TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397187 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 02:27:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevac za pocetnike  (Pročitano 17560 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Februar 04, 2014, 10:22:06 posle podne »

sta da ubacim od UH i kako ??? izvinjavam se sto smaram :D
U pocetku ne da ne smes izbacivati UH ,vec je potrebno da ih drzis do 50% od ukupnog udela svih nutritijenata,ali ukupno kalorijski moras biti u deficitu ukoliko skidas masne naslage.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Februar 04, 2014, 04:04:35 posle podne »

ubaci kvalitetne ugljene hidrate,

od njih možeš jesti:  ovsene,ječmene, ražene pahuljice (najbolje za doručak), pirinač beli ili integralni (ovaj drugi pogotovo)  kao prilog uz neko meso npr,  krompir je takoĂ°e bogat važnim nutrijentima...  povrće u neograničenim količinama, a ponekad ako ti se jede ubaci i neku integralnu testeninu, ili parče integralnog hleba (ali pravog).  Po koja voćka u prepodnevnim satima, na prazan stomak sama za sebe, takoĂ°e nije strašna.

Nemoj da mučiš sebe toliko... 0 hidrata niti je zdravo niti će ti dugoročno biti od koristi.

Izbegavaj ih uveče, to svakako.
Sačuvana
Hocudaseistopim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #19 poslato: Februar 04, 2014, 03:59:42 posle podne »

sta da ubacim od UH i kako ??? izvinjavam se sto smaram :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Februar 04, 2014, 03:43:33 posle podne »

to je velika greška izbaciti ugljene hidrate... UH su primarni izvor energije za naše telo i to ne samo za mišiće već i za mozak i uopšte za normalno funkcionisanje organizma.  Izbacivanjem UH ćeš gubiti težinu brzo jer hidrati vezuju vodu, i to je normalna pojava, ali u dužem periodu telo će se navići i usporićeš metabolizam jako... naravno, bićeš nikakav i bez energije. Nemoj to da radiš.

Što se tiče pulsa jedino rešenje je da nabaviš merač pulsa , iliti pulsmetar.  To je jedna lepa pametna investicija u tvoje zdravlje.
Sačuvana
Hocudaseistopim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #17 poslato: Februar 04, 2014, 03:42:18 posle podne »

jako mi je drago uvek kad pročitam ovako nešto, kad neko reši da se promeni... samo istraj na tom putu i obavezno nam javljaj kako napreduješ. 

Što se tiče treninga, posebno dela za kardio trening, nemoj povećavati intenzitet, produžavaj trajanje a i dalje budi u zoni srednjeg intenziteta, umereno, da imaš osećaj kao da bi mogao bar jedno 2 sata da održiš takav intenzitet i da ne ostaješ bez daha već da normalno možeš da dišeš.

U početku ćeš bez sumnje gubiti više kg - uglavnom vode će dosta otići...   grjep i limun i zeleni čaj , slobodno...
Hvala na savetima :) hvala i na podrsci :) javljam javljam :))
Sačuvana
Hocudaseistopim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2014, 03:38:35 posle podne »

e ovako ja sam bukvalno dogurao do dna :) imam 22 god imam 135 kg  mesec dana trcim svaki drugi dan skoro poceo sam sa dve duzine fudbalskog terena sad trcim 7 krugova za nekog malo za mene i previse za sad :) uzeo sam 3 pakovanja Dyma Burn Xtreme za 3 meseca jer sam odlucio da skinem za sva vremena kilograme (ne ocekujem da ce sagorevac skinuti kile umesto mene)...e sad ja sam nagurao uglavnom te kile bukvalno jer sam ziveo ko amerikanac totalno neaktivan hranio se cime sam stigao da vise ne davim sve u svemu bio sam da vadim krv za Intoleranciju toga se pridrzavam imam 2 normalnija obroka i 3x uzinu po sargarepu ili sta vec smem od povrca u glavnom obroku je belo ugl kuvano ali nekad i peceno sa dosta povrca. ono sto meni treba ako mozete da mi samo objasnite u kom pravcu dalje da idem sa treningom ili bilo sta sto bi mi pomoglo jer svaka pomoc je dobrodosla :) hvala puno znam da sam i promasio temu ali mozete mi i o sagorevacu mom vise reci :) ne snalazim se dobro pa sam ovde prvo napisao


napiši nam detaljnije tvoj plan ishrane...  npr u toku jednog dana, jer ovo je vrlo kratko....

