TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 05:26:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevači masti za žene - iskustva i preporuke  (Pročitano 41763 puta)
chasingsun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #49 poslato: Decembar 03, 2015, 09:53:23 pre podne »

Hey pozdrav svima. Bicu sto kraca. Potreban mi je savet oko fat burnera. Imam 24 godine i planiram da skinem par kilograma. Vezbam svaki drugi dan (80% kardio 20%sprave), jedem organic, voce, povrce, kuvano, zaluta tu neki sladoled (skoro svako vece) :) E sad ja zaista ne znam nista oko sagorevaca, imam to neko salo oko stomaka, htela bih naci dobar sagorevac koji je na biljnoj bazi, mozda cak i u liquid obliku?  ::) ::) ::) ::) ::) ::) :D :D :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #48 poslato: Novembar 20, 2015, 12:15:00 pre podne »

Pozdrav,

Htela sam da Vas zamolim za savet i pomoc. U poslednje vreme imam problem sa kilazom. Ugojila sam se 8kg, u poslednjih 6 meseci. Smatram da je to zbog prestanka treniranja i povecanog apetita. Inace, visoka sam 175, a imam trenutno 75kg, sto se preterano i ne vidi na meni, ali ja osecam veliku promenu. Studiram na Vojnoj Akademiji, tako da imam tamo tri casa nedeljno fizicko, a pocela sam (vec dve nedelje) individualno da trcim i radim vezbe snage. Sto se ishrane tice, izbacila sam kasnu veceru (do 19h najkasnije jedem), a trudim se da zdravo jedem. Unosim proteine, voce i povrce, a od ugljenih hidrata crni ili integralni hleb i ponekad neki slatkis. Htela sam da ubacim sagorevac u celu pricu. Pa Vas molim za savet koji bi mi najbolje odgovarao, i sta bih konkretno trebala u ishrani da dodam jos ili izbacim?



Pozdrav i od mene, Nenad je dao dovoljno dobrih predloga "izmena" oko ishrane, ono što bih ja dodao, tiče se toga da moraš ovladati upotrebnom vrednošću namirnica...

Dakle, da znaš koji su najbolji izvori proteina visoke biološke vrednosti, složenih hidrata, zdravih masti, dijetnih vlakana...i da unos istih prilagodiš svojim potrebama i ciljevima...

Najkraće rečeno - KNOW YOUR NUMBERS...i oko ishrane i oko treninga...

Suplementi, pa i sagorevači, ma kako bilo delotvorni neće imati efekta ako nisu ispraćeni korigovanom ishranom i dobro voĂ°enim treningom...
Tek kada budeš ovladala osnovama ishrane i treninga možeš razmišljati o sagorevačima...

Dakle, trebalo bi da budemo svesni upotrebne vrednosti suplemenata iz ove kategorije, koji su samo skromna podrška procesu sagorevanja telesne masti koji jedino, delotvorno mogu podstaći kardio trening, korekcija ishrane ( kroz manipulacije unosom ugljenih hidrata) i naravno, trening sa opterećenjem koji daje svoj doprinos i sa aspekta ciljanog kalorijskog deficita i kao glavni stimulans za očuvanje postojeće mišićne mase.

Preporuke za obavezno detaljno čitanje na temu ishrane i treninga...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Po pitanju mikro i makronutritivnog sastava namirnica( od vitamina i minerala do proteina, hidrata, masti, vlakana), preporuka za sajt... http://nutritiondata.self.com/
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #47 poslato: Novembar 19, 2015, 06:54:15 posle podne »

Ishrana nije dobra.
Te pahuljice i mleko ujutru treba zameniti nekim izvorom proteina i zdravim mastima.
Vocke bi trebalo jesti samo nakon treninga, ne kao uzinu.
Kuvana hrana opet moze da bude ok, a moze i uzas, sve zavisi od nacina pripreme  :)
Slatkise probaj da zamenis neki zdravim slatkisima, nadji alternativu dok se ne odviknes, imas predloge na forumu.
I povecaj broj obroka, jako je malo kvalitetnih u kojima su ukljucene sve stvari koje su potrebne tvom telu.
Plus vitamini i minerali, konzumiranje tecnosti itd, itd :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #46 poslato: Novembar 19, 2015, 06:50:27 posle podne »

