TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:45:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: mršavljenje  (Pročitano 18197 puta)
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #56 poslato: Januar 31, 2014, 11:42:48 posle podne »

MightyMO Već sam je zavolela. Prvo zbog ljudi koji tamo rade, divniiiiiii i posvećeni ljudi koji znaju da rade svoj posao. Sutra ću da se slikam, da tako pratim napredak.. Hvala na predlogu.  :-*
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #55 poslato: Januar 30, 2014, 03:56:37 posle podne »

drago mi je što deliš sa nama kako ide, vidim ja da ćeš ti zavoleti teretanu :)  teretana je zakon i nemoj se plašiti tegova... samo napred!

inače, što se tiče težine, moguća je stagnacija ili čak i povećanje težine ako vežbaš sa tegovima, ali to nije gojenje, da ne brineš... u početku je to normalna pojava. Zato ti savetujem da ne obraćaš puno pažnje na vagu već više na obime, ogledalo, fotografije :)
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #54 poslato: Januar 30, 2014, 03:07:06 posle podne »

Moguće je da je to.. Moram i malo opuštenije da se odnosim prema hrani.
Prvog dana je bilo užas. Jedva sam ustala iz kreveta. :D :D Ruke da podignem, ma kakvi. :D Već drugi put je bilo bolje. Sad skoro i da me ne boli.
Pa benč mi je bio najteži da radim. Sramota me, radili smo neku smešnu težinu, ali opet mi je bilo teško. I samo sam u sebi pričala glupi benč, boli me. boli me.. :D Kao neko detence sam. Shvatila sam i koliko dobro pogaĂ°a pojedine mišiće, što znači da ću ojačati i zato volim benč. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #53 poslato: Januar 30, 2014, 02:35:19 posle podne »

Cao.  :)
Mozda si previse naglo presekla sa ishranom,i to ume da bude poprilicno tesko pocetnicima. Ja sam iskreno, svaki obrok posebno pretvarao iz junk-a u clean jer drugacije nisam mogao. Pridrzavaj se kolimo mozes i koliko ti obaveze i finansije dopustaju.
Kako ''stojis'' sa upalama??  ;D
Ovo za benc je malo nedefinisano...  :)
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #52 poslato: Januar 30, 2014, 02:18:56 posle podne »

Konačno sam našla vremena da vam se javim.. :)
Lepa vest je da imam 1,5 kg manje. Loša vest da se nisam striktno držala pravila oko ishrane. Trudim se maksimalno. Krenula sam u teretanu, pa nas tamo svi opominju oko zdrave ishrane, tako da se pridržavam svim snagama. :)
Inače do sada sam bila u teretani tri puta (petak, ponedeljak, i sreda). U petak i ponedeljak smo radili vežbe na spravama. Dosta toga smo radili. Juče smo radili aerobik, trčanje u mestu i razne vežbe. I mogu da vam kažem da mi više odgovara da radim treninge snage nego ovo, crkla sam. :D
Zaključila sam da mnogo mrzim i volim benč. :D O da, i mrzim i volim.
Eto, to je to za sad. Nadam se svom daljem napretku.
Pozdrav  :-*
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #51 poslato: Januar 15, 2014, 02:06:57 posle podne »

Najveca je greska menjati naglo sve iz korena...mora se ici postepeno...uopste nije bitno saseci uh odmah u startu...to treba raditi postepeno jer naglo smanjenje uh nije zdravo pogotovu kod zena...ona nema takmicarske ambicije bar za sada i njena glavna preokupacija treba da bude da trening dovede na sto visi nivo i polako da koriguje ishranu...to se ne radi preko noci ni trening ni ishrana ...tako da kristina samo lagano sa rezovima i vise se potrudi na treninzima

Tako će i biti, samo lagano.. :) Cilj mi je da jednog dana dovedem ishranu do perfekcije, ali bez rezove nekih drastičnih jer ne želim sebi da napravim neki problem. :)
Treninzi uskoro. Javiću kako napredujem.. :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #50 poslato: Januar 14, 2014, 08:24:30 posle podne »

Najveca je greska menjati naglo sve iz korena...mora se ici postepeno...uopste nije bitno saseci uh odmah u startu...to treba raditi postepeno jer naglo smanjenje uh nije zdravo pogotovu kod zena...ona nema takmicarske ambicije bar za sada i njena glavna preokupacija treba da bude da trening dovede na sto visi nivo i polako da koriguje ishranu...to se ne radi preko noci ni trening ni ishrana ...tako da kristina samo lagano sa rezovima i vise se potrudi na treninzima
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #49 poslato: Januar 14, 2014, 07:20:49 posle podne »

Hvala momci na sugestijama.
Znači nema preterivanja sa UH dok ne krenu treninzi.. Jedva čekam da krenem sa vežbanjem..

 ;D
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #48 poslato: Januar 14, 2014, 02:57:21 posle podne »

Mislim Stef da jako gresis s tim ''sto manje to bolje''. Unos UH na dnevnom nivou se racuna na osnovu telesne tezine,cilja koji se zeli postici kao i dnevnih aktivnosti.