kojim intenzitetom trčiš?   napiši mi puls u mirovanju (najniži jutarnji u 1 minutu) i izračunaću ti okvirno zone kardio treninga, da imaš bar okviran podatak o intenzitetu treninga.
 nisam skontao kako da izmerim puls :/ ne trcim u teretani a nemam ni aparat dok trcim da merim :// pa uglavnom mi se ishrana bazira na proteinu i vlaknima izbacio sam UH skroz ... bas nista od UH i ne fali mi iskreno a kad budem krenuo sa teretanom verovatno cu morati neke musli za dorucak da ubacim ali o tom potom :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2014, 03:21:58 posle podne »

jako mi je drago uvek kad pročitam ovako nešto, kad neko reši da se promeni... samo istraj na tom putu i obavezno nam javljaj kako napreduješ. 

Što se tiče treninga, posebno dela za kardio trening, nemoj povećavati intenzitet, produžavaj trajanje a i dalje budi u zoni srednjeg intenziteta, umereno, da imaš osećaj kao da bi mogao bar jedno 2 sata da održiš takav intenzitet i da ne ostaješ bez daha već da normalno možeš da dišeš.

U početku ćeš bez sumnje gubiti više kg - uglavnom vode će dosta otići...   grjep i limun i zeleni čaj , slobodno...
Sačuvana
Hocudaseistopim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #14 poslato: Februar 04, 2014, 03:12:55 posle podne »

pa znam ali u svakom slucaju bolje da se i sad izgladnjujem (a ne izgladnjujem se) dok ne skinem jos jedno 15ak kg pa onda kad pocnem sve da radim da se organizjem malo bolje ... msm za sad mi je show sto sam izbacio svu  brzu hranu sokove grickalice itd itd van kuce ne jedem setam bar sat vremena dnevno + trcanje za sad ne planiram teretanu tek sredinom februara cu ... jer nikad nisam ja seo pa pojeo kao krmaca za 5 ljudi vise sam sve ovo nabacio zbog sedenja u kuci neaktivnosti kad to kazem mislim bas nikakva aktivnost imao sam 2 obroka jedan preko dana i jedan u 3 ujutru  i samo  padanje u sve dublju depresiju pa sam jedno 6 meseci danju spavao nocu jeo i blejao sjebao sam i organizam i metabolizam i sve s tim sto sam radio ..bukvalno sam isao u wc i sklanjao pogled sa ogledala kad sam prolazio ... i ustao jedno jutro reko ne moze vise ovako,kad se covek sam sebi zgadi znas dokle je doslo :)) evo skinuo sam 6 kg za ovih 10ak dana sto nisam bio :)  svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem :P .... a ovo sto sam pisao za uzinu samo grejfrut .. ma prijatelju pojedem 7-8 sargarepa u toku dana sigurno :) van tih uzina kad god imam potrebu za obrokom ili mi se jede nesto samo oljustim pojedem i nista :) puno vode zelenog caja i nema gladi ..... i raznovrsno jedem  dosta povrca dosta ribe belo meso ...sve sam promenio sad ostaje jos da nastavim da radim i da povecavam treninge kako kg budu isli dole
« Poslednja izmena: Februar 04, 2014, 03:15:45 posle podne od strane Hocudaseistopim » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2014, 12:51:37 posle podne »

Znaš kako,imaš isuviše kila da bi toliko malo jeo :-/ Jedan grejp za užinu je jako malo.Poenta je da zdravo skineš te kile,a ovo tvoje je trenutno izgladnjivanje....Bilo bi ok kada bi možda samo bajs vozio u teretani za sada.Da bi se masti topile,potrebno je da se baviš kardiom duže od 30minuta u kontinuitetu.Izbor namirnica je inače super.Da li jedeš raznovrsno ili ti je svaki dan isti?
Sačuvana
Hocudaseistopim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #12 poslato: Januar 25, 2014, 11:42:34 pre podne »

Dorucak 3 belanca 2 kasike ela sira i jedan tonus uzina grejfrut rucak 150gr belog mesa dosta sampinjona kupusa itd uglavnom dosta salate i onda kako kad uvece ako sam kasno gladan jedem sargarepu kad god osetim glad odpr .... ne stignem uvek ni 5 obroka.... za puls cu ti reci  tek sutra kad budem otisao jer ne znam a izmericu sutra.sto se tice teretane hocu,ali kad skinem jos 10-15kg trcanjem .... msm imam tu teretanu ali ne mogu da trce ljudi iznad 100 kg sto je meni bolesno  i  neverovatno ..... :) za ostale informacije cu vas sutra obavestiti uhvatili ste me nespremnog :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2014, 11:07:31 posle podne »

