TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:05:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevači masti za žene - iskustva i preporuke  (Pročitano 41547 puta)
Sofija94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #94 poslato: Maj 13, 2016, 09:19:16 posle podne »

Vezbala sam jedan period kod kuce na spravi ali sam posustala i prestala. Pocecu da trcim jer mi se to pokazalo kao najbolje. Rekreativno se bavim biciklizmom.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #93 poslato: Maj 13, 2016, 09:10:38 posle podne »

Da li se baviš nekim sportom i da li treniraš  teretani ?
Sačuvana
Sofija94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #92 poslato: Maj 13, 2016, 07:37:51 posle podne »

Cao, imam masne naslage na stomaku, jedem razmovrsnu hranu u umerenim kolicinama, fizicki sam aktivna ceo dan ali stomak je stalno tu pa sam odlucila da kupim neki sagorevac. Sta mi preporucujete? Decko ima isti problem, sa tim da on pije kafu redovno nekad i vise puta dnevno i pusi a ja ne. Hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #91 poslato: April 19, 2016, 01:02:41 posle podne »

Ne bi trebalo zaboraviti da problemi sa celulitom u kriticnim zonama mogu biti uzrokovani i problemima sa hormonima...naročito estrogenom( distrubucija masnog tkiva)...drugi hormoni su insulin, tiroidni hormoni,kao i prolaktin, koji takoĂ°e utiče na formiranje celulita u periodu laktacije...a i kasnije tokom zivota...

Problemi sa celulitom su svakako postali izarzeniji nakon trudnoce( i u toku iste)?

Svakako bi trebalo teziti dobrom izgledu, ali ne bi trebalo ici u krajnost...a pogotovu ne gajeci nerealne nade oko svemoci sagorevaca...

Sačuvana
ljubicica13
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #90 poslato: April 19, 2016, 12:23:53 posle podne »

Hoću i hvala, zaista cenim vaše savete.. :)
A za donji deo ledja ljudi oko mene kažu da je to "koža koja je nasela na kosti"... :D Ali ja to ne bih tako definisala.. Ima tu malo viška rekla bih, zato sam i rešila da probam sagorevač.. :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #89 poslato: April 19, 2016, 12:06:08 posle podne »

Ne,ne, taman posla, nisam ni mislio da zelis da izgledas kao takmicari tj takmicarke, ali ako te savetujem onda to radimo 100% pa koliko upijes, uvazis i tome slicno.

Forsiraj te slabije delove jer ces ih jedino tako popraviti. Nikako onim starim sistemom vec u par razlicitih treninga.

Dogovorili smo da odvojis prednju lozu od zadnje i gluteusa :)

Sta je sa donjim ledjima..??
Sačuvana
ljubicica13
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #88 poslato: April 19, 2016, 11:43:40 pre podne »

Moj "problem" i jesu butine, sedalna regija i donji deo ledja.. Već sedam meseci sam vegan ali i pre toga sam pazila na ishranu.. Ponekad sam jela slatkise ali nista preterano..  Hidriram se dovoljno, oduvek i jesam.. 2, 3 l vode dnevno, ponekad i vise... I idem već šest meseci na masaže..  :-\ Stresove imam svaki dan :D od dvoje male dece koji se non stop svadjaju...  ::) Drugih nemam. I spavam oko 6h dnevno.. I nisam pušač... :)
Ne kontrahujem jako mišiće na kraju pokreta.. I bila sam malo u gužvi ceo vikend, ali evo danas ću se posvetiti novom planu treninga.. ;)
U suštini sam perfekcionista i smeta mi što kad stojim vidim celulit na svojim nogama... Kad kontrahujem mišiće fino sve izgleda ali u opuštenom stanju nisam zadovoljna... Ne očekujem da izgledam kao na profilnoj slici "Kolev Nenad" ali .... ;)

Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #87 poslato: April 14, 2016, 11:16:00 posle podne »

Ono sto sam ja primetio je da radis od svakog dela noge po jednu, dve zbe i to je to.

