sto radis prvo valjda radis zbog sebe... zdrav zivot, ishrana, trening.. jer kad si ti zadovoljan sobom, to privlaci pozitivne stvari i okolinu - pa ako hoces i "lepe cure" ce prici kad-tad ;) Stvarno nije fraza - iz iskustva pricam, pod pretpostavkom da tvoj tip devojke nije neka starleta :D Posebno je tu problem sa zenama - ajde realno koliki procenat muske populacije se lozi na BB-ke, cak i rekreativce? Zasto bi zensko htelo da potpuno stese zadnjicu (i usput izgubi grudi), a sa druge strane imas hrpu riba koje ce ubrizgati salo u pozadinu da bi dobile kantu kao KK? Ko je tu lud? Nazalost zivimo u svetu ekstrema, samo sto u BB se to zove perfekcija, a u realnom svetu bolest :)

@Slavisa - poslusacu savet, hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1106 poslato: Novembar 15, 2014, 11:43:31 posle podne »

Da rezimiramo - sportisti su mnogo pozitivniji likovi, znaju da iskanališu stres, imaju više energije, zdraviji su, izgledaju super. Vene me ne zanimaju da li ih ima ili nema :D    a za morževe, da... imam takvih u okolini mnogo. Sve ih mrzi. MeĂ°utim, takvi su i u ostalim sferama života. Ne prijaju mi ljudi sa tako niskim nivoom životne energije... :P
Da li mozda znas je li radjeno neko BB istrazivanje o uticaju vezbi snage na mozak i mozdane funkcije? Tipa intelektualne sposobnosti, socijalna inteligencija i slicno? Nama su na faxu cesto podvlacili koliko je dizanje tereta strahovito vrsenje pritiska na neuronske jedinice, mobilisanje ogromne energije koja je potrebna da bi impuls iz nerava preko mozga dospeo u misice i izvrsio kontrakciju.. posebno kad je sila u pitanju. U vendilator prevodu treba ogromna volja i rad mozga da bi se digao veci teret, sto nas dovodi do toga da sve pocinje i zavrsava se u glavi ;) Lepo rekose uostalom zdravo telo zdrav duh :D Bez zezanja, verujem da BB imaju drugaciji psiholoski profil u odnosu na druge sportiste i rado bih procitala nesto vise o tome ako znas neki dobar izvor.

Slažem se...bilo je istraživanja na tu temu...topla preporuka za čitanje( P.S. slažem se sa Dušanom)

http://www.livestrong.com/article/549800-long-term-effects-of-weightlifting-on-the-brain/

https://www.unm.edu/~lkravitz/Article%20folder/RTandMentalHealth.html

http://www.marksdailyapple.com/monday-musings-the-dumb-jocks-myth/

http://www.cbass.com/Strengthtraininggoodforbrain.htm

Inače, draga moja fitnes trkačice, malo smo se dopisivali pwt, tek sad obratih pažnju na inboks...znam da ima nekih forumaša koju su "malo radikalniji" po pitanju pristupa odreĂ°enoj problematici, ali bih voleo da sva svoja pitanja javno podeliš sa nama...Monika ima mnogo više iskustva po pitanju suplementacije i treninga za lepši pol, kao i naš bb šampion i jedan od najboljih stručnjaka na polju treninga( sportskih priprema) u Srbiji, Marko Dimitrijević, koji je najkompetentniji za željene modifikacije treninga...

Elem, nadam se da se nećeš ljutiti što odgovaram ovako javno, mislim da je u tvom interesu da čuješ više mišljenja...

Smatram da se nalaziš u stanju "stalne pretreniranosti"...koja dovodi do ispoljavanja svih neželjenih efekata, hormona stresa KORTIZOLA...

Tak efekat "vodenjenja" i zadržavanja masnog tkiva na neželjenim mestima na bokovima i u "donjem delu stomaka" je rezultat i KORTIZOLA...umeri se sa treninzima...akcenat na više odmora, sna...a tu je i neizostavna suplementacija vitminom C, magnezijumom i cinkom, kao i zdravim mastima( tako da je moguće da si bila u pravu po pitanju povećanog unosa zdravih masti, jer je tvoj TDEE stvarno impresivan)...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1105 poslato: Novembar 15, 2014, 07:20:25 posle podne »

To je već domen psihologije, u ovom momentu mi ne pada na pamet nijedan dobar izvor, konkretno vezano za bodibilding, ukoliko se setim ili naĂ°em nešto rado ću podeliti na forumu :) 

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1104 poslato: Novembar 15, 2014, 05:52:59 posle podne »

U vendilator prevodu treba ogromna volja i rad mozga da bi se digao veci teret, sto nas dovodi do toga da sve pocinje i zavrsava se u glavi ;)
Upravo je to ono što ja ljudima stalno pokušavam da objasnim kada je powerlifting u pitanju i kada se neko čudi kako ja sa svih 65kg podižem odreĂ°ene težine. Sve je u glavi, najbitnija je volja i to koliko stvarno želite da postignete nešto :)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1103 poslato: Novembar 14, 2014, 04:12:30 posle podne »

Da rezimiramo - sportisti su mnogo pozitivniji likovi, znaju da iskanališu stres, imaju više energije, zdraviji su, izgledaju super. Vene me ne zanimaju da li ih ima ili nema :D    a za morževe, da... imam takvih u okolini mnogo. Sve ih mrzi. MeĂ°utim, takvi su i u ostalim sferama života. Ne prijaju mi ljudi sa tako niskim nivoom životne energije... :P
Da li mozda znas je li radjeno neko BB istrazivanje o uticaju vezbi snage na mozak i mozdane funkcije? Tipa intelektualne sposobnosti, socijalna inteligencija i slicno? Nama su na faxu cesto podvlacili koliko je dizanje tereta strahovito vrsenje pritiska na neuronske jedinice, mobilisanje ogromne energije koja je potrebna da bi impuls iz nerava preko mozga dospeo u misice i izvrsio kontrakciju.. posebno kad je sila u pitanju. U vendilator prevodu treba ogromna volja i rad mozga da bi se digao veci teret, sto nas dovodi do toga da sve pocinje i zavrsava se u glavi ;) Lepo rekose uostalom zdravo telo zdrav duh :D Bez zezanja, verujem da BB imaju drugaciji psiholoski profil u odnosu na druge sportiste i rado bih procitala nesto vise o tome ako znas neki dobar izvor.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1102 poslato: Novembar 14, 2014, 10:24:25 pre podne »

Da rezimiramo - sportisti su mnogo pozitivniji likovi, znaju da iskanališu stres, imaju više energije, zdraviji su, izgledaju super. Vene me ne zanimaju da li ih ima ili nema :D    a za morževe, da... imam takvih u okolini mnogo. Sve ih mrzi. MeĂ°utim, takvi su i u ostalim sferama života. Ne prijaju mi ljudi sa tako niskim nivoom životne energije... :P
Sačuvana
Stranice: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.