Najbitniji su ti trening i ishrana,a pored toga kao pomoć dolaze suplementi,u tvom slučaju-sagorevač.
Jako je bitno da nam napišeš tačno šta jedeš,kao i količine.Da li planiraš da se učlaniš u neku teretanu?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2014, 04:25:59 posle podne »

e ovako ja sam bukvalno dogurao do dna :) imam 22 god imam 135 kg  mesec dana trcim svaki drugi dan skoro poceo sam sa dve duzine fudbalskog terena sad trcim 7 krugova za nekog malo za mene i previse za sad :) uzeo sam 3 pakovanja Dyma Burn Xtreme za 3 meseca jer sam odlucio da skinem za sva vremena kilograme (ne ocekujem da ce sagorevac skinuti kile umesto mene)...e sad ja sam nagurao uglavnom te kile bukvalno jer sam ziveo ko amerikanac totalno neaktivan hranio se cime sam stigao da vise ne davim sve u svemu bio sam da vadim krv za Intoleranciju toga se pridrzavam imam 2 normalnija obroka i 3x uzinu po sargarepu ili sta vec smem od povrca u glavnom obroku je belo ugl kuvano ali nekad i peceno sa dosta povrca. ono sto meni treba ako mozete da mi samo objasnite u kom pravcu dalje da idem sa treningom ili bilo sta sto bi mi pomoglo jer svaka pomoc je dobrodosla :) hvala puno znam da sam i promasio temu ali mozete mi i o sagorevacu mom vise reci :) ne snalazim se dobro pa sam ovde prvo napisao


napiši nam detaljnije tvoj plan ishrane...  npr u toku jednog dana, jer ovo je vrlo kratko....

kojim intenzitetom trčiš?   napiši mi puls u mirovanju (najniži jutarnji u 1 minutu) i izračunaću ti okvirno zone kardio treninga, da imaš bar okviran podatak o intenzitetu treninga.
Sačuvana
Hocudaseistopim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2014, 11:51:29 pre podne »

e ovako ja sam bukvalno dogurao do dna :) imam 22 god imam 135 kg  mesec dana trcim svaki drugi dan skoro poceo sam sa dve duzine fudbalskog terena sad trcim 7 krugova za nekog malo za mene i previse za sad :) uzeo sam 3 pakovanja Dyma Burn Xtreme za 3 meseca jer sam odlucio da skinem za sva vremena kilograme (ne ocekujem da ce sagorevac skinuti kile umesto mene)...e sad ja sam nagurao uglavnom te kile bukvalno jer sam ziveo ko amerikanac totalno neaktivan hranio se cime sam stigao da vise ne davim sve u svemu bio sam da vadim krv za Intoleranciju toga se pridrzavam imam 2 normalnija obroka i 3x uzinu po sargarepu ili sta vec smem od povrca u glavnom obroku je belo ugl kuvano ali nekad i peceno sa dosta povrca. ono sto meni treba ako mozete da mi samo objasnite u kom pravcu dalje da idem sa treningom ili bilo sta sto bi mi pomoglo jer svaka pomoc je dobrodosla :) hvala puno znam da sam i promasio temu ali mozete mi i o sagorevacu mom vise reci :) ne snalazim se dobro pa sam ovde prvo napisao
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Januar 09, 2014, 01:04:19 posle podne »

Tesko da ce se taj ikad vratiti nekom sportu. :) Zbog toga je i nabacao ove kilograme.
Hvala na odgovorima, preporucicu mu onda L-karnitin, a ja cu pokusati da ga vratim malo u salu, da potrci ponekad. :)
Svako dobro!

teško ćeš ti tu nešto uraditi za njega ako on sam nije odlučio da promeni svoje navike :)  ali u svakom slučaju super što si mu podrška... samo napred! :)
Sačuvana
deKosso
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


Sometimes you must be your own hero!!

« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2014, 09:00:10 posle podne »

Tesko da ce se taj ikad vratiti nekom sportu. :) Zbog toga je i nabacao ove kilograme.
Hvala na odgovorima, preporucicu mu onda L-karnitin, a ja cu pokusati da ga vratim malo u salu, da potrci ponekad. :)
Svako dobro!
Sačuvana
"stay healthy, stay hungry, be a gentleman, believe strongly in yourself, and go beyond limitations.." Arnold
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 18 upita.