Bolje uraditi dva kvalitetna treninga nedeljno i pogoditi tacno sta treba ciljano plus folklor :)

Razdvoj kvadricepse od zadnje loze i gluteusa. Da li jako kontrahujes misice dok vezbas na kraju pokreta..??

Preveliki broj treninga ne mora da znaci da ce celulit nestati, pravilna ishrana i staz, kvalitretan staz u teretani ce uraditi posao :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #86 poslato: April 14, 2016, 02:53:29 posle podne »

Ne bi trebalo ici u krajnosti i preterano idealizovanje nekih stvari, poput koriscenja namirnica zivotnjskog porekla, malo se vise bavimo ljudima, ljubavlju prema bliznjima...ali ok, svi biramo svoj put...

Sto se tice celulita...najprostije receno...celulit se stvara u vezivnom tkivu. Kada je u područjima sklonim celulitu usporen proces eliminisanja štetnih materija i nagomilavaju se voda i otpadne materije, dolazi do zadebljanja vezivnog tkiva, a time do stvaranja popularno zvane “narandžine kore”.

Glavni uzrok celulita je genetika i način života, a posebno: napetost, premor, loše navike u ishrani, nedovoljna hidratacija, predugo sedenje, odsustvo redovne fizičke aktivnosti. Usled toga dolazi do slabe cirkulacije krvi, tj. nastaje kao posledica poremećaja mikrocirkulacije potkožnog tkiva. Zbog toga dolazi do zastoja u eliminisanju štetnih materija iz organizma, kao i "zadrzavanje vode"...dakle dolazi do usporavanja procesa eliminacije štetnih materija te se one zadržavaju i nakon nekog vremena, problem je vidljiv...

A problemi na drugim regijama tela? Butine? "Sedalna regija"? Donji deo ledja?

A koliko dugo ste na ovom prociscenom rezimu ishrane? Da li ste dobro hidrirani? Koliko vode popijete u toku dana? Masaze? Plivanje?

Stresovi? Spavate dovoljno? Pusac?

Sveze vlaknasto povrce? Voce? ( citrusi, jabuke, bobicasto voce)?
« Poslednja izmena: April 14, 2016, 02:59:08 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ljubicica13
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #85 poslato: April 14, 2016, 12:54:29 posle podne »

:) Zapravo i ja sam za to da treba biti umeren u svemu i nisam iz hira prešla u vegane nego što mi se zaista ne svidja činjenica da jedem mrtvu životinju i bilo šta što ima oči kao i ja.. :( Takodje, iskorišćavanje istih mi jednostavno smeta..  I ne želim više da se mučim da jedem nešto što mi ne prija samo zato što mi je dostupno.. :) No, to je moj stav i moj izbor i nikom ga ne namećem..   I jeste mi komplikovano malo da razmišljam svaki dan šta ću ja jesti, šta će deca jesti i šta će muž jesti.. :) Iz tog razloga se i ne bavim "gramažom" ali se trudim da nahranim sve nas da svi budu zadovoljni.. I zdravi!!! ;)
Što se tiče treninga nogu, u ponedeljak uglavnom dobijem upalu pa u sredu na treningu "brojim zvezde" a u petak zabušavam... :)
Recimo u ponedeljak radim iskorak napred sa bučicama - hodajući (od po 6kg), bugarski čučanj sa bučicama, magareći udarac i nožna ekstenzija na lat mašini.. 4 serije po 20 ponavljanja..
U sredu čučnjevi sa šipkom (od 35 kg), dobro jutro sa šipkom (od 35 kg), penjanje na klupu sa jednoručnim tegovima i podizanje kukova... 4x20
Petak iskorak u stranu sa bučicama, prednji čučanj sa bučicama, podizanje noge ležeći na boku i uglavnom se tu zaustavim... 4x20
Takodje nisam napisala da sam folkorašica i idem na probe subotom i nedeljom, traju po dva sata... :)
I onda pored ishrane bez slatkiša, belog hleba, testa, brze hrane, uz teninge svaki dan, trčanje 3 puta nedeljno i proba vikendom mislim da moje noge treba da izgledaju mnogo bolje.. :) I nije mi jasno zasto imam celulit a na stomaku ni gram sala... Ja jedino genetiku da okrivim...  ::)
I izvinjavam se što sam se udaljila od naslova teme.. Dakle jesam li ja za sagorevač i koji ili nisam? :) I znači da svedem tening nogu i gluteusa na jedan "pakleni" nedeljno ipak???? :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #84 poslato: April 13, 2016, 11:48:33 posle podne »