Da naravno, ali citajuci sta je pisalo, i s'obzirom na pitanje, potrudio sam se da dam sto kraci i konkretniji odgovor. Za devojku od 65kg koja zeli da smrsa, nije preterano fizicki aktivna i cim je postavila pitanje koliko uh dnevno je dovoljno uneti u toku dana (pretpostavio sam da i ona sama zeli da to bude sto manje) dao predlog od nekih 100gr koliko smatram da je dovoljno.
@terror  Koliko sam provalio devojka jos nije ni pocela da trenira, a i naglasila je da je pocetnik tako da joj treninzi sigurno nece biti na zavidnom nivou :) Naravno da je mnogo bolja ta opcija, ali opet ova je laksa i mislim samim tim primerenija za nju. Posto i sam sam imao problema sa kilazom vise puta u zivotu, znam koliko psihicki znaci kada su rezultati vidljivi u sto kracem roku, a slozices se da ce biti vidljiviji u njenom slucaju ako skrese uh na minimum.
Poz :)
« Poslednja izmena: Januar 14, 2014, 03:00:14 posle podne od strane Stef » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #47 poslato: Januar 14, 2014, 02:54:36 posle podne »


Koliko ugljenih hidrata je dovoljno uneti u toku dana?


U principu UH ti za mrsavljenje nisu neophodni uopste, znaci sto manje to bolje. U principu neophodni su ti samo uh u vidu vlakana (zbog svega pozitivnog sto oni rade za organizam), i to za dorucak i posle treninga (zbog oporavka glikogena). Za dorucak klasika kao sto si vec navela da jedes, mislim da ono do 50gr uh je sasvim korektna kolicina, i posle treninga uh isto neka kolicina od 30gr do 50gr. Znaci rezime: sto manje uh to bolje, tj pre ces postoci svoj cilj, samo iz zdravstevnih razloga nemoj spustati unos uh ispod 50gr dnevno.
a sta mislis da umesto sto ce drasticno smanjiti unos uh naprimer drasticno pjaca intezitet treninga?
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #46 poslato: Januar 14, 2014, 02:52:03 posle podne »

Mislim Stef da jako gresis s tim ''sto manje to bolje''. Unos UH na dnevnom nivou se racuna na osnovu telesne tezine,cilja koji se zeli postici kao i dnevnih aktivnosti.
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #45 poslato: Januar 14, 2014, 02:46:44 posle podne »


Koliko ugljenih hidrata je dovoljno uneti u toku dana?


U principu UH ti za mrsavljenje nisu neophodni uopste, znaci sto manje to bolje. U principu neophodni su ti samo uh u vidu vlakana (zbog svega pozitivnog sto oni rade za organizam), i to za dorucak i posle treninga (zbog oporavka glikogena). Za dorucak klasika kao sto si vec navela da jedes, mislim da ono do 50gr uh je sasvim korektna kolicina, i posle treninga uh isto neka kolicina od 30gr do 50gr. Znaci rezime: sto manje uh to bolje, tj pre ces postoci svoj cilj, samo iz zdravstevnih razloga nemoj spustati unos uh ispod 50gr dnevno.
Sačuvana
kristina.lj10
Gost
« Odgovor #44 poslato: Januar 13, 2014, 12:45:14 posle podne »

Dr Gorana Grkovic Hvala Vam puno na savetima doktorka.

Predložila sam mami to, ali svi u kući kukaju kako nije to pravi hleb, tako da se jako retko pravi.

Koliko ugljenih hidrata je dovoljno uneti u toku dana?

Čula sam za to da se ne pije više od toga, hvala..
Pijem rtanjski čaj, čaj od koprive, šipka, kamilice i nane. :)

Tako sam i planirala da pišem. :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #43 poslato: Januar 12, 2014, 11:49:52 posle podne »


Dr Gorana Grkovic Evo sad sam za doručak pojela ražane pahuljice sa mlekom. Mmmmm..  ;D
Mama pravi hleb od belog brašna, i ja ga pojedem baš punoooo.  :-[

Za ručak ću verovatno meso, integralnu testeninu, pirinač  i salatu.

Gazirano ne pijem, tj. nikakve sokove ne pijem. Ponekad popijem neki domaći, ali i to izgbegavam jer ima puno šećera.  :o
Za zeleni nisam napisala da ga pijem, pijem i njega kao i neke druge čajeve..


Mozes predloziti mami da napravi hleb sa nekim drugim brasnom, integralnim npr, bice bolja opcija za sve u kuci.

Ne moras jesti testeninu i pirinac u jednom obroku, oba su izvori ugljenih hidrata pa je dovoljan samo jedan.

Ako smem da pitam, koje jos cajeve koristis? Zeleni caj se pije do 2 do 3 solje u toku dana, nemoj vise.

Mozes nam pisati na nedelju dve dana kako tece napredak, pa cemo ti predloziti kad je dobar momenat da ubacis suplemente u pricu.
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #42 poslato: Januar 12, 2014, 10:37:00 posle podne »

istina,prakticno jeste :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.