Da li imas neki plan treninga po kome si ranije trenirala i po kome bi sada nastavila ?
Sačuvana
AlexRVA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #45 poslato: Novembar 19, 2015, 06:38:45 posle podne »

Jesam, intenzivno. Sada su mi ti misici prilicno opali, sem kvadricepsa.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #44 poslato: Novembar 19, 2015, 06:35:15 posle podne »

Onda ti predlazem da krenes sa treninzima u teretani.Da li si ranije trenirala sa tegovima?
Sačuvana
AlexRVA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #43 poslato: Novembar 19, 2015, 06:31:13 posle podne »

Da da, imam dobru teretanu na VA.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #42 poslato: Novembar 19, 2015, 06:29:43 posle podne »

Da li imas mogucnosti da treniras u teretani ?
Sačuvana
AlexRVA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #41 poslato: Novembar 19, 2015, 06:24:01 posle podne »

Sto se treninga snage tice, postepeno ga pojacavam. Radim razne vrste trbusnjaka, sklekove, izdrzaje na sipci za zgibove i na sipci za propadanje, cucnjeve i zadnju lozu sa gluteusom.

Sto se jelovnika tice, obicno ujutru kombinujem dve vrste pahuljica (uglavnom ovsene, jecmene, razene i kukuruzne), sa mlekom. Za uzinu pojedem neku vocku, za rucak kuvanu hranu, bez zaprske i zacina. Kuvano meso sa kuvanim (ili grilovanim) povrcem i onaj hleb, koji sam pomenula malo pre, ako jelo ne sadrzi krompir ili pirinac. Ponekad pojedem i neki slatkis (posto sam veliki ljubitelj slatkisa) i to je to u sustini. :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #40 poslato: Novembar 19, 2015, 06:00:06 posle podne »

Pozdrav !!!

Nemoj izbacivati veceru, mnogo je to sati bez hrane, naravno da trebas da jedes ali iskljucivo zdrave stvari :)
Pripazi sa vocem oko tajminga unosenja, nije bas idealno u svim delovima dana konzumirati.
I taj hleb zameni sa drugom vrstom hidrata, posto pravog integralnog i crnog hleba ces kod nas jako tesko naci.
Pirinac, krompir, ovsene neka ti budu UH koje ces unositi.

Treba dosta citanja, dosta konkretnih pitanja, po mogucstvu da stavis trenutni jelovnik pa da ispravljamo zajedno :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #39 poslato: Novembar 19, 2015, 05:41:14 posle podne »

Dok cekas njegov odgovor predlazem ti da iscitas par tekstova po pitanju ishrane koji se nalaze u tekstoteci na sajtu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #38 poslato: Novembar 19, 2015, 05:38:58 posle podne »

Pre kupovine sagorevaca trebas napraviti neke promene u ishrani i napraviti odredjeni plan treninga.Sto se tice ishrane nemas potrebe izbacivati veceru ali za detaljnija upustva sacekaj da ti Slavisa odgovori.
Kako izgledaju tvoji treninzi kada su u pitanju vezbe snage ?
Sačuvana
AlexRVA
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #37 poslato: Novembar 19, 2015, 05:25:56 posle podne »

Pozdrav,

Htela sam da Vas zamolim za savet i pomoc. U poslednje vreme imam problem sa kilazom. Ugojila sam se 8kg, u poslednjih 6 meseci. Smatram da je to zbog prestanka treniranja i povecanog apetita. Inace, visoka sam 175, a imam trenutno 75kg, sto se preterano i ne vidi na meni, ali ja osecam veliku promenu. Studiram na Vojnoj Akademiji, tako da imam tamo tri casa nedeljno fizicko, a pocela sam (vec dve nedelje) individualno da trcim i radim vezbe snage. Sto se ishrane tice, izbacila sam kasnu veceru (do 19h najkasnije jedem), a trudim se da zdravo jedem. Unosim proteine, voce i povrce, a od ugljenih hidrata crni ili integralni hleb i ponekad neki slatkis. Htela sam da ubacim sagorevac u celu pricu. Pa Vas molim za savet koji bi mi najbolje odgovarao, i sta bih konkretno trebala u ishrani da dodam jos ili izbacim?