S obzirom da se radi o veganima, mi koji na nutritivni svet gledamo malo drugačije mi vidimo kombinaciju ugljenih hidrata i masti...a vegani vide izvore proteina( "princip slaganja", komplementarnosti), tamo gde ih za nas nema...dakle, kao izvori kompletnih proteina ostaju kinoa, amarant npr., kao i kombinovanje mahunarki i pirinča u jednom obroku, pa žitarica i mahunarki, kao i mahunarki i jezgrastih plodova ili semenki ( a po nekima to ne mora biti čak ni u istom obroku)...tako da, po njihovom viĂ°enju, to i nije greška...  ;)

Što se tiče proteina pšenice, slažem se...ali, opet i tu nedostaje kompletnost( nema svih EAS)...

Sa soja izolatom oprezno...ne više od 40 gr proteina iz ovog izvora...a zašto... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/soji-je-odzvonilo.html

Puter od kikirikija ima moj glas, kao i kokosovo ulje koje može biti korisno sa više aspekata...
 
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagoreva-koji-titi-miie.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zasiene-masti-u-slubi-vaeg-zdravlja-kokosovo-ulje.html

Ipak bi u svemu trebalo imati mere i barem okvirno pratiti unos makronutrijenata...što je svakako teže kod vegana...

Pretpostavljam da je i suplementacija omega-3 "zabranjena"? A ne bi trebalo zaboraviti da biljni izvori sadrže ALA, koju naše telo "limitirano" iskorišćava...

Koristite ulje mikroalgi( bogat izvor uglavnom DHA)?
« Poslednja izmena: April 13, 2016, 11:58:52 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #83 poslato: April 13, 2016, 05:13:17 posle podne »

Znas kako, previse je to puta nedeljno za noge, ako u ponedeljak odradis pakleni trening sigurno pre petka neces moci da ih radis.

To mi je znak da ti treninzi nisu bas jaki.

Kada nestane inspiracije za nove vezbe promeni htove, broj ponavljanna, brzinu izvodjenja, mesta vezbama itd, itd, ali sve ciljano i sa razlogom naravno :)

I nema ostavljanja vezbi za sutr, to nikako :)

Kako izgleda jedan trening npr..??
Sačuvana
ljubicica13
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #82 poslato: April 13, 2016, 12:10:59 posle podne »

Ok, hvala na savetima..
Ah, te noge... :) Pardon, nisam se lepo izrazila u startu... Noge i gluteus sam radila samo sredom pa sam bila nezadovoljna i ubacila i ponedeljkom i petkom. Ne razdvajam prednju i zadnju ložu i više sam se smorila sa vežbama, vrtim jedne te iste... Ostala sam bez inspiracije... Jedino povećavam težinu kad radim čučnjeve sa šipkom.. I to sam u nedoumici.. sad ih radim 4 serije po 20 ponavljanja, težina 35 kg... Kako sam čitala po netu, trebala bih veću težinu i manji broj ponavljanja? A za listove uvek me grize savest, uvek ih ostavim za kraj treninga i pogledam na sat i uvek kasnim, treba da se tusiram, spremam za posao, spremam decu za vrtić i na kraju ne stignem da ih odradim.... :(
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #81 poslato: April 13, 2016, 11:46:05 pre podne »

Sto se tice vitamina i minerala to nije dovoljno, potrebni su ti pored toga magnezijum, cink, b kompleks, pa sad i d3 bi rekao, ali malo ko to koristi. Omega 3 obavezno, to ne bi trebalo da preskace bilo ko jer je od velike vaznosti za organizam.

Sto se dorucka tice nije dobro da mesas hidrate i masti, npr ovsene i laleno seme, a tek proste secere dodavati to nikako. Dakle cuvaj bananu i gridje za pwm, tj odmah nakon treninga. Sto se samog proteina tice savetovao bi izolat protein iz psenice, puno bolja varijanta od sojinog, veca cistoca itd.

Sto se putera od kikirikija tice srecnija resenja su ti bademov puter i od indijskog oraha, njih mozda mozes i sama da napravis.

Nekako mi kod treninga upadaju u oci noge, previse je to treninga za njih. Da li razdvajas prednju od zadnje loze, kad radis gluteus i listove ..??

I kada je okolina u pitanju ne obaziri se, ako privatni zivot ne trpi onda sledi svoj put, niko od nas nije bio shvacen u pocetku, a sada su svi ti ljudi nasa najveca podrska kada vide da smo istrajni u svemu. Samo napred !!!
Sačuvana
ljubicica13
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #80 poslato: April 13, 2016, 09:00:38 pre podne »

Zahvaljujem se na brzim odgovorima. :) Nenade koristila sam jedno vreme kompleks B vitamina i svaki dan posle treninga koji odradjujem pre posla od 5:45  do 7h popijem Soy pro sojin protein. Treninzi su 15 min na krostrenažeru i ponedeljak ramena - noge, utorak biceps - triceps, sreda noge, cetvrtak ledja i petak grudi i noge... :) I trbušna muskulatura ponedeljak, sreda i petak.. Da negde grešim vrlo je moguće jer sve što znam naučila sam preko neta.. Žao mi je što nisam u prilici da nadogradim svoje znanje i ispravim greške uz nadzor stručnjaka poput vas, jer u mom mestu nema teretana a za odlazak u okolna mesta kratka sam sa vremenom..
Što se tiče ishrane sigurno i tu ima grešaka.. :) Doručak je uvek isti, ovsene, ječmene, ražane pahuljice, laneno, bundevino i suncokretovo seme, suvo grozdje, dve banane i sojin jogurt razblažen sa vodom. Ručak neka od žitarica i povrće. Večera mi je sigurno loša.. Integralni hleb i namaz od humusa, ili kokice ili neko povrće ili samo jabuka.. Trčanje je uglavnom tri puta nedeljno, tada posle popijem soy pro i nemam kad da večeram... I užina izmedju je voćka ili koštunjavo voće.. I da, sigurno preterujem sa puterom od kikirikija kog naprosto obožavam i ne mogu baš da se kontrolišem u PMSu.. :)
Inače sam zdrava, nikad nikakvih problema nisam imala, porodjaji protekli prirodno, sve ok..  Nalaze nisam skoro davala :( jednostavno me mrzi... A znam da bi trebalo.. 
Trčanje mi je izduvni ventil i radim to sa uživanjem. Oko sat, sat i 15 min. prosek 6 min po km... Nisam nikada pratila puls.. u zadnje vreme sam trčala malo više jer u subotu idem na BG polumaraton, spremna sam.. :) Nažalost nisam shvaćena čak ni od moje jače polovine a kamoli od okoline čemu trčanje, čemu treninzi kad nisam debela.. :D Stavila sam sliku da vidite o čemu se radi.. U principu sam zadovoljna ali skinula bih malo taj deo na lumbalnom delu i imam problem zvani celulit... :(
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.