« Poslednja izmena: Novembar 19, 2015, 05:28:55 posle podne od strane AlexRVA » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #36 poslato: Oktobar 18, 2015, 09:49:05 posle podne »

Po tvom postu deluje kao da nisi baš upućena ni u jednu od bitnih stvari za rešavanje tvog " problema " ( ishrana,trening i  suplementacija).
Za početak odgovori na Slavišina pitanja da bi te uputio u neke stvari vezane za ishranu.
Da bih ti pomogao oko treninga moraćeš da mi daš malo više informacija o tvom trenutnom načinu treniranja, koliko puta nedeljno treniraš, koje vežbe radiš kojim danima, da li uvek u istom danu radiš kardio+ tegovi  itd. Da li imaš nekog trenera u teretani ili samostalno treniraš ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Oktobar 18, 2015, 03:29:27 pre podne »

Pozdrav! nova sam ovde i voljna da usvojim Vase savete.
Visina 168cm Tezina 67kg
Do pre godinu dana imala sam oblikovanu figuru, sem malo sala na stomaku i kiflica sa strane, trenirala aktivno, imala izrazene misice itd. Posle pauze od skoro godinu dana (zbog operacije) vratila sam se sportu. ali, sada imam celulit na bokovima, vidljiv visak kilograma a misici se vise ne vide sem na listovima i kvadricepsu (trenirala ples 10 godina)
Mesec dana vec imam treninge 4 puta, kardio 20 min pa 40, 50 min vezbe sa tegicima i na kraju istezanje.
Imam problem sto ustajem tek oko 11, 12h. pa obicno doruckujem  rucak. jedem povrce, od voca retko sta volim, uglavnom jabuka i banana. trudim se da pijem dosta vode, izbegavam hleb. Jaja meso i sir kombinujem za rucak a posle treninga gledam da ne jedem, ali nista se ne desava. grickam plazmu umesto uzine a ponekad i uvece. zeleni caj i kafu svaki dan pijem. Uspela sam da se "skinem" sa slatkisa, ali i dalje sam debela. zelim da probam sa sagorevacem sam ili u kombinaciji sa proteinom, ali sama ne umem da napravim dobar plan.

hvala

Pozdrav...

Čime se rukovodiš pri sastavljanju obroka? Ciljani deficit?

Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou? Zašto ne jedeš posle treninga?!

Nije bitno kada jedeš već šta jedeš!

Grickaš plazmu?! Hm...moraćeš da se upoznaš sa upotrebnom vrednošću namirnica, jer čini mi se da previĂ°aš "osnove" zdrave ishrane i pravilnog odabira namirnica u skladu sa ciljem...

Kada kažeš radiš sa tegićima, šta to znači? Kako izgledaju ti treninzi "sa tegićima"? Imaš neki plan treninga? Po mišićnim partijama? Koliko mišićnih partija odradiš za trening? Koliko vežbi po mišićnoj partiji? Koliko serija po vežbi? Koliko ponavljanja radiš po seriji? Povećavaš opterećenje u svakoj narednoj seriji? Pauze izmeĂ°u serija?

Vežbaš u dobro opremljenoj teretani...ili...?

Pratiš li puls tokom kardio treninga?

Da li si u skorije vreme odradila lab. pregled krvi i urina? Neki zdravstveni problem, piješ li neke lekove? Anemija? Hormonski je sve ok? Ciklusi redovni?

Da li je oporavak posle operacije bio potpun? Neka nesanirana povreda, prelom?

Smatram da si lošim manipulacijama po pitanju ishrane i treninga "usporila metabolizam", što je glavni razlog stagnacije i gubitka mišićne mase...

Molim da detaljno iščitaš...

O planu ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Detaljno o skidanju masnih naslaga i greškama koje dovode do nezadovoljavajućih rezultata... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2015, 03:31:15 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.